Kto został przebity w Zachariasza 12:10? (ang.)

 

 

Reklamy

31 comments on “Kto został przebity w Zachariasza 12:10? (ang.)

 1. Dużo bardziej wiarygodni są rabin Skobac i rabin Blumenthal (Jews for Judaism). Przeszłam długą fascynację Judaizmem, ale niestety zawiodła mnie ona do ateizmu/agnostycyzmu. Grzebię się teraz powoli duchowo do góry i próbuję nawiązać relację ze Stwórcą. Nie wierzę w żadne z proroctw dotyczących Mesjasza w ST, w których upatrują Chrześcijanie Jezusa, poza jednym. Trzeba się nieźle nagimnastykować teologicznie, filozoficznie i lingwistycznie (nie wierzę nawet Skobacowi i Blumentalowi), żeby w Iz 53 widzieć Izrael. To jest jedyny fragment Biblii, który nie dał mi całkiem zwątpić w Jezusa. Jezusa jako namaszczonego przez Boga, ale będącego tylko człowiekiem. Nie wiem zresztą sama jeszcze czy wierzę w Boga Biblii, ale patrząc na obrzydliwości w jakich tarza się ten świat nie ma chyba innej alternatywy. Oczywiście jeśli Biblia jest istotnie Słowem Bożym to nie ma innej opcji jak ta, że Prawo Mojżeszowe obowiązuje, a Paweł miał w najlepszym wypadku halucynacje. Jezus był, jeśli wierzyć NT, cadykiem, bardzo serio traktującym Prawo i przyjmującym nawet Tradycję ustną, choć krytykujących innych za stawianiem tradycji nad Torę. Jeśli ktokolwiek na tym świecie właściwie odczytuje Biblię to wydaje mi się, że są to pobożni Żydzi, te biedne ”Joski chude”. Tam gdzie dzieją się takie okropne rzeczy jak w społeczności ultraortodoksyjnej na Brooklynie (pedofilia w co 5 domu – patrz historie opisywane przez wyklętego przez ziomków rabina Nachuma Rosenberga) Boga i Prawdy nie ma.

  Nie ma dnia, żebym się nie zastanawiała nad tym czego Bóg ode mnie oczekuje…

  Pozdrawiam wszystkich poszukujących Prawdy.

  • całe to rozkminianie pism jakoś pejsatym nie pomogło i dalej kaleczą swoich synów, torturują zwierzęta i stawiają swój intelekt nad empatię
   Bóg oczekuje od Ciebie człowieczeństwa, niczego więcej :)

   • Ale czym jest ‚człowieczeństwo’? Każdy wiek ma jakieś swoje wyobrażenie tego czym jest moralność i etyka. Odkąd humanitaryzm się narodził człowiek stał się bogiem i popatrz gdzie ludzkość zabrnęła. Każdy ma dziś swój własny kodeks moralny, wszystko nam się pomyliło, bo trudne Prawa, które Bóg uznał za dobre brzydzą dziś człowieka-boga. A mnie się wydaje, że kiedy Bóg mówił ‚usuniesz zło spośród siebie’ to wiedział czego żąda. Znał naturę ludzką i wiedział, że jeśli nie usunie się jednego powiedzmy pedofila ze społeczności to przyjdą następni. My żyjemy w takim oderwaniu od Bożej rzeczywistości, od Bożych Przykazań i od tak dawna, że nie dziwi mnie traktowanie przez chorą ludzkość tych nakazów i zakazów jako gwałtu na jej źle pojmowanej wolności. Wszyscy krążymy jak ślepcy po tej ziemi i szukamy ukojenia ale go nie znajdujemy, bo żyjemy bez Boga.

