Niemcy chcą karać więzieniem za „fałszywe wiadomości”

 

Źródło: yournewswire.com

Wszelkie wiadomości publikowane przez strony internetowe, uznane odgórnie za „fałszywe wiadomości”, mogą być karane więzieniem – tak chcą władze niemieckie.

Po tym jak zaczęły przybierać na sile pogłoski o wpływie rosyjskich hakerów na wyniki wyborów prezydenckich w USA, niemieccy posłowie wezwali do traktowania „fałszywych wiadomości” w kategoriach przestępstwa, powołując się na informacje o tym, że Rosja będzie próbować wpłynąć w podobny sposób na wybory w Niemczech.

Investmentwatchblog.com:

Patrick Sensburg, poseł Chrześcijańskiej Unii Demokratycznej Angeli Merkel (CDU)  powiedział: “Celowa dezinformacja mająca na celu destabilizację państwa powinna być traktowana jak przestępstwo. Powinniśmy rozważyć, czy powinno istnieć coś w rodzaju „testu strony [internetowej]” który będzie identyfikował strony propagandowe.”

Kolejny poseł, Stephan Mayer, członek bawarskiej, siostrzanej do CDU partii powiedział Reutersowi , że zgadza się z chęcią karania kampanii dezinformacyjnych.

Polityk wskazał na wzrastającą ilość ataków hakerskich na partie oraz organizacje polityczne, oraz na wzrastającą dezinformację. Zwolennicy penalizacji są zaniepokojeni tym, że błędna informacja może wpływać na wynik wyborów.

Zaraz później Johannes Fechner, rzecznik prawicowej grupy parlamentarnej SPD dodał: „Powinniśmy regulować sprawę sankcji wobec portalów społecznościowych, które mają informacje na temat propagowania fałszywych wiadomości, ale nic z tym nie robią.”

Propozycje te poparł także kolega z partii Sensburga, Ansgara Hevelinga, przewodniczącego wpływowego komitetu do spraw wewnętrznych niemieckiego parlamentu.

Powiedział on: “Ostatnim razem z kampaniami dezinformacyjnymi mieliśmy do czynienia podczas Zimnej Wojny, dzisiaj zostały one reaktywowane, dzięki możliwościom dostarczanym przez nowe rodzaje mediów.”

Sean Adl-Tabatabai

 

Reklamy

2 comments on “Niemcy chcą karać więzieniem za „fałszywe wiadomości”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s