Prawdziwy Mesjasz

 

Człowiek po przejściu przez pustkowie coraz wyraźniej dostrzega, że twórcy „Nowego Testamentu” chcieli zniszczyć to co przekazuje zaszyfrowany „Stary Testament”, podpinając się pod jego narrację i symbolikę, a następnie uderzając w samo serce i sens istnienia przysparzających im kłopotu judaistów – w postać mesjasza. W judaizmie nie ma nic ważniejszego, kiedy bowiem na scenie pojawia się mesjasz, przestaje im być potrzebna nawet Tora. Mesjasz pisze wtedy nowe święte księgi.

Obie strony nie są do końca szczere, obie przekazują zarówno prawdy jak i kłamstwa, można jednak wyczuć w nozdrzach, że jedna z nich tych „grzechów na sumieniu” posiada więcej. Ostatecznie wszyscy się w czymś mylą. Bóg Tory (5) jest mściwy, zazdrosny, przeczy sam sobie, ale wciąż trzyma się jakiegoś planu (5) który dostrzegamy w otaczającym nas wszechświecie, w jego niezwykłych wzorach i liczbach. Jest podobny do nas, do stworzonej na własne podobieństwo i zawodnej ludzkości. Odbijamy się w sobie nawzajem jak w lustrze. Bez tego lustra nie zobaczysz nigdy, że coś jest sukcesem (7), jeśli nie poznasz najpierw goryczy porażki (9).

To co odbieramy jako niedorzeczność i okrucieństwo narracji „Starego Testamentu” to w rzeczywistości zaszyfrowany przekaz. Możliwe, że odnosi się to też do zwariowanego przekazu Ezechiela. Powodem jest to, że najtrudniejsze lekcje przynoszą najtrwalsze rezultaty.

Gnostyccy autorzy Ewangelii postrzegali Stwórcę jako okrutnego Demiurga (2), jako „władcę tego świata” który więzi boskie cząsteczki Monady -„Ojca” (1). Boskimi okruchami jesteśmy my, stworzenia żywe, my jako ludzie (oglądaliście może film „9”? Polecam). To dlatego mesjasz gnostyków, znany jako Jezus Chrystus, szedł przygotować nam miejsce u Ojca, ponieważ sam nie był z tego świata. Ichthus miał ludzi od Demiurga wyzwolić, a nie zbliżyć.

Twórca Tory przedstawił natomiast Stwórcę jako „kogoś” kto ma dla swojego Stworzenia znacznie lepszy plan, do jego realizacji potrzeba jednak większego zaufania i współpracy ze strony człowieka.  Człowiek ma zaufać, że to czego w Demiurgu nie rozumie i nie znosi, zostanie mu kiedyś wyjaśnione. Mesjasz judaizmu nie jest Jezusem Chrystusem – jest tym, który do Demiurga przybliża, nie oddala.

Kto ma rację?

Gdyby tak nie rzucać na księżyc żadnego światła, to czy księżyc przestałby z tego powodu istnieć?

Okrutny Demiurg? Dobry Ojciec?

 

Gdyby Bóg nie stworzył nikogo na swoje podobieństwo, kto by w ogóle dostrzegł, że istnieje ten cały HaSzem? Czy wielki Stwórca wszystkiego nie może odczuwać tego samego co mały człowiek? Skoro zapewnia się nas, że odczuwa takie emocje jak gniew, to czy nie może też czuć samotności?

 

Radtrap

 

Reklamy

24 comments on “Prawdziwy Mesjasz

 1. „Człowiek po przejściu przez pustkowie coraz wyraźniej dostrzega, że twórcy „Nowego Testamentu” chcieli zniszczyć to co przekazuje zaszyfrowany „Stary Testament””

  Nie powiedziałbym bo zaszyfrowane informacje ze ST wskazują dokładnie na takiego Mesjasza jakiego mamy w Nowym Testamencie, pomijając już nawet cały system świątynny zabijania niewinnego baranka jako ofiary za grzechy.
  Pierwsze 10 imion bohaterów Tory od Adama do Noego czyli od Stworzenia świata do Potopu wskazuje na Boga, który przyjdzie na ziemię jako człowiek aby umrzeć co da zbawienie światu.

