Konspiracja Zimnej Wojny (część 1)

 

Andrzej Suda


Jest absolutnie niemożliwym pisanie o Konspiracji Zimnej Wojny jesli nie zmienimy naszej dotychczasowej metody widzenia i oceniania historycznych wydarzeń. Musimy się wreszcie nauczyć krytycznego czytania książek historicznych i wyciągania naszych własnych i niezależnych wniosków.

Dla ilustracji jak istotnym jest to faktem (a raczej jak łatwo jesteśmy okłamywani, nawet co do raczej błahych faktów) posłużę się następującym przykładem: Proszę mi powiedzieć, z własnej znajomości historii, kto był wyższy (i na ile wyższy): Napoleon czy Josef Stalin? Odpowiedz znajdziecie w Przypisach #1 i #2.

A wiec znajomość dwóch powszechnie dostępnych danych pozwoliła nam wyciągnąć własne wnioski i uwolniła od wieloletniej wiary w czyste kłamstwo. Komu zależało byśmy wierzyli w to kłamstwo? Dlaczego? Co by ludzie odpowiedzialni za utrzymywanie nas w niewiedzy zrobili gdyby nasza wiara w jakieś kłamstwo przynosiła im ogromne korzyści…………??? Pomyślmy!…..

UWAGA!

Ludzie, którzy mają odwagę pisać na tematy “politycznie delikatne” stają się szybko ofiarami nagonki. Są nazywani “teoretykami konspiracyjnymi”, “czubkami” itd., itp. Nagonka trwa aż osoba pisząca, niezależnie od wartości prezentowanego materiału, staje się w oczach publiczności widziana jako wywrotowiec lub wariat. Źródla problemu należy szukać w naszej słabości – jak już wyżej wspomniałem: wreszcie musimy zacząć sami wyciągać niezależne wnioski i nie pozwolić innym (Media?) mówić nam jak powinniśmy myśleć. Ktoś stworzył listę tricków używanych do zniszczenia ludzi takich jak ja. Ta wspaniała praca jest dostępna tylko po angielsku:

http://www.proparanoid.net/truth.htm#25r

Aby utrudnić oczernianie mnie oparłem moją pracę wyłącznie na tzw. “oficjalnych” źródłach informacji. Wszystkie przypisy i cytaty (jest ich wiele!) pochodzą z tych źródeł. W większości przypadków użyłem http://www.Wikipedia.com ze względu na to, że jest dostępna wszędzie, dla każdego i w wielu językach. Nie opuszcza mnie myśl: “Ile interesujących (i ważnych) detali juz zniknęło z tych oficjalnych źródeł przez działalnośc ludzi, którzy je kontrolują?….”. Z drugiej strony to przerażające, że jednak byłem w stanie napisać mój esej na podstawie jeszcze istniejących, ale z pewnością już “wybielonych” informacji. Sam ten fakt pokazuje jak ogromne przestępstwo było (i jest) popełniane wobec nas i jakimi głupcami jesteśmy nie dostrzegając tego. Być może zasługujemy na takie traktowanie….

Ludzie kontrolujący dopływ informacji do naszych mózgów stali się (z powodu łatwości z jaką to robią) tak pewni siebie, że teraz wymagają już wprost, aby każda informacja dotarła do nas “przetrawiona”, z komentarzem mówiącym nam co powinniśmy o tym myśleć. Ja to odbieram jako obelgę – a Wy? Większość ludzi jest tak głupia, że nawet tego nie zauważa! Żyjemy pod totalną kontrolą informacji i jest coraz trudniej “odfiltrować” ważne fakty z nawału “informacyjnego gnoju”, którym codziennie jesteśmy pasieni. Celem mojego eseju nie jest tylko edukowanie ludzi co do Zimnej Wojny ale też pokazanie im jak samemu się reedukowac. Robię to na przykładzie Zimnej Wojny bo wierzę, że ten temat powinni wszyscy zrozumieć jak najszybciej – od tego może zależeć nasze dalsze życie.

Zimna Wojna miała poważny wpływ na całe nasze życie. Może nie tak bardzo na Twoje (jeśli masz 20 lat) jak na rodziców i dziadków. Co to właściwie było? Cały świat był podzielony na dwie grupy: Blok Komunistyczny (z sojusznikami) był przeciwnikiem Bloku Zachodniego (NATO) i jego sojuszników. Nie można było być krajem neutralnym – jeśli relacje z jednym blokiem ochładzały się to natychmiast kraj zbliżał się do drugiej strony.

Fascynujące! Oba bloki nienawidziły się powodując nieskończone napięcia, konflikty militarne i wyścig zbrojeń. Sytuacja była nie do rozwiązania i wyglądało na to że tak będzie w nieskończoność. Blok wschodni grał rolę “bandyty” a kraje Zachodu “policjanta” (“broniły demokracji i wolności”). Śmieszne, ale brzmi jak scenariusz do hollywoodzkiego filmu. Przykre tylko, że to była nasza rzeczywistość, która zgładziła dziesiątki milionów niewinnych ludzi i zmarnowała życie setkom milionów. Ma ciągle dominujący wpływ na Twoje życie tylko jeszcze o tym nie wiesz.

Zimna Wojna była następstwem stworzenia Związku Radzieckiego, a ten powstał w wyniku rewolucji. Aktualnie były trzy rewolucje. Poznając historyczne szczegóły pozwoli nam zrozumieć jak się ta cala konspiracja zaczęła.

Kontrolerzy Informacji” wykreowali w naszej wyobraźni następujący obraz Rewolucji Październikowej: “zorganizowane powstanie masy prostych ludzi zaskakuje cały świat, będąc w stanie militarnie pokonać siły rządowe i stworzyć funkcjonujący (i nowy) system rządzenia”. Po pierwsze prawda jest taka, że my, normalni ludzie, wychodzimy na ulice tylko aby protestować przeciwko czemuś nowemu (nowe podatki, zły prezydent) – czyli jesteśmy w tym momencie bardzo konserwatywni (= jesteśmy przeciwko jakimkolwiek zmianom!). Czy nie brzmi to jak antyteza rewolucji?….Oczywiście czasami nasze protesty powodują zmiany strukturalne rządu, ale te zmiany są dokonywane przez elite kraju a nie ludzi z ulicy. Rewolucja Lutowa 1917 jest tego idealnym przykładem.

