Litery to liczby, czyli sekretny język Iluminatów ujawniony

 

Artykuł ten w założeniu powinien być jeszcze wiele razy edytowany, wraz ze wzrostem wiedzy na temat gematrii oraz użytecznych informacji od czytelników. Jest to zbiór przykładów znaczenia liczb stosowanych w dualistycznej gematrii, stosowanej bez cienia wątpliwości umyślnie w przemyśle rozrywkowym (media, muzyka, film), a zapewne także w mniej popularnych środkach wyrazu.

Informacje dotyczące liczb celowo są tutaj redukowane do minimum, aby streścić je w jak najwygodniejszy i zmierzający do meritum sposób. Więcej na ich temat będzie można powiedzieć sobie w przyszłości podczas omawiania kolejnych przykładów.

 

 

Zliczać gematrię można w różny sposób, jako liczby całościowo (np. 12+12 = 24), lub tylko ich zredukowaną wartość (np. 12+12 = 1+2+1+2= 6), jednak najpopularniejszym sposobem stosowanym przez iluminatów/nokturnatów jest zliczanie pełnej wartości każdego słowa (sposób 1). Jeśli otrzymany wynik nie przedstawia sobą konkretnej idei, wtedy liczymy te słowa w ich zredukowanej wartości.

Totalną redukcję stosujemy też przy np. tekstach piosenek.

 

Przykłady:

 

Radek (18) is (11) very (17) upset (27)

Bez redukcji: 18 + 11 + 17 + 27 = 73 (10)

 

Betty (23) will (13) drink (18) ice (13) tea (13) …

Bez redukcji: 23 + 13 + 18 +13 + 13 = 80

 

… and (6) choke (19)

6 + 19 = 25

 

Better (31) spit (21) out  (15) their (28) coffee (27), or (7) you (10) will (13) choke (19)

Bez redukcji: 171

 

Poniżej przykład zasadności wyboru między zliczaniem z redukcją, lub bez niej. Bohater filmu „Matrix”:

„Neo” (8) Anderson (25)

8 + 7 = 15

Niewiele nam mówi ta 15-tka, ale już 8 + 25 = 33, a to zupełnie inna bajka.

 


 

1

 

Zgodnie z naukami ezoterycznymi, l jest liczbą Stworzenia, prapoczątków i źródeł wszelkiej energii. Liczba ta symbolizuje przyczynę wszystkiego. Rozpoczynająca numerologiczną skalę Jedynka daje siłę charakteru oraz indywidualność właściwą przywódcom. (solaris.pl)

Keter (Korona) – Keter, jako pierwsza i najwyższa sefira, jest źródłem całego światła przepływającego przez Drzewo Życia. Połączona jest z Biną i Chochmą, którym przesyła swoje światło i z Tiferet, przez którą światło wraca z powrotem do góry. Jest ostatnią sefirą przed Nieskończonością (אין סוף). Nazywana bywa nicością, bo zawiera tajemnicę stworzenia z niczego. (wikipedia)

Biblia wspomina liczbę jeden 1.898 razy.

Pierwsza litera hebrajskiego alfabetu (alef) jest jedną z trzech liter (razem z mem i tau) tworzących słowo „emet” (prawda).

 

1. Początek


 

2

 

 

Liczba pierwsza.

Mądrość. Rozdzielenie monady, pierwszy podział, dualizm. Dwie opozycyjne strony. Odbicie. Dwa okręgi tworzące vesice piscis i rozpoczynające dalszy podział. Nie ma co udawać, że jest inaczej, wszystkie formy życia przychodzą na świat przez różnego rodzaju „vesice piscis”.

„Podczas kiedy cyfra 1 oznacza solidarność oraz unikalność… liczba 2 oznacza coś innego: różnice istnieją i wszystkie rzeczy nie mogą być zmieszczone w jednym. Owe różnice nie muszą koniecznie oznaczać czegoś dobrego albo złego, można jednak zobaczyć, że dwa bieguny różnią się od siebie i wciąż mogą współistnieć obok siebie w tym samym czasie. (…)

Księga Psalmów wyraźnie zaznacza potęgę 2-ki, nie tylko dlatego, że jest drugą księgą Biblii, ale dlatego, że każdy drugi psalm w każdej księdze opisuje walkę z opozycyjnymi siłami oraz opresją. Każdy człowiek powinien utrzymywać w sobie równowagę umysłu, ciała i ducha. Bez odpowiednich wartości duchowych, dwa pozostałe aspekty będą w stanie nierównowagi, tym samym sprowadzając na człowieka cierpienie.” (veastrology.com)

Wg księgi Sefer ha-Bahir: „Drugim (wyrażeniem) jest mądrość, napisano bowiem: ‚Y-H-W-H nabył mnie na początku swojej drogi, przed swoimi działaniami’ (Przysłów 8:22). Nie ma więc innego „początku” niż mądrość.

 

2. Dualizm


 

3

 

2-ga liczba pierwsza.

Potrójna moc trzech aspektów ludzkiego umysłu – świadomości, podświadomości i super-świadomości. W starożytności wszystko potwierdzano „Po trzykroć”, aby nadać słowu mocy.

3 jest również cyfrą reprezentującą koncept Nieba, czyli tego, co dla starożytnych znajdowało się poza znanym im światem (Ziemią).

