Głupota Teistycznej Ewolucji

 

Autor: Mike S King, tłum. asd

Oto trzy, i tylko trzy, możliwe sposoby powstania świata dostępne dla logicznego rozumu:

1. AE: Ateistyczna Ewolucja
2. TE: Teistyczna Ewolucja
3. IS: Inteligentne Stworzenie

Jeśli na tym punkcie czytelnik wierzy w przypadkowy i ślepy wielki wybuch – wielką mieszaninę – wielką zupę – z samo-tworzącymi się aminokwasami, samo-tworzącymi się proteinami, samo-tworzącymi i samo-modyfikującymi się łańcuchami kodu genetycznego DNA, który jest „spisany” wewnątrz ścian mikroskopijnych, samo-tworzących się i samo-replikujących się pojedynczych komórek – i wciąż pozostaje niewzruszony – to niewiele więcej można powiedzieć.

Pozostały dwie opcje w tabeli dedukcji. Spójrzmy co kryje się za drzwiami numer 2, Teistyczna Ewolucja.

Jak ateiści, teistyczni ewolucjoniści, w większości, również wierzą w wielki wybuch – wielką mieszaninę – wielką zupę – z samo-tworzącymi się aminokwasami, samo-tworzącymi się proteinami, samo-tworzącymi i samo-modyfikującymi się łańcuchami kodu genetycznego DNA, który jest „spisany” wewnątrz ścian mikroskopijnych, samo-tworzących się i samo-replikujących się pojedynczych komórek.

Jedyna różnica jest taka, że TE twierdzą, że ten proces nie był ślepy. Bóg inteligentnie prowadził wielki wybuch, mieszaninę, zupę, etc. Z tej pozycji TE są w stanie „pogodzić religię z nauką”. Najbardziej znanym zwolennikiem TE jest Francis Collins, były szef „Human Genome Project” i obecny przewodniczący „National Institute of Health”.

Jako logiczna hipoteza, raz możliwość AE została wyeliminowana, a zauważenie, że Byt Najwyższej Inteligencji i Siły Twórczej użył TE jako jego mechanizmu kreacji jest do przyjęcia. Wszakże On jest Bogiem, więc Jego Wszechświat i Jego zasady.

Problem z TE jest taki, że kiedy szukamy dowodu na inteligentnie prowadzoną darwinowską ewolucję, która służyła Bogu jako „sekretny przepis”, wplątujemy się w te same „problemy”, o których szarlatan Darwin powiedział, że „nie mamy prawa” się o nie martwić.

Te same „odniesienia”, te same „analogie”, te same „niedoskonałe geologiczne zapisy”, ten sam brak obserwacji i ta sama zależność od nauki teoretycznej. Wszystko to służy do sklasyfikowania darwinizmu jako daremnej fantazji, więc to samo odnosi się do TE. Scenariusz Marilyn’a i Maggot’a jest tak samo bezpodstawny przy TE jak i przy AE.

TE jest tym samym dla nauki, co bycie „umiarkowanym” w polityce. Znaleźli oni „środkową postawę”, z której mogą szukać zrozumienia z tych dwóch „ekstremów”. Zwolennicy TE nie chcą być nazwani przez naukowców „niedouczonymi”, ani też nie chcą być okrzykniętymi „bezbożnikami” przez wierzących. Ich umysł podświadomie szuka ukojenia dyskomfortu bycia łączonym z dwoma „ekstremami”. Popełniają więc błąd o nazwie „Prawda Leży Zawsze Gdzieś Pośrodku”.

Do tłumu zwolenników AE taka osoba może powiedzieć: „Akceptuje darwinowską ewolucję w stu procentach. Proszę, nie łączcie mnie z tymi niedouczonymi, biblijnymi ignorantami”.

Do tłumu zwolenników TE taka osoba może powiedzieć: „Wierzę w Boga w stu procentach. Proszę, nie łączcie mnie z tymi aroganckimi, bezbożnymi ateistami”.

Na koniec, TE nie ma ideologicznych przyjaciół ani logicznych podstaw. TE Collinsa nie uchroniła ani trochę jego nominacji w 2009 roku od wyśmiania przez ateistów. Ale mogła ocalić od przymusu wycofania jego nazwiska z listy kandydatów.

Z całym szacunkiem dla Dr Collinsa, TE jest oparta na psychologicznej niepewności i potrzebie akceptacji, a nie na nauce. I żaden człowiek, bez względu na edukację, intelekt i wyszkolenie, nie może być w 100% odporny na manipulacje ludzkiej psychologii.

Wybór jest prosty. Opcja 2 jest takim samym oszustwem jak opcja 1.

 

Reklamy

One comment on “Głupota Teistycznej Ewolucji

  1. Teistyczna ewolucja nigdy nie pasowała do biblijnej historii stworzenia, nie da się jej zaakceptować bez odrzucania PŚ.

    Ostatnio nawet próbuje się storpedować kreacjonizm płaksą ziemią…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s