  • Adam: „człowiek”
  • Set: „powołany, wybrany” (Rodzaju 4:25)
  • Enosz: (z rdzenia anasz, „być nieuleczalnym”) „śmiertelny,” „kruchy,” „nędzny, marny”
  • Kenan: „smutek”, „pieśń pogrzebowa”
  • Mahalalel: „błogosławiony przez Boga” – (mahalal) „błogosławiony”; (El) imię Boga
  • Jered: (od czasownika yarad) „zejdzie, przyjdzie na dół”
  • Henoch: „rozpoczęcie” lub „nauczanie”
  • Matuzalem: „jego śmierć przyniesie” – met, rdzeń oznaczający „śmierć”; szalach znaczy „przynieść” lub „posłać”
  • Lamech: „rozpaczający” (stąd pochodzi nasze określenie „lamentować”)
  • Noe: (pochodzi od nach) „pocieszenie” lub „odpoczynek” (Rdz. 5:29)

  Wszystkie imiona układają się w logiczne zdanie:

  „Człowiek [jest] powołany do śmiertelnego smutku, [ale] błogosławiony Bóg przyjdzie nauczając [że Jego] śmierć przyniesie rozpaczającym pocieszenie/odpoczynek.”

  To jest Ewangelia w pigułce zaszyfrowana w sześciu pierwszych rozdziałach Księgi Rodzaju jeżeli to jest sfałszowane to i cała Tora również musi, ale nie jest bo:

  Abel zabił baranka jako ofiarę dla Boga bo wierzył w Ewangelię.
  Abraham ofiarowałby swojego syna w ofierze Bogu bo wierzył w Ewangelię. Dlatego że Abraham wierzył to Bóg zesłał baranka na ofiarę zamiast Izaaka. Baranek ten symbolizował ofiarę za całe potomstwo Izaaka czyli za Izraela, którym są wszyscy zbawieni. Można by tak mnożyć i wyjdzie na to że ST objawia NT i na odwrót.

  • Dogmat pozwala widziec rzeczy ktorych nie ma.

   Zamiast kopiuj wklej ze stron pisarzy adwentystycznych, polecam posluchac czlowieka imieniem Tovia Singer. Z zyczeniowej teologii opartej na przeczacych sobie ewangeliom zostawia tylko pyl i zgliszcza.

  • Bez przesady z tą Ewangelią, skoro powstała za czasów Jezusa oraz po nim to Abel nie mógł jej znać, zresztą Tory też nie znał – skąd to wszystko znał, no chyba, że Bóg mu wszystko powiedział i pokazał. Ale raczej nie znał nie kogo o imieniu Jezus ani księgi o nazwie Ewangelia i nie ewangelizował wtedy ludzi. Inaczej nie byłoby to później potrzebne.
   MówiącyJakJest

   • Sedno Ewangelii to zaufanie Bogu. Przyjście Chrystusa było punktem kulminacyjnym boskiego planu składającego się na wiele wydarzeń i warunek zbawienia niezależnie od osi czasu był jest i będzie zawsze taki sam.
    Abel zabił baranka symbol Chrystusa co odzwierciedlało Jego wiarę w boski plan zbawienia ludzkości dany już Adamowi, Kain natomiast złożył ofiarę ze swoich własnych plonów co oznacza budowanie swojej drogi do zbawienia i swojej bramy do Boga, kreując w ten sposób swoją własną religię czyli Babilon (z akadyjskiego brama do boga)
    Abel stał się praojcem ludzi wierzących Bogu jest ich garstka, Kain natomiast jest ojcem wszystkich synów nieposłuszeństwa, którzy stanowią większość ludzkości, ich wola w ustanowienie swojej religii i narzucenie jej światu prowadzi do takiej nienawiści że są zdolni zabijać tych którzy mają relację z Bogiem.

    Jak uzyskuje się zbawienie ? Wierząc Bogu. Imię Jezus oznacza „Jahwe jest zbawieniem” czyli zaufanie Bogu w sprawie zbawienia to jest esencja przesłania jakie przyniósł na ziemie Chrystus, ale już wcześniej ludzie wiedzieli o Nim bo zawarte to było w symbolach.
    Noe zaufał Bogu zbudował Arkę kolejny symbol Chrystusa. Kto wchodzi do Arki ten unika śmierci. Chrystus jest Arką dla całego świata zesłaną i zaplanowaną przez Boga. Zbawienie uzyskuje się przez wiarę w ten boski plan. (Zob. List do Hebrajczyków 11)

    • czy nie za bardzo ufacie kształtom tekstów, jakie „przetrwały” i współcześnie są dostępne? sporo się wydarzyło i było sporo czasu na to by te teksty stały się takie jakimi „powinny” być i są…
     nie sądzę, aby Bóg złożył nadzieję tylko na ludzkim intelekcie
     czy dzieci nie znają Boga lepiej niż dorośli?

