Mike Pence uważa Dicka Cheney’a za wzór do naśladowania jako wice-prezydenta

 

Źródło: anotherdayintheempire.com, tłum. asd

Zastanawiam się, co obecnie myślą wolnościowcy, którzy popierali kampanię Trumpa.

Wice-prezydent elekt Mike Pence wysoko ceni neokonserwatywnego podżegacza wojennego Dick’a Cheney’a.

„Szczerze wysoce cenię sobie jego rolę jako wice-prezydenta i jako Amerykanina”, powiedział w programie „This Week” stacji ABC.

Pence podziwia wice-prezydentów, którzy „są w stanie wziąć wizję prezydenta i bronić tego w Kongresie”, donosi ABC News.

Cheney nie wziął „wizji” George’a H. Bush’a do Kongresu. Cheney i jego sieć neokonserwatystów użyła Bush’a i jego administrację, by rozpocząć wojnę z terroryzmem, zaatakować Afganistan i Irak (ponad milion ofiar), pokierować CIA, aby stworzyć bezzałogową, powietrzną, zabójczą siłę (która zabiła Amerykanów bez należytego procesu) i przyspieszyć inwigilację i stworzenie państwa policyjnego w domu.

„[Bush był] ignorantem, który chciał pokazać matce, że mógłby zrobić rzeczy, których nie mógł zrobić jego ojciec”, powiedział w zeszłym roku Thomas Buergenthal, który służył jako sędzia w Międzynarodowym Trybunale Sprawiedliwości [International Court of Justice].

„Niektórzy z nas wiele myśleli, że Cheney i wielu agentów CIA, którzy zrobili to, co zrobili w tak zwanych czarnych dziurach, powinni się pojawić przed ICC [International Criminal Court – Międzynarodowy Trybunał Karny]”, dodał.

Bush pozwolił takim osobom jak Cheney, Paul Wolfowitz, Richard Perle, Douglas Feith, Bernard Lewis, David Wurmser, David Frum, Bill Kristol, i reszta neokonserwatystów, prowadzić swoją politykę zagraniczną.

Czy to możliwe, że Trump i Pence zrobią powtórkę z ich działań?

 

Reklamy

One comment on “Mike Pence uważa Dicka Cheney’a za wzór do naśladowania jako wice-prezydenta

  1. „Jeśli człowiek sądzi, że w historycznych ruchach społecznych mają miejsce przypadki to jest on zupełnym głupcem” – Marcus Tulius Cicero

    tyle w temacie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s