Weterani-trutherzy o płaskim szaleństwie: Kent Hovind (ang.)

 

 

 

Reklamy

3 comments on “Weterani-trutherzy o płaskim szaleństwie: Kent Hovind (ang.)

 1. Ziemia zakrzywia się o 1 stopień na każde 111 km co daje 1 km obniżenia się horyzontu w porównaniu do miejsca obserwatora.

  Przy 10 kilometrach mamy dopiero 8 metrów różnicy, a przy 50 km tak jak na zdjęciu już jest 200 metrów różnicy w wysokości. W tle widać wieże w CN Tower która ma 553 metry, a widać tylko 2/3 jej wysokości.

  Przy takich rozmiarach kuli niełatwo jest zobaczyć krzywiznę nawet z dużej wysokości, ale jej efekty są widoczne i są uwzględnianie przy długich konstrukcjach takich jak mosty.

  Aktualne zdjęcia ziemi wykonane przez japońskiego geostacjonarnego satelitę zawieszonego nad Australią.

  http://rammb.cira.colostate.edu/ramsdis/online/loop.asp?data_folder=himawari-8/full_disk_ahi_natural_color&width=300&height=300&number_of_images_to_display=24

  http://rammb.cira.colostate.edu/ramsdis/online/himawari-8.asp

 2. Terminator przyjmuje kształt okręgu na kuli i tworzy okrągłą granice na kuli ziemskiej pomiędzy dniem i nocą. Czyli mówiąc poetycko dzień zasiada na okręgu ziemi.

  „Wyrzucają go ze światła do ciemności i wypędzają go z okręgu ziemi.” Hioba 18:18

  „Moja dusza tęskni za tobą w nocy i mój duch poszukuje ciebie, bo gdy twoje sądy docierają do ziemi, mieszkańcy jej okręgu uczą się sprawiedliwości.” Izajsza 26:9

  „Igrając na okręgu jego ziemi, rozkoszując się synami ludzkimi.” Przysłów 8:31

  Tak jak powiedział Kent Hovind coś takiego jak okrąg w rzeczywistym świecie (trójwymiarowym) nie istnieje. Mówiąc okrąg ziemi można za obrazowo wytłumaczyć 360 stopniowy horyzont który widzi człowiek dokoła siebie. Gdziekolwiek się nie uda widzi cały czas okrąg nieskończonego horyzontu. Na Ziemi nie ma miejsc szczególnych bo wszyscy jej mieszkańcy są równi przed Bogiem i jednym geometrycznym rozwiązaniem tego stanu jest kula. Kula powstaje poprzez obrót okręgu o pełen okrąg czyli 360 stopni.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s