Zacznijmy od początku. W 1905 ogólne niezadowolenie z sytuacji ekonomicznej kraju doprowadziło do konfliktu. Feudalny system Carskiej Rosji nie radził sobie z rzeczywistością XX Wieku. Rozruchy uliczne i bunty wojskowe zmusiły Cara do stworzenia przynajmniej pozorów demokracji (Przypis #10).

Zmiany były raczej kosmetyczne i nietrwałe. Trudne czasy Pierwszej Wojny Światowej spowodowały nowe rozruchy. Cytat z angielskojęzycznej Wikipedii wyjaśnia co się stało:

Wyraźnie widać że rewolucja ta wybuchła spontanicznie, bez jakiegokolwiek przywództwa czy planowania. Rosja od dłuższego czasu cierpiała z powodu wielu ekonomicznych i socjalnych problemów, które skumulowały się podczas I Wojny Światowej. Buntujący się żołnierze lokalnego garnizonu dołączyli na ulicach do ludności protestującęj z powodu braku chleba i strajkujących robotników. Narastająca dezercja, podczas gdy wojska lojalne carowi były daleko na froncie, spowodowała kompletną anarchię a ta w konsekwencji rewolucje, której rząd carski nie przetrzymał.”

Kierenski

Kierenski

Współczesna ocena Rewolucji Październikowej jako typowego zamach stanu dokonanego bez poparcia ludności została zaproponowana przez historyka Richarda Pipesa”.

A więc kiedy zepchnąć na bok wszystkie “bajki” okazuje się, że Rewolucja Październikowa wcale nie była owocem walki zdesperowanych biednych Rosjan, tylko zwyczajnym “przekrętem”! Pan Kiereński spełnił powierzoną mu rolę, wyjechał z kraju i żył długo i szczęśliwie. Nigdy nie włączył się w walkę przeciwko Leninowi i komunistom, nie zrobił absolutnie nic co by było godne rosyjskiego patrioty (jeśli takim był…).

Osiadł w U.S.A. i stał się “specjalistą od spraw rosyjskich” na Uniwersytecie Stamford. Prawdziwi rosyjscy patrioci znali prawdę i nigdy Kiereńskiemu nie przebaczyli. Gdy zmarł w 1970 Rosyjski Kościół Prawosławny w U.S.A odmówił pochówku i Prawosławny Kościół Serbski zrobił to samo. W desperacji rodzina wzięła zwłoki do Anglii gdzie także dostano odmowę. Ostatecznie został pochowany na zwykłym cmentarzu komunalnym. Oczywiście “Kontrolerzy Informacji” chcą zminimalizować znaczenie tej “afery pochówkowej” – Wikipedia twierdzi, że kościół odmówił ponieważ Kiereński był masonem. Jakie szybkie “wytłumaczenie” nam maluczkim co powinniśmy myśleć o tym incydencie! Chwileczkę, chwileczkę – czy Stowarzyszenie Masońskie nie jest rodzajem klubu……?

Grób Kiereńskiego

Zastanówmy się DLACZEGO właśnie Rosja została wybrana do tego “socjologicznego eksperymentu”. Feudalizm i komunizm mają jedną wspólna cechę – potrzebują do swojej egzystencji bardzo posłusznych obywateli. Wszelkie niezależne myślenie populacji kraju oznaczałoby śmierć ustroju. Rosja w tym okresie, tak jak Chiny i Indie, była krajem ludności chłopskiej (83% populacji) ciągle żyjącej w systemie feudalnym. Chłopi rosyjscy byli traktowani jak niewolnicy (prawie jak zwierzęta) i (co jest typowe dla ludzkiej psychologi) przyzwyczajeni do tej sytuacji, uważali to za coś normalnego. Oczywiście – nie mieli żadnego porównania! Rosja właśnie zaczęła wkraczać w erę industrialnej modernizacji a co za tym idzie demokratyzacji.

Budowano nowoczesne fabryki, linie kolejowe i było już tylko sprawą czasu kiedy społeczeństwo zacznie się emancypować. Konspiratorzy rozumieli, że to jest ostatni moment aby ich plan miał szansę powodzenia. Musieli wskoczyć i objąć kontrolę nad tymi “wytresowanymi do posłuszeństwa” masami zanim te masy staną się za sprytne żeby ślepo słuchać. Kościół Prawosławny, umacniacz wiary w cara i jego feudalny system będzie wymieniony na komunistyczną doktrynę. Kult cara (jako wszechmogącego władcy) będzie zastąpiony kultem Lenina, Stalina, itd…. Krótko mówiąc biedny naród rosyjski nic nie skorzystał z tej “rewolucji” – niewolnicy pozostali niewolnikami tylko właściciel się zmienił!

jacob schiff

Konspiratorzy byli tak podekscytowani łatwym sukcesem w Rosji, że odważyli się na próbę “oswobodzenia proletariatu” w Polsce, Niemczech i na Węgrzech. We wszystkich przypadkach zostali szybko pokonani. Proletariat tych krajów był wystarczająco wyemancypowany i wyedukowany aby rozpoznać niebezpieczeństwo – ludność aktualnie dołączyła do armii i pomogła przepędzić Sowietów. Wracając do Przypisu #3. Wgłębiając się w historyczne zródła z tego okresu zrozumiemy, że Jakob Schiff był tylko jednym z wielu bankierów wspierających finansowo tą “rewolucję”.

Na co tak naprawdę rewolucja potrzebuje pieniędzy? Zachowały się dowody wysyłki pieniędzy do Rosji ale nie ma żadnych informacji o zakupie broni. Kiereński, przez swój “taktyczny błąd” dał komunistom wystarczająco dużo broni za darmo! Więc na co jeszcze potrzebne były te ogromne sumy? Na ludzi? Na najemników? Na przekupstwo członków rządu Kiereńskiego? Jakby na to nie patrzeć – kryminalny “przekręt” wielkiego kalibru a nie żadna rewolucja.

