Franciszek wzywa do utworzenia Światowego Banku Centralnego

 

Źródło: Artur Kalbarczyk (FB), za: zerohedge.com

Papież Franciszek przez Watykańskie biuro “sprawiedliwości i pokoju” wydał 18 stronicowy raport. Nie byłoby nic w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że temat tego raportu jest bardzo dziwny… Światowy Bank Centralny. Od kiedy Kościół Katolicki zajmuję się polityką monetarną świata?

Papież pisze tam o “ponad-narodowej władzy” nad międzynarodowym systemem walutowym: “widzimy konieczność, dla powstania nowej instytucji o nazwie “Centralny Bank Światowy”, która będzie regulowała światowy system walutowy, system ten będzie podobny do narodowych banków centralnych… ”.

Instytucja taka jest potrzebna, ponieważ MFW nie ustabilizował sytuacji finansowej na świecie i nie jest w stanie efektywnie regulować ilość kredytu w światowym systemie finansowym”.

Papież Bergoglio przyznaje, Światowy Bank Centralny, podważy suwerenność państw narodowych, jednak jest to… konieczne, dla dobra społeczeństw i dla dobra gospodarczego wzrostu na świecie.

Czytając ten watykański dokument, widać że Papież nie ma zielonego pojęcia o bankach centralnych, jest On zwykłym radykalnym socjalistą, który bardzo wierzy w centralne banki… gdzie polityka monetarna jest skoncentrowana w rękach kilku bardzo bogatych ludzi na Manhattanie czy Londynie… a wszystko to po to, “żeby biednym ludziom na świecie żyło się lepiej”.

Jak dla mnie Papież dostał maila od Rothschildów i Sorosów i tym sposobem oznajmia światu, że jest częścią nowego prządku na świecie (który nadchodzi).

Jeśli Papież faktycznie jest zainteresowany rozwiązaniem problemów finansowych dzisiejszego świata i zmniejszeniem różnic pomiędzy biednymi i bogatymi, Papież powinien wzywać do likwidacji światowych instytucji jak IMF, FED czy ECB… i zaproponowałby uczciwy system monetarny oparty na złocie i srebrze.

Banki centralne, centralne planowanie, socjalizm czyni nas wszystkich biedakami… bogaci stają się bogatsi a biedni biedniejsi.

 

Reklamy

2 comments on “Franciszek wzywa do utworzenia Światowego Banku Centralnego

 1. Cupak, lubisz symbolizm, no to zobacz sobie :
  1 grę devil may cry 4 :papież jest tam antychrystem który wykorzystuje wielki posąg aby przejąć rządy nad światem i ogłosić się zbawicielem, porywa kobietę jak oblubienicę, a potem pozytywny bohater z białymi włosami swoją PRAWĄ ręką pokonuje go…
  2 anime i manga Berserk: na świat ma przyjść 5 anioł i zaprowadzić czas ciemności, okazuje się nim kolega głównego bohatera, Grifin, staje się 5 tym demonicznym władcą i wraca na świat jako zbawiciel, papież i stolica apostolska padają przed nim na kolana

 2. Jakiś link do tego raportu by się przydał

  ————–

  Wątek istotny w temacie: http://www.vatican.va/roman_curia/pontifical_councils/justpeace/documents/rc_pc_justpeace_doc_20111024_nota_en.html
  „Papieska Rada Iustitia et Pa
  Na rzecz zreformowania
  Międzynarodowych finansowych i monetarnych SYSTEMów
  W kontekście globalnych INSTYTUCJI PUBLICZNYCH, globalnego autorytetu.”
  z konkluzji:
  „In a world on its way to rapid globalization, orientation towards a world Authority becomes the only horizon compatible with the new realities of our time and the needs of humankind. However, it should not be forgotten that this development, given wounded human nature, will not come about without anguish and suffering.”
  = W świecie, w drodze do szybkiej globalizacji, orientacja w kierunku światowego Autorytetu staje się jedynym horyzontem kompatybilnym z nowymi realiami naszych czasów i potrzeb ludzkości. Jednak nie należy zapominać, że ten rozwój, zważywszy na zraniona naturę ludzka, nie wejdzie się bez bólu i cierpienia.”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s