Czy to już nie koniec czasów ? Sanhedryn po raz pierwszy od 2000 lat wybrał arcykapłana

 

Źródło: Wolna Polska

 22.11.2016

„Wszystko może się zmienić w ciągu jednej nocy”.

Odradzający się w Izraelu Sanhedryn wybrał arcykapłana a także zwrócił się do Putina i Trumpa z apelem o odbudowanie żydowskiej Trzeciej Świątyni. Ponadto żydzi już mówią o ujawnieniu się       moshiacha-Antychrysta.

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/sanhedryn-prosi-putina-trumpa-o-zbudowanie-iii-swiatyni-jerozolimie-2016-11

———————————————————————————————————————-

Uczyniono niedawno ważny krok w procesie przywracania kultu świątynnego. Odradzający się w Izraelu Sanhedryn wybrał rabina Barucha Kahane następnym arcykapłanem (Cohen Gadol).

a2

Wybór ten został dokonany jako środek zapobiegawczy dla obchodów święta Yom Kipur. Jeżeli zmieni się sytuacja polityczna i żydom zostanie przyznany dostęp do Wzgórza Świątynnego to zgodnie z wymaganiami Tory arcykapłan będzie musiał składać ofiary. Rabin Kahane jest przekonany, że w tym wypadku świątynne obrzędy mogły by się rozpocząć wcześniej niż w ciągu tygodnia.

a1a

Rabin Baruch Kahane

Rabin Baruch Kahane

Rabin Kahane to błyskotliwy uczony, który dobrze jest zorientowany we wszystkich niuansach i zawiłościach zakonów (praw) odnoszących się do kultu świątynnego. Pracuje on w Instytucie Halacha Berurach (założonym przez rabina Abrahama Isaaka ha-Cohen Kook’a, pierwszego naczelnego rabina Izraela), który zajmuje się nauczaniem praw żydowskich na podstawie własnych źródeł talmudycznych (prawo ustne) i komentarzy. Kahane odegrał ogromną rolę w odtworzeniu obrzędów kultu świątynnego i w ich przygotowaniu na Yom Kipur.

W tym roku przeprowadzono już wiele przedsięwzięć mających związek ze światynią. Instytut Świątynny utworzył listę rejestracyjną kohanim (bezpośrednich potomków Aarona), założył szkołę dla mężczyzn z kapłańskiego rodu, w której naucza się subtelności świątynnych obrzędów a także przeprowadzał podczas wszystkich świąt religijnych obrzędy składania ofiar (imprezy mające na celu ich odtworzenie), zwłaszcza obrzędy paschalne.

Rabin Hillel Weiss, przedstawiciel rodzącego się właśnie Sanhedrynu, wyjaśnił w wywiadzie dla http://www.breakingisraelnews.com dlaczego konieczne było wybranie arcykapłana, biorąc nawet pod uwagę ten fakt, że świątyni jeszcze nie ma.

„My nie potrzebujemy cudu w rodzaju świątyni nagle zstępującej z niebios na Wzgórze Świątynne, żeby uzasadnić sensowność tej decyzji” – powiedział Weiss. „Jedyne co dzisiaj uniemożliwia przeprowadzenie świątynnych obrzędów to jest sytuacja polityczna. Jeżeli niespodziewanie sytuacja polityczna się zmieni, co jest całkowicie możliwe, to będziemy musieli natychmiast odprawiać światynne obrzędy. Dlatego konieczny jest kandydat, gotowy do przyjęcia roli arcykapłana, zwłaszcza teraz kiedy mamy spis „kohanim”, którzy gotowi są do służby w świątyni”.

a111

Rabin Israel Ariel, założyciel i szef Instytutu Świątynnego, jest członkiem Sanhedrynu chociaż nie odegrał kluczowej roli w wyborze arcykapłana. W wywiadzie dla http://www.breakingisraelnews.com, potwierdził on konieczność wyboru arcykapłana przez Sanhedryn.

„To jest to co my, religijni żydzi, powinniśmy robić” – powiedział rabin Ariel. „Wybór arcykapłana i wszystkie przygotowania do obrzędów świątynnych to jest mitzvot, to znaczy obowiązek na nas nałożony przez Torę”.

„To nie jest kwestia opinii” – wyjaśnia Ariel – „To jest jasno wyłożone w Torze, dlatego tak jak każdy inny mitzvot, my powinniśmy byli wybrać arcykapłana i uczynić wszystkie przygotowania niezależnie od tego czy jest już świątynia czy nie”.