Patrz „Sekret cyfr 3,6 i 9 nareszcie ujawniony”

 

3. Pryzmat


 

4

 

2 x 2

Numer symbolizujący Boży plan oraz porządek rzeczy.

„Najważniejsze w cyfrze 4 jest to, że zawiera w sobie wszystkie rzeczy które widzisz dookoła, opisuje sobą naturę Stworzenia jako dzieła Boga. Ogień, ziemia, woda i powietrze są 4-ema żywiołami wszechświata. Mamy cztery strony świata, cztery pora dnia – poranek, wieczór, południe i północ.

Rok dzielimy na pory: lato, jesień, wiosnę i zimę. Kwadrat ma 4 boki, księżyc 4 główne fazy. Wszystko co wymieniono powyżej Bóg stworzył w 4 dni, natomiast w dniu 5-tym i 6-tym kończył Ziemię i tworzył życie.” (veastrology.com)

 

4. Materia i elementy

 


 

5

 

Trzecia liczba pierwsza.

Cały świat postrzegamy, oraz wpływamy na niego, za pomocą tego wszystkiego co stoi za cyfrą 5.

5 to potencjał, możliwość oraz Łaska Stwórcy, który właśnie z ich powodu stworzył wszystko.

„Cyfra 5 symbolizuje Stworzenie Boga, jako iż człowiek ma 5 palców u rąk i nóg, oraz 5 zmysłów. 5 to Boża Łaska…

Łaska oznacza przysługę, litość i miłosierdzie. Jest to przysługa względem kogoś, kto na to nie zasługuje. Wtedy jest to łaska. Bóg obiecał Abrahamowi, że przyda mu wielkiego imienia. Po co? Jaki był powód? Nie było żadnego. Uczynił to wbrew wszelkiej ludzkiej logice. To jest jeden z przykładów działania Bożej Łaski.

Imię Abrama zamieniono na Abraham… Zmiana nastąpiła po dodaniu do starego imienia piątej litery alfabetu hebrajskiego „h”.

Innym przykładem jest walka Dawida z Goliatem. Dawid wziął 5 gładkich kamieni, symbol ludzkiej słabości wzmocnionej boską siłą (5 kamieni=4 jako słabość+5-ty jako boska moc). Dawid wziął 1 z tych kamieni, któremu przypisuje się uświęconą moc Boga, i pokonał za jego pomocą potężnego przeciwnika.” (veastrology.com)

Wiązana z konstelacją Raka. W Egipcie była to konstelacja Skarabeusza, symbol zmartwychwstania.

5 jest cyfrą środkową (1,2,3,4 – 5 – 6,7,8,9). Jest też w samym środku kwadratu Pitagorasa 3×3.

 

5. Potencjał/Środek

 


 

6

 

2 x 3

Ludzie zostali stworzeni 6-tego dnia, co przypisuje samą liczbę właśnie do człowieka. Bóg polecił pracować 6 dni, zaś 7-mego odpoczywać. 6 symbolizuje potrzebę pracy i mierzenia się z przeciwnościami losu przez całą historię ludzkości. (veastrology.com)

Bractwa okultystyczne często odwołują się do swojej Wielkiej Pracy, procesu transformacji świata oznaczanego liczbą 33.

3+3 to wciąż 6, czyli praca.

 

6. Praca i człowiek

 


 

7

 

Czwarta liczba pierwsza.

Liczba duchowej perfekcji. Wszystko czego Bóg dotyka i wszystko co kończy posiada tą cyfrę.

Światło rozszczepia się na 7 kolorów tęczy, muzyczna oktawa ma 7 różnych not, istnieje 7 typów kryształów… 7 dni tygodnia, 7 ramion Menory, 7 głównych planet dla starożytnych (Słońce, Księżyc, Merkury, Wenus, Mars, Jowisz, Saturn), 7 głównych czakr, 7 cudów świata.

Nil w starożytności był znany jako „rzeka o siedmiu odnogach” (delta z siedmioma odpływami).

Wspominana w Biblii 287 razy. 287 = 7×41. Słowo „siedmiokrotność” pada w Biblii 7 razy.

Liczba ta jest święta, ponieważ symbolizuje Boską perfekcję w świecie i w niebiosach.

Siedem to liczba równoważni dla 3+3 (3/3).

 

7. Perfekcja

 


 

8

 

23

Początek nowego. Powtarzalność, wieczność.

Kształt poszczególnych cyfr odpowiada im najważniejszym atrybutom, tak też jest w przypadku cyfry 8. Jej atrybutem jest równowaga, jest to siła równie twórcza, co niszczycielska.

 

8. Wieczność

 


 

9

 

3 x 3 x 3

W starożytnych zapiskach postrzegano ją często jako symbol ukończenia i końca, ponieważ jest ostatnią z cyfr. W Egipcie i Grecji uznawano ją za świętą.(veastrology.com)

Najprostszym określeniem tej cyfry jest „problem”. Nigdy jednak nie jest tak, że problemy pojawiają się bez przyczyny. Część z nich może człowieka zniszczyć, inne z kolei mogą go wzmocnić i nauczyć czegoś ważnego.