    Chrześcijaństwo opiera się na emocjach i choć wierzę w posłannictwo Jezusa to każda religia, która operuje na emocjach i straszy ogniem wiecznym musi wcześniej czy później przynieść frustrację i rozczarowanie. Dziś wszystko opiera się na emocjach, każdy oczekuje uniesień i szybkiej nagrody. A Judaizm jest wymagający. Jeśli już 2tys lat temu Pawłowi udało się pozyskać pogan wyłącznie dlatego, że nie narzucał im Prawa (czego się prawdopodobnie nie spodziewał Jakub brat Jezusa, bo uznał, że przecież w każdym mieście jest synagoga, do której będę uczęszczać i stopniowo im tam Prawo wyłożą), to jakże można oczekiwać od ludzi przestrzegania Tory dziś. Oczywiście humanizm i miłość wzajemna, braterstwo i podobne hasła Rewolucji Francuskiej są bardzo pociągające, ale patrząc na to gdzie świat zmierza, nie bardzo chyba jednak ludzkości żyjącej bez Boga pomogły. Pozdrawiam :)

    • czlowieczenstwem jest, np. w sytuacji Abrahama z Izaakiem, odmowa „zlozenia w ofierze” drugiego człowieka, chocby nawet „sam Bóg chciał żeby to zrobic”

     • Z tego co ja rozumiem to sytuacja z Abrahamem i Izaakiem to zapowiedź śmierci pierworodnego Syna Boga aby Izaak ojciec Izraela czyli cały Izrael mógł żyć. Bóg nie dał umrzeć Izraelowi w zamian dając Baranka z Nieba(symbol swojego Syna) na ofiarę. Izaak przeżył tylko bo Abraham uwierzył Bogu, że ten go zbawi właśnie dzięki mesjaszowi. Mamy tu więc proroctwo o ratunku przed śmiercią przez wiarę i za chwilę jego spełnienie jako ratunek w postaci zastępczej ofiary od Boga, inaczej nigdy nie byłoby Izraela a więc i mesjasza, który z niego wychodzi.

      • „Bóg nie dał umrzeć Izraelowi”
       natomiast Izraelici wymordowali innych ludzi
       i to jest lepiej?

       „inaczej nigdy nie byłoby Izraela a więc i mesjasza, który z niego wychodzi”
       a skąd wiesz? gdyby nie było izraela to mesjasz być może w innym narodzie mógłby się urodzić

       a to co wyprawiają z narodami świata do dzisiaj współcześni syjoniści mogło by nie mieć miejsca gdyby Abraham wtedy zdał egzamin z człowieczeństwa i nie postąpił tak jak myślą i postępują ze zwierzętami i ludźmi wyrachowani talmudyczni żydzi!

       • mylisz Izrael (starożytny) – Abraham z syjonistami. abraham wiedział, że wszytsko należy do Boga. Dlaczego nie miałby ofiarować własnego syna. Dokładnie zinterpretuj ks. Henocha i jezioro. 2. Bóg nie chciał aby Izaak został zabity-dał baranka paschalnego na ofiarę. Abraham nie miał egzaminu z człowieczeństwa tylko z posłuszeństwa za co został nagrodzony. Za człowieczeństwo (odrzucenie stwórcy) zostałby ukarany.

        • a dlatego bo syn nie jest jego wlasnoscia tylko czlowiekiem
         nie jest wazne co Bog by zrobil lub co by nie zrobil, wazne ze Abraham okazal się kanalia porywajaca sie z nozem na syna w mysl ideologii jaka mial w glowie
         ale chyba tego nie rozuzumiesz tak samo jak zydzi dawni i wspolczesni kaleczący „swoje” dzieci, zabijający zwierzęta dla samego zabijania, bo mysla, ze Bog się tym cieszy, psychopaci

        • żydowska mentalność tego nie pojmuje: aby zakończyć jakiś konflikt trzeba poświęcić samego siebie
         żydowska mentalność jest w stanie tylko poświęcać innych

      • A to jest już chyba Twoja własna filozofia, niewykluczone że zgodna z Prawdą, ale zacznijmy od tego, że Jezus nie mógł być ofiarą za grzechy jeśli był ofiarą paschalną. Rolą Mesjasza nie jest umierać za kogokolwiek, ale być Królem Izraela. Od Mesjasza oczekuje się, że zasiądzie w Świątyni, będzie zarządzał Izraelem i składał ofiary za SIEBIE i za grzechy swojego ludu. Jezus był mężem bożym, może nawet jednym z mesjaszy, ale obawiam się, że Mesjaszem z rodzajnikiem określonym chyba nie. Chociaż mogę się mylić, Iz 53 nie daje mi spać po nocach :)