Rabin Kahane niezbyt chętnie komentował decyzję Sanhedrynu. „Być może jeszcze nie czas na wybór arcykapłana; na razie składanie ofiar nie jest wymagane” – powiedział Kahane w wywiadzie udzielonym dla www breakingisraelnews.com. „Jednakże wszystko może się zmienić w ciągu jednej nocy. W każdym wypadku jest to oczywiste, że powinniśmy być przygotowani. Kapłani powinni być gotowi. Wszystko powinno być gotowe”.

Odpowiadając na pytanie ile czasu potrzeba by było żeby rozpocząć świątynne składanie ofiar (jeżeli takie pozwolenie zostałoby udzielone), Kahane, zamyśliwszy się, odpowiedział: „Jeśliby rząd podjął decyzję udzielenia pozwolenia na to, to zajęłoby zaledwie kilka tygodni przygotowań, zdążylibyśmy nawet na Yom Kipur”.

Nasz czas, nasza władza!

Nasz czas, nasza władza!

„Tymczasowe miejsce na składanie ofiar można przygotować praktycznie z dnia na dzień” – wyjaśnia Kahane. „Główną przeszkodą może tylko być niewystarczające przeszkolenie kohanim. Ale już rozwiązujemy ten problem. Jak tylko kapłani zostaną przeszkoleni to wybranie arcykapłana i nauczenie go tego wszystkiego co potrzebne jest do dokonania złożenia ofiary na Yom Kipur, będzie stosunkowo proste i zajmie zaledwie jeden tydzień. Służba w świątyni wymaga dużo wiedzy i umiejętności od arcykapłana ale jezeli jest on już wyszkolonym kapłanem to będzie on  w stanie w tydzień, w pełni, uzupełnić wiedzę niezbędną do funkcjonowania jako arcykapłan”.

Rabin Hillel Weiss

Rabin Hillel Weiss

Rabin Weiss także wskazuje na doniosłość prowadzenia „przygotowań świątynnych” pomimo tego, że odrodzenie obrzędów świątynnych nie jest pilną koniecznością. „Tora zawiera wiele praw, które odnoszą się do składania ofiar i do służby świątynnej ale, tym nie mniej, zależą od świątyni i od kohanim” – powiedział Weiss. „Niedawno odtworzyliśmy ofiarę chleba (dosłownie „potrząsanie omera”) po której Izraelczycy mogą jeść chleb ze zbiorów”. „To nie jest, po prostu, element składania ofiary ale i kwestia praw koszernej żywności (kashrut), które powinniśmy przestrzegać” – wyjaśnia rabin Weiss. „My na razie próbujemy przestrzegać tego wszystkiego w lichy, symboliczny sposób”.

Chociaż my wszyscy rozumiemy, że chyba sytuacja polityczna nie zmieni się w ciągu kilku tygodni na tyle, żeby żydzi mogli ustawić na Wzgórzu Świątynnym ołtarz i na Yom Kipur rozpocząć składanie ofiar, to jednak świat może pozostawać w pełnym przekonaniu, że jeżeli nagle pojawi się taka możliwość to lud żydowski będzie do tego przygotowany…

a44

a22

a99

a222

a88

a888

Za: http://3rm.info/main/65298-sinedrion-vybiraet-pervosvyaschennika-eto-li-konec-vremen.html

Publikacja: 21.11.2016

 

Tłumaczenie Tamara

 

Reklamy

36 comments on “Czy to już nie koniec czasów ? Sanhedryn po raz pierwszy od 2000 lat wybrał arcykapłana

 1. Nie wiem czy to nie odwracanie uwagi od aktualnego nowego Zionu, który przeniósł się do Londynu nowego centrum świata, a królowa Anglii i jej dzieci to potomstwo króla Dawida. Tak naprawdę to nie ważne czy to prawda czy nie, ale świat tak myśli i wszystko do tego dąży.

  To że nowe centrum świata znajduje się w Londynie wiadomo już od bardzo dawna, od kiedy zerowy słoneczny południk dla całego świata znajduje się właśnie tam.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Czas_uniwersalny

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Po%C5%82udnik_zerowy

  Warto jeszcze raz obejrzeć ceremonie otwarcia igrzysk 2012 w Londynie i porównać to z wierszem Wiliama Blake. Anglia ma być krajem, który poprowadzi cały świat do nowej ery oświecenia.