Ciąża trwa zazwyczaj 9 miesięcy. Jest to trudny okres, zakończony bólami porodowymi, ale tylko w ten sposób na świat może przyjść nowe życie.

Patrz „Sekret cyfr 3,6 i 9 nareszcie ujawniony”

 

9. Problem

 


 

10

 

2 x 5 (Patrz 1)

„10 sefirotów na Drzewie Życia (10-tą jest Malkut, czyli świat materialny), 10 przykazań danych Mojżeszowi na Synaju. 10 plag egipskich. Greccy bogowie również byli wiązani z tą liczbą, przede wszystkim tytan Atlas dźwigający świat na swoich barkach, albo Uranus (Niebo) kojarzony między innymi z mechaniką (postępem).

W dzisiejszych czasach kojarzony jest często z czymś o dużej jakości, kiedy klasyfikuje się przy jej pomocy ludzi albo obiekty (np. 10 jako nr na koszulce piłkarskiej).

Pitagoras wierzył, że numer ten reprezentuje wszechświat. Numer 10 zawiera w sobie dwie 5-tki (5+5), dwie kontrastujące ze sobą części osobowości – progres i degenerację.” (veastrology.com)

 

10. Unia

 


 

11

 

Piąta liczba pierwsza.

Liczba znaku astrologicznego Bliźniąt.

Dwie kolumny przed wejściem do Świątyni Salomona.

Pierwsza z liczb mistrzowskich. Mistrzowskich dlatego, że stanowią swego rodzaju unię, wypełnienie, gdzie odbicie drugiej cyfry jest tym samym co pierwsza cyfra. 11 jest obietnicą wyjścia z istniejącego świata, tym samym jest obok liczby 33 najważniejszą  liczb dla gnostycznych tajnych stowarzyszeń.

11 symbolizuje bramę przez którą zamierzają wyjść wraz z resztą Stworzenia. Niepokojące jest to, że znak bramy (Bliźnięta/Dioskurowie) w czasach sumeryjskich reprezentował bramę do krainy umarłych. Skoro życie jest dla nich więzieniem, to rzeczywiście zaczyna być to logiczne, ponieważ ucieczka z więzienia tego rodzaju może się odbyć tylko w jeden sposób.

„Grant pisze też: „… 217 jest kluczowym numerem Księgi Prawa [Crowleya]. 217 jest też numerem DBVRH, oznaczającego „pszczołę” będącą specyficznym symbolem Sechmet, której imię oznacza pszczołę. Sechmet jest kolejnym aspektem boga Seta. Istnieje 11 pszczół, ponieważ 11 jest numerem magii oraz sefirota na Drzewie Życia – Daat, które jest „bramą” prowadzącą na drugą stronę [kabalistycznego Drzewa Życia] w kierunku bogów… Jeśli chodzi o fleur de lys (wym. flior de li), w tradycji Tyfona reprezentuje on „królewskiego człowieka”, dziedzica linii krwi Grala którego wychwalał Crowley. W swojej „Wizji i Głosie” Crowley konwersuje ze świętym aniołem stróżem Aiwasem, który powiedział mu: „Ponieważ nie jestem wyznaczony do ochrony ciebie, lecz jesteśmy z królewskiej krwi, jesteśmy strażnikami  Skarbnicy Mądrości”. Królewska krew oznacza Sangraala ze świętego Gralla.” (watch.pair.com – william-cooper)

Rytuał 11 września, zniszczenie dwóch (bliźniaczych) wież w Nowym Jorku (11.9.2001) to przykład symboliki stojącej za 11-tką. Adepci za pomocą zniszczenia i problemów (9) chcą zniszczyć dualistyczny wszechświat, wyzwolić się ze świata materii (Malkut – 10-ty sefirot) i przejść przez „bramę” (11).

W miejscu dwóch zniszczonych wież World Trade Center postawiono później jedną wieżę, symbolizującą zniszczenie dualizmu i powrót do jedności (monady).

 

11. Dioskurowie

 


 

12

 

2 x 2 x 3

A także 3 x 4, czyli cyfra niebios i ziemi (materii). Pomnożenie ich przez siebie daje nam liczbę prawdziwego porządku panującego na świecie.

„Ponieważ liczba 3 jest wiązana z rzeczami duchowymi i boskimi, zaś 4 ze światem fizycznym, wynik ich mnożenia oznacza perfekcyjne połączenie całego stworzenia Boga. 12 jest liczbą odmierzającą upływ naszego czasu, wystarczy spojrzeć na nasze zegarki i kalendarz.”(veastrology.com)

12 miesięcy, 12 godzin, 12 znaków Zodiaku. Tuzin jako ważna jednostka miar u starożytnych.

Odwróceniem liczby 12 jest 21, która musi zapewne oznaczać… świat postawiony na głowie? Innym sensownym określeniem może też być koniec czasu. Na pewno nie jest to nic dobrego dla tych, którzy kochają Stworzenie.

 

12. Czasoprzestrzeń

21. Koniec

12 + 21 = 33

 


 

13

 

Szósta liczba pierwsza.

(1/2 HayVauHayYod = 26/2 = 13. Przykład ten wyraża pragnienie HayYod dla HayVauHayYod , jako połówki najważniejszego imienia Boga. Ojciec pragnący Matki, 1-sza połówka szukająca drugiej połówki. (billheidrick.com)

13 jest liczbą heksagonalną oraz pierwszą liczbą gwiazdową.

