Z Saturnem nie ma żartów

 

For automatic english translation click here

„Kolory używane w kulcie Saturna-Szatana to czarny i czerwony, z dodatkiem złotego. Czarny jest kolorem dominującym, ponieważ pochłania wszystkie inne i nie odbija żadnego z nich. Czerń w rytuale satanistycznym oddaje więc brak światła. Czerwień sataniści używają, ponieważ jest najwolniejszą i najniższą z fal w widmie barw. Wszystko sprowadza się do długości fali, częstotliwości i do skutku energetycznego. Czerń jest związana ze śmiercią, żałobą i oficjalnymi ceremoniami. Astrologicznie (tj. energetycznie) Saturn jest planetą (słońcem) śmierci, ograniczających więzów, władzy, kontroli, posłuszeństwa, nędzy, strachu i czasu. To dlatego sześcioramienna gwiazda Saturna jest tak często używana, aby wskazywać organ władzy.” (David Icke, „Iluzja percepcji”)

7782d81775562e57d3d5bda433f76da8

Saturn odziedziczył swoją nazwę po rzymskim “bogu ziarna i zasiewów”… Wspomniana postać była odpowiednikiem greckiego tytana Kronosa, syna Uranosa i Gai, który zbuntował się przeciwko swojemu ojcu, boskiemu władcy Wszechświata… Trudno nie dostrzec tutaj podobieństwa do chrześcijańskiego Szatana, który również obrócił się przeciwko Bogu Ojcu…

Zajrzyjmy teraz do artykułu “Kult Saturna. Okultystyczna symbolika” (“Saturn Worship. Occult Symbolism“ – Sites.google.com/site/MemphisMizraimBg). Tekst jest dziełem wolnomularza(y) z bułgarskiego oddziału Starożytnego i Pierwotnego Rytu Memphis-Misraim… Czytając tę publikację, dowiemy się, że w zamierzchłych czasach Saturn był “najwyższym bogiem” i “władcą królów”. Jego symbolami były: “czarny sześcian” … i “sześcioramienna gwiazda”… Na Zachodzie przypisywano mu “negatywne, jeśli nie złowrogie znaczenie”… Co więcej, łączono go z Szatanem, choćby ze względu na podobieństwo imion (Saturn – Satan). Saturna kojarzono ponadto z koźlim bożkiem Panem/Faunem i kolorem czarnym (barwą diabła).

Zdaniem autora(ów) analizowanego artykułu, stowarzyszenie “Bractwo Saturna” (“Fraternitas Saturni” – “The Brotherhood of Saturn”) jest lucyferiańską lożą masońską. Uznaje ono Saturna za Demiurga i wykazuje zainteresowanie “neognostycką demonologią”… Beata “Driada” Jeleniewicz, redaktorka portalu ProjektInfinitus.pl, również nawiązuje do koncepcji Saturna jako Demiurga. Wspomina także o Baphomecie, który przypomina kozła i może być utożsamiany z Saturnem. Jeleniewicz informuje o istnieniu wyjątkowego, matematycznego kwadratu zwanego “Magicznym Kwadratem Saturna” lub “Magicznym Kwadratem Masońskim”. “Jakkolwiek nie zsumujemy zawartych w nim cyfr … zawsze wyjdzie nam liczba 15, która wg. zasad numerologii po zsumowaniu daje nam cyfrę 6. Zatem za każdym razem po zsumowaniu cyfr we wszystkich trzech kolumnach uzyskamy kolejno 666, czyli tzw. liczbę bestii” – donosi twórczyni publikacji. (3obieg.pl, Natalia J. Nowak)

msa

magicsquare_6x6

Najsłynniejszy z magicznych kwadratów (111 po zsumowaniu w każdym rzędzie, 6 rzędów na każdym boku, suma wszystkich liczb od 1 do 36 = 666)

 

„Saturn był również porównywany z Szatanem, z wielu różnych powodów. Po pierwsze, wielu autorów twierdziło, że słowo Szatan pochodzi od Saturna. Po drugie, kolorem Szatana jest czerń, podobnie jak Saturna.

Po trzecie, starożytni uważali, że Saturn jest planetą najdalej położoną od Słońca, któremu przypisywali dobre cechy (aspekt Dobra)…

Tym samym Saturn jako ciało niebieskie odbierające mniejszą ilość boskiej natury światła słonecznego, postrzegany był jako zimny i zły (aspekt Zła). W końcu, „wielki Pan” czyli rogate bóstwo reprezentowało Saturna w religiach pogańskich. Ten pół-człowiek, pół-kozioł uważany jest za pierwowzór późniejszych wyobrażeń Szatana… Bożek Pan jest symbolem Saturna, ponieważ planeta ta włada znakiem Koziorożca [kozła z rybim ogonem].” (Manly P. Hall, Secret Teachings of All Ages)

capricorn-zodiac-horoscope-sign-7-1

saturn-hexagon_big

c8a0f4a5972679f2f03bcee482a3da79

 


Tylko żydowska dynastia Saudów posiada klucze do Kaaby (klik).

the-only-ayah-of-the-quran-that-was-revealed-inside-the-kaaba

hajj-pilgrims-circle-the-kaaba-and-pray-at-the-grand-mosque-on-october-23-2012

116709473412837_2

image714826633_orig

heksagram-1

tenor

 

Zmartwychwstanie Chrystusa symbolizuje zwycięstwo nad śmiercią, czyli nad Ponurym Żniwiarzem/Kronosem/Saturnem.

 

5072079

illuminatiwatcherdotcom-saturn1

7057301tumblr_inline_n5kjzzzsx71sq9hyh

 

„Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie pierwej znienawidził. Gdybyście byli ze świata, świat by was kochał jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi. Pamiętajcie na słowo, które do was powiedziałem: „Sługa nie jest większy od swego pana”. Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować… (Jana 15)
Teraz odbywa się sąd nad tym światem. Teraz władca tego świata zostanie precz wyrzucony.” ( J.12,31)
„ Już nie będę z wami wiele mówił, nadchodzi bowiem władca tego świata. Nie ma on jednak nic swego we Mnie” (J.14,30)

 


 

Zobacz także Jak Jezus pokonał Saturna


 

There is nothing funny about Saturn

 

Reklamy

3 comments on “Z Saturnem nie ma żartów

  1. Mam pytanie.jak Pan sadzi czy mam sens teoria jakoby Saturn byl pierwotnym sloncem w konfiguracji polarnej. Znalzem taka teorie na stronie polskiej david Icke oraz na stronie Ligi swiata-Dydymusa. Pozdrawiam

  2. W Mekce znajdują się ciekawe symbole. Pierwszy to Mekka Tower symbol czasu(największa wieża zegarowa świata – zbudowana przez firmę brata Bin Ladena dokładnie między dwoma tranzytami Wenus w 2004 i 2012 roku, a następny tranzyt będzie dopiero za 130 lat.) Czarny sześcian symbol przestrzeni znajduje się zaraz obok symbolu czasu.
    Zegar to upływający czas i naturalne jego mierniki czyli Słońce i Księżyc, które w wieży zegarowej są przedstawione jako dwie kolumny obok tarczy co daje (101).
    Złoty półksiężyc na szczycie czyli symbol zaćmienia Słońca przez Księżyc jako ich połączenie (symbol mesjasza). Prawdopodobnie celem światowego fałszywego mesjasza (obrazu Bestii) będzie zniszczenie twz. religii Abrahamowych , które zostaną przedstawione jako główna przyczyna braku pokoju na świecie i zastąpienie ich pozornym wyzwoleniem poprzez sztuczną erę światłości.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s