  Arka Noego na Tamizie podczas Olimpiady 2012 (Nowe Jeruzalem)

  http://www.dailymail.co.uk/news/article-1392775/London-2012-Olympics-Life-size-Noahs-Ark-sail-Thames.html

 2. Słowa PRAWDY wiecznie sie ZMIENIAJĄ…ZROZUMIENIE NIE ZALEŻY OD ILOSCI PRZECZYTAN6CH ŚWIĘTYCH KSIĘG..ŻYDZI TEŻ PRÓBUJĄ ODNALEŹĆ SWOJĄ DROGĘ..KAŻDY Z NAS MA DO TEGO PRAWO.

 3. Zawsze się zastanawiałem (odkąd interesuje się tematem), czy tak naprawdę dawni kapłani odeszli do lamusa? Wiemy, że świątynie zniszczono i interes rozwiązano, podobno wrócili do domu. Wersja oficjalna tak właśnie brzmi. Ale tu i ówdzie pojawiają się filmy opowiadające o dziwnych rytuałach itd. I czy tak łatwo pogodziliby się z tym arcykapłani? Świątynia istniała setki lat, a ty nagle przychodzą Rzymianie i karzą im interes zamknąć i rozejść się. A oni niby nic, to robią. Moim zdaniem przeszli do podziemia. Dawno temu, a teraz zwyczajnie się ujawniają.

 4. Po co rytuały -skoro łamane jest Prawo Boże .Bóg brzydzi się ofiarami.Wszystko masz w Biblii.Przykazania są istotne ,Jezus Chrystus powiedział ,,Przykazanie Moje Daje Wam ,Abyście się Wzajemnie Miłowali -Tak Jak I Ja Was Umiłowałem,,-Potwierdził Swoją Ofiarą To Co Jest Najważniejsze ,a co powinno być wykonywane.Jeśli istnieje miłość względem innych ,wówczas chce się spełniać i wykonywać pozostałe przykazania.Ukochany Naród =ze względu na Praojców ,wyobraż sobie jak idealnymi osobami musieli być Ci ludzie skoro Bóg Ich tak ukochał .Mieli poprowadzić ludzkość ku Bogu.Lecz to nie znaczy iż mają monopol na zbawieni .O ilez bardziej Bóg będzie wymagał od Tych którzy znają Prawo ,a niżeli Tych którzy tego Prawa nie znają .Kto podjął się prowadzenia ludzkości?sam sobie odpowiedz Niedzielny Czytelniku.Trzymaj sie .Z Bogiem.

  • Tak ja pisałem NT stoi w opozycji do ST, stąd te wasze po co to, po co tamto. Taką mają tradycję. Ja jem mięso. Nie jestem wegetarianinem. Jak dobrze poznasz tradycję żydowską, zauważysz, że mają różne rytuały itd. Ja wierzę, że zwierzęta mają duszę, lecz spożywam mięso zwierząt. To ważne, by zabijać zwierzęta z szacunkiem.

   • Tylko zwierzeta zjadaja sie nawzajem a nawet niektore z nich tego nie robia dla mnie czlowiek niczym nie rozni sie od zwierzecia wiekszosc ludzi ( nie wszyscy ) poprostu posiada wieksza swiadomosc od zwierzat nic pozartym.

 5. Niedzielny Czytelniku-nie stoi w opozycji .Naukowcy potwierdzają w swoich opracowaniach ,słowa Jezusa Chrystusa dotyczące spożywanych pokarmów.Z naukowego punktu widzenia ,pierwsi ludzie byli mięsożerni .Grupa krwi ,,0,,.Podstawa żywienia,lecz ze względu na brak zwierzyny ,zmuszeni byli spożywać inne pokarmy ,co wpłyneło na powstanie innych grup krwi .W obecnych czasach ludzkość może zastąpić mięso innymi produktami ,ponieważ Ziemia jest urodzajna .Ja osobiście nie muszę jeść mięsa ,mogę zastapić go innymi produktami .Lecz istnieją zawody ,gdzie ludzie potrzebują sporej energii .Nie jesteśmy na to przygotowani ,jako ludzkość .Ja miałam od dziecka szacunek do zwierząt ,i nadal go mam .przez lata nie jadłam mięsa .Polecam Ci książkę ,,Cztery grupy krwi ,cztery diety”nie podam autora ponieważ tą książkę pożyczyłam .Warto się z nią zapoznać.Trzymaj się .Z Bogiem.

  • Ale lekarze mówią, że żelazo potrzebne naszemu organizmowi znajdziemy tylko w pokarmach zwierzęcych, nigdzie indziej. Jesteśmy tylko ludźmi.