„Liczby 6 i 13 spotykają się ze sobą w liczbie pierwszej 613, wybranej przez Żydów którzy uznali dawno temu, że istnieje dokładnie 613 przykazań Tory. (…) Tak więc Żydzi rozpoznali niezwykłe duchowe znaczenie liczby 13, które uwiecznili w swojej liście Bożych 13-tu atrybutów Łaski oraz w kodyfikacji  żydowskiej wiary dokonanej przez Majmonidesa w Trzynastu zasadach wiary.”

„Patrząc na hebrajskie słowo „Prawda” (Emet) widzimy jak B-g staje się samym centrum znaczenia Prawdy. Pisze się je od prawej do lewej przy pomocy trzech liter: Alef – Mem – Tau. Alef jet 1-szą literą alfabetu, reprezentuje oddech B-ga oraz naszą świadomość Jego istnienia. Tak więc Prawda zaczyna się od naszej świadomości, że jest B-g. Środkową (13-tą) literą alfabetu jest Mem, w hebrajskim oryginalnie symbol wody, a także symbol Mesjasza. Dzięki tej literze widzimy w hebrajskim sposobie myślenia przeświadczenie, że boska mądrość wypływa z fontanny życia, którą jest sam B-g, Stwórca i władca niebios i ziemi, będący też samym centrum prawdy. Ostatnia litera (22-ga) to Tav.

Możemy też zauważyć, że całe to słowo jest bardzo stabilne, jego litery reprezentują stabilność którą znajdujemy w życiu kiedy powierzamy je B-gu oraz Jego mądrości. (…) Wszystkie rzeczy zostały stworzonego przez niego i w Nim, tym samym On sam reprezentuje i determinuje to czym PRAWDA jest. Nie jest istotne co ja myślę, ale to co ON myśli i co staje się przez to PRAWDĄ. ” (havdalahdrasha.com)

Liczba 13 reprezentuje również tzw. Owoc Życia, geometryczną koncepcję powodu dla całego Stworzenia.

 

13. Owoc Życia

Odwrotnością liczby 13, a więc Owocu Życia oraz Prawdy, jest liczba 31 – zmarnowanie owoców pracy Stworzenia symbolizujących nadzieję. Brak tych owoców oznacza brak nadziei, a tym samym brak potrzeby dla istnienia wszechświata.

31. Brak nadziei


 

14

 

2 x 7 (Patrz 41)

 


 

15

 

3 x 5 (Patrz 6)

Jedna z dwóch liczb pisanych w hebrajskim w inny sposób niż zazwyczaj, w celu nie pisania imienia Boga (ponieważ w hebrajskim liczby pisze się za pomocą liter, liczba może więc jednocześnie oznaczać słowo, w tym przypadku imię Boga). Drugą taką liczbą jest 16.  (wiki)

Niebo/sfery niebieskie reprezentowane są przez liczbę 30. 15 to podział sfery duchowej.

15 to wartość angielskiego słowa „blue” oznaczającego kolor niebieski, oraz „good” czyli dobro. Ponieważ założeniem każdej gematrii jest to, że słowo którego liczba jest identyczna z liczbą innego słowa, ma z tym właśnie słowem tajemne połączenie, to można przyjąć, że liczba 15 w ich kodzie oznacza wszystko to co uznają za słabe, niepotrzebne czy iluzoryczne. Za liczbą 15 stoi więc wszystko to czego iluminaci chcą się pozbyć, aby móc wyjść z dualistycznej natury świata i powrócić do stanu jedności. Już sam fakt propagowania przez nich takich idei jak gender, homoseksualizm, androgynizm czy transhumanizm (przetransferowanie ludzkiej  świadomości do rzeczywistości wirtualnej) powinno dać wszystkim do zrozumienia, że jest to coś więcej niż teoria. Chodzi im o złamanie wszelkich praw natury.

Idea „niebieskiego” czy też „dobra” spowodowała rozdzielenie monady. Wraz z rozdzieleniem stanu jedności powstało „dobro” i światło, ale również „zło” i cień.

15. Niebieski/Podział

51.


 

16

 

2(Patrz 7)

Jedna z dwóch liczb pisanych w hebrajskim w inny sposób niż zazwyczaj, w celu nie pisania imienia Boga (ponieważ w hebrajskim liczby pisze się za pomocą liter, liczba może więc jednocześnie oznaczać słowo, w tym przypadku imię Boga). Drugą taką liczbą jest 15.  (wiki)

Odwrotnością 16 jest liczba 61.

NunYodAleph Nic; nicość (gematria 61)

 

 


 

17

 

Siódma liczba pierwsza.

17 czyli określenie „dobre” (hebrajskie słowo „tov”), ale także „ofiara” (zebach), „chłopak, młoda koza” (gedi)

„I Bóg ujrzał, że światło było DOBRE, i oddzielił Bóg światło od ciemności.” (Rodz. 1:4)

17 jest liczbą potwierdzającą potrzebę Stworzenia, zaś jej odwrotność – liczba 71 – jest stosowana przez gnostyków w ich kodach atakujących potrzebę istnienia czegokolwiek. Świat materialny traktują jako zło, zaś Stwórcę /Demiurga – jako złego, pomniejszego boga, tyrana i byt całkowicie nieodpowiedzialny.

