Płaska Ziemia – Jak oni ściemniają

 

Źródło: Wolna Polska

 

Komentarz: Ziemia jest płaska, księżyc jest z sera a latający potwór spaghetti naprawdę istnieje! To umysłowy obraz tzw. człowieka „rozumnego” homo sapiens z gatunku człowiekowatych w XXI wieku. Redakcja W-P.

 

Cykl pokazujący na czym polegają manipulacje twórców filmów o płaskiej Ziemi.


Droga Księżyca

 

Promienie Zmierzchowe

Płaska Ziemia – Diss Na Zetetic Cz I

Płaska Ziemia – Diss Na Zetetic Cz II

Płaska Ziemia – Diss Na Zetetic Cz III

Tags :

 

Reklamy

72 comments on “Płaska Ziemia – Jak oni ściemniają

 1. Abstrachując już od tego co mówi Jezusnonstop a skupiając się obiektywnie na dowodach przedstawianych przez KrzywiznęUmysłu – to zarówno forma jak i treść lektora tego filmu świadczy o lekceważeniu i ignorancji…modulacja głosu lektora świadczy nie tylko o lekceważeniu tematu, ale chyba raczej o braku argumentów…bo człowiek, któremu brakuje argumentów zazwyczaj uderza w ton prześmiewczy albo rzuca przysłowiowym ‚kamieniem’…/przykład postepowania żydów w stosunku do Jezusa/
  Ja osobiście gdy zobaczę autentyczne zdjęcie ziemi z tego kosmosu – to uznam za fakt to co zobaczę…/obojętnie czy to będzie kula czy dysk/
  Zadziwiające jest to że przy obecnej technice XXI w. – nie można zrobić zdjęcia ziemi – jak ona wygląda…?
  Bo takiego zdjęcia nie ma..Dlaczego..?

  Nie chcę tematu wałkować dalej, żebym nie został posądzony o jakąś skrajność czy fanatyzm…autorytem dla mnie pod tym względem jest biblia, której informacje na temat stworzenia pokrywają się z tym co sami możemy zaobserwować…i gdzie nie potrzebne są wzory matymatyczne, którymi muszę udowadniać to co widzę…
  Ostatecznie jeśli chodzi o rozwój duchowy człowieka i więź z Bogiem – to to czy chodzi się po ziemi – kuli’ – czy po ziemi płaskiej – nie ma większego znaczenia,..

  Odpowiedź Jezusnonstop dla Krzywiznyumysłu

  • JanieGryko!
   W temacie płaskiej ziemi nie wygrasz; szkoda czasu…
   Ludzie nie podchodzą do tematu, bo mają prymitywne wyobrażenie, że mówimy im o ziemi osadzonej na żółwiach czy tam słoniach, że słońce i księżyc wiszą na sznurku, że statek na końcu świata spadnie w przestrzeń kosmiczną (?), a jak wypadnie korek z ziemi, to cała woda wypłynie gdzieś… i inne… :)
   Takie tam bajeczki…
   Każdy!, kto mówi o płaskiej ziemi jest niewykształconym głupkiem albo agentem.
   Innej opcji nie ma…
   Dla mnie niezwykłym doświadczeniem jest rozmowa z ludźmi na ten temat…
   Mądrość ludzka nie zna granic, więc ziemia musi być kulą, by temat mógł się toczyć…
   Pozdrawiam tolerancyjnych
   :)

   • Eurakylon
    Z nikim nie walczę i nie zamierzam wygrywać..Poprostu rozmawiam…. Być może w oczach niektórych przekroczyłem granicę śmieszności…Oby jednak tylko to było moim grzechem..Każdy człowiek wierzy w co chce wierzyć, żyje jak chce żyć, podejmuje decyzje takie jakie chce podjąć…poprostu – co człowiek sieje to zbiera…I każdy osobiście zda za siebie kiedyś sprawę Bogu..Nikt za nikogo tłumaczyć się nie będzie i nikt przed tym sądem nie ucieknie…Nie ma takiej możliwości..Ostatni będą pierwszymi..
    Pozdrawiam

 2. Dla zwolenników płaskiej ziemi głupotą i czymś niemożliwym jest ziemia obracająca się z prędkością dźwięku i orbitująca 100 000 km/h wokół słońca, ale sami już tłumaczą grawitację nieustannym przyspieszaniem ziemi w górę o 9 m/s co po roku przyspieszania daje nam 283 824 000 m/s czyli prędkość ziemi wzrasta o prędkość światła w każdym roku.

  Ciekawy jest też sposób wytłumaczenia efektu tego przyspieszania, który ma opierać się na zasadzie wyporu ciał lżejszych przez ciała cięższe. Pojawia się jednak problem jak w takim razie słońce i księżyc przesuwają miliardy ton wody w oceanach tworząc pływy, a mimo to same muszą być bez masy żeby być lżejszym od powietrza aby krążyć nad ziemią no chyba że wiszą cudownie sobie na sznurkach przymocowanych do szklanego firmamentu, który zasuwa już 6000 razy szybciej niż prędkość świata w niewiadomym miejscu bo kosmos tez dla nich nie istnieje.

  Wystarczy że zacznie się zbierać te bajki powoli w całość to wszystko samo zacznie się obalać, ale mało kto chce widzieć pełen obraz w całości, a może mało kto potrafi połączyć te puzelelki w jedno. Siłą głupoty o płaskiej ziemi jest rozbicie jej modelu na tysiące części przez jej głosicieli tak aby nie stanowiły jedności, taką samą technikę stosuje się przy dyskredytacji wielu innych teorii.

   • Ten zadowolony z siebie idiota twierdzi, że Adolf był bohaterskim gojem-raczej gejem- i wywalił z Niemiec bankierów i pozbawił stanowisk wszystkich członków lóż, co dziwne sam Adolf brał pieniądze od plutokratów zarówno z Niemiec jak i zagranicy – w tym od szefa jednej loży w Detroit Forda, a dodatkowo sam podobnie jak i inni wysoko postawieni hitlerowcy był członkiem różnych lóż (jak np. też Adolf E. czy Himmler etc) i innych stowarzyszeń finansowanych zresztą przez międzynarodowych bogaczy. A co do syjonizmu to owszem był jego przeciwnikiem ale tylko „angielskiego” – bo obawiał się, że Anglia stworzy sobie na bliskim wschodzie państwo-bazę (coś jak teraz jest ale dla USA) które będzie kontorlować strategicznie ważny kanał Sueski i złoża ropy naftowej – a nie niemieckiego-swojego, zresztą tak nakazywała mu tradycja tych stowarzyszeń rycersko-sekciarskich jak zakon niemieckich rycerzy Krzyżowych czy Świątyni Jerozolimskiej.
    Zresztą jeśli Adolf, czy różni poźniejsi przywódcy jak prezydent Iranu są tymi dobrymi i prawdziwą opozyją względem plutokracji wariatów na świecie, to znaczy, że wręcz diabelnie łatwo;) zostać i być potężnym wrogiem systemu (robiąc jedynie pod publikę: prawa, propagandę i selektywne wyroki)…., brzmi to ekstermalnie naiwnie.