 2. Co do emocji/uczuć to na pewno Bóg je posiada bo inaczej nie mógłby być empatyczny wobec stworzenia, oraz go czuć- a skoro wszystko widzi i słyszy to też czuje!

  Co do złość-gniewu to uważam, że to ludzie tak nazwali sprawiedliwe kary boże (można rzecz uczłowieczyli Boga, na swe podobieństwo jak poganie), po prostu Bóg nie czuje gniewu (ale nasz tak) i na „sucho” – bez emocji- wymierza racjonalne sprawiedliwe kary.

  Co do samotności to miał jeszcze aniołów i zwierzęta przed stworzeniem ludzi.
  Bzdurą jest za to gnostyckie łączenie twórcy świata z władcą świata-szatanem, w końcu szatan nie jest twórcą tego świata, a tylko uzurpatorem (i wrogiem) – tylko w takim sensie władcą świata. Inaczej twórca świata /= się uzurpatorowi władcy świata (diabeł).

  MówiącyJakJest

  • To może być gnostycka bzdura, czemu nie, tylko nie mogę znaleźć jednej rzeczy – w którym momencie Biblii Bóg oddaje władzę nad swoim Stworzeniem zbuntowanemu aniołowi?

   W ST Szatan jest oskarżycielem człowieka, jak nadgorliwy prokurator w sądzie, może zesłac nieszczęscie (Hiob), ale nie rozdysponowuje stworzeniem i nawet w historii Hioba musi pytac Boga o zgodę na to co chce zrobić. Później przychodzi starotestamentowy wladca świata – Bóg, który po dlugim wywodzie oddaje Hiobowi więcej ziemskich dóbr niż ten do tej pory stracił.

   W NT Szatan bez żadnego wyjaśnienia, nagle staje się władcą świata, kusi Jezusa wszystkimi bogactwami Ziemi i nie pyta Boga o zdanie. Jezus nie mówi, ze nie wziął tego, bo to nie należało do „władcy świata”. Nie wziął, bo nie chciał tego wziąć, ale wiedział jednocześnie, że mógłby dostać gdyby się zgodził na warunki kusiciela. Dlatego „władca świata” jest jego władcą, posiada go i nie pyta nikogo o zdanie.

   Kiedy Bóg oddał Szatanowi cały świat?

   • Owszem, ale nazwałem go uzurpatorem, takim regentem-renegatem, a nie prawdziwym władcą.
    Diabeł dostał swoje wpływy na los stworzenia po zjedzeniu przez nich owocu dobra i zła, ale nie jest to władza absolutna mogąca zagrozić Bogu, cała moc złego pochodzi z ludzkiego grzechu i od Boga-od niego pochodzi wszelka moc i ostatecznie wola.
    A co do historii Jezusa to podobno tym złym (szatanem) co go kusił władzą był wtedy arcykapłan.
    MówiącJakJest

 3. W temacie stworzenia świata i człowieka to zamieszczam tradycyjne żydowskie wyjaśnienie które uważam za całkiem dobre, ładne i prawdziwe w dodatku zgadzające się z teoriami zamieszczonymi na tej stroni (samotny Bóg, tworzący wiele światów i je niszczący/przeobrażający):

  O stworzeniu świata:
  „Uczynił to również dlatego, żeby człowiek, przychodząc na świat, miał już wszystko gotowe. Tak postępuje król. Najpierw wznosi pałac, mebluje go, ozdabia, przygotowuje wspaniałą ucztę, a potem dopiero wprowadza do niego miłego gościa.
  Kiedy Bóg przystąpił do stworzenia człowieka, aniołowie zawołali:
  – Władco świata, do czego Ci potrzebny jest człowiek? Po co powołujesz go do życia?
  – Jeśli jego nie będzie, to dla kogo stworzone zostały owce i pozostałe bydło? A ptaki pod niebem i ryby w morzach komu się przydadzą?…
  Do czego potrzebny jest królowi pałac z całym wyposażeniem, jeśli nie ma w nim gości? Jeśli nikt nie będzie czerpał zeń przyjemności?
  – Masz rację, Boże wszechmogący – odpowiedzieli aniołowie – stwórz człowieka zgodnie ze swoją wolą.

