Co ma wspólnego z religią halucynogenna akacja ?

 

Źródło: collective-evolution.com (fragmenty), tłum. Radtrap

Na podstawie: The Egyptians Had Their Own Version Of Ayahuasca They Called “The Tree Of Life”

Duchowość odgrywała dużą rolę w życiu Egipcjan, co widać na hieroglifach pozostawionych przez nich na ścianach grobowców, oraz we fragmentach odkrywanych papirusów. W tym zapomnianym języku odkrywamy też liczne odniesienia do drzewa życia. Jestem pewien, że wielu z was wie o czym mówię, a mianowicie o roślinie Acacia Nilotica. Jest to drzewo darzone przez dawnych Egipcjan czcią i powszechnie spotykane wzdłuż rzeki Nil.

Acacia Nilotica zawiera Dimetyltryptaminę, czyli DMT. DMT jest częstym tematem artykułów na Collective Evolution, zachęcam do zapoznania się z materiałami na temat doświadczeń wynikających z używania DMT. Jest to ta sama substancja używana w rytuałach szamańskich w Amazonii, zawarta w ich napoju Ajahuasca. Idea wg której DMT może pogłębić ludzkie doświadczenie na Ziemi, oraz że posiada ona wiele właściwości leczniczych (zarówno dla zdrowia fizycznego jak i psychicznego), zatacza coraz szersze kręgi. Jestem zdania, że znajdujemy się na początku wędrówki którą kiedyś podążało wiele cywilizacji przed nami, wliczając w to Egipcjan.

Acacia Nilotica jest częstym elementem egipskich mitów. Nazywało się ją drzewem życia i to pod tym drzewem rodzili się pierwsi bogowie Egiptu. Ozyrys, bóg zaświatów i odrodzenia, miał urodzić się z drzewa Acacia Nilotica, wierzyło się także, że żyje on w duchowej esencji wszystkich drzew akacji. Podobne wierzenia znajdujemy u szamanów amazońskich, oraz u ludzi mających doświadczenia z Ajahuascą. Wielu konsumentów DMT mówi o „matczynym duchu” służącym za przewodnika i nauczyciela podczas tej podróży. Wierzę, że Egipcjanie również odbywali takie podróże dzięki akacji, i postrzegali je w podobnym świetle jak amazońscy Indianie. DMT było używane tylko dla celów duchowych, w celu zdobycia oświecenia i odbycia rozmów z „bogami”. (…) Większość użytkowników DMT miała uczucie odrodzenia się po zakończeniu tej podróży, co również pasuje do charakterystyki jaką przypisuje się drzewu akacji. Archeologowie bardzo często znajdują Acacię Nilotica w egipskich grobowcach. Nie sądzę by Egipcjanie nie wiedzieli jak używać tej rośliny, uważam też, że posiadane przez nas dowody w tej kwestii mówią same za siebie. 

Acacia Nilotica nie była jednak obdarzana szacunkiem tylko w Egipcie. Drzewko rosło na całym Bliskim Wschodzie, a jego symbolika znana jest po dziś dzień. Na wschód od Egiptu rozwijał się judaizm w którego symbolice również znajdujemy akację. W Księdze Mojżeszowej czytamy, że krzew gorejący widziany przez Mojżesza był drzewkiem Acacia Nilotica. Jest to bardzo prawdopodobne, jako że znajdujemy Acacię w trzech jej podgatunkach (wszystkie zawierają DMT) w Dolinie Jordanu oraz na Pustyni Synajskiej. Wg judaizmu akacja była uświęcona, stanowiła materiał budulcowy zarezerwowany tylko dla świątyń i ogólnie dla obiektów sakralnych. W mojej opinii judaizm był pod dużym wpływem DMT i zapewnianym przez niego połączeniu ze „światem duchowym”. W przed-islamskiej Mekce boginią tamtejszej religii również była Acacia Nilotica, a jej kult miał tak wiele podobieństw z egipskimi wierzeniami na temat Ozyrysa, że nie ma nawet czego dokładniej wyjaśniać.

[Również Arka Przymierza zbudowana była z drewna akacjowego.]

Przenosząc się z powrotem do naszych czasów widzimy, że Acacia Nilotica posiada wychwalany status w szeregach tzw. „Elity”. Od samego początku masoneria darzyła wielką czcią Acacię twierdząc, że posiada ona uświęcone właściwości, oraz że drzewo akacjowe reprezentuje czystość duszy. Masoni twierdzili też, że uzyskali te informacje od ostatnich wielkich myślicieli egipskich. Jeśli masoni rzeczywiście stanowią jakiegoś rodzaju globalną, sekretną władzę, to nic dziwnego, że mało kto dzisiaj wie o psychodelicznych właściwościach akacji.(…)

 


Wydarzenie związane z krzewem gorejącym przedstawia znaczenia imienia Boga. Chociaż określenie Boga mianem JHWH było używane już wcześniej, to według Biblii znaczenie imienia zostało wyjaśnione dopiero wtedy. Powstało ono w oparciu o słowo היה = być, stać się. Jednakże יהוה [JHWH] nie jest 3. osobą liczby pojedynczej od היה, chociaż według Pięcioksięgu sens słowa był bliski znaczeniu [On] jest. (wikipedia)

 

Reklamy

6 comments on “Co ma wspólnego z religią halucynogenna akacja ?

  1. DMT wytwarza również ludzki mózg w promilowych ilościach… potrzebna do tego jest tylko zdrowa szyszynka, w przeciwnym wypadku, wytwarza się pseudo promil DMT. pzdr

  2. Hej. Napisz o tym, jak w filmie Wonder Woman wykorzystano motyw upadłego anioła. Wszystko się zgadza do tego, co napisałeś kiedyś o demonach II wojny światowej :)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s