Biblijna gematria: 216 (część 2)

 

Źródło: biblegematria.com (fragmenty), tłum. Radtrap

72 Imiona Boga

Opowieść o przekroczeniu Morza Czerwonego w Ks. Wyjścia 14:19-21 przez długi czas była źródłem wielkiego zadziwienia badaczy jeśli chodzi o liczbę 216. W oryginalnej hebrajskiej wersji każdy z tych wersetów zawiera 72 litery, co łącznie daje ich 216. W tradycji kabalistycznej mówi się, że jeśli litery z tych trzech wersetów zapisze się jedna nad drugą (w pierwszym od prawej do lewej, w drugim od lewej do prawej, i w trzecim od prawej do lewej) to stworzy się 72 kolumny 3-literowych imion Boga. (…)
 

Picture

 

72 imiona są podzielone na 4 kolumny po 18 imion każda. Każda z 4-ech kolumn reprezentuje 4 litery Tetragrammatonu. Imiona te są znane pod kolektywną nazwą Szem HaMforasz.
Owych 216 liter stanowiło oś fabuły filmu „Pi” z roku 1989, w reżyserii Darrena Aronofskiego. Zapytany w wywiadzie o liczbę 216, Aronofsky odparł: „To prawda. Cała ta kabała w filmie jest w 100% prawdziwa. To nie jest fikcja. Studiowałem [kabałę] z mnóstwem liczących się na całym świecie kabalistycznych uczonych. Podzielili się ze mną wieloma swoimi sekretami. Wszystko co widzisz na ekranie jest w 100%, całkowicie, w pełni prawdziwe.”

 

Istnieje zdumiewający przykład potwierdzenia Szem Hamforasz w liczbach dziesiętnych Pi, gdzie pierwsze pojawienie się liczby 216 następuje od 991-ej cyfry w ciągu:

Picture

 
  • Pierwszych 72 wersetów biblijnych zawiera 991 hebrajskich słów

 

 

Reklamy

One comment on “Biblijna gematria: 216 (część 2)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s