   • Lekarze już od dawna tak nie mówią. Żelazo znajdziesz, w większej nawet ilości niż w mięsie, w roślinach strączkowych, orzechach i nasionach, nabiale, przyprawach np. kminek, owocach i zwykłych warzywach. Nie musisz jeść mięsa, żeby zaopatrzyć organizm w żelazo. Zresztą, wg specjalistów, organizm człowieka nie jest stworzony do trawienia i przyswajania mięsa. I choć Bóg nie broni spożywania mięsa to sam Chrystus ograniczył się tylko do ryb.
    Najważniejszy jest zawsze umiar. Raz lub dwa razy w tygodniu posiłek mięsny na pewno organizmowi nie zaszkodzi i upora się ze strawieniem i wydaleniem toksyn.
    Tak na marginesie: ja jem mięso. Niestety zapach grillowanego miąska jest w stanie zwabić mnie z daleka jak wygłodniałego psa ;)

    • Bzdury wypisujesz, jak te o płaskiej ziemi, dalej nie wiesz jaka jest, płaska czy nie, a wiesz co jeść. Byłem niedawno z dzieckiem u lekarza i rozmawialiśmy o diecie. Temat maglowałem w domu więc mi się znudził. Nie będę się rozpisywał. Jedz co chcesz i wierz sobie w co tam chcesz. Ludzie w zasadzie są wszystko żerni. Nawet w przedszkolu pani dietetyczka nakłania dzieci do jedzenia mięsa, z umiarem. Nic nie zastąpi naturalnych produktów zwierzęcych. Jezus nie był postacią historyczną, tylko jest mistyczną. Temat diety oraz płaskiej Ziemi jest dla mnie zamknięty. Nie dam się zwodzić nawiedzonym „specjalistom”.

      • Spierdalaj z tymi swoimi wypocinami. Zasranym blogiem o bzdurach. Sam się zluzuj. Kościół ci nasrał jakieś głupoty o Jezusie i piejesz teraz. O co ci chodzi świrze, co śmieje się z muzułmanów, a wiarę chrześcijańską uważa za najważniejszą na świecie. Wyjaśniam tej głupiej babie co myślę oraz swoją opinię. Co nie mogę swojej opinii wstawić? Mam w dupie twój portal i tych idiotów. Te twoje pseudo religijne wypociny. A co ona może pisać że się mylę, a ja nie? To są nudy? A ty to niby piszesz same super fajne rzeczy. Dla mnie to sama nuda. I często się mylisz. Możesz mnie zbanować na 100 lat. Mam to w dupie i te wypociny. Po takim traktowaniu mam cię w dupie ty na niby tolerancyjny człowieku. I jeszcze raz SPIERDALAJ do dziury.

       • No nareszcie… od Twojego pierwszego posta czekałam kiedy się ujawnisz :) dlatego ta chamska tyrada wcale mnie zdziwiła a jedynie rozbawiła. Spodziewałam się, ze wytrzymasz trochę dłużej. Prawdziwie muzułmańska mentalność. Aż Cię nosi co?
        Na pewno znajdziesz odpowiedni portal, na którym nie będzie idiotów a jedynie sami niedzielni czytelnicy :)

       • Niedzielny Czytelniku-wybacz jeśli zostałeś urażony .lecz nikt nie podważa Twego zdania ,lecz dzielimy się wiedzą na te n temat .Co z tym zrobisz ,to Twoja sprawa .Jak nie ma jednego leku na daną chorobę ,tak i nie ma jednej rady dla wszystkich .Ja nie podważam lecz się uczę .Najlepszym sposobem jest dla mnie przeczytanie przeczytanie książek o żywieniu ,kilku nie zależnych autorów ,analiza ,wówczas dostrzegam iż Ci wszyscy dochodzą do wspólnego zdania na tematy żywieniowe .W Twym przypadku przydał by się chwilowy stan ekstazy ,błogi stan ,stan nirwany abyś uświadomił sobie jaki jest cel tej podróży .Lecz nad Tym trzeba pracować całe swe życie.Jezus Chrystus ,był tym stanem i Był tyn stanem ,Budda ,Praojcowie osiągnęli ten stan ,św.Franciszek -spójrz na obrazki przedstawiające ten stan i wielu innych .Jeśli nie chcesz obrać Jezusa Chrystusa za Swego mistrza ,więc obierz sobie Innego który przyprowadzi Cię do Boga .Trzymaj sie i wypadało by przeprosić Radka i Lenke .bo tak naprawdę każdy ma prawo do swoich poglądów .Bóg dał nam wolność i wolni jesteśmy.Trzymaj się .Z Bogiem.

     • o masz!!!! Ty tak serio?
      Temat masz przemaglowany nie tylko Ty. Ale niech tam, zapewne wiesz dużo lepiej.
      Zrobiłeś małe rozeznanie więc teraz atakuj :)
      Powodzenia!