    *A płaska ziemia? Jeśli planeta jest płaska (w 2D zrobiona) to i atomy są płaskie!
    MówiącyJakJest

 3. Człowiek zawsze ma dwie opcje do wyboru…dobro i zło…
  Bóg chce by ludzie wybrali dobro…diabeł czyni sztyczki by ludzie wybrali zło…Mamy więc dwie przeciwstawne sobie siły i musimy każdy z nas dokonać wyboru…co wybrać…
  Mamy Boski przekaz o stworzeniu nieba i ziemi,…
  iprzekaz ludzki przeciwny Boskiemu…mówiący o ewolucji, która zaczęła się – wybuchem…o lotach na Marsa, o obcych cywilizacjach..Mamy więc do wyboru fakty, które widzimy i disnejowską fantastykę..

  Bóg siedzi nad okręgiem ziemi – Izajasz 40: 22

  Pismo mówi iż Bóg /na początku/ jako pierwsze swoje dzieło stworzył niebo i ziemię…On nie stworzył bezgranicznej próżni gdzie lata wokoło siebie miliardy galaktyk…
  Bóg stworzył niebo – jako parawan,parasol, namiot – zawieszone niczym – strop – nad ziemią.. Rodzaju 1: 14-18
  Niebo powstało z wody jako sklepienie na którym Bóg umieścił światła by oświetlały ziemię – czyli gwiazdy, słońce i księżyc..
  Widzimy zatem jakie jest przeznaczenie nieba…zostało stworzone wyłącznie dla potrzeb ziemi…
  Wcześniej zanim powstały gwiazdy – została na ziemi stworzona wszelka zieleń i drzewa…potem dopiero Bóg umieścił na sklepieniu słońce, księżyc i gwiazdy…Wiec drzewa są starsze od słońca i gwiazd…- Rodz. 1: 12,13 i Rodz. 1: 18,19

  Niebo powstało z wody/ziemia również/ – 2Piotr 3: 5
  Niebo jako sklepienie ziemi jest niczym polerowane szkło/lustro – Joba 37: 18..Bóg też przyrównuje niebo do stropu nad ziemią – Amos 9: 6…
  Niebo jest ograniczone wyłącznie do ziemi niczym namiot i – kraniec nieba/sklepienia styka się z krańcem ziemi…W Objawieniu 7: 1 czytamy o czterech krańcach – ziemi..
  Jezus mówi również o czterech krańcach – nieba – Mateusz 24: 31
  5 Mojżeszowa 30: 4
  Wody na ziemi rozlane są do jej krańca i tam się zatrzymują..
  …na krańcu wód zakreślił granice – Joba 26: 10
  Psalm, 104: 9;.. Joba 39: 8-11

  Podczas potopu Bóg upścił trochę wody ze sklepienia nieba i otchłani wodnej, a następnie zamknął tak jak się zakręca kran..Rodzaju 7: 11 i 8: 2

  Bód zapowiedział iż niebo zostanie zwinięte niczym zwój..tak jak się zwija namiot..
  Objawienie 8: 14….
  Gwiazdy ze sklepienia spadną na ziemię jak figi z drzewa Obj. 8: 13 :: ;; Izajasza 34: 4..
  Objawienie 20: 11 .- niebo i ziemia – pierzchnie przed obliczem Boga…I będzie nowe niebo i nowa ziemia.- Obj. 21: 1

  Tak więc żyjemy pośrodku wody…Woda nad nami jako sklepienie i woda pod nami jako otchłań – Rodzaju 7: 11 i 8: 2..

  Sami ustalcie w swoim sercu i umyśle czy ten opis Bożego Słowa pasuje bardziej do płaskiej ziemi czy bardziej do kuli..

  • „Człowiek zawsze ma dwie opcje do wyboru…dobro i zło…
   Bóg chce by ludzie wybrali dobro…diabeł czyni sztyczki by ludzie wybrali zło…Mamy więc dwie przeciwstawne sobie siły i musimy każdy z nas dokonać wyboru…co wybrać…”
   Od zawsze Janie… tylko jaki to ma związek ze kształtem Ziemi?

   „Niebo jako sklepienie ziemi jest niczym polerowane szkło/lustro – Joba 37: 18”
   Ale co było pierwsze? Niebo? czy lustro? Prawidłowo to lustro powinno być przyrównane do nieba a nie na odwrót. A jest na odwrót, ponieważ człowiek opisując to, co widzi potrafi wykorzystać do porównania TYLKO to, co na daną chwilę poznał i zrozumiał. Więc nic dziwnego, że opis stworzenia, w tym wyglądu Ziemi jest w ST zgodny z tym, co ludzie wtedy byli w stanie zaobserwować i sobie wyobrazić. A porównania były zgodne ze stanem ich wiedzy. Sam opis stworzenia ma na celu przekazanie człowiekowi, że wszystko zostało wzbudzone do życia przez Boga i z Jego woli a nie przez ewolucje czy przypadkowe wybuchy. Że nawet najmniejszy szczegół w stworzeniu ma swój cel i sens, zaplanowane i ułożone w jedną harmonijną i nie wykluczającą się całość.
   Nikt z przeciwników teorii płaskiej Ziemi nie zaprzecza opisom w ST i nie sprzeciwia się Bogu! To jedynie kwestia zrozumienia!
   Nie będę się rozpisywać, że płaska Ziemia przeczy podstawowym i najprostszym prawom fizyki, matematyki, geografii a nawet biologii. Nie o to mi tu chodzi.
   Można by było zadać pytanie, że skoro Ziemia jest kulą to czemu nie ma wyraźnych wskazówek ku temu w Biblii (jesli dla kogoś Biblia jest autorytetem to ma w zwyczaju pisanie z dużej litery, tak na marginesie). Częściowo odpowiedź na to pytanie napisałam wyżej. Ale dodać należy, że Słowo Boże nie jest traktatem naukowym a duchowym testamentem, który ma pomóc człowiekowi odzyskać utracony raj. Dlatego nie ma w nim naukowych szczegółów a proste opisy. Bo w zbawieniu nie ma znaczenia ani wielkość Ziemi ani jej kształt. I nieważne, drogi Janie, czy w Twoim (moim, czy kogokolwiek innego) wyobrażeniu Ziemia jest płaska, kulista, czy nawet sześcienna. Bo jeśli masz czyste serce i Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela, Pana i Boga to i tak wejdziesz do Jego Królestwa.

   Sama ta nerwowa akcja z płaską Ziemią jest zastanawiająca. I na pewno nie ma na celu „przebudzenia ludzkości” i uświadomienia im ukrywanej prawdy…
   Spokojnie czekam co będzie następne.

   • Lena
    Oczywiście, że sam kształt ziemi nie wpływa na nasze relacje z Bogiem..zagadzam się z tym i pisałem już o tym wcześniej…Nie należę do żadnych ‚klubów’ płaskiej ziemi i nie mam na tym punkcie obsesji….Poprostu Pismo przedstawia nam ilustrację ziemi, która pasuje do płaszczyzny, a nie do kuli…
    Np. …’ugruntowałeś ziemię na stałych podstawach, by się nie zachwiała na wieki wieczne’ – Psalm 104: 5
    …niebiosa rozciągasz jak kobierzec..budujesz na wodach swoje górne komnaty..’ – Psalm 104: 2,3

    Czyli co mamy w tym opisie..?.nie ma tu bynajmniej – pędzącej wirującej ziemi w próżni kosmicznej z prędkością dźwięku…
    Mamy tu obraz ziemi ugruntowanej na stałych podstawach by się nie zachwiała,, a nad wodnym jej sklepieniem niczym ozdobnej tkaninie zasiada Bóg..