Jeden z najlepszych przykładów jak odbywało się “smarowanie łożysk rewolucji” ciągle istnieje (dzięki Bogu!) na kartach “oficjalnej” historii. Jest to życie i kariera Pana Alexandra Parwusa. To jest fenomenalne! Pan Parwus był wysokiej rangi agentem wywiadu, uznanym przez wielu za geniusza. Do dziś nie wiemy dla kogo pracował!

Jeśli naprawdę istniały dwie strony w konfliktach, w których on maczał palce – z pewnością straciłby szybko życie za zdradę jednej ze stron. Ale nie – żył długo i szczęśliwie, tak jak Kiereński! Do śmierci żył w wysokim standarcie mieszkając w 32-pokojowej willi na Berlińskiej Pawiej Wyspie (Przypis #13). To wszystko bez znanego źródła dochodów. Wikipedia sugeruje, że willa była “prezentem” od rządu niemieckiego. Za co? Nie jest to podejrzane, że w momencie gdy żył na utrzymaniu rządu niemieckiego (kapitalistyczny rząd = śmiertelny wróg Sowietów) jego dwaj synowie byli znanymi sowieckimi dyplomatami? Co za “zbieg okoliczności”!

Parvus

Więc co dokładnie robił Pan Parwus w swej karierze? Był swoistym “Świętym Mikołajem” (a także doradcą) dla ruchów komunistycznych w Rosji i w Niemczech plus dla rewolucjonistów tureckich. Nikt nie wie skąd te ogromne sumy pieniędzy się brały. Oskarżając Niemców (tak jak to robi Wikipedia), bez żadnych dowodów a nawet logicznego podparcia, jest nieodpowiedzialną głupotą.

Wmawiana nam od lat teoria, że rząd niemiecki udzielił wsparcia rosyjskim rewolucjonistom ponieważ w ten sposób chciał zakończyć konflikt na froncie wschodnim, jest bezsensowna. Nie było żadnej gwarancji na to. Nie było też gwarancji, że jeśli komuniści odniosą sukces i Związek Radziecki powstanie to nie będzie próbował wywołać podobnej rewolucji w Niemczech – aktualnie tak się właśnie stało! Nie ośmieszajmy więc siebie samych posądzając wywiad niemiecki o bycie taką bandą idiotów – na pewno nie byli. Ogromne sumy pieniędzy w worku “Świętego Mikołaja – Parwusa”, jego bezkarność i nieograniczone wpływy miały inne źródło. Kolejnym dobrym przykładem jego działalności jest pobyt w Turcji. Cytat z Wikipedi:

Wkrótce potem Parwus przeprowadził się do Istambułu w Turcji, gdzie przebywał pięć lat. Handlował bronią i świetnie zarobił podczas wojen bałkańskich. Stał się finansowym i politycznym doradcą dla “Young Turks”( dopisek tłumacza: Bardzo ważny fakt! Proszę samodzielnie dowiedzieć się kim byli “Young Turks”) W 1912 został wydawcą gazety “Turk Yurdu” – oficjalnego ramienia propagandowego “Young Turks”. Był bliskim współpracownikiem rządowego triumwiratu znanego w Turcji jako “Trzech Paszów” (Enver, Talat i Cemal) oraz ministra finansów Djavida Beya. Triumwirat Trzech Paszów jest odpowiedzialny za zaplanowanie i przeprowadzenie pierwszego masowego ludobójstwa współczesnej histori i– rzeźi Armeńskiej. Firma handlowa Parwusa zajmowała się dostawami żywności dla armi tureckiej; także był Parwus partnerem handlowym koncernów Krupp, Vickers Ltd. i słynnego handlarza bronią Basila Zaharova. Współpraca Parwusa z koncernem Vickersa podczas I Wojny Światowej może być podstawą teorii, ze Pan Parwus był także agentem brytyjskim”.

Aha…..nie tylko agent niemiecki ale i brytyjski w tym samym momencie! Zróbmy to prościej: był on agentem pracującym dla tych, którzy ciągle zbijają fortuny na naszym cierpieniu – konspiratorów! Spójrzmy prawdzie w oczy – dla niego nigdy nie istniały dwie strony w żadnym konflikcie!

 

C.D.N.

____________________

Przypisy:

 

1. Józef Stalin

Z Wikipedii: Podczas gdy fotografie i portrety przedstawiają Stalina fizycznie masywnego i majestatycznego ( rozkazał zastrzelić kilku malarzy, którzy nie przedstawili go “właściwie”), miał on tylko 160cm wzrostu. Prezydent Harry S. Truman, który sam miał tylko 175cm wzrostu określał Stalina jako “kurdupla”.

http://en.wikipedia.org/wiki/Joseph_Stalin

 

2. Napoleon

Z Wikipedii: Prasa związana z Brytyjską Partia Tory czasami przedstawiała wzrost Napoleona jako niższy od przeciętnej i tak się już utarło. Nieporozumienie ma swoje źródło w różnicy pomiędzy calem francuskim a brytyjskim – 2,71cm versus 2,54cm; Napoleon miał 170 cm wzrostu (5 stóp 7 cali), przeciętny wzrost w tamtym okresie.

http://en.wikipedia.org/wiki/Napoleon_I

 

3. Incydent z Kudirką

Z Wikipedii: 23-ego listopada 1970 roku Simonas “Simas” Kudirka, radziecki marynarz pochodzenia litewskiego przeskoczył z 400-stopowego (120 metrowego) rodzimego statku “Sowiecka Litwa” zakotwiczonego na wodach amerykańskich przy Aquinnah na wyspach Martha’s Vineyard, Massachusetts , prosto na pokład okrętu Vigilant należącego do Straży Ochrony Wybrzeża, który przypłynął z New Bedford. Sowieci oskarżyli Kudirkę o kradzież 3000 Rubli z sejfu statku. Po dziesięciu godzinach wahania i żadnej (oczekiwanej) decyzji z Departamentu Stanu, vice-admirał Wiliam B. Ellis, komendant pierwszego dystryktu Straży Ochrony Wybrzeża, rozkazał kapitanowi okrętu Ralphowi E. Eustisowi wpuścić na pokład oddział radzieckich marynarzy w celu zabrania Kudirki z powrotem na statek radziecki. To spowodowało późniejsze zmiany w przepisach Straży Ochrony Wybrzeża co do spraw azylantów.