    • Ja od 8 lat spożywam tylko rośliny bo mięso nie przeszłoby mi przez gardło. Gdzieś czytałem że spożywanie mięsa w dużych ilościach budzi agresje i strach bo właśnie te dwa stany to ostatnie uczucie zabijanego stworzenia, które potem w postaci hormonów przenika do krwi i dalej do organizmu.

     „Funkcją hormonów jest regulacja czynności i modyfikacja cech strukturalnych tkanek leżących w pobliżu miejsca jego wydzielania lub oddalonych, do których dociera poprzez krew.”

     Oczywiście każdy sam decyduje w jaką stronę chce kreować swój organizm. Historia z Pisma Świętego o Izraelu domagającym się mięsiwa i gniewie Boga za to pokazuje jakiej diety zwolennikiem jest nasz Ojciec.

     • Ja też to czytałam i uważam, ze to ma sens.
      Jedyne, póki co, na co mnie stać to kilkutygodniowe okresy gdzie odmawiam sobie mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego a stawiam na warzywa i owoce i dużo roślin strączkowych. :)

 6. Pytanie brzmi -czy chcemy być syci [mieć pełne żołądki ]czy też zdrowi? przy czym są Kraje gdzie dzieci umierają z głodu ,a nadwyżki żywności są niszczone .Czy nie stać nas na produkcję zdrowej żywności i wykarmienie całej ludzkości?Jest to możliwe ,bo skoro stać nas na wyrzucanie .Rachunek jest prosty.Trzymaj się .Z Bogiem.

  Rachunki się reguluje?Według Prawa ludzkiego ?jest obowiązek -prawda ?więc jaki rachunek -taka zapłata .Trzymaj się .Z Bogiem.

 7. Prawo ludzkie odbiega od Prawa Bożego .Gdy jest nam żle ,wówczas mamy pretensje do Boga .Lecz czy oddajemy Chwałę Bogu ,dziękujemy gdy jest nam dobrze ,respektujemy Boże Prawo?Bóg dał nam Wolną Wolę -zaufał Nam -jedynym warunkiem jakie mamy spełnić jest przestrzeganie Bożych Praw -szacunek i miłość do Stworzenia Bożego .Otrzymaliśmy takie Prawo po to ,abyśmy się wzajemnie nie pozabijali Bóg nie chce wojen i przemocy ,ofiar .Chce abyśmy żyli ze sobą w zgodzie -po to jest to Prawo .Tak jak napisał Seler-mamy być czyści w Myśli ,Mowie i Czynach .Jeśli Bóg miał by rozliczać na bieżąco każdego z jego przewinień ,to nie znalazł by się ani jeden Sprawiedliwy ,ponieważ wszyscy jesteśmy grzeszni .Jezus Chrystus Swym przyjściem i Swoją Ofiarą to potwierdził .Nie ma i nie będzie większego dowodu na Miłość Bożą .Miłość do Stwórcy i do Stworzenia Bożego warunkuje nam powrót do Boga .

 8. Ludzie czują się spełnieni ,kochaja siebie ,uważając iż osiągnęli swój cel w życiu .Lecz tylko tu na ziemi można sie samemu oceniać ,aby dążyć do doskonałości .Lecz należy się zastanowić ile dusz ludzkich podczas tej wędrówki zostało złamanych ,zniszczonych ,które poprzez działania ludzkie odebrano Boże Prawo -prawo do godnego życia ,a co skutkowało w ostateczności śmiercią lub samobójstwem .Te dusze ,Tych złamanych Dzieci proszą Boga o Sprawiedliwość ,a ludzkość o modlitwę .Przed Bogiem nie ma nic ukrytego ,Boga nie da się okłamać ,zna Nasze Myśli ,Słowa i Czyny -i z tego będziemy rozliczani przed Bożym Majestatem .Trzymajcie się .Z Bogiem.

 9. Jest taka wypowiedź Obamy z jego przemówienia, jak mówi: „pozwólcie, że odpowiem moim „moim konspiracyjnym przyjaciołom, uważającym , że planuję jakiś tajemniczy program, macie absolutną rację.”
  Chwilę później mówi tekst: „podczas drugiej kadencji wygram wojnę w święta bożego narodzenia”…
  Oczywiście wszyscy tam zgromadzeni myślą, że Obama żartuje.
  W filmiku „I Pet Goat II” jest identyczny moment z zaśmianiem się Obamy jak podczas tego przemówienia

  Tak mi się to skojarzyło, z tym artykułem z „Wolnej Polski” i analizami Marka (Groxta).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s