    Jeżeli wieżysz przekazowi Pisma/Biblii, że jest Boskim przekazem…to odpowiedz sobie na pytanie …wokół czego wirowała ziemia, gdy jeszcze nie było słońca?..gdyż słońce uczynione zostało dopiero czwartego dnia….

    Czy to ‚pędzenie’ ziemi miało miejsce na początku gdy Bóg rozdzielił wody i pojawiła się ziemia?….kiedy ziemia zaczęła się obracać wokół słońca?…i co to spowodowało?…

    Wiesz z pewnością jak powstało Pismo….Napisali je ludzie natchnieni Duchem Św….często sami stwierdzali iż nierozumieli tego przekazu..–W Piśmie mamy opis – nie taki jak to widzieli ówcześni ludzie…ale taki jak to opisuje sam Bóg….
    To jest opis i informacja od Boga, a nie od człowieka..

    Pozdrawiam

  • Bilbile napisali ludzie a nie bóg a poza tym jest jej wiele wersji oraz wiele niespojnosci tylko fanatycy moga ja traktowac jako 100% wą prawde.

   Pozdrawiam

   • pasożyd
    O jakim ‚bogu’ piszesz?….
    Nie wiem na ile masz pojęcia o tekstach proroków i apostołów..oczywiście jest – wiele wersji – Przekładów – i wiele – zrewidowanych przez tkzw. ‚wyższą krytykę’/przykład Hort i Wescott/(jeżeli coś ci to wogóle mówi)…równiż na przestrzeni czasów wielokrotnie ingerowano w teksty Pisma…ale to zostało już wykryte..
    Fanatyzm oczywiście jest drogą do nikąd….tak jak – ignorancja..
    Pozdrawiam

    • Napewno nie o moim Ojcu bo bog starego testamentu to sadtysta, zdrajca i morderca Ja nie twierdze ze wszystko co jest w niej napisane jest bzura zeby przemycic troche klamstwa trzeba uchodzic za prawdomownego i wiarygodnego. Dla mnie troche to dziwne ze czasy konca zbiegaja sie z biblia, tzw szatan i iluminaci nie widza tego ? A jesli widza to czemu postepuja zgodnie z pismem? Tak naprawde wazniejsze jest dla mnie wydostanie sie z tad bo cialo moje jest dla mnie celą a ten swiat wiezieniem . Wszyscy jestesmy niewolnikami wlasnego ciala i swiata oraz tego boga czy bogow ktorzy nas tu uwiezili. Nie posiadamy nawet wolnej woli jak wiekszosci sie zdaje. Uczyniono nas nie na obraz boga lecz zwierzetami o troche wyzszej swiadomosci niz inne gatunki. Tak samo jestesmy uwiezieni tu jak one. Jemy tylko po to zeby samemu zostac zjedzonym i narodzic sie od nowa. Po narodzeniu uczymy sie uzywac naszych zmyslow aby sie zniewolic, pozniej jestesmy wysylani do szkol aby nic nie wiedziec aby stac sie bezrozumnym niewolnikiem, Posiadamy chec rozmnazania gdyz nasze cialo zostalo tak zaprojektowane, tylko po to zeby trwalo to bez konca. A czy to sie kiedys skonczy?

     • Jeśli chodzi o Stary Testament/stare przymierze – to wyciągasz zbyt pochopne wnioski….Pamiętaj że stare przymierze jest figurą/zapowiedzią – nowego przymierza..bez starego nie było by nowego…Właśnie stare przymierze pokazuje niewolniczy stan człowieka – niewolniczy wobec grzechu…Nowe przymierze uwalnia człowieka z tej niewoli…
      Nie musisz być w takim stanie jak to opisujesz…Duch Boży daje wolność szczególnie chodzi tu o Ducha Mesjasza,..
      Przeczytaj 8 rozdział listu do Rzymian tam jest napisane na czym polega wolność człowieka…
      Warto też wiedzieć, że na obraz i podobieństwo Boga został stworzony pierwszy człowiek Ben Adam – syn ziemi..
      Niestety zbuntował się…ale już my nie zostaliśmy stworzeni przez
      Boga tylko jesteśmy wypaczonymi potomkami Adama..według ciała..Jednak według ducha możemy być wolnymi synami Boga…
      Apokalipsa uczy nas że to /stan upadły człowieka/ skończy się…i to pewnie nie za długo….niewiemy dokładnie kiedy…ale na pewno skończy się..

 4. gajowy Marucha tak odpowiedział w gajówce jednemu z agentów wpływu
  (pozwolę sobie wytłuścić najważniejsze fragmenty tej odpowiedzi) :D

  „Marucha said

  2016-12-02 (piątek) @ 10:14:13
  Re 147:
  Panie Dziadziuś,

  Jest dowodem braku szacunku dla rozmówców zadawanie im pytań, na które odpowiadano już miliony razy w ubiegłych stuleciach – i wymaganie, aby na życzenie pisali całe elaboraty kosztem swego wolnego czasu.
  Odpowiadano też w gajówce.

  I zresztą po ch…. pisać dla nich te elaboraty, skoro każdy troglodyta intelektualny może je odrzucić, twierdząc, że zdjęcia są manipulowane, filmy sfałszowane, świadectwa niewiarygodne, a rachunki matematyczno-fizyczne to bełkot nieuków.

  Jeśli Pan Dziadziuś przez całe swoje życie nie przyswoił sobie pewnej wiedzy ani umiejętności logicznego myślenia – to jest wątpliwe, czy nagle dozna olśnienia pod wpływem wpisu Mieta, gajowego, Maćka czy innych osób, mających pojecie o czym mówią.

  Cała telekomunikacja satelitarna, nawigacja morska i lotnicza, astronautyka, geodezja itd. itp. działają w oparciu o wiedzę, iż Ziemia jest kulista. Ludzie odbywali wyprawy, okrążali Ziemię samolotami, balonami, zagłówkami… widzieli ją z kosmosu na własne oczy…

  Jeśli takie argumenty nie mogą przekonać Dziadziusia – to doprawdy, nie warto marnować czasu.

  Brak odpowiedzi na namolne pytania nie musi oznaczać, że odpowiedzi nie mamy. Równie często znaczy to, że mamy je w dupie i że nie chce nam się odpowiadać ludziom, którzy i tak naszej odpowiedzi nie zechcą uznać, bo wszystko naokoło jest fałszerstwem, a fizyka nie istnieje.”

  źródło: http://marucha.wordpress.com/2016/11/30/taktyka-dzialania-platnych-naganiaczy-od-plaskiej-ziemi/#comment-634241

 5. Problemem zwolenników teorii PZ jest to, że w spisek wciągnęli już dosłownie wszystkich, ponieważ tylko tak są jeszcze w stanie poprzeć swoje argumenty. Oczywiście oni sami są wolni od jakichkolwiek mistyfikacji. To już nie tylko NASA, elity, to już również piloci – cywilni i wojskowi – marynarze, stewardessy, pasażerowie, naukowcy wszelkiej maści, miłośnicy i amatorzy wszelkich zjawisk na niebie i Ziemi… i nie są już w stanie nawet dostrzec tego absurdu (poza opłacanymi naganiaczami oczywiście).

