Kissinger: „Dajcie Trumpowi szansę”

 

Źródło: yournewswire.com, tłum. Radtrap

12.12.2016

Były sekretarz stanu USA Henry Kissinger przestrzegł przed przedwczesnym osądzaniem prezydenta elekta, mówiąc krytykom by oceniali Trumpa pod kątem jego ustaw, a nie retoryki.

Powiedział również, że osobowość Donalda Trumpa jest czymś „bez precedensu” we współczesnej historii USA, mimo to powinien dostać szansę by przepchnąć dalej swoje pomysły.

Kissinger przestrzegł krytyków przed osądzaniem prezydenta-elekta na podstawie jego retoryki wyborczej i podkreślił jego potencjał do kształtowania polityki globalnej, oraz podtrzymywania amerykańskiej tradycji „budowania światowego pokoju”.

Press TV :

“Debata międzynarodowa powinna dotyczyć ewoluującej polityki Ameryki, a nie retoryki wyborczej” powiedział Kissinger w niedzielę na forum Pokojowej Nagrody Nobla w Oslo.

“Zanim stwierdzimy, że kryzys będzie nieuchronny, powinno dać się nowej administracji możliwość wprowadzenia w życie swojej wizji światowego porządku”.

Słowa Trumpa dotyczące polityki zagranicznej podczas kampanii prezydenckiej 2016 spowodowały, że wielu sojuszników USA, od Europy aż po Azję, wyraziło zaniepokojenie przyszłością wspólnych relacji z Waszyngtonem.

Trump nazwał NATO „przestarzałym” sojuszem i wyraził wątpliwości co do tego, czy USA pod jego rządami powinny pomagać zaatakowanym sojusznikom z NATO.

Zasugerował także, że Japonia i Korea płd. powinny mieć broń nuklearną, aby powiększyć swój potencjał militarny w stosunku do nieprzychylnych sąsiadów w rodzaju Korei płn.

Kissinger wskazał na różnego rodzaju wyzwania mogące prowadzić do konfliktu w czasie prezydencji Trumpa, przede wszystkim na rosnące napięcie między USA i Chinami, oraz załamanie stosunków między Rosją a Zachodem.

Weteran dyplomacji powiedział, że amerykańscy przywódcy zawsze mieli wpływ na kształtowanie światowego porządku, wyraził również nadzieję na podtrzymanie tej tradycji przez Waszyngton.

“Mam nadzieję i wierzę, że w nadchodzących dekadach Stany Zjednoczone będą kontynuowały tradycje budowania światowego pokoju.”

Trump i Kissinger spotkali się w tym roku przynajmniej dwa razy – raz podczas kampanii prezydenckiej w maju, i drugi raz po zwycięstwie Republikanów 8 listopada.

 

Carol Adl

 

Reklamy

5 comments on “Kissinger: „Dajcie Trumpowi szansę”

  1. „Kissinger wskazał na różnego rodzaju wyzwania mogące prowadzić do konfliktu w czasie prezydencji Trumpa, przede wszystkim na rosnące napięcie między USA i Chinami”

    Kiedyś powiedział że Amerykanie wychowani i zaprogramowani na strzelankach będą walczyć z Chińczykami.

    http://alexjones.pl/aj/aj-nwo/item/10943-henry-kissinger-o-nadchodz%C4%85cej-wojnie

    W jednym z filmów prawdopodobnie Chiny uderzają w NY i przejmują kontrolę na zniszczonym miastem , główny bohater ma w swoim bunkrze sejf do którego kod to 01-09-11

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s