71: to NIE BYŁO DOBRE

Bestia wychodząca z morza w Apokalipsie Jana posiada 7 głów, oraz 10 wychodzących z nich rogów.

 

17. Stworzenie jest dobre

71. Stworzenie jest złe

 


 

18

 

2 x 3   (6 + 6 + 6)

Chaj – czyli Życie.

W średniowiecznej kabale Chai/Chaj uznawano za najniższą (najbliższą światu materialnemu) z emanacji samego Boga.

Patrz także: „Bestia ujawniona„.

Póki co mam niewiele informacji na temat liczby 81, stosując się jednak do wytycznych dualistycznej gematrii, liczba 81 musi być przeciwieństwem życia. Podstawową liczbą śmierci jest jednak 27.

 

18. Życie

81. Brak życia

 


 

19

 

Ósma liczba pierwsza (Patrz 10)

 


 

20

 

22 x 5 (Patrz też 2)

9 + 11

Było 20 przywódców wśród 200 aniołów które zeszły na Górę Hermon wg apokryficznej Ks. Henocha.

20-ta litera hebrajskiego alfabetu to Kuf, pierwsza litera hebrajskiego słowa Kadosz – „Święty”, ale również i „skorupy/cień” (klipot), czyli negatywnej siły oddzielającej ludzkość od świętości.

„Hebrajskie słowo dla „kłamstwa” to [שקר, szeker] i jak widzimy jego litery mają niestabilną podstawę. Słowo składa się z liter Szin – Kuf – Reisz, które są trzema przedostatnimi (19, 20,21) literami alfabetu hebrajskiego. Wyraża to ideę, że kłamstwo jest czymś bardzo ograniczonym, wąskim i jednostronnym. Podstawa litery szin ( ש ) nie stoi mocno na podstawie. Jest jak dziecięca zabawka która będzie się kręcić jeśli ktoś nią zakręci, ale zaraz po tym się przewróci. W hebrajskim litera ta wygląda jak płomień, i reprezentuje przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.

Litera środkowa, Kuf (ק), posiada wydłużoną, lewostronną linię która schodzi poniżej poziomu podstawy (jako jedyna litera w hebrajskim alfabecie) i tak jak pozostałe jest niestabilnej natury. W hebrajskiej myśli dół liter reprezentuje ziemię, zaś ich góra niebo, tak więc litera Kuf demonstruje w jaki sposób nieczystość wysysa życie ze świata. Literę tą czasami nazywa się „okiem (uchem) igły”. Kuf pokazuje nam wszystkim potrzebę zbawienia, czy też wyzwolenia się od rzeczy tego świata.

Ostatnia litera, Reisz  (ר), również jest niestabilna, nie posiada stabilizującej jej kreski po lewej stronie, wygląda jakby zaraz miała się przewrócić. Litera ta reprezentuje ubóstwo w świecie.  (havdalahdrasha.com)

 


 

21

 

3 x 7. (Patrz 12)

 


 

22

 

2 x 11

Liczba mistrzowska. Ostatnia 22-ga litera hebrajskiego alfabetu (tau), jest jedną z trzech liter (razem z alef i mem) tworzących słowo „emet” (prawda).

22 podstawowe litery w alfabecie hebrajskim. Wg wierzeń judaistycznych Bóg stworzył cały wszechświat za pomocą 22 liter. Tym samym liczbę 22 uważa się za liczbę reprezentującą strukturę i budulec naszego wszechświata.

 

22. Struktura świata

 


 

23

 

Dziewiąta liczba pierwsza. Patrz 32.

 


 

24

23 x 3 (Patrz 6)

Chwała albo mądrość?


 

25

 

5 x 5

„Gematria koh wynosi 25, jest to jedna z najważniejszych liczb w judaizmie. Jest to również gematria słowa yehi, użytego w wersecie opisującym stworzenie światła przez Boga:

I rzekł Bóg: Niech stanie się światłość”, i  yehi ohr—stała się światłość.

Nie było to oczywiście światło słońca, księżyca ani gwiazd, które miały pojawić się dopiero czwartego dnia. Jak wyjaśniał Raszi, światło stworzone przez Boga w dniu pierwszym zostało szybko schowane przez Niego dla sprawiedliwych w przyszłości.

Dlaczego? Ponieważ Bóg wiedział, że pojawią się źli ludzie i nadużyją tego światła, dlatego Bóg je schował zanim mogliby się o nim dowiedzieć.” (torah.org)

52 powinna więc być liczbą o negatywnym wydźwięku, jako odwrotność światła (ciemność?)

Jedna z ciekawych interpretacji Jeremiasza 9:9 „Podnieście płacz i narzekanie na górach, a na niwach stepu pieśń żałobną, gdyż są wypalone tak, iż nikt tamtędy nie przechodzi i nie słychać tam porykiwania stad, nie ma ptactwa niebieskiego ani bydła, uciekły, zbiegły!”

Żydzi uważali, że żaden z wędrowców nie przechodził wtedy przez Judeę w przeciągu 52 lat, ponieważ hebrajskie słowo „behemah” (behemot) posiada gematrię 52.