Admirał Ellis i jego szef sztabu dostali urzędowe nagany zgodnie z Artykułem 15 UCMJ. Kapitan Eustis dostał pisemne upomnienie i został przesunięty do pracy na lądzie. Kudirka został osądzony jako zdrajca ojczyzny i wysłany na 10 lat Gułagu. Późniejsze dochodzenie ujawniło, że Kudirka przez rodzine od strony matki miał podstawy do wystąpienia o amerykańskie obywatelstwo, i pozwolono mu przyjechać do U.S.A. w 1974 roku.

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Kudirka_incident#The_Kudirka_incident

 

4. Lech Wałęsa był komunistycznym szpiegiem

W swej nowej książce dwaj polscy historycy opublikowali dowody na to że bohater Solidarności Lech Wałęsa współpracował z komunistycznymi tajnymi służbami – i próbował to ukryć dekady później. Oskarżenie wywołało w Polsce zajadłą dyskujsję.

Autorzy, obaj pracujący jako historycy w państwowym Instytucie Pamięci Narodowej, twierdzą że odkryli nowe, nie do podważenia dowody współpracy Wałęsy z komunistami pod pseudonimem “Bolek”.

http://www.spiegel.de/international/europe/0,1518,561414,00.html

 

5. Stefan Michnik

Komunistyczny sędzia, stalinowski kryminał szukany listem gończym przez polskie sądy, winny torturowania i mordowania polskich patriotów. Osobiście uczestniczył w egzekucjach.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Stefan_Michnik

 

6. Adam Michnik”Szara Eminencja” Solidarności, brat Stefana

Z Wikipedii: Adam Michnik jest redaktorem naczelnym “Gazety Wyborczej”, gdzie czasami pisuje pod pseudonimami Andrzeja Zagozdy i Andrzeja Jagodzińskiego. W okresie 1966-1989 był jednym z czołowych organizatorów nielegalnej, demokratycznej opozycji w Polsce. Historyk, eseista i komentator polityczny, otrzymał wiele nagród i wyrożnień w tym Kawalera Legii Honorowej i Europejczyka Roku. Jego rodzice to Ozjasz (Uzziah) Szechter, były pierwszy sekretarz Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy, i Helena (z domu Michnik), historyk, autorka książek dla dzieci i komunistka. Oboje rodzice są Żydami. Michnik określa siebie jako Polaka o żydowskim pochodzeniu. Jego przyrodni brat, Stefan Michnik, był sędzią w latach 1950-tych, w okresie stalinizmu i obecnie rezyduje w Szwecji. Stefan Michnik przyznał się publicznie do wydawania wyroków śmierci na polskich bojownikach przeciwnych komunizmowi, między innymi na majora Zefiryna Machalle.

Adam Michnik jest członkiem Związku Polskich Pisarzy i Council on Foreign Relations.13 Grudnia 2005 roku, w rocznicę Stanu Wojennego, podczas prezentacji na Uniwersytecie Warszawskim, Michnik zaapelował do Prezydenta Lecha Kaczyńskiego o darowanie win wszystkim odpowiedzialnym za Stan Wojenny (było to opublikowane w Gazecie Wyborczej). To nie był jego pierwszy apel – wcześniej uczynił to w przemówieniu na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (patrz: “Gazeta w Lublinie” 11 Grudnia 1991) i w swoim artykule “Stan Wojenny 20 lat później” (“Gazeta Wyborcza” 12 Grudnia 2001).

http://en.wikipedia.org/wiki/Adam_Michnik

 

7. Alexander Kiereński

Z Wikipedii: Ojciec Kiereńskiego był dyrektorem szkoły średniej w Symbirsku do której uczęszczał Włodzimierz Uljanow (czyli Lenin). Obie rodziny przyjaźniły się………,… polityka Kiereńskiego wyalienowała konserwatywną prawicę, zarówno demokratów jak i monarchistów. Jego filozofia “nie ma wrogów ze strony lewicy” bardzo wzmocniła Bolszewików i dała im swobodę działania, pozwalając objąć kontrole nad sprawami militarnymi (tak zwana “wojenka”) w Radach Robotniczych Piotrogradu i Moskwy.

Wydany przez niego nakaz aresztowania Kornilowa i innych oficerów pozostawił jego rząd bezbronnym wobec Bolszewików, którzy aktualnie stali się jego najsilniejszym i najzacieklejszym wrogiem, podczas gdy prawica przeistoczyła się w ruch “Białych”. W czasie trwania Afery Kornilowa, Kiereński rozdał broń robotnikom Piotrogradu a ci, w większości, dołączyli do Bolszewików. W nocy z 6 na 7 Listopada (w starym kalendarzu 25-26 Października) 1917 roku Bolszewicy rozpoczęli drugą rosyjską rewolucję tego roku. Rząd Kiereńskiego w Piotrogradzie nie miał praktycznie żadnego wsparcia. Tylko jeden niewielki oddział – Pierwszy Piotrogradzki Batalion Kobiecy, znany jako Kobiecy Batalion Śmierći, był gotowy stawić czoła Bolszewikom ale ewentualnie też dołączył do rewolucjonistów. Zabrało Bolszewikom mniej niż 20 godzin aby przejąć kontrolę nad całym rządem.

