Żyd w Piekle

 

 

Komentarz Radtrapa:

Nie namawiam nikogo do zmiany swojej religii na inną religię . Namawiam do nauki, poprawnego czytania Biblii, wyrzucenia dogmatów do Gehenny i zaprzestania biczowania samego siebie.

 

Reklamy

9 comments on “Żyd w Piekle

 1. Bo poprawne zrozumienie prawd zawartych w PŚ przychodzi przez analogie czyli podobieństwo (ἀναλογία, ana – logos), ale nie według ludzkich wyobrażeń na kumulowanych przez ludzkie pożądliwości prowadzące ku ciemności , ale tych danych od Boga w Jego słowie.
  Śmierć w piekle(jeziorze ognia) oznacza doszczętne spalenie (zniszczenie). Rozpad ciała z powrotem do nieuporządkowanego prochu ziemi z którego powstało. Czyli odwrotność życia.
  Inny przykład analogii to wyjście Izraela z Egiptu i późniejsza 40-letnia wędrówka po pustyni, która jest symbolem ziemskiego życia po opuszczeniu duchowej niewoli i ciemnoty, a przejścia do życia w światłości i poznaniu Boga.
  Wszyscy Izraelici opuścili Egipt, ale nie każdy dotarł do celu bo większość po drodze zwątpiła. (1 Kor 10:5)

  Pustynia (pustkowie) to symbol odłączenia się od świata podczas ziemskiego życia i oddanie sterów Bogu. Nietrwałe namioty w których spali to symbole materialnego ludzkiego ciała. Nawet Bóg przebywał w takim namiocie pośrodku swojego ludu (Przybytek Mojżeszowy), co było zapowiedzią jego przyjścia w ciele. Dopiero po dojściu do Ziemi Obiecanej materialne namioty zostały zamienione na trwałą kamienną Świątynie i kamienne domy czyli symbole niezniszczalnych duchowych ciał po zmartwychwstaniu. Jozue(Jezus) wprowadził Izrael do Kanaanu jako zapowiedź wprowadzenia przez Jezusa zbawionych do Nowej Ziemi.
  Faraon to przewodnik i lider fałszywej religii mianujący się zastępcą boga na ziemi i wcieleniem Horusa, pośrednik miedzy bogami a ludem. Nie trudno w dzisiejszych czasach odgadnąć tożsamość takiego osobnika.

 2. Zdajesz sobie sprawę, że wyrzucanie tzw. przez ciebie dogmatów jest również dogmatem? Przykład? Z pewnością uznajesz luterański, heretycki dogmat „sola scriptura”. Sama Biblia mówi, że nie można opierać swojej wiary TYLKO na tekście Pisma Świętego, ale również albo przede wszystkim na Tradycji. Ech wy protestanci. Każdy z was jest papieżem dla samego siebie.

   • Pan Jezus przeciwko sola scriptura: ” Badacie Pisma, bo sądzicie, że macie w nich żywot wieczny; a one składają świadectwo o mnie; Ale mimo to do mnie przyjść nie chcecie, aby mieć żywot.” (ewangelia św. Jana)

  • Ciekawe bo mi się wydaje że jest zupełnie odwrotnie i to właśnie tradycja i ludzkie nauki stworzyły Wielki Babilon wyrzucający z pierwszego miejsca Słowo Boże spisane przez naocznych świadków Chrystusa czyli apostołów, który jest jedyną rzeczą pozwalającą uniknąć zwiedzenia i przed którym często ostrzega.

   Izraelici też byli wielkimi fanami tradycji zamiast słów Boga. Po wyjściu z Egiptu chcieli uczcić Boga tradycyjnie robiąc materialny wizerunek w postaci cielca solarnego. (Wyjścia 32)
   Po opuszczeniu niewoli babilońskiej było dokładnie to samo, nasiąknięci tradycją babilońską zrobili swoje własne przykazania i zasady prowadzące ich do zbawienia stawiając je wyżej nad Słowo Boga. Dlatego też Babilon stał się symbolem duchowego odstępstwa poprzez połączenie się z pogańską nauką i tradycją transformujący Bożą Oblubienicę w Wielką Nierządnicę. (patrz Apokalipsa)

   „Przykazania Boże zaniedbujecie, a ludzkiej nauki się trzymacie. I mówił im: Chytrze uchylacie przykazanie Boże, aby naukę swoją zachować.”

   To samo stało się potem w chrześcijaństwie, które wkroczyło na pogańskie europejskie ziemie. Konstantyn I wprowadzający chrześcijaństwo jako państwową religię musiał ustąpić dawnej tradycji w efekcie stworzył hybrydę chrześcijańsko-pogańską, a jak wiadomo odrobina kwasu zakwasi całe ciasto. Dawne pogańskie kulty nagle stały się z nazwy chrześcijańskie a wykładnia Pisma odpowiednio zmanipulowana do ich autoryzacji.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s