Zrywając zasłonę: Sekret Drugiej Świątyni (ang.)

 

Wpis na bis. Komentarz Radtrapa:

Apokalipsa (po grecku: zdjęcie zasłony). Autor filmu porusza ciekawy temat i przypomina o pierwszym, małym zerwaniu zasłony opisanym w Biblii – dosłownym zerwaniu zasłony w II Świątyni, do którego miało dojść w momencie śmierci Jezusa na krzyżu. Ukrzyżowanie Chrystusa ujawniło prawdę o postbabilońskim judaizmie w wymiarze zarówno symbolicznym, jak i dosłownym.

Advertisements

20 comments on “Zrywając zasłonę: Sekret Drugiej Świątyni (ang.)

  • Widzę, że Liga Świata się reklamuje ze swoim mamiącym New Age’em.
   To ja zareklamuję jedynego Zbawcę Jezusa Chrystusa – tylko On gładzi grzechy świata.

   • Z jednego z twoich artykułów.. było tam podważanie księgi Ezechiela, Pieśni nad pieśniami, Koheleta i przysłów Salomona powołując się na starych rabinów.

    I wiem że usunąłeś księgę Ezechiela pomimo mojej wyczerpującej obrony, co spowodowało moją rezygnację z redakcji bloga…

    • Fujiwara, dlaczego się ukrywasz i przychodzisz akurat teraz, z pretensjami?

     https://radtrap.wordpress.com/2016/07/24/numerologia-antychrysta-na-przykladzie-daty-narodzin-jezusa-chrystusa/

     Nie odrzuciłem ich, wyraziłem moje wątpliwości – ale nie mam pewności, dlatego nie rozwijam tematu i 4 nie odrzucam. Purim i Chanuka zaburzają równowagę 7 świąt opisanych w Torze (sezon wiosna-jesień). Nie da się ukryć też, że taka potężna kontrowersja u rabinow (spór Hillel-Szammaj) istniała i kłócili się o 5 ksiąg. Gdy uczniowie Szammaja zginęli, przyjęto kanon żydowski razem z księgami spornymi. Później Kościół przyjął ten kanon dla siebie, bez żadnych zastrzeżeń, nawet pomimo tego, że chrześcijanie używali Ks. Henocha, a Żydzi ją odrzucili.

     Nie widzę problemu w tym, by chrześcijanie wiedzieli jak powstawał ich kanon.

     W ponowne kłótnie mnie nie wciągaj, nie mam czasu.

     • Nie ukrywam się. Mam po prostu nową stronę. Operuje teraz głównie w języku Angielskim, pisałem razem z Fritzem Springmeierem przez pewien czas, i dopiero niedawno tu wpadłem.

      Nie obrażaj się – mój błąd jeśli źle zinterpretowałem twoją wypowiedź. Nie zmienia to faktu że fala herezji przetaczająca się przez Chrześcijan, negowanie trójcy, usuwanie ksiąg z Biblii po prostu zdenerwowało mnie do tego stopnia że muszę stawić temu czoła czy to się komuś podoba czy nie.

      Jestem jednak chętny na spokojnie udzielić obrony kanoniczności tych ksiąg jeśli mi na to pozwolisz. Nie mam żadnych wrogich zamiarów w każdym razie.

 1. Nie sądzicie, że kultura słowiańska została zniszczona przez Kościół Katolicki, któremu bijecie pokłony? Pytanie retoryczne. Za parę lat to będą muzułmanie i znajdą się tacy sami, jak wy i będą debatować na temat Koranu. Jestem o tym przekonany. Obrazek z Jezusem z niknie, a na jego miejscu pojawi się Mahomet.

 2. OK. A nie zauważyłeś Radtrap, że NT jest w opozycji do Starego T. Ja to zauważyłem podczas czytania. Nie da się pogodzić tych dwóch ideologii. To moje zdanie. Poza tym zauważ, że Żydzi, dla których świętością jest głównie Tora, nie uznają Jezusa za mesjasza.

  • Tak.

   Jezus cytował i powoływał się na księgi ST, więc pewnie nie miał z nimi problemu. Żydzi którzy Go odrzucili mieli i dalej mają. Tora niestety nie stoi u nich na 1 miejscu. Co do okrucieństw ST… wskażesz część świata w tamtych czasach, gdzie codziennie podziwiano tęcze i robiono tylko dobre rzeczy?

   • Tora jest dla nich świętością, gdyż spisane są tam prawa, przez samego Mojżesza, ponoć. Nie piszę nic o okrucieństwach S.T., czy Żydów, tylko o KRK. Pisałem wcześniej o Watykanie. Nie o Jerozolimie. A co twoim zdaniem jest u nich na 1 miejscu? Kabała?

    • Talmud i Miszna „Tora to woda, Miszna wino, Gemara wino korzenne” cytat jakiegoś historycznego rabina, nie pamietam imienia.

     Każde nawracanie ogniem i mieczem jest sprzeczne z naukami Chrystusa.

     • Ale jest w NT taki fragment o mieczu. Nie wiem czy pamiętasz.

      Poza tym Rabini to I wiek naszej ery. Działają po zburzeniu świątyni. A historia Żydów jest o wiele dłuższa, raczej powinienem napisać – hebrajczyków.

      • Fragment miecza tyczy się poróżniania ludzi. Później jest mowa o zabijaniu, ale to jest taki moment kiedy trzeba będzie to zrobić. Ci ludzie będą częścią aparatu opresji, zwyczajni źli, sami nie złożą broni. Ludzkość już tak głupieje, zamienia się w zwierzęta – nie trzeba w ogóle wierzyć Biblii ani żadnemu innemu religijnemu źródłu żeby to zobaczyć. Zamknięci na fakty, logikę, agresywni… będzie tylko gorzej.

       Wszystkie kultury świata czekały na swojego niebiańskiego króla, pra-objawienie można znaleźć wszędzie. wszyscy lubimy czytać o bohaterach.

       • Zamknę się w tym miejscu, bo w odpowiedzi pojawią się wyrazy w kolumnie. I zawsze mnie to u ciebie denerwowało. Zwężanie tekstu, doprecyzuje. Dodam tylko, że nie tylko o bohaterach. Lubimy, czy więc musimy w coś wierzyć. Może cię to zdziwi, ale jestem osobą wierzącą. Ale Biblię uważam za twór intelektualny. Próbą odpowiedzi na pytanie: Kim jest Bóg. Ale ludzką, więc nieidealną.

 3. A słyszałeś o tym?

  Świątynia Illuminati – dzieło Rothschildów.

  Z opisu:
  „W Jerozolimie w 1992 roku wybudowano kompleks budynków…
  Oficjalnie to Sąd, ale…
  Dziwne symbole, tajemniczy układ i piramida z okiem.”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s