Szwedzkie miasta mają przygotować się na wojnę z Rosją

 

Źródło: news.antiwar.com/telegraph.co.uk, tłum. Radtrap

Jakby na dokładkę do wszystkich niepokojących, wskazujących na prawdziwy konflikt światowy ruchów w basenie Morza Bałtyckiego,  szwedzka Cywilna Agencja do Spraw Kryzysowych wysłała listy do wszystkich miast i wsi w kraju, radząc w nich by poczyniły one przygotowania w związku z możliwą wojną z Rosją.

W listach zalecono sprawdzić stan syren alarmowych oraz przygotować się na przeniesienie lokalnych centrów operacyjnych do podziemnych bunkrów, dodając przy tym, że powinny one być otwarte na kooperację ze szwedzką armią.

Szef agencji obrony cywilnej  Magnus Dyberg-Ek twierdzi, że ruch ten jest efektem zmniejszenia się „poziomu bezpieczeństwa w naszym sąsiedztwie”, zaś Szwecja musi podjąć przygotowania w obliczu zagrożenia wybuchu wojny. Inni urzędnicy wskazują na to, że wiele z podejmowanych kroków jest identycznych do tych podejmowanych w trakcie trwania Zimnej Wojny.

Urzędnicy miejscy narzekają jednak, że nie dostarczono im szczegółów tego co dokładnie mają zrobić, ani żadnych wskazówek jak za to wszystko zapłacić, co jest problemem ponieważ wielu gminom po prostu brakuje funduszy na nagłą wojnę.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s