  Janiegryko masz rację, całe Pismo jest natchnione przez Boga. Jednak spisane ułomną ludzką ręką. To podobnie jak z Objawieniem św Jana. Myślisz, że Jan widział dokładnie to, co napisał? Czy widział obrazy – które dla żyjących w czasach ostatecznych są normalne – a których sam Jan nie rozumiał i opisał je w sposób dla niego zrozumiały a dla nas symboliczny?
  W moim rozumieniu opis w ST w żaden sposób nie podważa kulistości Ziemi. Ale ja nie jestem ani uczonym, ani specjalistą, ani znawczynią, ani w ogóle kimkolwiek, z kim należałoby się choć trochę liczyć. Zapewne jestem również twardogłowa i niezbyt bystra. Zatem pozostanę sobie w swoim kulistym, kosmicznym zwiedzeniu i skupię się na tym, co ma znaczenie zasadnicze w moim zbawieniu.
  I, jak już wcześniej wspomniałeś, niech każdy wierzy w to, co uznaje za stosowne.

  • lena
   Dobrze że chociaż w jednej kwesti mam rację…/oczywiście żartuję/…
   Lena – nie wiem jak to ująć…ale trochę ci współczuję… gdyż wierzysz że Pismo/Biblia jest natchniona przez Boga…ale z drugiej strony uważasz, że Pismo jest ułomnym przekazem czyli jak rozumiem – Boskie natchnienie wymieszane z ułomnym postrzeganiem człowieka…
   Trzeba więc zapytać…co to znaczy – natchnione przez Boga? I jaką rolę twoim zdaniem w tym natchnieniu odegrała – ułomna ręka ludzka..?
   Jeżeli rzeczywiście tak na to patrzysz to nie dziwię się tobie, że w księdze Rodzaju dostrzegasz kulę ziemską – albo masz wątpliwości czy Jan widział napewno to co opisał..
   a z tego to już niedaleko do takich ‚kwiatków’ że Maria Magdalena kochanka Jezusa objęła po nim przewodnictwo nad apostołami…/oczywiście masz prawo widzieć co chcesz/-

   Albowiem proroctwo nie przychodziło nigdy z woli ludzkiej, lecz wypowiadali je ludzie Boży, natchnieni Duchem Świętym.. 2 Piotr 1: 19-21
   Ale …według mnie —wcale nie jesteś ‚twardogłowa’
   Pozdrawiam

   • No widzisz… wiedziałam, że postrzegamy inaczej kształt Ziemi ale myślałam, że rozmawiam z człowiekiem, który rozumie to, co czyta…
    napisałam:
    – ułomna ludzka ręka a nie cyt. „ale z drugiej strony uważasz, że Pismo jest ułomnym przekazem”
    – W moim rozumieniu opis w ST w żaden sposób nie podważa kulistości Ziemi a nie cyt. „nie dziwię się tobie, że w księdze Rodzaju dostrzegasz kulę ziemską”
    – nie mam wątpliwości absolutnie żadnych cyt. „czy Jan widział napewno to co opisał” ale, że „opisał je w sposób dla niego zrozumiały a dla nas symboliczny?” i to do tego ze znakiem zapytania co oznacza, że czasem mnie to zastanawia a nie, że uważam to za pewnik.
    – cyt. „a z tego to już niedaleko do takich ‚kwiatków’ że Maria Magdalena kochanka Jezusa objęła po nim przewodnictwo nad apostołami” nawet nie będę próbować komentować bo w tym momencie opadły mi ręce.

    No cóż… chyba muszę przestać wypowiadać się w ogóle, ponieważ zbyt często swoje wypowiedzi muszę rozkładać na czynniki pierwsze, żeby były dobrze zrozumiane. Wygląda na to, że to ja mam problem z pisaniem ze zrozumieniem…
    Pozdrawiam.

    • Jeszcze jedno, dobrze, że mi współczujesz Janie. Nie wiem tylko, czy nie powinniśmy zaczynać od siebie, patrząc najpierw na swój żałosny stan. Tyle, że wtedy najczęściej nawet nie mamy czasu, żeby się zorientować, czy inni potrzebują naszego współczucia.
     … o ile nie zostanę znów błędnie zrozumiana, za z góry przepraszam.

     • lena
      Po prostu z tego co napisałaś zrozumiałem, iż uważasz, że ludzie spisujący Słowo Boże wnieśli w nie cząstkę swojej ludzkiej ułomności – czyli spisali Boski przekaz tak jak rozumieli.-,
      Ale jak tak nie uważasz i żle zrozumiałem…to ok.

      Pismo same mowi iż Boskie natchnienie jest w 100% Boskie i w tym przekazie nie ma pierwiastka ludzkiego,.,Jest to przekaz Ducha Bożego…’Całe Pismo przez Boga jest natchnione…2 Tym. 3: 16
      Np. Apokalipsa zaczyna się słowami..
      Objawienie Jezusa Chrystusa, które dał mu Bóg, aby ukazać sługom swoim to, co ma się stać wkrótce;
      To, co widzisz, zapisz w księdze i wyślij do siedmiu zborów.,

      W 1 Tesaloniczan 2: 13 czytamy;
      A przeto i my dziękujemy Bogu nieustannie, że przyjęliście Słowo Boże, które od nas/apostołów/ słyszeliście nie jako słowo ludzkie, ale jak jest prawdziwie, jako Słowo Boże, które też w was wierzących skutecznie działa…

      Sam spisany tekst ..to tylko informacja….Dopiero wiara w treść spisanego objawienia powoduje, że na czytającego ‚spływa’ Ruach ha’Kodesz, Duch od Ojca, który powoduje – nowe stworzenie..co dowodzi, że Słowo Boże jest żywe i twórcze..
      Tak jak to zaznaczył Paweł co zacytowałem powyżej…
      …Słowo Boże…które w was wierzących skutecznie działa…

      lena jeżeli odebrałaś moje wpisy, w ten sposób, że w czymś chciałem ci coś ująć – to nie było moim zamiarem..
      Pozdrawiam

 6. Izrael to lud zamieszkujący środek świata Ez. 38:12
  – kto mi powie, gdzie kula ma środek?

  Powrót Chrystusa będzie widzialny dla wszystkich mieszkańców ziemi, na wzór jego niebowstąpienia Mat.24:30 i Dz.A. 1:11
  – jak na kuli będzie to możliwe?

  „I ruszyli na ziemię jak długa i szeroka, i otoczyli obóz świętych…” Obj. 20:9
  – czy to nie dwa matematycznie przedstawione wymiary?