Kiereński ewentualnie osiadł w Nowym Jorku, niemniej większośc czasu spędzał w Hoover Institution przy Uniwersytecie Stamford, Kalifornia, gdzie współpracował z lokalnym archiwum rosyjskiej historii oraz prowadził wykłady. Dużo pisał i udzielał wywiadow na tematy rosyjskiej historii i polityki. Jego ostatnie publiczne wystąpienie miało miejsce na Kalamazoo College w Kalamazoo, Michigan. Zmarł w swym domu w Nowym Jorku w 1970 roku, jeden z ostatnich żyjących uczestników burzliwych wydarzeń 1917. Lokalny kościół prawosławny w Nowym Jorku odmówił pogrzebu widząc w zmarłym masona i osobę winną wpadnięcia Rosji w ręce Bolszewików. Serbski kościół prawosławny też odmówił więc ciało było przetransportowane do Londynu, gdzie spoczęło na Putney Valley cmentarzu komunalnym.

http://en.wikipedia.org/wiki/Alexander_Kerensky

 

8. Cytat:

Komunizm nie jest (i nigdy nie był) tworem mas służącym pokonaniu Elity Bankowej, ale raczej tworem Elity Bankowej służącym pokonaniu i zniewoleniu ludzkości”.

Anthony J. Hilder

 

9. Cytat:

w 1949, wnuk Jacoba Schiffa – John Schiff mawiał że Jacob Schiff zainwestował w Rewolucję Radziecką “około 20 milionów dolarów”. (Kolumna “Cholly Knickerbocker” w “New York Journal American” z 3 lutego 1949). Te 20 milionów dolarów w dzisiejszych pieniądzach stanowi przynajmniej 400 milionów dolarów! (Proszę też przeczytać Przypisy #29,30,31,32, i 33).

 

10. Rewolucja 1905 roku

Z Wikipedii: Rewolucja 1905 roku była falą masowych niepokojów politycznych i socjalnych mających miejsce na ogromnych obszarach Imperium Rosyjskiego. Część była antyrządowa podczas gdy druga część nie miała określonego celu akcji. Były to akty terrorystyczne, strajki, rebelie chłopstwa i bunty wojska. Spowodowało to utworzenie monarchii konstytucyjnej o ograniczonej władzy (Duma Imperium Rosyjskiego) i systemu wielopartyjnego oraz wprowadzenie Konstytucji 1906 roku.

http://en.wikipedia.org/wiki/1905_Russian_Revolution

 

11. Rewolucja Lutowa 1917 roku

Z Wikipedii: Rewolucja Lutowa (po rosyjsku: Февральская революция) 1917 roku była pierwszą z dwóch rewolucji w Rosji w 1917. Akcja skoncentrowana była wokół Piotrogradu (dzisiejszy Saint Petersburg) w Marcu (późnym Lutym według Kalendarza Juliańskiego). Bezpośrednim jej skutkiem była abdykacja Cara Mikołaja II, upadek Carskiej Rosji i koniec dynastii Romanowów. Carat został zastąpiony przez Rosyjski Rząd Tymczasowy pod przewodnictwem Księcia Jerzego Lwowa, koalicję socjalistyczno – liberalną chcącą wprowadzać reformy polityczne i stworzyć rząd wybierany przez demokratyczne wybory. Jednocześnie socjaliści uformowali Rady Piotrogradzkie co spowodowało sytuacje “Dwuwładzy”. Wyraźnie widać że ta rewolucja wybuchła spontanicznie, bez jakiegokolwiek przywództwa czy planowania. Rosja od dłuższego czasu cierpiała z powodu wielu ekonomicznych i socjalnych problemów, które zakumulowały się podczas I Wojny Światowej. Buntujący się żołnierze lokalnego garnizonu dołączyli na ulicach do ludności protestujacęj z powodu braku chleba i strajkujących robotników. Narastąjaca dezercja, podczas gdy wojska lojalne carowi były daleko na froncie, spowodowała kompletną anarchię, a ta w konsekwencji rewolucje, której rząd carski nie przetrzymał.

http://en.wikipedia.org/wiki/February_Revolution

 

12. Rewolucja Październikowa 1917 roku

Z Wikipedii: Nastąpiła po, i skorzystała z osiągnieć Rewolucji Lutowej w tym samym roku. Rewolucja Październikowa w Piotrogradzie pokonała rosyjski rząd tymczasowy i przekazała władze lokalnym radom zdominowanym przez Bolszewików. Jako że rewolucja nie była ogólnie zaakceptowana poza granicami Piotrogradu, rozpoczęła się Rosyjska Wojna Domowa (1917-1922) zakończona kreacja w 1922 roku Związku Radzieckiego. Bolszewicy w Piotrogradzie (dzisiejszy Saint Petersburg), stolicy Rosji, powiedli swoje siły w powstaniu przeciwko Tymczasowemu Rządowi Kiereńskiego.

Ogólnie rewolta w Piotrogradzie była bezkrwawa – Gwardia Czerwona wiedziona przez Bolszewików i bez oporu biorąca pod kontrolę budynki rządowe aby potem dokonać ataku na słabo broniony Pałac Zimowy. Oficjalna sowiecka wersja jest następujaca: Atak pod dowództwem Włodzimierza Lenina zaczął się o 9:45 wieczorem sygnałowym wystrzałem z krążownika “Aurora”. (“Aurora” do dzisiaj stoi w Piotrogradzie jako monument). Pałac Zimowy był strzeżony przez Kozaków, kadetów (studentów szkół wojskowych) i przez Batalion Kobiecy. Został zdobyty około 2:00 w nocy.

Jako oficjalna datę rewolucji uznano dzień wcześniej kiedy wszystkie biura z wyjątkiem Pałacu Zimowego były już zdobyte. Współczesne badania, przeprowadzone gdy wgląd do rządowych archiw stał się możliwy, dokonały znacznych poprawek w oficjalnej, “upiększonej” sowieckiej historii. Archiwa pokazują, że we wczesnych godzinach wieczornych ludzie wysłani ze Smolnego przez Lenina wzięli bez jednego wystrzału pod kontrolę wszystkie kluczowe ośrodki władzy w Piotrogradzie. Aktualnie praktycznie pusty Pałac Zimowy był bezkrwawo “zdobyty” przez małą grupkę, która wdarła się do środka. Błąkając sie po pustym ogromnym pałacu przez przypadek natknęli się w imperialnej sali śniadaniowej na resztki rządu Kiereńskiego. Ponieważ byli analfabetami – musieli “poprosić” aresztowanych aby wypełnili dokumentację własnego aresztowania. Bajki o “Obronie Pałacu Zimowego” i bohaterskim “Szturmie na Pałac Zimowy” pojawiły się później jako produkt sowieckich publicystów.

