Nikola Tesla: Mamy wiadomość z innego świata

 

Źródło: lettersofnote.com, tłum. Radtrap

Latem roku 1899, spędzając samotnie czas w laboratorium w Colorado Springs , gdzie pracował nad swoim słynnym przekaźnikiem energii, niezrównany Nikola Tesla zaobserwował serię niezwykłych, rytmicznych sygnałów które określił mianem: „counting codes”. Odkrywszy po raz pierwszy sygnały radiowe z kosmosu, Tesla nabrał przekonania, że ma do czynienia z zamierzoną próbą komunikacji ze strony inteligentnych form życia, jak sądził z Wenus, albo z Marsa, tak później opisując całe to doświadczenie: „Rośnie we mnie przekonanie, że byłem pierwszą osobą słyszącą powitanie jednej planety dla drugiej.”

W kolejnym roku Tesla został poproszony przez Czerwony Krzyż o podzielenie się swoją opinią na temat tego, co może być największym ludzkim osiągnięciem w przeciągu kolejnych 100 lat. Poniższy list jest odpowiedzią Tesli na to pytanie.

(źródło: Tesla Society; powyższe zdjęcie: Tesla, via.)

 

Tłumaczenie

 

Do amerykańskiego Czerwonego Krzyża, New York City.

Przeszłość jest chwalebna, perspektywy są inspirujące: wiele można by rzecz na temat obu. Lecz tylko jedna idea zajmuje moją głowę. To – moi wspaniali, moi najdrożsi – jest dla waszej szlachetnej sprawy.

Obserwowałem fenomeny elektryczne, które okazały się być czymś niewytłumaczalnym. Choć były słabe i niepewne, dały mi głębokie przekonanie i przeświadczenie, że przyjdzie czas gdy wszyscy ludzie na tym globie, wspólnie zwrócą swoje oczy ku firnamentowi ponad nimi, z miłością i szacunkiem, zachwyceni radosną nowiną: „Bracia i siostry! Mamy wiadomość z innego świata, nieznanego i odległego. Brzmi ona: jeden… dwa… trzy…”

Boże Narodzenie 1900

Nikola Tesla

 


 

Komentarz Radtrapa:

Nie można mieć dzisiaj pewności, czy przygotowywane przez Nokturnati spotkanie z obcą rasą będzie monumentalnych rozmiarów oszustwem, czy też rzeczywiście ludzie ci oczekują nadejścia czegoś nam dotąd nieznanego. W takim czy innym przypadku wciąż zostawiają zaszyfrowane wiadomości w mediach, dla tych którzy umieją czytać między wierszami… oraz liczyć to co czytają:

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s