  „Słońce zatrzymaj się w Gibeonie,
  a ty, księżycu, w dolinie Ajalon” Joz. 10:12
  – w heliocentryzmie słońce i tak jest nieruchome, zatem zatrzymał się tylko księżyc i ziemia? A to kłamczuch z Jozuego…

  „Zawołał tedy prorok Izajasz do Pana i ten sprawił, że cień cofnął się o dziesięć stopni wstecz na schodach Achaza, z których już zszedł” II Król. 20:11
  – wg tego zapisu ustał ruch obrotowy ziemi oraz ziemia cofnęła się względem słońca, tak aby cień króla też się cofnął Potem znowu się zatrzymała, by ruszyć ponownie w przód.
  Ale fajnie przy tak dużej prędkości :) A Izajaszowi nawet grzywki nie potargało…

  Ach ta Biblia…
  Ma ze 30 takich „okruszkowych” poszlak dotyczących kształtu ziemi…
  Piszecie o natchnieniu Pisma Świętego. Co zrobić z faktem, że Biblia nie mówi o ziemi kuli i heliocentryzmie?
  Wierzymy w Biblię jako Słowo Boże czy nie?

  • Eurakylon fajnie, że nie opuszcza Cię poczucie humoru, z dobroci serca, jak mniemam, zabarwione ironią i uszczypliwością :)
   Do wszystkich Twoich zarzutów można odnieść się z łatwością, co nie zmienia faktu, że i tak daremny będzie to trud. Pozwól jednak, że odniosę się tylko do tych, które wydały mi się ważne:
   „Powrót Chrystusa będzie widzialny dla wszystkich mieszkańców ziemi, na wzór jego niebowstąpienia Mat.24:30 i Dz.A. 1:11
   – jak na kuli będzie to możliwe?”
   Serio? Czy wiara w płaską Ziemię spłaszcza również samego Boga? I to nie jest uszczypliwe, pytam poważnie.
   Nie sądzisz, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych? Skoro powiedział, że będzie widoczny Jego powrót dla wszystkich mieszkańców, to tak właśnie będzie niezależnie od tego jaki kształt ma ta nieszczęsna Ziemia! I to właśnie Ty sama powinnaś to wiedzieć skoro wbrew prawom fizycznym i wszelkim innym wierzysz, że Ziemia jest płaska bo to podobno wynika z opisu w Biblii. Bądź konsekwentna. Ziemia nie musi być płaska, żeby przyjście Chrystusa było widoczne w każdym jej calu i absolutnie dla wszystkich.
   Poza tym nie wiemy w jaki sposób będzie widoczny Chrystus w Chwale, czy cielesnymi oczami czy duchowymi. O tym się przekonamy jak przyjdzie czas.

   „„I ruszyli na ziemię jak długa i szeroka, i otoczyli obóz świętych…” Obj. 20:9
   – czy to nie dwa matematycznie przedstawione wymiary?”
   Owszem to dwa matematyczne wymiary ale czy okrągły dysk ma długość i szerokość?
   Nie bardziej na pewno jak sfera :)

   „Piszecie o natchnieniu Pisma Świętego. Co zrobić z faktem, że Biblia nie mówi o ziemi kuli i heliocentryzmie?”
   Pisałam o tym już wcześniej ale powtórzę: ponieważ Biblia jest duchowym testamentem a nie naukowym traktatem! Biblia ma pokazać człowiekowi i pomóc mu w powrocie do utraconego raju a nie udowodnić jaki kształt ma Ziemia, czy istnieją galaktyki i mnóstwo innych rzeczy, których w Biblii nie ma a są dla nas oczywiste. To nie ma znaczenia w zbawieniu i dlatego nie było potrzeby widocznie ujmowania tego w Bożym Słowie!

   • Oni nie mogą zrozumieć, że nie można każdego słowa brać dosłownie, zwłaszcza w tak poetyckim języku hebrajskim w jakim spisywano te księgi. Biblia mówi też np. o sercach z kamienia. Przecież wiadomo, że to jest nie w sensie dosłownym.

   • lena
    Wszyscy ludzie , którzy doczekają przyjścia Pana – zobaczą jego chwałę na własne oczy i zginą od blasku jego chwały…Sam Jezus o tym zapewnił..
    Elity niczym szczury pochowają się w swoich podziemnych bunkrach/miastach, które już teraz sobie budują z myślą o tym – ‚spotkaniu’..nie wiedzą, że kopią sobie grób..
    Podaję wersety
    Mateusza 24: 30; Objawienie 1: 7; 6: 12-17

    Jedynie zbawieni ujrzą Go w pełnej chwale pozostając przy życiu – 1 Jana 3: 2
    A teraz o tej nieszczęsnej ziemi..
    co krąży, a co stoi w miejscu…
    ..
    Popatrzcie na to wszystko, co dzieje się na niebie, jak światła – nie zmieniają swego biegu.- jak każde wschodzi i zachodzi zgodnie z porządkiem, każde w swim czasie, nie zmieniając swych reguł. – /
    ….Henoch – wstęp – wiersz 2

    Jeden rodzaj przemija, a drugi rodzaj nastaje; – lecz ziemia – stoi – na wieki.
    Słońce wschodzi i zachodzi, a spieszy się do miejsca swego, kiedy wschodzi;
    Idzie na południe, a obraca się na północy;
    wiatr ustawicznie krążąc idzie, a po okręgach swoich wraca się wiatr; – Kaznodziei 1: 4-6

    No ale cóż… to nie jest jak mniemam ‚naukowy’ opis cyklów jakie zachodzą na niebie..bo to przecież tylko symboliczny opis, który zrozumie tylko – naukowiec..- to była oczywiście ironia z mojej strony..

    • Podsumuję tak:
     Chciałam o kształcie ziemi porozmawiać przez pryzmat biblijnych opisów, zdarzeń i proroctw, żeby wiarę w cokolwiek mieć ugruntowaną na Piśmie. Nie jestem słabo rozwinięta intelektualnie i zapoznałam się z dowodami na ziemię kulę, płaską i niebocentryzm. Po maturze chciałam studiować geografię, ale Bóg zdarzył, że do tego nie doszło. Za to całe życie w mniejszym lub większym stopniu studiuję Biblię.
     Pismo Święte nie mówi o ziemi kuli i heliocentryzmie!
     Dziękuję za uwagę.
     „Pokój wam wszystkim którzyście w Chrystusie” II Piotra 5:14

     • Mam dla Ciebie taki eksperyment wyobraź sobie opis tego jak działa komputer albo samochód lub rakieta słowami ludzi żyjących 2500 lat temu i zobaczymy czy ten opis będzie się pokrywał z dzisiejszą mową i językiem który stworzył całkiem nowe słowa lub nadał im inne znaczenie wraz z rozwojem cywilizacji i dużo większym poznaniem budowy świata. Pismo Święte jest tak napisane, aby rozumieli je ludzi na przestrzeni dziejów, dziś pozornie nie powinno być z tym problemu bo, ale jak widać jednak.

