O blogu

 

Kto pilnuje strażników?

 

Witaj na stronie hołdującej zasadzie: kto ma oczy niechaj patrzy, kto ma uszy niechaj słucha. Nie mogę zdecydować za Ciebie w co będziesz wierzyć, ale mogę wpłynąć na to, co będziesz wiedział.

„Kto trzęsie drzewem prawdy, na tego spadają obelgi i nienawiść” (Konfucjusz)

 


 

Polub „Lożę” na Facebooku. Radtrap nie stosuje aplikacji do nabijania sztucznych polubień, ani nie wysyła nikomu zaproszeń na FB.

Możesz mnie też wesprzeć tarczą i mieczem w nierównej walce tutaj.

 

 

Od roku 2015 „Lożę # Tajemnic” współtworzą:

 

Radosław „Radtrap” – admin

 

Girion – twórca bloga Uderzwfalsz

 

Andrzej Suda – o historii Andrzeja i jego perypetiach ze służbami można przeczytać tutaj

 


 

“Fałszywi prorocy byli nie tylko liczni, byli też popularni wśród ludzi. To przemawiało na niekorzyść prawdziwych proroków, ponieważ ludzie nie mogli uwierzyć w to, że jeden, samotny w swych działaniach człowiek miał rację, a jego liczni oponenci mylili się. Posady i autorytet urzędu zawsze działały na tłumy, które mają odwieczny problem z dojściem do konkluzji, że nauczyciele którym powierzyli swoją przyszłość mogą wprowadzać ich w błąd… Jeśli się mylą, pociągną za sobą większość z tych ludzi… W takim wypadku, popularne gusta są stopniowo zanieczyszczane, a ludzie którzy im zaufali nie będą tolerować żadnych nauk innych od tych, do których już przywykli, nawet jeśli są fałszywe.

Nie ma smutniejszego wersetu w całych Księgach Proroczych niż lament Jeremiasza: „Prorocy prorokują fałszywie; mój zaś lud kocha się w tym”. Umysł ludzi może być tak przyzwyczajony do tego co fałszywe, może być tak usatysfakcjonowany tym co ma, że nie będzie mieć ochoty ani nawet tolerancji dla prawdy. Jeremiasz nie mógł znaleźć posłuchu z powodu swojego posępnego i ostrego przekazu, głoszonego ludziom przyzwyczajonym do łagodnych i frywolnych nauk fałszywych proroków. Baruchowi, swojemu młodemu sekretarzowi zaczynającemu karierę proroka, pełnemu wielkich oczekiwań typowych dla jego młodego wieku, musiał dać sprowadzającą na ziemię radę: „Ty zaś chcesz szukać wielkich rzeczy dla siebie? Nie szukaj”. Droga do popularności i sławy była zamknięta dla każdego mówiącego niezgodnie z obowiązującą modą.”

Wielebny James Stalker, „The Preacher And His Models”, The Yale Lectures On Preaching, 1891

 

 


 


Kontakt: radtrap@hushmail.com