Propaganda UFO: „Wojna Światów” Wellesa

 

L C Vincent (henrymakow.com), tłumaczenie: Radtrap (23.05.2012)

Praktycznie nie ma miesiąca w którym nie poddawano by społeczeństwa działaniu manipulacji socjotechnicznych, nieważne czy jest to epidemia „świńskiej grypy” czy wielkie nagłówki w gazetach straszące globalnym ociepleniem. Wszystkie te ataki są koordynowane przez „iluminatów”, wykorzystujących mass media jako swoje prywatne tuby propagandowe.

Klasycznym przykładem takich ataków socjotechnicznych było słuchowisko radiowe „Wojny Światów” z roku 1938, znane z „przypadkowego” i „niechcącego” wywołania paniki w całych Stanach Zjednoczonych. Słuchacze wierzyli że mają do czynienia z prawdziwą inwazją Marsjan. Słuchowisko to było finansowane w sposób niebezpośredni przez Fundację Rockefellera, a dokładniej poprzez należący do niej Princeton Radio Project, a także wspomagane i współreżyserowane przez członków CFR (Council on Foreign Relations).

Orson Welles, aktor, twórca projektu oraz „prezenter radiowy” niesłynnego programu na żywo, przepraszał później wiele razy za histerię wywołaną słuchowiskiem. To Princeton University Radio Project, pod nadzorem dr. Paula F. Lazarsfelda, Franka Stantona (późniejszego dyrektora kanału radiowego i telewizyjnego CBS) oraz dr. Hadley Cantrila, zatrudniło Orsona Wellesa do adaptacji książki sci-fi „Wojna Światów” H.G. Wellsa na potrzeby radia. Celem tej audycji było badanie zachowania społeczeństwa w warunkach ogólnokrajowej paniki.

Panika wykreowana przez fikcyjną inwazję Marsjan w noc tuż przed Halloween nie była przypadkowa – była efektem celowych działań producentów i twórców.

Pierwsza w historii operacja psy-op przy użyciu mediów elektronicznych miała 6 milionów słuchaczy, z czego ok. 1.7 miliona wierzyło że audycja mówi o prawdziwej inwazji a 1.2 miliona podejmowało różnego rodzaju akcje związane z inwazją. Później, gdy prawda już wyszła na jaw, Welles musiał wielokrotnie przepraszać za swoje działania. Pomysł wykorzystywania wiadomości z ostatniej chwili przerywających, jak się wydawało, zwyczajną radiową audycję muzyczną, był wielokrotnie potępiany i określany mianem okrutnej manipulacji.

Były pogłoski o groźbach śmierci jakie Welles otrzymał od Rockefellerów, pragnących by prawda o celowym działaniu twórców słuchowiska oraz ich szczegółowej analizie paniki społecznej nim wywołanej, nigdy nie wyszła na jaw.

Eksperyment ten miał sprawdzić ludzką podatność na fobię, postawę fatalistyczną i strach przed wojną. Przedstawicieli opinii publicznej poddano później badaniom i porównywano ich reakcje [wywołane audycją] z ich poglądami religijnymi, wykształceniem, wiekiem, źródłami wiedzy, sytuacją zawodową itd. Cantril napisał później dokument zatytułowany „The Invasion from Mars — A Study in the Psychology of Panic.”  Badania Cantrila skupiły się na sile oddziaływania mediów radiowych oraz efektach ich działania na spanikowanych ludzi.

Ten pierwszy psychologiczny crash test wykonano  tuż przed początkiem ery rodzącej się właśnie telewizji. Dwa lata później, korzystając z pieniędzy Fundacji Rockefellera, Cantril założył Biuro Badań Opinii Publicznej w Princeton. Instytucja ta zajmowała się m.in. badaniami efektywności działań propagandowych prekursora CIA, OSS (Office of Strategic Services.)

Podczas II wojny światowej Edward R. Murrow, kolejny członek CFR, został wynajęty przez dr. Cantrila (i opłacany przez – niespodzianka – Fundację Rockefellera) do monitorowania nazistowskiej propagandy radiowej i oceny jej skuteczności.

Projekt ten dał narodziny FBIS (Foreign Broadcast Intelligence Service) która z czasem przekształciła się w Agencję Informacji USA, będącą głównym siewcą propagandy w USA po II wojnie światowej.