Z drugiej strony trzeba pamiętać również o tym, że 52 jest wartością numeryczną hebrajskiego „elohim” (Strong H0430 ‚elohiym / jedno z imion Boga, wg niektórych reprezentujące unię aspektu męskiego i żeńskiego), ale także i Magoga.

 

GimelVauGimelMem „Magog” (gematria 52)

 

25. Pierwsze światło (radość)

52. Ciemność (smutek)

 


 

26

 

Wartość Tetragramatonu YHWH.

2 x 13

wp-1457361210426.gif

 


 

27

 

33

Śmierć, zagłada. Liczba blisko związana z planetą Saturn, symbolizującą Ponurego Żniwiarza, śmierć, upływ czasu, ograniczenie, zniewolenie, sztywne struktury. 27 to liczba powrotu Saturna, kiedy planeta wraca w to samo miejsce na mapie niebie po upływie 27 lat.

27 znane jest również dzięki niesłynnemu „Klubowi 27”, czyli umownej grupy znanych muzyków którzy zmarli w podejrzanych okolicznościach w wieku lat 27 (np. Kurt Cobain, Amy Winehouse, Jimmi Hendrix). Patrz „Amy Winehouse i klub 27”.

Wg wyliczeń niektórych biblistów apostoł Szaweł miał 27 lat podczas rzekomego ukazania mu się Jezusa na drodze do Damaszku.

 

YodTetChet Grzech (gematria 27)

 

64 – 37 = 27 – Czyli pusty sześcian bez Bożej chwały (3x3x3 = 27) (Vesica piscis, a biblijna liczba 153)

 

Odwrotnością liczby 27 jest 72, w tradycji kabalistycznej liczba „Imion Boga”:

72 Imiona Boga

Opowieść o przekroczeniu Morza Czerwonego w Ks. Wyjścia 14:19-21 przez długi czas była źródłem wielkiego zadziwienia badaczy jeśli chodzi o liczbę 216. W oryginalnej hebrajskiej wersji każdy z tych wersetów zawiera 72 litery, co łącznie daje ich 216. W tradycji kabalistycznej mówi się, że jeśli litery z tych trzech wersetów zapisze się jedna nad drugą (w pierwszym od prawej do lewej, w drugim od lewej do prawej, i w trzecim od prawej do lewej) to stworzy się 72 kolumny 3-literowych imion Boga. (…)
 
 

Picture

 
72 imiona są podzielone na 4 kolumny po 18 imion każda. Każda z 4-ech kolumn reprezentuje 4 litery Tetragrammatonu. Imiona te są znane pod kolektywną nazwą Szem HaMforasz. (biblegematria.com)

 

27. Śmierć

72. Ukryte Imiona Boga

 


 

28

 

22 x 7 (Patrz 10)

 


 

29

 

10-ta liczba pierwsza. Patrz 11.

 


 

30

 

2 x 3 x 5 (trzy pierwsze Liczby Pierwsze)

Liczba reprezentująca niebo w starożytności. Figurą geometryczną nieba jest okrąg, w opozycji do świata materialnego (4/40) reprezentowanego przez kwadrat.

 

30. Niebo

 


 

31

 

11-ta liczba pierwsza. Patrz 13.

 


 

32

 

25

Wg kabały aby dojść do 33 poziomu oświecenia w Drzewie Życia, najpierw trzeba ukończyć wcześniejsze 32 (10 sefirot + 22 ścieżki pomiędzy nimi).

„32 ścieżki mądrości [na Drzewie Życia] związane są ze słowem „serce”. Po hebrajsku słowo oznaczające serce to Läv – לב o wartości gematrycznej 32. Złożone jest z dwóch liter – Bet i Lamed. Tora zaczyna się literą Bet– ב i kończy literą Lamed – ל.

בראשית ברא אלהים … לעיני כל-ישראל

Obie te litery to 32 ścieżki, rozumiejące serce bijące w Torze. Serce jest kierowane intelektem – szekhel. Serce pompujące krew i wpływające na naszą radość jest związane z 32 ścieżkami mądrości. Literatura odnosi się do liczby 32 na trzy różne sposoby: w Ks. Rodzaju występuje 32 razy imię B-ga – Elohim – אלהים , świat jest złożony z 22 liter oraz 10 liczb (1-10), Haszem pokazuje w tym świecie swoje 32 poziomy świadomości.”  (cs.utah.edu)

Odbiciem 32 jest liczba 23, reprezentująca świadome odrzucenie mądrości. 23 jest cieniem Stworzenia, co zostanie potwierdzone za pomocą przyszłych przykładów zastosowania gematrii.

 

32. Serce

23. Cień

 


 

33

 

3 x 11

Liczba 33 to ukończenie Wielkiej Pracy dla wszystkich dioskurowych tajnych stowarzyszeń, obietnica wyzwolenia się z ograniczeń wszechświata który postrzegany jest przez nich jako więzienie i/albo iluzja. Synteza dwóch trójkątów, dwóch przeciwstawnych sobie sił (3+3) – zgodnie z hermetyczną zasadą: jak powyżej, tak i na dole.

