Zeszły burzowy dzień (24.07.17)

 

W nocy z niedzieli na poniedziałek zmarł w szpitalu Jordańczyk, który padł ofiarą ataku na ambasadę Izraela w Ammanie. Jest to już druga zabita osoba. W szpitalu wciąż walczy o życie Izraelczyk – podaje Reuters powołując się na służbę bezpieczeństwa Jordanii. (Źródło)

 

Co najmniej 24 osoby zginęły, a 42 odniosły obrażenia w ataku terrorystycznym, jaki przeprowadzono w poniedziałek rano w zachodniej części Kabulu – poinformował rzecznik ministerstwa spraw wewnętrznych Afganistanu Nadżib Danisz. (Źródło)

 

– Do co najmniej 25 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych eksplozji , do której doszło w poniedziałek na targu warzywnym w mieście Lahaur na północnym wschodzie Pakistanu – podała policja. 40 osób zostało rannych, Władze podejrzewają, że był to samobójczy zamach. (Źródło)

 

Co najmniej pięć osób zostało rannych w poniedziałek po ataku mężczyzny, uzbrojonego w piłę łańcuchową na ulicach miasta Szafuza (niem. Schaffhausen) na północy Szwajcarii. Mężczyznę zidentyfikowano, ale wciąż jest na wolności. (Źródło)

 
Ukraińskie władze alarmują o zwiększonej aktywności wojsk Rosji w pobliżu z ich granicą. Kijów informuje o rozmieszczeniu trzech dywizji piechoty zmotoryzowanej przeznaczonych do szybkiej ofensywy. (Źródło)

 

 
Czyżby niespodziewany rozłam? Dwa orędzia jednocześnie?
 
Rośnie napięcie polityczne po decyzji prezydenta. Andrzej Duda zawetował ustawy o Sądzie Najwyższym i KRS. Przed Pałacem Prezydenckim trwa manifestacja pod hasłem „3 razy weto”, przed siedzibą PiS również trwa protest. Doszło do interwencji policji. Prezydent i premier wygłosili orędzia w tym samym czasie w dwóch różnych stacjach telewizyjnych (TVP Info i TVN24). O godz. 21 kolejny „Łańcuch Światła” przed Sądem Najwyższym. (Źródło)
 
 
 
 
 
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s