Cytat Tygodnia #83

Grafika i Tlumaczenie: Andrzej Suda

Reklamy

12 comments on “Cytat Tygodnia #83

 1. Winę oczywiście ponosi „edukacja”, która nie edukuję, tylko wymaga od ucznia lub studenta zachowania się w większości przypadków jak normalny rejestrator. Rejestrator odtwarzający wszystko to, co profesor, nauczyciel chcą usłyszeć w dniu egzaminu/sprawdzianu. Wszystko według wzorca: zakuć, zdać, zapomnieć.

 2. Będzie coś o półfinale eurowizji? sporo symboliki w niej było, zwłaszcza Azerbejżdżan i nawiązanie do gejowskiej miłości reprezentantki Grecji… Polska też mam wrażenie wzięła w tym udział – podobno śpiewała o cierpieniu zwierząt. wszystko mi się to składa na filozofię new age i kabalistyczne powiązania.

     • W zasadzie każda zorganizowana religia, zarówna ta mainstreamowa jak i udergroundowa, to doskonałe przykłady masowej kontroli umysłu. Wszystko w zasadzie sprowadza się do tego, aby owieczki grzecznie słuchały swojego pasterza i bezkrytycznie wykonywały to, co ten im każe ;) Wszystko przy akompaniamencie przysłowiowego kija oraz marchewki, które są odpowiednio dopasowywane do danej epoki oraz warunków :(

       • Moim skromnym zdaniem Jezusowi zależało raczej na tym aby nauczyć ludzi aby starali się w życiu wypełnić to jedno kluczowe przykazanie ,, Nowe przykazanie daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem; abyście się i wy wzajemnie miłowali”. To „nowe” przykazanie to tylko takie przypomnienie najważniejszych z przykazań Tory ,, Będziesz tedy miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i a całej duszy swojej, i z całej siły swojej” (3Moj19;18) oraz ,, Nie będziesz się mścił i nie będziesz chował urazy do synów twego ludu, lecz będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego. Jam jest Pan!” (5Moj6:5) – ot i cała skomplikowana i zagmatwana teologia nowego przymierza.

 3. Nie zgodzę się do końca. Organizowanie się jest dobre, lepsze niż chaos, zagubienie i samotność. Jednak wszystko można wypaczyć jak widać.

 4. Tak, a najlepsza jest anarchia i dezorganizacja, bo wtedy łatwiej jest zarządzać rozproszonymi i zagubionymi owieczkami. Ileż owieczek słucha i nie wykonuje. Albo ileż wykonuje źle zamiast słuchać.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s