  O Pięknym świecie:

  Stworzywszy człowieka, Bóg przyjął go i zaczął oprowadzać po rajskim ogrodzie. Pokazując mu wszystkie drzewa powiedział: Popatrz na moje dzieła. Zobacz, jakie piękne są! Jak wspaniale wyglądają! I wszystkie je dla ciebie stworzyłem. Uważaj przeto, żebyś nie zgrzeszył: Nie zniszcz swoim postępowaniem mego świata. Jeśli coś w nim zepsujesz, nie będzie komu go naprawić!
  „I widział Bóg, że wszystko co zrobił było dobre”. Wszystko, co przez Boga zostało stworzone, było dobre. Świat stworzony został we właściwym czasie. Nie powinien był zostać stworzony wcześniej.
  Bóg, oby był błogosławiony, stworzył wiele światów, po czym je zniszczył. Tworzył i niszczył, aż powstał obecny świat.
  Spojrzawszy nań powiedział: Oto ten mi się podoba!
  I przyjrzawszy się dokładnie nowemu, pięknemu światu, Bóg powiedział: „Mój świecie, mój piękny świecie! Obyś zawsze w moich oczach posiadał ten sam wdzięk”.
  Dumny był Bóg ze swego świata: Popatrzcie – mówił – na stworzenia. Popatrzcie na krajobrazy. Zobaczcie, jak piękne jest niebo i śliczna jest ziemia.
  Stwórca je chwali, więc kto potrafi je zhańbić? Artysta przejmuje się nimi. Kto znajdzie w nich błąd ? Tak, piękne są moje dzieła.
  Wspaniałe i cudowne!”

  Szkoda, jedynie, że człowiek z diabelską pomocą potrafił zniszczyć taki dobry i piękny śiwat :(
  MówiącyJakJest

 4. szatan po próbie spadł na Ziemię, na którą też wygnano ludzi z raju. Tylko wcześniej. (moje tezy nie prorokowanie) Z racji „proby walki” szatana z Panem, myślę, że zostawił go na ziemi pozwalając na uzurpację, po to aby pokazać innym aniołom że to On a nie szatan ma rację, żeby nie dali się zwieść jego kłamstwom i pokazać innym synom Bożym prawdę o podjudzaczu. Co ciekawe wydaje mi się, że szatan został osądzony dopiero po tym jak Isus zszedł na ziemię, to znaczy że chyba cały czas szatan miał szansę na nawrócenie (??? moja teoria niczym nie potwierdzona). Wcześniej skłonił do buntu 1/3 aniołów , podjudził resztę aniołów do zejścia na ziemię i obcowania z kobietami (Ks. Henocha, Ks. Jaszera) i chyba podjudził azazela i resztę, do ujawnienia „bezwartościowych tajemnic dla Pana” które poznali w niebie –>czołgi, statki, broń, malowidła dla kobiet, i inne (Ks. Henocha). (technologia ujawniana przez obcych, reptilianów – upadłych i potomstwa ) teraz czeka na koniec

  • Szatan miał spaść do piekła, to po pierwsze a po drugie ludzie nie zostali wygnani z raju na ziemię, ale byli tu od początku, gdyż Bóg Ojciec (nazywany tak od stworzenia wszystkiego), stworzył świat, na którym najpierw potworzył lasy, góry, itp, później zwierzęta, a na końcu ludzi których umieścił w raju ale na ziemi a nie powietrzu/świecie jakimś duchowym, w tym raju oprócz ludzi była roślinność i zwierzęta! -Więc raj był na Ziemi-Szatan się zbuntował wobec pomysłu stworzenia człowieka, ale ostatecznie stał się zły kiedy razem z innymi aniołami miał się pokłonić człowiekowi! – Tak anioły miały ludzi słuchać i być wasalami ludzi, tak jak ludzie mieli słuchać Boga jako króla i ich twórcę/Ojca.