      • Uciekł mi komentarz… Masakra jakaś…
       Cupak i Radtrap
       jesteście dobrzy z matematyki…
       Jak to jest?
       Jeżeli Biblia mówi „fałsz” na heliocentryzm,
       a nauka mówi „prawda”,
       to całe wyrażenie przyjmuje wartość „Fałsz”? czyli „0”

        • Miałam już nie odpisywać, ale coś wam powiem jeszcze;
         Na różnych forach/blogach, gdy jest mowa o filmikach, dowodach matematycznych, fizycznych, satelitach, Nasa itp. to w temacie jest pełno „znawców”.
         Jak ktoś podaje do analizy teksty Biblijne, to nie ma z kim poważnie porozmawiać.
         Mnie to nie dziwi, ale smuci.
         Może macie rację, że nie rozumiem Biblii, ale przynajmniej znam tekst…
         Wyobraźnię mam, ale nie sięga tak wysoko…
         W Piśmie występuje tajemniczy Wielki Babilon – matka wszetecznic i obrzydliwości ziemi… Tak mi się teraz skojarzyło; „Ciało raz puszczone w ruch – puszcza się cały czas”.
         I usłyszałam głos: „Wyjdźcie z niego, ludu mój”.
         Kończę temat PZ.
         Pozdrawiam

  • Potwierdzenie kulistości Ziemi jest bardzo łatwe do zaobserwowania dla każdego człowieka na ziemi, nie potrzeba nawet wysilać się na rozumienie skomplikowanych dowodów o tym wiedzieli już nawet ludzie w średniowieczu czy starożytności, ale wierzono wtedy w geocentryzm natomiast kulistość ziemi była dla nich faktem.
   Gdy Słońce zachodzi i zbliża się do linii horyzontu to nie zmniejsza swojej średnicy tak samo Księżyc i gwiazdy. Po prostu znika za horyzontem cały czas w takim samym rozmiarze co byłoby całkowicie niemożliwe na płaskiej ziemi, gdzie Słońce i Księżyc kurczyłyby się do malutkiej kropeczki. Podczas wschodu Księżyc byłby malutki tak samo jak podczas zachodu a jednak obserwujemy całkiem coś innego jego rozmiar jest jednakowy.
   Tylko obrotowy ruch kuli potrafi odzwierciedlić taki efekt jaki możemy obserwować i stała odległość Księżyca od Ziemi.

   Słońce znika błyskawicznie w takim samym rozmiarze, bez kulistości ziemi nie da się tego wyjaśnić.

   Tak samo też jak samolot może wyhamować z prędkości 1000 km/h do 0 i potem znowu rozpędzić się do 1000 km/h i ludziom nic się nie stanie bo zmiany prędkości są rozłożone w czasie (ok 30 min) , tak samo Ziemia mogła przestać się obracać podczas długiego dnia Jozuego i potem wrócić do poprzedniego stanu, a ludzie tego nawet nie odczuli.

   • #Cupak
    Samolot – 30 min
    Podałam drugi przykład – cień króla Achaza cofnął się, gdy ten zszedł ze schodów.
    Nie wiem jakie „długie” były schody, ale to bardzo niewielki upływ czasu…
    Jeśli geocentryzm, to powiedzmy, że ok, ale heliocentryzm i ruch obrotowy ziemi odpada…

    • Cień się cofnął ale nie ma wyjaśnienia z czym to jest związane, tu mogło być bardzo wiele rzeczy które to sprawiły np. nadlatujący meteor od strony Słońca który zwiększył jego jasność i podniósł źródło światła o kilka stopni do góry co automatycznie cofnęło cień. Ty zakładasz z góry swoją wersje i dopasowujesz sobie dowody tak nie da się niestety odnaleźć prawdy.

    • Eurakylon
     No widzisz – pisałaś do mnie że nie wygram w kwesti p.z….ale ty chyby też…
     Chcę cię zapewnić że dobrze rozumiesz Pismo—w kwesti tego co mówi ono o niebie i ziemi…
     Pismo jest spisane prostym, zrozumiałym językiem i jest skierowane do ludzi prostych/przeciętych…
     Jak zapewnia Bóg – mądrość tego świata/zmysłowa nie przyjmuje spraw Ducha…proste prawdy głoszone przez Jezusa nie były dostępne dla ucha i rozumu człowieka ukształtowanego według moduły tego świata..
     Jest kilka reguł, które należy uwzględmić czytając Pismo..
     – tekst należy traktować dokładnie tak jak jest napisany…np. jeżeli jest napisane że: ‚ziemia stoi’ ‚jest nieruchoma, a słońce krąży ze wschodu na zachód – to oznacza, że jest dokładnie tak jak napisane…
     – jeżeli mamy doczynienia z metaforą czy symboliką, – to samo Pismo o tym uprzedza i wyjaśnia znaczenie tej symboliki czy przenośni..przykład sny Daniela…przypowieści Jezusa..
     – no i bardzo ważna rzecz jaką jest – kontekst…który pomaga ustalić poprawne zrozumienie zarówno fragmentu jak i całości..
     – trzeba też uwzględniać czynnik upływu czasu…nie wszystko co jest napisane dotyczy nas bezpośrednio…np. gdy czytamy: ..’słuchaj Izraelu,Ja Pan, twój Bóg, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej…10 przykazań…’ – to słowa te były skierowane wyłącznie do Izraela, a nie do nas..

     W liście Pawła do Tymoteusza jest napisane;
     Całe Pismo przez Boga jest natchione i pożyteczne do, wykrywania błędów, do nauki, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości…
     Aby człowiek Boży był doskonały i do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany..
     Tekst ten mówi, że Pismo jest jak najbardziej spisane językiem zrozumiałym…ale dla kogo?…dla człowieka Bożego..
     Tak jak powiedział Jezus Mesjasz…- ‚kto jest z Boga – słów Bożych słucha’…człowiek Boży wypowiada słowa Boże….
     Pismo jest tak napisane by ludzie Boży czytając je wzrastali w łasce i poznaniu….a inni mieli za co się ‚zaczepić’ i potknąć…tak jak to było w przypadku Judejczyków….dla nielicznego grona Chrystus stał się kamieniem do budowania…a dla większości kamieniem obrazy, o który się potknęli i roztraskali sobie głowy..
     Pozdrawiam

     • Dobrze piszesz JanieGryko :) Wcześniej też… :)
      Absolutnie nie chciałam abyś mój komentarz odebrał jako krytykę czy coś w ten deseń.
      Bardziej wyszła ze mnie rezygnacja i powątpiewanie w sens dyskusji.
      Przyszłam tu za Cupakiem, bo dyskusja rozpoczęta u Detektywa Prawdy nie została tam zakończona. Myślę, że zostało napisane tyle, by czytający mogli sobie wyrobić opinię. Przeprowadziłam kilka rozmów na żywo w tym temacie i za każdym razem było to samo – ludzie śmieją się mimo, iż nie rozumieją podstaw tematu do rozważań.
      Tutaj (w necie) też to widać…
      Nie każdy ma w sobie siłę, by iść pod prąd.
      Coś na podobieństwo Chrystusowej bramy; jest wąska i ciasna, i niewielu ją znajduje…
      Rozumiem…
      Pozdrawiam wszystkich serdecznie!

      • Zauważyłem że temat zaczyna zbiegać do niebezpiecznego punktu gdzie rezultat batalii o płaską czy kulistą ziemie ostatecznie sprowadza się do jednej kwestii:
       Brak wiary w płaską ziemie = brak wiary w Pismo Święte

       • Chyba to jest cel tego płaskoziemskiego przebudzenia, dyskredytacja wszystkich tych którzy łączą prawdziwą naturę wszechświata z Słowem Bożym czyli kreacjonizmu naukowego co w konsekwencji prowadzi do dyskredytacji samego Pisma Świętego, bo świata i jego budowy nie da się ośmieszyć, a cel ataku jest zawsze ten sam.

