Obama planuje zaatakować Rosję jeszcze przed złożeniem urzędu

 

Źródło: russia-insider.com, tłum. Radtrap

Ricky Twisdale / Russia Insider

Jeszcze w październiku Biały Dom i CIA ogłosiły plany potężnego cyberataku na Rosję.

Wielki „atak rosyjskich hakerów” rozgrzał do czerwoności amerykańskie media mainstreamowe.

Wg licznych raportów prezydent Barack Obama planuje przypuścić jakiegoś rodzaju atak odwetowy przeciwko Federacji Rosyjskiej „w wybranym przez nas dniu i miejscu”.

Jak donosi CNN:

Prezydent Barack Obama wezwał w czwartek do ataku odwetowego na Rosję, mającego być karą za mieszanie się tego kraju do wyborów prezydenckich.

“Myślę, że nie ma żadnej wątpliwości, kiedy obcy rząd próbuje wpłynąć na integralność naszych wyborów, wtedy musimy podjąć działania i podejmiemy je w wybranym przez nas dniu i miejscu” powiedział Obama dla NPR.

Opisując potencjalne kontrdziałania USA, prezydent dodał: „niektóre z nich mogą być poważne w skutkach i upublicznione, niektóre z nich nie.”

Jeśli Obama chce uderzyć w Rosję przed inauguracją prezydenta-elekta Donalda Trumpa, który nie bierze na  poważnie informacji o rosyjskich hakerach, oraz zapowiedział radykalną zmianę w stosunkach z Rosją, to zostało mu na to około 5 tygodni.

Obama opowiedział NPR o swoich planach w czwartek:

Nie jest to pierwszy planowany przez USA atak „odwetowy” na Rosję. Jeszcze w październiku, kiedy media establiszmentu miały nadzieję na zniweczenie elekcji Trumpa przy pomocy swojej kampanii fałszywych wiadomości o planowanym rosyjskim ataku hakerskim, pojawiły się raporty mówiące o przygotowaniach USA do potężnego cyberataku na Rosję.

Jak donosił The Independent 15 października:

Biały Dom rozważa przeprowadzenie największego do tej pory cyberataku na Rosję, w ramach odwetu za ich domniemane mieszanie się do wyników wyborów w USA, jak donoszą przedstawiciele wywiadu.

Obecni i byli pracownicy donieśli, że CIA została poproszona o przedstawienie opcji „tajnych” cyber-operacji mających zawstydzić rząd rosyjski.

Anonimowi oficjele powiedzieli dla  NBC News , że CIA już wtedy pracowała nad cyber-wejściami, wybierając cele ataku oraz dokonując innych przygotowań pod całą operację. 

Jeśli Obama, CIA i neoconi-globaliści w Waszyngtonie stwierdzili, że są po stronie przegranych, oraz że dojście Trumpa do władzy doprowadzi do zakończenia ich wysiłków na rzecz konfrontacji z Rosją, mogą podjąć pewne desperackie kroki.

Przeprowadzenie jakiegokolwiek ataku na Rosję, nawet cybernetycznego, byłoby działaniem mocno destabilizujacym i grożącym potencjalną wojną. Ponieważ jednak czasu jest coraz mniej, podżegacze wojenni mogą liczyć na kontratak Putina, a wtedy zniszczyliby wszelkie możliwości kooperacji z Trumpem, który odziedziczyłby wrogie stosunki z Rosją, czy tego by chciał, czy nie.

 

Reklamy

4 comments on “Obama planuje zaatakować Rosję jeszcze przed złożeniem urzędu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s