       • Aby stać się potomkiem Abrahama nie trzeba być cielesnym potomkiem Jakuba. Izrael jest symbolem ludu Bożego, który przyjmuje Mesjasza – Chrystusa. Tak samo jak Babilon jest symbolem wywyższania ludzkiej tradycji i religii ponad Boga.
        Chrystus nie miał być mesjaszem konkretnego narodu, ale wszystkich ludzi. Jest mesjaszem każdego człowieka. Dlaczego zasłona przybytku do sześcianu w Świątyni symbolicznie rozerwała się po ukrzyżowaniu Jezusa ? Bo objawił swoją osobą zakrytego przed grzesznym światem Boga, krzyż to też siatka sześcianu, a więc kolejny symbol.
        Bóg wybrał potomstwo Abrahama jako naród z którego wyjdzie Mesjasz, ale to nie znaczy że ten miał być mesjaszem jednego narodu.

        Po za tym język piktogramów hebrajskich.

        JAHWE – IHVH – „Zobacz gwóźdź, zobacz rękę” wtedy poznasz Boga JAHWE

        Jest jeszcze matematyka za tym idąca, która prowadzi do wniosku że Chrystus to brama do staro-testamentowego JAHWE.

       • „Od Mesjasza oczekuje się, że zasiądzie w Świątyni”

        Przecież zasiadł :) Chyba, że mówisz o świątyni ziemskiej, to z tej nie zostanie kamień na kamieniu. Mesjasz jest Duchem Bożym.

        „będzie zarządzał Izraelem”

        Przecież zarządza. Chyba, że masz na myśli fałszywy, obecny Izrael jako kraj, jednostkę terytorialną. Nie uznaję oczywiście teologii zastąpienia Izraela, ale nie ma już żyda ani greka, jest natomiast jedno Prawo dla wszystkich. Zarządza będąc Duchem Bożym, zasiadając w świątyni Ducha Świętego.

    • W dobrą stronę idziesz siostro, nie odrzucaj Pana Jezusa, nie idź za rozumem, proś codziennie Boga „Pokaż mi w czym jestem oszukana” a wysłucha Cię. Tylko bądź natrętna. Niech ci Bóg błogosławi.

      • Błogosławiony mąż, który nie zasiada w gronie szyderców.

       Za rozumem – w sensie za intelektualizmem, nie miałem na myśli, że mamy wyłączyć mózg i stać się parafianinem, który niczego nie bada.

       Miałeś prawo wyśmiać (a właściwie gąski zrobiły to za Ciebie:D), bo nie określiłem się jasno.

       Chwała Panu Jezusowi Chrystusowi, pozdrawiam uprzejmie.

        • Patrz werset pierwszy z mojej poprzedniej wypowiedzi. Do niedawna byłeś Chrystusowy, ale wolałeś iść w stronę intelektualizmu nazywając to oświeceniem, i skupić się na liczbach, a zapomniałeś, że wielu przyjdzie i wielu zwiodą, a bezprawie się rozmnoży.

         Choć i tak to wykpisz, wyśmiejesz i będziesz się śmiał z podążających za Chrystusem, bo to przecież wytwór iluminatów.

         Nie chcę Ci tu wchodzić na chama i nawracać, nie to mam na celu – to Twój blog i Twoja piaskownica. Chociaż tyle, że publikujesz komentarze, szkoda, że w odpowiedzi na nie da się wyczuć spory cynizm.

         3maj się i do zobaczenia na Sądzie, w który wierzę, choć Ty już chyba nie.

     • Nie zgodzę się, że rozum musi pójść w odstawkę. To największy dar od Boga. Małpa nie jest w stanie przestrzegać Prawa, my tak. Jeśli zaś chodzi o Jezusa, to jestem rozdarta wewnętrznie, jestem dziś w stanie jedynie uznać, że był namaszczonym mężem bożym. Paweł natomiast odpada w 100%. Jezus to nie grecki bóg.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s