Jezus Chrystus wg Nowego Testamentu zginął na krzyżu w wieku 33,5 lat. Jego śmierć uznaje się za ofiarę przebłagalną „za grzechy świata”. Ofiara Chrystusowa jest tutaj symbolem zbawienia w ujęciu gnostycznym, kiedy „świat” (to jest: materia, rzeczywistość) zostaje pokonany, a uwięzione w nim dusze zostają wyzwolone aby „zjednoczyć się [na zawsze] z Ojcem”, czyli – w sensie dosłownym, nieco brutalnym dla większości – umrzeć i już nigdy więcej nie wrócić do życia na tej płaszczyźnie rzeczywistości.

Wg Starego Testamentu król Dawid rządził 33 lata.

Kręgosłup ludzki ma 33 kręgi (w rzadkich przypadkach 34).

Święte imię Boga, Elohim (Strong’s Concordance #H430), pojawia się w pierwszym wersecie Biblii. Elohim (imię) pojawia się w historii stworzenia opisanej w Ks. Rodzaju 33 razy. (biblestudy.org)

 

33. Heksagram

 


 

34

 

2 x 17

Bardzo szczęśliwa liczba, symbol sukcesu oraz zrealizowania się w życiu. Często występująca w numerologii np. artystów którzy odnieśli duży sukces.

Odwrotnością jest liczba 43. Prawdopodobnie oznacza ona pozorne albo gorzkie, pyrrusowe zwycięstwo.

 

DaletVauBetKafYodAleph niechwalebny (gematria 43) billheidrick.com

 

34. Sukces

43. Zemsta (wadliwe stworzenie)


 

35

 

5 x 7 (patrz 8)

 


 

36

 

22 x 32

Zagrożenie, ostrzeżenie, groźba. Całe życie usiane jest wybojami. 10-krotność 36 możemy znaleźć w podstawowych figurach geometrycznych (360 stopni w kole, 4×90 stopni w kwadracie, 3×120 stopni w trójkącie równobocznym).

 

36. Droga

 


 

37

 

12-ta liczba pierwsza.

 


 

38

 

2×19 (Patrz 11)


 

39

 

3×13.  Patrz 12.


 

40

 

23 x 5

Liczba reprezentująca wyjątkowo ciężkie chwile w życiu człowieka, „zagubienie się na pustyni”, okres próby podczas którego pozostajemy sami na sam ze swoimi myślami. Biblijnym założeniem kryjącym się za liczbą 40 jest wewnętrzna przemiana i zbliżenie się do Boga.

Jezus pościł na pustyni 40 dni, Izrael błąkał się po pustkowiach 40 lat.

Egipskie rytuały i zabiegi mumifikacyjne trwały 40 dni.

Numeryczna wartość 13-tej hebrajskiej litery Mem to 40. (billheidrick.com)

 

HayYodZainChetYod „Yah widzi”
AlephTetLamed „chować się”

 

40. Pustynia

 


 

41

 

13-ta liczba pierwsza.

Tajemnicze słowo występujące w środku wersetu z Ks. Rodzaju 1:1 (opis stworzenia świata: „Na początku Bóg stworzył…”), czyli nieprzetłumaczalne połączenie pierwszej i ostatniej litery hebrajskiego alfabetu (alef i tau) posiada w gematrii hebrajskiej wartość 401. Być może tutaj należy szukać symboliki liczby 41 (po wyłączeniu zera). Początek/przyczyna/zdolność Stworzenia?

Zapewne właśnie powód dla całego Stworzenia.

biblewheel.com

Liczba 14 symbolizuje odwrotność owej tajemniczej wartości (41). Zakończenie powodów dla istnienia rozdzielonego świata. Co ciekawe w języku angielskim wartość 14 przypisano takim jednoczącym dwie strony działaniom jak „love”, „sex” czy kolorowi czerwonemu (red).

 


 

42

 

2 x 3 x 7

Niesława lub głupota.


 

43

 

14-ta liczba pierwsza. Patrz 34.

 


 

44

 

2 2 x 11

 


 

45

 

32 x 5

Suma wszystkich cyfr od 1 do 9 (1+2+3…+9=45). Liczba matematycznej natury naszego świata, udowiadniająca że „wszystko jest liczbami”.

MemDaletAleph Adam; pierwszy człowiek; ludzkość (gematria 45)

Odbiciem 45 jest liczba 54 oznaczająca Eden. Tym samym widzimy tutaj, że 54 stoi za tym mitycznym, wspaniałym światem, światem bez cierpienia, śmierci i grzechu, zaś świat w którym żyjemy uważa się w mistycyzmie jedynie za niedoskonałe odbicie opiewanego w Biblii Raju.

     

45. Świat niedoskonały

54. Świat doskonały

 


 

46

 

2 x 23 (Patrz 10)

 


 

47

 

15-ta liczba pierwsza (Patrz 11)

 


 

48

 

24 x 3 (Patrz 12)

 


 

49

 

7 x 7 (Patrz 13)

„Wyznawcy judaizmu przywiązują wielką wagę do faktu, iż pierwszy werset Tory zawiera siedem słów. W skrócie, w tradycji żydowskiej numer siedem jest cyfrą świętą, oznaczającą bycie bez skazy. Wiara w uświęcone znaczenie siódemki prowadzi do nieuchronnej interpretacji siódemki jako cyfry szczęśliwej. Niektórzy wiążą siedem z nieskończonością. Jest to cyfra której nie da się zdefiniować, ponieważ kiedy Bóg kończy pracę nad siódemką czegoś, tworzy też siódemkę czegoś kolejnego. Tym samym, wyrażenie siedem razy siedem stanowi eufenizm dla wieczności, rzeczy nie posiadającej limitów…” (reference.com)

 


 

50

 

2 x 52 (Patrz 5)

Liczba żeglarzy na statku Argo (arce) w „Atlantydzie” Francisa Bacona, reprezentująca dla niego liczbę prawdziwie oddanych poszukiwaczy prawdy.