Pompatyczne malowidła przedstawiające “Batalion Kobiecy” i zdjęcia z filmu Sergieja Eisenszteina (wyprodukowanego po rewolucji aby zaprezentować “politycznie poprawną” wersję wydarzeń) zostały uznane za oficjalną 100% prawdę. Z czasem oficjalna sowiecka wersja przedstawiała rewolucje w coraz bardziej dramatyczny (i daleki od prawdy) sposób. (Zobacz opis naocznego świadka, brytyjskiego Generała Knoxa). Pomocna była dla Sowietów “historyczna rekonstrukcja” pod tytułem “Szturm na Pałac Zimowy”, która miała miejsce w 1920 roku. To przedstawienie, oglądane przez 100 tysięcy widzów, stało się modelem dla późniejszych oficjalnych filmów pokazujących zmasowany atak i zawziętą walkę (Zobacz Sergiusza Eisenszteina “Październik: dziesięć dni, które wstrząsneły światem”). W rzeczywistości Bolszewiccy powstańcy spotkali się z minimalnym lub żadnym oporem.

Powstanie było zaaranżowane dokładnie na czas aby oddać władze kraju w ręce Drugiego Ogólnorosyjskiego Kongresu Rad Robotniczych i Żołnierskich, który rozpoczął obrady 25 Października. Po jednodniowej rewolucji osiemnaście osób było zaaresztowanych i dwie straciły życie. Współcześnie ocena Rewolucji Październikowej jako “typowy zamach stanu dokonany bez poparcia ludności” została zaproponowana przez historyka Richarda Pipesa.

W 1911 Generał Knox został mianowany brytyjskim Militarnym Attache w Rosji. Mówiac płynnie po rosyjsku stał się podczas pierwszej wojny oficerem łącznikowym przy Armii Rosyjskiej . Podczas Rewolucji Październikowej, 25 Października (7 Listopada) 1917 roku, był on naocznym świadkiem zdobycia Pałacu Zimowego przez Bolszewików:

Wszyscy mówili, że garnizon Pałacu Zimowego miał oryginalnie siłę 2000 ludzi, w tym oddziały kadetów szkół podoficerskich, trzy szwadrony Kozaków, kompanie ochotników i Batalion Kobiecy. Garnizon zmniejszył się z powodu dezercji ponieważ nie było dostaw prowiantu i głodowano przez ostatnie dwa dni. Nie było nikogo zdolnego do przejęcia dowództwa i wprowadzenia dyscypliny. Nie było ducha walki, kadeci nawet pożyczali kobiece szynele aby się wymykać.

Większośc kadetów ze Szkoły Artylerii Św. Michała wróciła do budynków szkoły zabierając 4 z 6 armat. Kozacy odjechali twierdząc, że są przeciwni rozlewowi krwii! O 10:00 wieczorem duża częśc kadetów odeszła zostawiając do obrony prawie wyłącznie podoficerów Szkoły Inżynieryjnej i Kompanie Kobiet”.

W 1921 Knox opublikował swoje memoirs: “With the Russian Army: 1914-1917”

http://en.wikipedia.org/wiki/October_Revolution

 

13. Alexander Parwus – “agent extraordinaire”

Z Wikipedii: Israel Lazarewicz Gelfand (po rosyjsku: Изра́иль Ла́заревич Ге́льфанд), znany pod pseudonimem Alexander Parwus, urodził się w rodzinie żydowskiej 8 września 1867 w sztetlu Berazino (dzisiejsza Białoruś). Wychował się w Odessie (dzisiejsza Ukraina) gdzie wszedł w kręgi żydowskiego ruchu BUND. W wieku 19 lat wyjechał do Bazylei (Szwajcaria) gdzie kontynuował studia ekonomiczne i otrzymał tytuł doktorski w 1891. W tych czasach stał się otwarcie Marksistą. Przeniósł się do Niemiec, wstąpił do Partii Socjalistyczno-Demokratycznej i zaprzyjaźnil się z Różą Luxemburg. W 1900 w Monachium spotkał po raz pierwszy Lenina; podobały im się wzajemnie ich poglądy i prace teoretyczne. To Parwus przekonał Lenina aby zaczął wydawać rewolucyjne pismo “ISKRA”. W tym okresie opracował idee wykorzystania konfliktu międzynarodowego do sprowokowania rewolty w kraju. Także “przywrócil do życia” Marxistowską ideę “permanentnej rewolucji”. Podzielił się nią z Trockim który rozwinął ją dalej.

Parwus jest posądzany o utrzymywanie finansowo Lenina podczas jego pobytu w Szwajcarii. Biografowie Parwusa Scharlau i Zeman konkludują, że kooperacja pomiędzy Parwusem i Leninem była “ścisła”. W marcu 1917 roku w akcji zaplanowanej i przeprowadzonej przez Parwusa i wywiad niemiecki Lenin z grupą 30 rewolucjonistów został pod okiem szwajcarskiego socjalisty Fritza Plattena przewieziony przez Niemcy. Kiedy Parwusa rewolucyjna aktywnośc zmniejszyła się, wojna zakończyła się a ten odmówił niemieckiemu rządowi pomocy w pokonaniu Powstania Spartakusa (sowiecka próba podbicia Niemieckomentarz tłumaczącego) – zaszył się w swojej rezydencji na wyspie koło Berlina.

Mimo, że nie pomógł nowej Republice Wejmarskiej zadbano o niego dobrze – mieszkał w luksusowo wyposażonej 32 pokojowej rezydencji na Berlińskiej Pawiej Wyspie. Później opublikował swoje memoirs. Parwus zmarł w Berlinie 12 grudnia 1924 roku. Zwłoki były spalone i prochy złożone na berlińskim cmentarzu. Po jego śmierci Konrad Haenisch napisał “to był największy umysł Drugiej Międzynarodówki”.