 7. Przebudzenie pozwala wyrwać się człowiekowi z krainy snów do świata rzeczywistego.,
  Przebudzenie/poznanie woli Boga i jego Słowa pomaga człowiekowi wyrwać się z kleszczy sztańskiej światowej propagandy i moralnego upadku.
  Daniel napisał
  Wielu będzie oczyszczonych, wybielonych i wypławionych, lecz bezbożni będą postępować bezbożnie.
  Żaden beznbożny nie będzie miał poznania, lecz roztropni będą mieli poznanie. Daniela 12: 10

  Kto czyni nieprawość, niech nadal czyni nieprawość, a kto brudny, niech nadal się brudzi,
  Lecz kto sprawiedliwy, niech nadal czyni sprawiedliwość, a kto święty, niech nadal się uświęca – Objawienie 22: 11

  Lecz roztroopni jaśnieć będą jak jasność na – SKLEPIENIU NIEBIESKIM, a ci którzywielu wiodą do sprawiedliwości jak gwiazdy na wieki wieczne..
  ….wielu..będzie to badać i wzrośnie poznanie – Daniela 12: 3,4

  • „Gdyż gwiazdy niebios i ich planety nie dadzą swojego światła,
   słońce zaćmi się zaraz, gdy wzejdzie, a księżyc nie błyśnie swym blaskiem.
   I nawiedzę okrąg ziemski za jego złość, a bezbożnych za ich winę;
   I ukrócę pychę zuchwalców, a wyniosłość tyranów poniżę (…)
   Dlatego sprawię, że niebiosa zadrżą, a ziemia ruszy się ze swojego miejsca” Izaj. 13

   Prorocze opisy końca świata są interesujące, ze tak powiem :)

   • Eurakylon
    Z pewnością zauważyłaś że artści tego świata dokładnie śpiewają to tym o czym mówi Biblia…o spadających gwiazadach, diamentach..wogóle ukryta symbolika iluminatów nieoficjalnie przekazuje podprogowo to jaka jest rzeczywistość..a oficjalnie wciskają kłamstwo…
    Np. – dlaczego w filmach czy muzycznych clipach w drodze do nieba w sposób symboliczny pokazują – schody….a w drodze do piekła – autostradę?….gdyż chodzi tu o – natężenie ruchu..czyli proporcje… i taka jest prawda…schodami idzie mniej ludzi niż autostradą..i co ciekawe tego uczy Pismo…Jezus powiedział…’szeroka jest brama i droga, która prowadzi na zatracenie, a – wielu – jest takich, którzy przez nią wchodzą….a wąska jest brama i droga,która prowadzi do życia i – niewielu – ją odnajduje..
    Za to oficjalnie iluminaci katoliccy czy protestanccy uczą,… – wszyscy idą do nieba..albo wielkie przebudzenie i hurtowe porwanie….nawet uczą, – że jak się nie załapiesz na pierwsze porwanie to jest jeszcze szansa na drugie..a ‚piekło’ jest już tylko straszakiem…bo wszyscy idą do nieba…dokładna odwrotność ewangelii..
    W sposób nieoficjalny, zakamuflowany/podprogowy pokazują – płaską ziemię – a oficjalnie – ziemię kulę..dlaczego..?…bo w ukryciu mamy rzeczywistość, a oficjalnie szprycują ludzi kłamstwem często charakterystycznie trzymając palec na ustach..ciiiszaaa….
    Tak więc szatańskie elity wiedzą jaka jest prawda, którą ukrywają i dzielą się nią podprogowo w symbolach…a oficjalnie ludzi karmią kłamstwem i świadomie prowadzą ich na wieczne zatracenie..

    Niebiosa zadrżą, a ziemia ruszy się ze swego miejsca..,
    – zadrży coś co nie drży, ruszy się coś co stoi w miejscu..
    Pozdrawiam

  • e tam, czepiasz się ;) to fotomontaż ;) przecież Ziemia jest płaska ;)
   a każdy kto uważa, że nie jest płaska, kwalifikuje się do przeprogramowania, bo żaden człowiek myślący trzeźwo nie nadaje się do NWO!

  • Tu nic nie pomoże żadne sensowne argumenty :) Metoda rozsypanych puzzli czyli rozbicie pełnego obrazu-modelu z sukcesem mąci ludziom w głowach. Najpierw rozsypuje się cały obraz na części a potem wkłada się swoje puzzle które nie pasują do całości obrazu, ale można jednak dowolnie manipulować pojedynczymi sztukami co wiara przyjmuje bez zastanowienia jako fakt.

  • Spectrum światła słonecznego przechodzące podczas zaćmienia Księżyca przybiera kolor czerwony, dzieje się tak bo atmosfera ziemska rozprasza światło Słońca prowadząc ostatecznie do jego całkowitego zasłonięcia (zaćmienie Księżyca). Tak samo jak grzechy ludzi sprawiły że Chrystus musiał zapłacić swoją krwią za nasze grzechy. Chwała Boża(Słońce) z powodu grzechu ludzi(Ziemia) opuściła na pewien czas Chrystusa. (Mateusza 27:46) Ewangelia i chwała Boża jest głoszona 24/24 na niebiosach w logiczny sposób.

   http://c.tadst.com/gfx/750×500/partial-lunar-eclipse.jpg?2

   • Mężowie izraelscy! Posłuchajcie tych słów: Jezusa Nazareńskiego, męża, którego Bóg wśród was uwierzytelnił przez czyny niezwykłe, cuda i znaki, jakie Bóg przez niego między wami uczynił, jak to sami wiecie.

    „Czy nie czytaliście tego Pisma: Kamień, który odrzucili budowniczowie, stał się kamieniem węgielnym.”

    Budowniczowie struktur tego świata bardzo dobrze znają te znaki, ale odrzucili Chrystusa i będą chcieli wprowadzić swojego mesjasza, wiedzą też że zbliża się powoli już pierwsza plaga asteroida Apophis, którą nazwali od imienia egipskiego niszczyciela. W 2020 może zacząć się Ucisk, możliwe że 2039 jest 6000 rokiem hebrajskim tak jak powiedział Morfeusz w Matrixie.

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Apophis_%28demon%29

 8. Jangryko napisał wyżej: „Ostatecznie jeśli chodzi o rozwój duchowy człowieka i więź z Bogiem – to to czy chodzi się po ziemi – kuli’ – czy po ziemi płaskiej – nie ma większego znaczenia,..”
  Jednocześnie prawie w każdej swojej wypowiedzi, w ten lub nieco zmodyfikowany sposób, podkreśla, że: „Człowiek zawsze ma dwie opcje do wyboru…dobro i zło…”
  dając wszystkim do zrozumienia, że osoby „upierające się” przy tzw kulistości Ziemi wybrały tę drugą opcję.
  To jak to w końcu jest? Ma znaczenie w zbawieniu kształt Ziemi czy nie?
  Bo w tych tematach dyskusja toczy się jedynie o tym, czy chodzimy po płaskiej czy kulistej Ziemi. A nie o tym, co należy czynić aby zyskać Królestwo Boże.
  O co chodzi zatem Janie? czy może dlatego, że nie da się konkretnie i niepodważalnymi dowodami udowodnić, ze Ziemia jest płaska sprowadzamy dyskusję do poziomu „albo uznajesz Pismo Św za natchnione albo nie?” i wywieramy emocjonalny nacisk i „podprogowy przekaz” ;) na innych, że jesli chcesz być zbawiony i uznany za naśladowcę Chrystusa a nie za ofiarę szatańskiego zwiedzenia i radośnie podążającego autostradą ku zatraceniu MUSISZ uwierzyć w to, że Ziemia jest płaska?

