Katastrofa T-​154 w Rosji. Kontakt z załogą urwał się nagle

 

Źródło: wp.pl (fragmenty)

Przez całą noc będzie prowadzona na Morzu Czarnym akcja poszukiwawcza ciał pasażerów samolotu Tu 154. Należąca do rosyjskiego Ministerstwa Obrony Narodowej maszyna spadła do morza w niedzielę nad ranem. Na pokładzie znajdowały się 92 osoby. Wszyscy zginęli. Samolot zniknął z radarów dwie minuty po starcie z lotniska w mieście Adler, gdzie uzupełniał paliwo.

Rzecznik prasowy rosyjskiej armii Igor Konaszenkow poinformował, że w akcji poszukiwawczej biorą udział ponad 3 tysiące osób, 32 statki, 5 helikopterów oraz 100 nurków. Zapowiedział, że akcja będzie trwała bez przerwy, również w nocy. Szczątki samolotu odnaleziono półtora kilometra od brzegu, na głębokości około 60 metrów. Do tej pory wyłowiono 11 ciał ofiar, które zostaną przewiezione do Moskwy, gdzie mają być zidentyfikowane. Trwają też poszukiwania czarnych skrzynek maszyny.

Według domniemanego zapisu rozmów między załogą Tu-154 a wieżą kontroli lotów w Soczi kontakt z samolotem urwał się nagle, zaledwie kilka minut po starcie. Piloci nawet nie zdążyli nadać sygnału SOS, a to mogłoby świadczyć, że samolot uległ zniszczeniu w ułamkach sekund. Minister transportu Rosji Maksim Sokołow powiedział, że brane są pod uwagę wszystkie możliwe przyczyny katastrofy, włącznie z atakiem terrorystycznym. (…)

W takich okolicznościach musiałaby to być albo potężna awaria, w wyniku której posłuszeństwa odmówiłyby najważniejsze urządzenia, w tym system łączności, albo zamach bombowy. Rosyjskie władze z góry „całkowicie wykluczyły” terroryzm, jednak warto pamiętać, że identycznie zareagowały ponad rok temu, gdy w Egipcie katastrofie uległ Airbus A321 rosyjskich linii lotniczych Kogałymawia (Metrojet). Przez długi czas Kreml nie chciał wiązać tamtego wypadku z zamachem bombowym, choć służby egipskie szybko dostarczyły niezbitych dowodów na atak terrorystyczny zorganizowany przez tzw. Państwo Islamskie.

Z drugiej strony przypadek Tu-154 jest inny. Był to samolot należący do ministerstwa obrony Rosji, więc objęty o wiele bardziej restrykcyjnymi procedurami bezpieczeństwa. Startował z Moskwy, jego pasażerowie to w większości członkowie słynnego na cały świat Chóru Aleksandrowa, wojskowi i przedstawiciele prokremlowskich mediów. Trudno sobie wyobrazić, by w tych warunkach ktoś mógł umieścić na pokładzie maszyny ładunek wybuchowy lub dokonać celowego sabotażu. Choć trzeba pamiętać, że do czegoś mogło dojść również w trakcie uzupełniania paliwa w Soczi. (…)

Polska Agencja Prasowa cytuje majora lotnictwa wojskowego Andrieja Krasnopierowa, który w rozmowie z „Nową Gazietą” porównał tragedię do Tu-154 właśnie do katastrofy w Egipcie. – Taka sama historia: samolot ginie z ekranów radarów, później okazuje się, że odpadł mu ogon, a po długim czasie informuje się nas o zamachu terrorystycznym – zauważa wojskowy.

– Wciśnięcie przycisku alarmowego to dla pilota ułamek sekundy. W wypadku dowolnej usterki, jakiegokolwiek zdarzenia pierwszym obowiązkiem pilota jest poinformowanie służb na ziemi przez wciśnięcie przycisku. A tutaj cisza, brak łączności – podkreślił. Ekspert zwrócił uwagę, że szczątki samolotu rozrzucone są w promieniu 15 km. – Oznacza to, że rozpadł się w powietrzu. Samolot był solidny. Wpadając do wody mógł stracić skrzydło, ale nie mógł rozpaść się na części – zaznaczył.

Wszelkie wątpliwości wokół przyczyn tragedii mogą rozwiać dopiero zapisy czarnych skrzynek. Choć jeśli na pokładzie samolotu rzeczywiście była bomba, to odnalezione fragmenty poszycia, ciała ofiar czy bagaże powinny nosić ślady wybuchu.

Reklamy

13 comments on “Katastrofa T-​154 w Rosji. Kontakt z załogą urwał się nagle

 1. moje pierwsze myśli zaraz po przeczytaniu w internecie o tym wydarzeniu:
  -kolejny tupolew…
  -prztyczek w nos tym razem dla Rosji od globalistów?

  dzisiejsze moje myśli, po przeczytaniu tego artykułu:
  -kolejne negatywne „wydarzenie” mające wpłynąć negatywnie na ludzkość?
  -próba „nadrobienia” niepowodzeń i opóźnień we wdrożeniu NWO?
  -a może „ofiara” Rosji za „ochronę” i by nadal nie było tam wojny (skoro Putin należy do globalistycznej sitwy i Go trzymają przy życiu, to MUSI spełniać jej wymogi godząc się na jej postanowienia)?

  ps przy okazji, może ktoś rozumie sens Ps82:6 ?

  Psalm. Asafowy. Bóg powstaje w zgromadzeniu bogów, pośrodku bogów sąd odbywa:
  Dokądże będziecie sądzić niegodziwie i trzymać stronę występnych?
  Ujmijcie się za sierotą i uciśnionym, wymierzcie sprawiedliwość nieszczęśliwemu i ubogiemu!
  Uwolnijcie uciśnionego i nędzarza, wyrwijcie go z ręki występnych!
  Lecz oni nie pojmują i nie rozumieją, błąkają się w ciemnościach: cała ziemia chwieje się w posadach.
  Ja rzekłem: Jesteście bogami i wszyscy – synami Najwyższego.
  Lecz wy pomrzecie jak ludzie, jak jeden mąż, książęta, poupadacie.
  O Boże, powstań, odbądź sąd nad ziemią, bo wszelkie narody są Twoją własnością.

  (Ps 82:1 – 8)

 2. Zwycięstwo Rosji w Syrii , chór Aleksandrowa miał prawdopodobnie wystąpić przed Assadem, Prestiż i chwała zwyciestwa, Do tego w Aleppo z bunkra wydobyto kilkunastu oficerów Nato w tym amerykanina i żyda. Oj wyglada mi to na robotę żydowskich służb.

  • Rzeczywiście, poszlak jest dużo, na dodatek katastrofa miała miejsce 25 kisleva, czyli w pierwszym dniu żydowskiej Chanuki o czym pisałem wcześniej!

   Trzeba jednak czekać na rosyjskich śledczych, ci są bardzo ostrożni w swoich wnioskach.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s