Za życia Parwusa jego reputacja wśród rewolucjonistów ucierpiała jako rezultat jego problemów z Maximem Gorkim oraz faktu, że był agentem niemieckim. Jednocześnie jednak doceniano jego umiejętności biznesowe i ideę rewolucyjne wykorzystywane przez rewolucjonistów Rosji, Niemiec i Ottomańskich “Young Turks”. Po Rewolucji Październikowej w Rosji, z oczywistych powodów, zaprzeczano jego roli i był zdegradowany. Takie podejście do Parwusa było kontynuowane za Stalina dodając też zabarwienie anty-żydowskie. Dla odmiany w Niemczech był widziany pozytywnie. Obecnie w Rosji jego osoba jest często dyskutowana w debatach politycznych.

Było totalna niespodzianka, że po śmierci Parwusa nie znaleziono żadnych dokumentów i jego wszystkie oszczędności zniknęły. Jego obaj synowie stali się ważnymi dyplomatami radzieckimi, chociaż później jeden umarł w Gułagu a drugi przepadł bez wieści.

http://en.wikipedia.org/wiki/Alexander_Parvus

 

14. Anthony C. Sutton

Z Wikipedii: Sutton studiował na uniwersytetach w Londynie, Goetingen i Stanowym Kalifornijskim, i otrzymał tytuł doktorski na Uniwersytecie Southampton. Był wykładowcą ekonomii na Uniwersytecie Stanu Kalifornia (CSU-LA) w Los Angeles i pracował naukowo w Hoover Institution na Uniwersytecie Stamford (1968-1973). Podczas pracy w Hoover Institution napisał 3 tomową pracę twierdząc, że Zachod grał od samego początku główną rolę w rozwoju technologicznym i produkcyjnym Związku Radzieckiego.

Sutton twierdził, że radziecka baza produkcyjna i technologiczna – uzbrajająca Viet Cong w tym czasie – była tworem amerykańskich korporacji i opłacana głównie przez amerykańskich podatników. Huty i walcownie, fabryka samochodów GAZ – “filia” Forda we wschodniej Rosji – i wiele innych przedsiębiorstw były, według Suttona, zbudowane z techniczną pomocą U.S.A. i amerykańskich korporacji. Twierdził że opanowanie przez Sowietów technologii MIRV było możliwe dzięki otrzymaniu amerykańskich maszyn do super-precyzyjnej produkcji łożysk kulkowych niezbędnych do masowej budowy pocisków rakietowych MIRV (wielogłowicowe transkontynentalne rakiety balistyczne).

W 1973 roku skondensowana wersja jego 3 tomowej pracy pojawiła się na półkach księgarskich pod tytułem “Samobójstwo narodowe: pomoc wojskowa Związkowi Radzieckiemu”, i Sutton został wyrzucony z pracy w Hoover Institution.

Zbigniew Brzeziński w swojej książce “Between Two Ages: America’s Role in the Technetronic Era” (New York, Viking Press 1970) pisze: “Dla poznania imponującej kolekcji dowodów wkładu Zachodu we wczesną fazę rozwojową sowieckiej gospodarki proszę przeczytać Anthoniego C. Suttona “Western Technology and Soviet Economic Development: 1917-1930” gdzie pokazuje on jak gospodarczy rozwój Związku Radzieckiego pomiędzy 1917 i 1930 uzależniony był od zachodniej pomocy technologicznej (str. 283) i przynajmniej 95% jego przemysłowej infrastruktury ta pomoc otrzymało. (str. 348)”

Profesor Richard Pipes z Harwardu stwierdził w swojej książce “Survival Is Not Enough: Soviet Realities and America’s Future” (Simon&Schuster; 1984): “W swym 3 tomowym szczegółowym opracowaniu sowieckich zakupów zachodniego sprzętu i technologii…..Sutton prezentuje wnioski niewygodne dla wielu businesmanów i ekonomistów. Z tego powodu jego praca ma tendencje do bycia spychaną na bok jako “extremistyczną” albo, częściej, po prostu ignorowana”. (Pamiętacie co jest napisane w pierwszej UWADZE na czerwono? – komentarz tlumaczącego)

http://en.wikipedia.org/wiki/Antony_C._Sutton

 

15. Andreas von Bülow

Z Wikipedii: Pracował jako Sekretarz Stanu w Ministertwie Obrony Niemiec (1976-1980) a potem jako Minister Badań Naukowych i Technologii (1980-1982), w obu przypadkach podczas kadencji Kanclerza Helmuta Schmidta, i był uznawany za “wschodzącą gwiazdę” niemieckiej polityki. Przez 25 lat był posłem do Bundestagu z ramienia SPD (1969-1994). Na przełomie 1980 I 1990 był w parlamentarnej komisji do spraw wywiadu (“Parlamentarischer Kontrollausschuss”). Ta komisja kontroluje wywiad i kontrwywiad Niemiec, i ma dostęp do tajnych dokumentacji.

Na początku 1990 roku von Bülow był w zarządzie Schalck-Golodkowski Komitetu Dochodzeniowego rozpracowującego przestępstwa finansowe dokonywane przez wywiady wschodniej Europy. Później dochodzenie objęło też akcje kryminalne wywiadów zachodnich. Jego pierwsza dobrze udokumentowana publikacja oparta na zebranych doświadczeniach nosi tytuł “In the Name of the State” i koncentruje się głównie na akcjach CIA. Po odejściu z Bundestagu przestał też działać w SPD.