  Jezus nawet słowem nie wspomniał o kształcie Ziemi. A jednak każdy, kto uzna Go za swojego Zbawiciela i przyjmie do swego serca i życia będzie zbawiony. I to jest Prawdą i sensem naszego istnienia. A nie to, czy Ziemia jest płaska czy nie!

  • Lena
   Chodzi mi o to , że jak przeprowadzam staruszkę przez przejście przez jezdnię albo proszącemu daję kawałek bułki bo mówi że jest głodny…to w tej sytuacji nie ma znaczenia czy robię to na płaskiej czy kulistej ziemi…
   Ale jeżeli wykorzystuje się Biblię/chodzi o wierzących/ do obalania teorii darwinowskiej ewolucji, która to teoria pozostaje w sprzeczności z Biblią….to skutek jest taki…albo ewolucja albo stwarzanie ..Nic więc dziwnego ze wierzący korzystają z przekazu Biblii by skonfrontować to z nauką ziemi kuli..
   Obecnie uczyniono wiele by zniwelować tą rożnicę miedzy tym co glosi Słowo Boga a stanowiskiem darwinowskich uczonnych…

   Podobnie jest w kwestii teorii heliocentrycznej….Gdyż heliocentryzm to tylko platońsko-kopernikowska hipoteza i niczym więcej – podobnie jak hipotezą jest darwinowska teoria powstania świata….Te hipotezy stały się obecnie ‚faktem rzeczywistym’..
   Dlaczego poruszam ten temat…Bo dostrzegam sprzeczność w tym co o ziemi i niebie mówi Bóg, a tym co głoszą darwiniści…

   Nie będę tłumaczył oczywistych oczywistości….jak jest napisane i opisane, że niebo jest wodnym sklepieniem, a ziemia stoi w miejscu jako okrąg,,,gwiazdy słońce, księżyc krążą po ustalonych torach…. to nie rozumiem jak można tego nie pojmować….
   Skoro Bóg opisując swe dzieło stwarzania mówi że ..ziemia została stworzona wcześniej niż gwiazdy, słońce, ksieżyc..to albo tak jest albo nie….albo uznajemy przekaz Boga za fakt…albo teorię ‚uczonych’….

   Chyba że…….? ktoś ma oczy i nie widzi, uszy i nie słyszy….
   bo tak też można…i to jest fakt znany z Biblii…

   Czytając komentarze w tym temacie…widzę niestety ponurą prawdę….totalna ignorancja,,szczegolnie w kwestii Pisma….nikt tu ze zwolenników heliocentryzmu nie odnosi sie do Pisma..szczegolnie mam na myśli wierzacych….

   Ponawiam pytanie….wiokół czego ‚krążyła’ ziemia kiedy jeszcze nie było słońca?…

     • Widzę po Pani wypowiedziach że nie uznaje Pani tej teorii płaskiej ziemii jako prawdę. Jako że Pani wypowiedzi z tej strony sa mi najbliższe to chciała bym do Pani napisać ale nie tu na forum, tylko na email. Jak ma Pani chwilkę i ochotę to proszę o kontakt, chyba że woli Pani tu na forum. Prosze o odp. Jak mogę podeć meil żeby inni ludzie go nie widzieli?

  • O…zbacz co napisał Cupak…..ja już nie wiem czy oni na poważnie czy se jaja robią….ucisk możliwy w 2039 bo tak powiedział Morfeusz w Matrixie….
   No… przepraszam…ale tu komentować nie ma czego…

   • Jangryko,
    nie wiem, czy mi to Radek przepuści,
    ale spróbuję:
    mi odpowiedz, gdzie szie robi noc polarna
    co ona trwa pół roku i jeszcze ten dzień,
    miesiące co ma trzy, bo resztę dni
    cyganie za…..li
    powiesz mi ?

    a co szie robi z półksiężycem ?
    muzułmanie wycieli ?
    kuźwa, Janie
    uspokój
    szie

    Ty nie upokarzaj Dzieł ani Ludzi
    co Oni tutaj piszą
    przykleiwszy szie butaprenem
    do kulki… mnie już nudzi
    ignorancja… ona może dupy
    nie brudzi – Tobie nie
    ale słońce kuźwa
    od czasu do czasu wschodzi
    i zachodzi … i kur…a
    powiedz gdzie ???

    seler

   • Radek,
    jeżele to upublicznisz, te moje wpisy,
    to ja Ci z góry dziękuję….
    kurcze …z dołu też,
    zibi :-)

    [p.s. – dzisiaj wyprosiłem księdza, co tam jakaś kolęda,
    podziękowałe mu, że nie wpuszczam, on mię też
    ale cham szie odciął i zapytał:
    „A co zrobicie jak pomrzecie”
    i wtedy ja:
    „A pójdziemy do Pana Boga
    na sąd”

    i dlatego jeszcze żyję… dzięki Ojcu

    poszedł jak zmyty]

    Oliver Dragojević – Oprosti mi pape ~ live ( Peristil )
    .https://www.youtube.com/watch?v=I-_OtOkbIYo

 9. Oto niebiosa i niebiosa niebios nie mogą cię ogarnąć, a cóż dopiero ten dom, który zbudowałem?!” Król Salomon

  Ogromny kosmos to niebiosa dla ziemskich niebios o czym doskonale zdawał sprawę Salomon.

  Są jeszcze trzecie Niebiosa, których ludzkość nie może dostrzec.

  „Znałem człowieka w Chrystusie, który przed czternastu laty – czy to w ciele było, nie wiem, czy poza ciałem, nie wiem, Bóg wie – został uniesiony w zachwyceniu aż do trzeciego nieba.” Apostoł Paweł

  • planeta ziemia nie może być płaska
   to wbrew prawom fizyki, chemii i optyki
   albowiem dlaczego jest noc polarna
   co Jego trwa pół roku…
   dlaczego w tym czasie w Meksyku
   nie ma zimy ???

   połamane .uje, co powymyślały ziemie
   płaską, za bogów szie mają ?

   dziękuję Cupak
   seler

   dopisek

   Tuvan Throat Singing

   —-

   przepraszam bardzo…
   wkurwiłe szie…
   ignorancji
   nie znoszę, no nie…

   wierni Ojcu
   trzymajcie
   szie !!!
   hej

   seler

   —–

   totalną głupotę jeszcze można wyleczyć
   lewatywą,
   natomiast szczytu głupoty: – IGNORANCJI
   już szie nie da…

   przykro mi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s