Zamach terrorystyczny na popularny klub w Stambule

 

Komentarz Radtrapa:

Katastrofa rosyjskiego Tu-154 miała miejsce na samym początku Chanuki, natomiast w ostatnim jej dniu doszło do zamachu w Stambule. W USA nic się nie wydarzyło, również moje podejrzenia co do 26-tego i 28-ego grudnia się nie sprawdziły. Spośród pierwotnych przewidywań na „Loży”, zamachy ograniczyły się tylko do dnia 1-ego i 8-ego  tegorocznej Chanuki (tym samym również Saturnaliów 2016), za to miały one swoje miejsce w regionie bardzo ważnym dla chasydzkiej wersji przybycia żydowskiego mesjasza. Sama Chanuka to święto podczas którego judaiści spodziewają się ujawnienia mesjasza, chociaż takim świętem jest w rzeczywistości Sukkot.

3 Tevet 5777 (dzisiaj, dzień zamachu) to numerologiczne 33.

Całkiem niedawno były ochroniarz tureckiego nowosułtana Erdogana zabił rosyjskiego ambasadora, dzisiaj w nocy zabito w Stambule kolejnych obcokrajowców. Nieformalny sojusz Rosji i Turcji jest bardzo młody, bardzo nieszczery i kruchy, i to właśnie żydowskim spiskowcom zależałoby najbardziej na doprowadzeniu tych krajów do stanu wojny.

Izraelski rabin : Putin przybliża nadejście moshiacha. Duchowy przywódca „Eda haredit”, wiceprzewodniczący sądu rabinackiego i bezpośredni potomek wileńskiego gaona, rabin Moshe Sternbach, powiedział swoim uczniom, że rosyjska aneksja Krymu jest bezpośrednią zapowiedzią szybkiego końca świata i nadejścia moshiacha. Rabin Sternbach powiedział, że sam wileński gaon przed śmiercią ujawnił swoim uczniom niezawodne oznaki zbliżającego się końca świata: „Kiedy usłyszycie, że Rosjanie zdobyli miasto na Krymie to powinniście wiedzieć, że czasy moshiacha już się zaczęły a jego kroki są już słyszalne. A kiedy usłyszycie, że doszli do Konstantynopola (dzisiejszego Stambułu) to powinniście ubrać się w odzież sabatową i nie zdejmować jej ponieważ będzie to oznaczać, że moshiach może przyjść w każdej minucie”.

Przekazując te słowa, ultraortodoksyjny rabin, ze środowiska bresławskich chasydów, mówi: „My powinniśmy podziękować prezydentowi Putinowi za to, że przybliża on nadejście moshiacha”. Przepowiednia rabina Sternbacha opiera się na interpretacji słynnego fragmentu z Księgi Ezechiela o wojnie Goga i Magoga, dwóch narodów, których najazd wstrząśnie światem tuż przed jego końcem. (wolna polska)

 


 

Źródło: polskieradio.pl

Do zamachu doszło po europejskiej stronie Stambułu, w jednym z najpopularniejszych klubów. Napastnik zaatakował o 1.30 w nocy, gdy w klubie nadejście Nowego Roku świętowało co najmniej pół tysiąca osób. – Terrorysta z długą bronią wszedł do klubu. Przed budynkiem zastrzelił policjanta i cywila, po czym wszedł do środka. Otworzył ogień do niewinnych i bezbronnych ludzi, którzy przyszli się bawić – relacjonował burmistrz Stambułu Vasip Sahin.

Wśród ofiar zamachu w klubie Reina jest co najmniej 15 obcokrajowców, choć ich narodowości na razie nie podano. Początkowo podawano informacje, że napastników mogło być dwóch i że jeden z nich był przebrany za świętego Mikołaja, ale okazało się to nieprawdą. Teraz zamachowca szuka policja. – Poszukiwania trwają, a policja prowadzi zakrojoną na szeroką skalę operację. Mamy nadzieję wkrótce złapać napastnika – mówił turecki minister spraw wewnętrznych Suleyman Soylu.

Napastnik działał samotnie?

Agencja prasowa Dogan poinformowała, powołując się na świadków, że napastnik krzyczał coś po arabsku.

Nie wiadomo co stało się z nim później. Początkowo informowano, że zginął w wymianie ognia z policją, jednak informacje te nie potwierdziły się. Według informacji z niektórych źródeł napastników było dwóch.

W klubie przebywało ok. 600 osób bawiących się na imprezie noworocznej. Reina, to popularne miejsce wśród artystów, gwiazd sportu i zagranicznych gości.

Podwyższone środki bezpieczeństwa

W największych miastach Turcji władze wcześniej zaostrzyły środki bezpieczeństwa. Policja wstrzymała ruch na ulicach prowadzących do największych placów w Stambule i w stolicy kraju – Ankarze.

Agencja prasowa Anadolu informuje, że w Stambule bezpieczeństwa pilnuje 17 tys. policjantów, niektórzy z nich przebrani są za Mikołajów lub ulicznych sprzedawców. Lokalne media spekulują, że służby miały informację o możliwości tego typu ataków w noc sylwestrową.

Prezydent Turcji Recep Erdogan oświadczył, że zamachowcy próbowali wprowadzić chaos i podkopać morale obywateli. Zapowiedział, że jego kraj będzie walczył z terroryzmem do zwycięstwa.

W Ankarze i Stambule dokonano w 2016 r. wielu ataków terrorystycznych, w których zginęło ponad 180 osób. Do ataków przyznawało się tzw. Państwo Islamskie (IS), lub bojówki kurdyjskie.

iz/dad

 

Reklamy

3 comments on “Zamach terrorystyczny na popularny klub w Stambule

  1. Super jednak, że nic poważnego się nie wydarzyło. Niestety jednak w przyszłości coś brzydkiego musi się wydarzyć. Z wielką ciekawością czytam każdy Pański artykuł o interpretacjach astrologicznych i numerologicznych. Pozdrawiam serdecznie

    • Zamachy były w pierwszym i ostatnim dniu opisywanego okresu, tylko nie w takiej skali jak prognozowałem (i nie w USA) . Nauka trwa – dziękuję i również pozdrawiam :)

  2. Jestem ciekawa co na dziś zostało przygotowane ,następny zamach?Bawią się w wojnę ,dzieci wyjeżdżają do Mosulu ,oderwani od gier komputerowych ,uważają iż jest to zabawa?Ciekawa jestem ,gdyby tak postawiono przed Nimi ich Rodziców ,czy to samo by uczynili .Chcą walczyć z nie wiernymi ,Pytanie brzmi ,kto to są Ci nie wierni skoro Oni w nic nie wierzą .Jedni wyjeżdżaja ,a inni przyjeżdżają ,lub tu są .Uważacie iż to jest zabawa?spójrzcie w oczy swym ofiarą i pomyślcie iż w tym miejscu mogą stanąć Wasi bliscy.Z Bogiem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s