Napisał książkę “The CIA and September 11” gdzie obarcza rząd amerykański winą za zamachy z 11 września: “Zaplanowanie tych ataków było ogromnym przedsięwzięciem z technicznego i logistycznego punktu widzenia. Porwać w ciągu kilku minut cztery duże samoloty pasażerskie i w około godzine naprowadzić je skomplikowanymi trasami na wybrane cele! Nie do pomyślenia bez pełnego wsparcia tajnych organizacji rządowych i przemysłowych.” W wywiadzie udzielonym ze swojego domu w Bonn brytyjskiej gazecie “The Daily Telegraph” stwierdził: “Jeśli się nie mylę to cały rząd amerykański powinien wylądować za kratkami. Trzymają wszystko w sekrecie i zacierają ślady tego, że to oni wymyślili 19 muzułmanów pracujących dla Osamy bin Ladena i Al Kaidy – po to aby ukryć własną tajną operację.

http://en.wikipedia.org/wiki/Andreas_von_B%C3%BClow

 

16. Adam Pearlman, znany też jako: Adam Yahiye Gadahn

Z Wikipedii: Urodzony pod nazwiskiem Adam Pearlman 1 Września 1978 roku, posiada wysoką pozycję w hierarchii, jest kulturalnym tłumaczem, rzecznikiem prasowym i doradcą do spraw Mediów terrorystycznej grupy Al-Kaida. Od 2004, pod pseudonimem “Azzam-Amerykanin”, występował w wielu nagraniach wyprodukowanych przez Al-Kaidę. Gadahn przeszedł na Islam Sunnicki w 1995 roku, w wieku 17 lat, w jednym z kalifornijskich meczetów, i określa się jako “homegrown” co ma tutaj znaczyć że stał się “wrogiem wewnętrznym” lub “zdrajcą własnej ojczyzny”. Uważa się, że to on był inspiracją dla video nagranego w 2007 przez Osamę bin Ladena.

Jego dziadek ze strony ojca, Carl Perlman, był znanym urologiem oraz był członkiem zarządu Anti-Defamation League(ADL, największa amerykańska organizacja syjonistyczna – komentarz tłumaczącego). Gadahn sam przyznawał, że dziadek był “fanatycznym poplecznikiem Izraela”. Babka ze strony ojca, Agnes Branch, chrześcijanka, była redaktorką “The Chronicle Christian Newspaper”. Ojciec Gadahnia, oryginalnie Phil Pearlman, wychował się w Orange County, Kalifornia. Był związany z ruchem kontrakulturalnym na Uniwersytecie Kalifornijskim w Irvine, i zanim urodził się Adam przyjął chrześcijaństwo. Gadahn określa swego ojca w ten sposób: “wychowany jako agnostyk czy ateista stał się wierzącym w jednego boga po znalezieniu Biblii na plaży”. Pogląd jego ojca na religie był “giętki” i dostosowywany do jego duchowych potrzeb, przez co Adam widzi swego ojca pozytywnie ustosunkowanego do swego własnego przejścia na Islam. Phil i jego żona zmienili nazwisko na Gadahn na częśc biblijnego wojownika Gideona. Bardzo szybko Adam Gadahn stał się wysokim szczeblem współpracownikiem Bin Ladena i uważa się, że pełni rolę “tłumacza, producenta video i kulturalnego tłumacza”.

Gadahn przejawił swoją nienawiśc do USA przez nazwanie swej ojczyzny “Ziemią Wroga” i przez wyrazy wdzięczności dla sprawców ataków 11 Września. Uważa się że już pierwsza (2001) transmisja nadana przez oddział medialny Al-Kaidy – As-Sahab, była nagrana z udziałem Adama Yahiye Gadahna.

http://en.wikipedia.org/wiki/Adam_Yahiye_Gadahn

 

17.Poland probes ‚secret CIA jail’- co się tłumaczy: “Polski Rząd robi dochodzenie w sprawie tajnego więzienia CIA”

http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/7581143.stm

 

18. Polish probe urged of CIA ‚black site,’ ‚torture’

http://www.washingtontimes.com/news/2010/sep/22/polish-probe-urged-of-cia-black-site-torture/

 

19. Z książki „NONE DARE CALL IT CONSPIRACY” napisanej przez Garry Allena :

“W Rewolucji Bolszewickiej mamy grupę najbogatszych i najbardziej wpływowych ludzi świata finansujących ruch, którego celem jest zabranie Rotszyldom, Rockefellerom, Schiffom, Warburgom, Morganom, Harrimanom i Milnerom wszystkiego co posiadają. Jest oczywistym, że ci ludzie jednak wcale nie boją się międzynarodowego komunizmu. Jedynym logicznym wnioskiem jest: jeśli oni to finansują i niczego się nie obawiają, to znaczy muszą to kontrolować. Czy może być jakiekolwiek inne logiczne wytłumaczenie? Pamiętajmy, że już przez ponad 150 lat standardowym “Modus Operandi” Rotszyldów i ich współpracowników jest kontrolowanie obu stron we wszystkich konfliktach. Musisz stworzyć “wroga” aby skłonić króla do zapłaty.”

 


 

Pierwsza publikacja na Loży: 01.04.2012

 

Reklamy

7 comments on “Konspiracja Zimnej Wojny (część 1)

  1. To wszystko się w głowie nie mieści. Od jakiegoś czasu wiem już co naprawdę dzieje się na świecie, ale codziennie odkrywam coś nowego. Co chwila odrzucam coś co lubiłam, bo okazuje się kim był autor, artysta w rzeczywistości. Ciężko znaleźć coś dla siebie wśród powszechnej zgnilizny. Co to za świat, wszystkie wydarzenia historyczne to zwykła farsa, rządzą nami zdrajcy, uznani za bohaterów, podczas gdy ci prawdziwi, dzielni ludzie są pokazani jako oprawcy i szaleńcy. Mam dopiero 21 lat i chciałabym przeżyć godnie swoje życie, ale coś czuje, że nie dane mi będzie nawet żyć.

    Fajnie, że są strony takie jak ta, które poruszają całą tę tematykę NWO w sposób kompletny, kiedyś trafiałam prawie zawsze na jakieś bzdury typu USA ukrywa prawdę o kosmitach(teraz już wiem kim są ci kosmici), czy jakieś inne mistyczne bzdury. Oby jak najwięcej ludzi poznało prawdę.

  2. Pingback: Info « Stop Syjonizmowi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s