Angielskiej gematrii ciąg dalszy: Symbole szachownicy

 

Czarno-biała szachownica powinna być dobrze znanym wszystkim symbolem masonerii, zgodnie z oficjalną narracją odwołującym się do dualistycznego wszechświata oraz filozofii streszczanej hasłem: „jednego dnia pada deszcz, drugiego świeci słońce.” W średniowiecznym hermetyzmie za kolor unii czarnego i białego uznawano kolor czerwony, uważany za barwę przejściową pomiędzy – nazwijmy to umownie –  barwami białą i czarną. Czerwień reprezentowała również planetę Wenus, ponieważ to właśnie ona, czyli słynna Jutrzenka jest pierwszą (gwiazdą poranną) i ostatnią „gwiazdką” (gwiazdą zaranną) widzianą na niebie tuż przed świtem i zachodem słońca. To właśnie widzialna pod koniec nocy i dnia Wenus jest astrologiczną reprezentacją tego co w okultyzmie nazywa się „Wielką Pracą”, czyli zjednoczenia podzielonego wszechświata.

Idąc dalej tym tropem, jeśli użyjemy dualistycznej gematrii na przykładzie języka angielskiego odkryjemy ciekawą rzecz, mogącą sugerować, że dla anglojęzycznych hermetyków czarno-biała szachownica oznacza coś znacznie bardziej złowieszczego niż zwykłą koncepcję dualizmu.

Prawdziwym i znanym nielicznym celem ludzi nazywanych powszechnie Iluminatami jest całkowite zniszczenie tego świata, który z punktu widzenia gnostycyzmu stanowi więzienie albo iluzję. Numerologicznym symbolem tej misji jest przejście od cyfry 9 (zniszczenie, również jako liczba śmierci 27) do liczby 11 (wyswobodzenie się od materii, przejście przez „bramę”). Najlepszym przykładem tej symboliki jest zniszczenie bliźniaczych wież w Nowym Jorku 11 września 2001 r.

Użyjemy gematrii łacińskiej (sprawdź artykuł wyjaśniający jej zastosowanie) w angielskich słowach „biały” i „czarny”. Przypomnijmy, że liczb mistrzowskich się nie redukuje.

 

WHITE (27/9)

BLACK (11)

 

Śmierć i Podwójna tożsamość

9/11

9 + 11 = 20

 

Czy masońska szachownica naprawdę jest tylko symbolem dualizmu? Przecież kolor czerwony, jako kolor reprezentujący unię bieli i czerni, jest też kolorem symbolizującym zniszczenie materialnego świata (symbolizowanego z kolei przez kolor niebieski).

Planeta Wenus jest znana powszechnie jako planeta starożytnej bogini miłości Wenus/Afrodyty, ale była też planetą bogini wojny (Isztar), a wg teorii lansowanej przez Thunderbolts Project, Wenus była też w jakiś tajemniczy sposób odpowiedzialna za pradawną, potężną katastrofę która omal nie zniszczyła całego rodzaju ludzkiego.

 

Juliusz Cezar przedstawiał siebie jako potomka bogini Jutrzenki, podobnie jak w Biblii przedstawiano Jezusa Chrystusa (patrz 2 List Piotra 1:19 oraz Apokalipsa 22:16).

Współczesny język angielski nie jest raczej wynikiem naturalnej ewolucji języka, a bardziej efektem celowego działania, pracy dokonanej na przełomie XVI i XVII wieku oraz uniwersalnym językiem potrzebnym dla nowo formującej się wtedy, wielojęzycznej i ekspansjonistycznej Brytanii.

 

CHURCH (29/11)

SALVATION (30)

HEAVEN (23)

HELL (15)

PRAY (11)

SIN (12)

BLESS (21)

BLESS YOU (31)

GOD (13)

MURDER (26)

SUICIDE (34)

CHRIST (32)

JESUS (27)

CHECKERBOARD (44)

MASON (11)

 

Cała masoneria to w istocie zbiór bractw „dwóch kolumn”. Wielka Praca to misja „uwolnienia” ludzkości od świata materii (symbolizowanego przez grzech – ang. SIN) i „wyzwolenie” całego życia „ku niebiosom” (ang. SALVATION). Powyższe dziwne przypadki w angielskiej gematrii nie muszą więc być tylko przypadkami.

W jaki sposób anglojęzyczna elita Iluminatów… czy może lepiej Nokturnatów?

 

NOKTURNATI (38/11)

 

W jaki sposób anglojęzyczna elita Nokturnatów wyswobadza „biedną zniewoloną” ludzkość?

Prawie miesiąc temu w Londynie wybuchł potężny pożar w 27-piętrowym budynku mieszkalnym. Dzisiaj przyjrzałem się związanym z tym wydarzeniem liczbom.

14.6.2017 (numerologia 21)

Obok tego można jeszcze przejść dalej, ale co widzimy w kalendarzu żydowskim?

Pożar wybucha 20 Sivana (9) 5777, prawdziwe piekło zaczyna się dopiero po zachodzie słońca (21.9.5777)

Numerologia 38(11)

27-piętrowy budynek na Latimer Road.

 

LATIMER (26) ROAD (12)

8+3 = 11

 

Astrologicznie jedynym większym tranzytem tamtej nocy była opozycja Słońca i Saturna. Jest w tym stosowna symbolika. Słońce jako odwieczny „dawca życia” i ciepło, Saturn jako „ponury żniwiarz” oraz chłód. Dodatkowo Słońce znajdowało się w koniunkcji z Mgławicą Oriona (23° 13′ Bliźnięta tropikalne).

Patrz artykuły z serii „Mgławica Oriona: Tron Boga?”

Tyle informacji mi wystarczy żeby podejrzewać celową robotę przy tragedii na Latimer Road.

 

Sprawdźmy ancymona.

 

WILLIAM (20)

WINDSOR (27)

2 + 9 = 11

 

Nikt tak go oczywiście nie tytułuje, bowiem Windsor to nie jest zwykłe nazwisko, ale myślę, że wszyscy rozumieją powyższe równanie.

Tytuł brytyjskiej rodziny królewskiej został na początku XX wieku zmieniony na Windsor z Sachsen-Coburg und Gotha, ale w tej nazwie rodowej 11-tki nie ma. Może następnym razem coś się znajdzie.

 

 

Radtrap

 

 

 

Reklamy

2 comments on “Angielskiej gematrii ciąg dalszy: Symbole szachownicy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s