Po opuszczeniu stacji CBS, Frank Stanton został prezesem  RAND Corporation, niezwykle wpływowego, rządowego think tanku zajmującego się m.in. badaniami nad praniem mózgu nieświadomej niczego opinii publicznej przy użyciu mass mediów.

Na koniec słuchowiska radiowego „Wojny Światów” prezenter (Welles) milknie. Zamiast niego słychać jedynie dowódcę artylerii powtarzającego kod: „”2X 2L calling CQ… 2X 2L calling CQ… is there anyone on the air?” (2X 2L wzywa CQ… czy jest ktoś na antenie?).

„2 X” nasuwa na myśl „double cross” (podwójny krzyż – w języku angielskim jest to potoczne określenie na chytre działanie; pozorowane działanie mające ukryty cel). „2L” jest nawet łatwiejsze – To Hell (tu ell) – do piekła (w języku polskim zastępuje je w potocznym słownictwie zwrot „do diabła”). Szyfr oznacza „Double Cross to Hell.”  Ciekawy sposób na zakończenie fałszywego programu radiowego, relacjonującego fałszywą inwazję obcych, mającego na celu wywołanie paniki wśród obywateli USA i zbadanie ich reakcji tak jak bada się insekty pod mikroskopem – mikroskopem CFR oraz ich ukrytych mistrzów Illuminati.

=====================

W roku 1917 marksista John Dewey został pierwszym politykiem promującym idee wykorzystania inwazji z kosmosu:

„Ktoś wspomniał że najlepszym sposobem na zjednoczenie wszystkich narodów tego globu byłby atak z innej planety. W obliczu zagrożenia ze strony obcych najeźdzców, ludzie odpowiedzieliby zjednoczeniem [całej ludzkości].” John Dewey, Nowy Jork1917

Dekady później prezydent Reagan (były aktor) poczynił podobne obserwacje:  „W naszej obsesji na punkcie antagonizmów w tym momencie, często zapominamy o tym jak wiele łączy całą ludzkość. Być może potrzebne nam jest jakieś zewnętrzne zagrożenie które mogłoby nam o tym przypomnieć. Czasami myślę nad tym jak szybko nasze rozbieżności mogłyby zniknąć, gdybyśmy zostali postawieni przed zagrożeniem ze strony obcych z innego świata.”- Prezydent Ronald Reagan, przemowa na 42 szczycie ONZ, 21 wrzesień 1987

Oba te wystąpienia dzieli 70 lat i dwie wojny światowe – mimo to ludzie kontrolujący mass media i wykorzystujący je do terroryzowania nie podejrzewających niczego ludzi, gotowi są na wykorzystanie podobnego scenariusza. Słuchowisko „Wojny Światów” mogło być jedynie prekursorem dla przyszłej fałszywej inwazji obcych. (Patrz: „Project Blue Beam.”)

lcvincent88@bigstring.com


Wojna Światów –źródła:

 

 •   Time Magazine archiwa, 15 kwiecień, 1940 (źródło główne)
 •  60-ta rocznica „Wojny Światów”
 •  Wikipedia
 • futurescanada

___________________________________________________________________________

Zobacz także:

Co stoi za propagandą UFO?

Galaktyczna federacja kosmicznych kłamstw

 

Reklamy

2 comments on “Propaganda UFO: „Wojna Światów” Wellesa

 1. Unifikacja znakowania ludzi postępuje. Rad, popatrz na komentarze, ludzie pełni ulgi że już nie muszą nosić tych wszystkich papierów identyfiacyjnych na rzecz jednego elektronicznego… http://www.wykop.pl/link/1146539/wreszcie-do-przychodni-tylko-z-pesel-em/

  „Możliwość uzyskania w Polsce dowodu osobistego jako krajowego dokumentu tożsamości wprowadzono rozporządzeniem Prezydenta RP z 16 marca 1928. Dokument wystawiany był na żądanie zainteresowanym osobom za opłatą 60 groszy i nie był obowiązkowy. Dopiero okupant w czasie II wojny wprowadził obowiązek legitymowania się dowodem osobistym (niem. Personalausweis lub krócej Ausweis), powołując się przy tym na cytowane rozporządzenie[1].
  Po zakończeniu wojny obowiązek posiadania dowodu utrzymano. ”

  Ludzie przyzwyczajają się do kagańca, który dał nam okupant.

  ____

  Rad:

  Nie jest to nic co by mnie zaskoczyło. Przyjdzie czas że będą usprawiedliwiać nawet mordowanie swoich znajomych.

