Czy astrologia działa? Wielki Atraktor

 

Panie co z tą astrologią,  to w końcu działa czy nie? Myślę nad jakąś elokwentną odpowiedzią, taką z rodzaju: raz działa, raz nie. Podobnie jak jedno z twoich starych urządzeń domowych, które powinieneś już dawno temu wymienić, ale z sentymentu lub z powodu funduszy dalej u siebie trzymasz. To, że czasem ci szwankuje nie oznacza, że się w ogóle do niczego nie nadaje.

Wielki Atraktor raczej nie jest stosowany przez astrologów przy układaniu horoskopów. Jest mało popularny, mało poznany i zbadany. Jest to zdecydowanie tajemniczy i niezwykle rozległy obiekt znajdujący się hen, hen za naszą Drogą Mleczną, wciagający do siebie wszystko z taką siłą, że nie obroni się przed nim nawet światło – to „coś” naprawdę wciąga w siebie światło. Dla niektórych ludzi może to brzmieć przerażająco.

http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/grzegorz-jasinski/wiadomosci/news-wielki-atraktor-w-obiektywie-teleskopu-hubble-a,nId,771355

Kiedyś na pewnym anglojęzycznym forum astrologicznym ktoś poruszył temat Atraktora, zadając pytanie na co może on wpływać w horoskopie i czy w ogóle może to zrobić. Nieco żartobliwie zaproponowano, że skoro nazywa się Atraktor, to pewnie wpływa na atrakcyjność. Sprawdzono więc horoskopy kilku znanych aktorów… i bingo. Nie ma potrzeby z tego żartować, Wielki Atraktor (WA) faktycznie może mieć z tym coś wspólnego, jeśli tylko tworzy pozytywne tranzyty z Ascendentem.

Ludzie urodzeni ze Słońcem, Księżycem, ascendentem lub inną ważną planetą w bliskiej koniunkcji lub aspekcie z tym punktem, często odkrywają, że mają przyciągający wpływ na ludzi wokół nich, tworząc sobie niezwykle bliskich przyjaciół, ale także zaciekłych wrogów. – Phillip Sedgwick

WA znajduje się na około 14 stopniu Strzelca (zodiak tropikalny).

(podane wartości aspektów mogą być niedokładne, będą to jednak różnice minimalne, w żadnym przypadku nie zmieniające interpretacji)

 

Brad Pitt

brad

Asc koniunkcja WA  2,06°

Kim Kardiashan

Kim Kardashian Fragrance Launch at Macy's Glendale Galleria, Glendale, CA

Asc koniunkcja WA  0,16°

Brigite Bardott

brig

Asc koniunkcja WA  1,23°

Shakira

shakirashakira-1024x576

Asc trygon WA  3,37°

Elisha Cuthbert

elicuthbert

Asc trygon WA  1,30°

Zlatan Ibrahimovic

zlat

Asc trygon WA  2,40°

O gustach się nie dyskutuje? Ja na pewno nie ocenię.

James Dean

james-dean

Asc trygon WA  1,47°

Elizabeth Taylor

elizabeth-taylor-cleopatra

Asc koniunkcja WA  0,44°

Elizabeth Taylor posiadała również tzw. Wielki Trójkąt, czyli trygony między trzema punktami, aspekt mający rzekomo wzmacniać ich działanie. Był to ascendent+Wielki Atraktor, Wenus oraz Jowisz  – planeta sukcesu, powiększająca wszystko czego się dotknie.

Johny Deep

johnny-depp

Asc trygon WA  1,33°

Podobnie jak E.Taylor posiada Wielki Trójkąt, ale o silniejszym działaniu niż u Taylor. Nie ma w nim Wenus  – trójkąt ten tworzą Asc, WA i Jowisz.

Marylin Monroe

maryl

Asc trygon WA 0,56°

Oprócz tego Ascendent Marylin był w ścisłej koniunkcji z Lilit (0,14°), mroczną energią Księżyca, buntowniczą i bezkompromisową siłą, przyciągającą i fascynującą płeć przeciwną… jednakże przyciągającą na zatracenie. W przypadku Marylin, nawet bardziej jej samej niż jej partnerów.

 

Po drugiej stronie przyciągania

 

Dany Trejo

dany

Asc KWINKUKS WA  0°

Will Ferrell

will

Asc KWADRATURA WA  1,48°

 


Zagadka W. Atraktora wciąż jest nierozwiązana, ale jeśli chodzi o jego astrologiczną stronę, to jak widać powyżej, znajdziemy go silnego i pozytywnego w horoskopach prawie wszystkich znanych „wielkich” z tej branży (okupujących rankingi atrakcyjności zbytkowych i kolorowych magazynów).

Przyciągają nawet światło… reflektorów.

 

Radtrap

 

Reklamy