Wartość numeryczna sefiroty Biny to 50 (jest to również numeryczna wartość hebrajskiego słowa כל – wszystko, całość).

 

 


 

51

 

3 x 17 (Patrz 15)

 


 

52

 

22 x 13 (Patrz 25)

 


 

53

 

16-ta liczba pierwsza (patrz 35)

 


 

54

 

2 x 33 (patrz 45)

 


 

55

 

5 x 11 (patrz 10)

 


 

56

 

23 x 7 (patrz 11)

 


 

57

 

3 x 19 (patrz 12)

 


 

58

 

2 x 29 (patrz 13)

DaletDaletYodMem Miłość (gematria 58)

 


 

59

 

17-ta liczba pierwsza (patrz 14)

 


 

60

 

22 x 3 x 5 (patrz 6)

 


 

61

 

18-ta liczba pierwsza (patrz 16)

 


 

62

 

2 x 31 (patrz 26)

 


 

63

 

32 x 7 (patrz 36)

 


 

64

 

26 (patrz 46)

 


 

65

 

(patrz 11)

 


 

66

 

2 x 3 x 11

 


 

67

 

19-ta liczba pierwsza (patrz 13)

 


 

68

 

22 x 17 (patrz 14)

 


 

69

 

3 x 23 (patrz 15)

 


 

70

 

2 x 5 x 7

70 elders were appointed by Moses (Numbers 11:16). After reading the covenant God gave him to read to the people, Moses took 70 elders, along with Aaron and his sons, up Mount Sinai to have a special meal with God himself (Exodus 24:9 – 11)!

Ancient Israel spent a total number of 70 years in captivity in Babylon (Jeremiah 29:10). (biblestudy.org)

 

 


 

71

 

20-ta liczba pierwsza (patrz 17)

 


 

72

 

23 x 3 (patrz 27)

 


 

73

 

21-sza liczba pierwsza (patrz 37)

 


 

74

 

2 x 37 (patrz 11)

 


 

75

 

3 x 52(patrz 12)

 


 

76

 

22 x 19 (patrz 13)

 


 

77

 

7 x 11

Nieprzemijający sukces, liczba mistrzowska – odbicie 7 w każdym przypadku.

Wtedy przystąpił Piotr do niego i rzekł mu: Panie, ile razy mam odpuścić bratu memu, jeżeli przeciwko mnie zgrzeszy? Czy aż do siedmiu razy?  Mówi mu Jezus: Nie powiadam ci: do siedmiu razy, lecz do siedemdziesięciu siedmiu razy. (Mateusza 18)

 


 

78

 

2 x 3 x 13 (patrz 15)

 


 

79

 

22-ga liczba pierwsza (patrz 16)

Boaz = name given to the pillar on the left hand at the entrance into the Temple of Solomon; 1st Kings 7, 21 (gematria 79)

 


 

80

 

24 x 5 (patrz 8)

 


 

81

 

34 (patrz 18)

YodBetSamekhChetAleph „Będę pokładał nadzieję w  HayYod” (gematria 81)

 

82

 

2 x 41 (patrz 28)

 


 

83

 

23-cia liczba pierwsza (patrz 11)

 


 

84

 

22 x 3 x 7 (patrz 12)

 


 

85

 

5 x 17 (patrz 13)

 


 

86

 

2 x 43 (patrz 14)

 


 

87

 

3 x 29 (patrz 15)

 


 

88

 

23 x 11

Bez końca i bez końca, i bez końca…

 


 

89

 

24-ta liczba pierwsza (patrz 17)

 


 

90

 

2 x 32 x 5 (patrz 9)

Yachin = name given to the pillar on the right hand at the entrance into the Temple of Solomon (gematria 90)

 


 

91

 

7 x 13 (patrz 10 lub 19)

 


 

92

 

22 x 23 (patrz 11)

 


 

93

 

3 x 31 (patrz 12)

 


 

94

 

2 x 47 (patrz 49)

 


 

95

 

5 x 19 (patrz 14)

 


 

96

 

25 x 3 (patrz 15)

 


 

97

 

25-ta liczba pierwsza  (patrz 16 lub 79)

 


 

98

 

2 x 72 (patrz 17)

 


 

99

 

32 x 11

To nie przelewki, to najprawdziwsza wojna. Liczba mistrzowska zagrożenia.

 

99. Potężne kłopoty

 


 

100

 

22 x 52

 


 

101

 

26-ta liczba pierwsza (Patrz 11)

 


 

 

 


 

 

Radtrap

 

Reklamy

3 comments on “Litery to liczby, czyli sekretny język Iluminatów ujawniony

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s