 2. Tak właśnie działają ich trybiki, zawsze ten sam niewinny plan A z czasem ulepszany. Odstawili shizy z marsjanami, odstawią shizy z alienami, idiotów nie brakuje, przy okazji może zwyciężą bitwę z pseudo alienem, w końcu pochwalą się technologią tą co tak ukrywają, stwierdzając że to fanty po obcych, byle by nie wskazać ludziom że te fanty pochodzą z przed Potopu. Czyli dalej będziemy tkwić w zakazanej historii, ogłupiającej nauce, a nowe zabawki nic w życiu ludzi nie zmienią tylko zrobią z nich zombiaków zależnych od „Marii”. Ja tak sobie nazywam tego ich cyborga co ma nam odstawiać jakiegoś pseudo mesjasza. To wszystko jak z filmu w reżyserii Fritza Langa „Metropolis” (1927). Obeznani w temacie znają przesłanie filmu, ale dla tych co zaczynają poznawać świat, to polecam ten film obejrzeć ze względów edukacyjnych.
  Ten sposób przejęcia władzy nad ludźmi i wyniszczenia co w tym filmie nakręcili, mogą odstawić nam.
  http://www.swistaczki.com/film/IcReykfvqi4.html
  jak na filmiku widać piękną symbolikę nad głową kukły. Doszło do transformacji, gdzie z dobrej Marii powstał terminator. Tak właśnie wygląda „transformacja świadomości” w języku NEW AGE drodzy mili nieświadomi co czytacie akurat ten wpis, MKUltra i inne podobne co wam mówią abyście „ZRESETOWALI SIĘ”. Chcą z was zrobić bezduszne maszyny obładowane gadżetami z czipem, zależne tylko i wyłącznie od korporacji bankowych, korporacji gospodarczych, korporacji religijnej zwanej inaczej religii uniwersalnej nowej ery wodnika.

  Pojawi się taka Lady i wszyscy będą skomleć za nią, już są próby robione w ogłupianiu że znaleźli obcą na księżycu w statku jakimś kosmicznym. Było głośno o tym przedstawieniu, chyba też w głupiej TV gadali o tym, czyli masy już coś zakodowały. Była operacja na obcym , teraz operacja na Mona Lizie, wszystkie przyciski na konsoli są Made in China :D Celowo niska jakość filmiku, jako materiał dowodowy nie wypali :) Oczywiście na czole blima hinduska, jako znak dla przyszłych adeptów new age. Takie filmiki są fakami, bo jak już to było by ściśle tajne nie dla mas :D

  http://www.paranormalne.pl/topic/24886-statek-obcych-na-ksiezycu-zdjecia-nasa/

  (Poprzyklejali manekinowi na super glue jakieś patyki i kurzem obsypali, i zarąbiste foto dla mas)

  Teraz powiedzą że to prawda i mają jej komórki które to oczywiście ożywili, gdyż to komórki są nieśmiertelne z czego okazało się że wyszła TADAM Izyda, tak dokładnie ta Izka co wszędzie widnieje jako Astarte, Atargatis i ble ble i takie tam czyli kobieta z gwiazd i aby nam było ładniej wymawiać jej imię ochrzciła się w kościele uniwersalnym na Marie :D

  Mam szacunek do Marii matki Jezusa, jestem oburzony że jej imię jest tak haniebnie wykorzystywane aby czcić kogoś innego i nie wierzę w kulty Maryjne. Uważam że Maria śpi, jak ci wszyscy co umarli, tak jak Łazarz spał i Jezus go „obudził”. Jezus jak przyjdzie, wtedy wszyscy się obudzą, wraz z żywymi staną przed jego obliczem. Więc jak by wciskali kit że przybyła Maria wtedy już czerwone światło w systemach ostrzegania chrześcijan i nawet niedowiarków. Bo stanowczo protestuje i wszystkim cyborgom podszywającym się pod Marię mówimy NIE :D
  Jak ktoś wam wciska że widział Jezusa, że widział Marie to znaczy że kłamie, Jezus powiedział swym uczniom że przyjdzie dopiero w finale, a dusza Marii śpi, jak wszystkich zmarłych. Więc jak już pojawić im się miało to halun aby zarabiać, lub demon.

  Tak ode mnie, w razie czego mnie poprawcie, będę wdzięczny, gdyż nie jestem idealny i popełniam błędy :)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s