   A co od nawrócenia to czytałem, że Samael (czyli Szatan) zostanie kiedyś podczas końca świata-złapany przez archanioła, zakuty w łańcuchy i przyprowadzony przed oblicze Boże-gdzie wszyscy ludzie będą widzieć „jego upadek”-ale nie moralny a potęgi, że oto ten co się zbuntował przeciw Bogu, wobec ludzi i innych się przedstawiał jako potężniejszy od Boga teraz przed nim klęczy i jęczy, wtedy Szatanowi ma być głupio (popełnionych czynów) i ma się nawrócić, a Bóg łaskawie przywróci mu utraconą godności arcy-anielską i pierwotne imię sprzed buntu.
   Ciekawostka, choć Szatan miał stracić swój tytuł anielski po swoim upadku, po zgrzeszeniu ludzkości którą stała się śmiertelna z jego powodu, stał się aniołem śmierci. MówiącyJakJest

   P.S. Nie znamy na pewno ani praw rządzących światem, anie tego jaki jest, ale podejrzewam, że jest znacznie inaczej niż myślą materialiści-ateiści i duchowi gnostycy.
   Czyli zależy to od punktu siedzenia jak jest. Np. uważamy ten świat za materialny, ale przecież podczas snu (poza przypadkami świadomego śnienia) też uważamy śniony świat za materialny i realny. – Taka zagadka!

 5. Podczas wizji zostalo mi przedstawione ze jest dwóch Bogów jeden ktorego krolestwo jest w nas w mikro kosmosie jest nieskonczenie wielkie jednoczesnie nieskonczenie male to tak jak bys sie nieskonczenie zmniejszal. widzialem tam tak jakby miasta ktore ciagna sie w nieskonczonosc, ciezko mi to opisac. drugi zas (ten zly) ma swe krolestwo w makrokosmosie w swiecie nieskonczenie wielkim o ziemie zas toczy sie nieustanna walka ktora narazie wygrywa ten zly bóg ale powiedziano mi ze ostatecznie ( mam nadzieje) wygra nasz Ojciec.

 6. Ziemia lezy posrodku dwuch swiatów (jest jakby granica ktora odziela te dwa swiaty) byc moze kiedys storzyl já nasz Ojciec ( tego naprawde nie wiem) ale teraz wieksza kontrole posiada nad nia (demiurg ) imienia nie znam. Wiem ze wszystko tutaj jest takie jakie byc nie powinno i naszym celem jest wydostanie sie z tego swiata i zjednoczenie z naszym Ojcem , taki jest nasz ostateczny cel. Wiem bo juz tam bylem w jednosci z Ojcem i poznalem co to jest prawdziwa milosc to co czujemy tutaj nie mozna nawet nazwac namiastka prawdziwej milosci.

  • Tylko bez gnostyckiej satanistycznej miłości, ostatnio dużo się złych rzeczy wciska na miłość np.: „imigrantów”, różnych sadystów, homoseksualistów, islamistów, narkotyki itp miłość-fałszywa- może być zwodnicza, co pokazują te przykłady, zły raczej nie przedstawia się ludziom ze złej strony tylko fałszywej miłościwej-dla naiwnych o otwartych sercach i mózgach na propagandę.

   A co do demiurga to i Boga Ojca to jest to paradoks ponieważ, nazywa się Boga Ojcem – ponieważ jest twórcą wszelkiego stworzenia w tym też planet i ludzi. Więc jest zarówno demiurgiem jak i Ojcem – gdyż są to synonimy dla stwórcy, choć kłamliwi gnostycy nazwali tak szatana-przywódcę buntu aniołów uważając go za stwórcę świat, a przecież najpierw Bóg-Ojciec stworzył świat w tym ludzi, a później z powodu zazdrości szatan-się zbuntował – gdyby był stwórcą wszystkiego to nie stworzyłby ludzi, ani dobra, dodatkowo wobec kogo miałby się buntować? Wobec siebie? Czy wobec jakiegoś równorzędnego Boga który by nie był stwórcą (czyli Ojcem)? No i byłby twórcą też aniołów, więc raczej anioły by się nie buntowały bo przeciw komu-twórcy świata -szatanowi? – Prawda jest taka, że anioły z zazdrości wobec człowieka zbuntowały się przeciw Swojemu i naszemu Twórcy, więc ich przywódca nie mógł być jednocześnie aniołem, bogiem-twórcą wszystkiego i szatanem w jedynym któremu nie podoba się własne! stworzenie tak, że się buntuje przeciw niemu i stwórcy świat którym niby jest! To jakiś wielka paradoks bzdura!!
   MówiącyJakJest

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s