Facebook or Facecrook? „Odlajkowywanie”

 

 

Max Kolonko opisuje tutaj proceder który nazwał „odlajkowywaniem” – facebook usuwa popularne „lajki” w postach które nie podobają się ich cenzorom.

To jest to co spotkało artykuły udostępniane z mojej strony, wiosną 2015-tego roku, o czym wspominałem tutaj. Nie miało nawet znaczenia, że nie mam konta na facebooku, nigdy się tam nie pchałem, a co za tym idzie w oczach publiki – nie istnieję.

W każdym razie, w momencie kiedy opisałem ten problem, „lajki” przestały masowo znikać. Jest to więc jakaś strategia na taką działalność. Użytkownicy facebooka muszą wiedzieć, że w istocie istnieje taki proceder – nie trzeba koniecznie usuwać wpisów, wystarczy torpedować ich popularność.

Reklamy

2 comments on “Facebook or Facecrook? „Odlajkowywanie”

  1. Facebook to najgorsze, co mogło spotkać internet… niegdyś tak różnorodny wirtualny świat dziś jest wyjałowiony przez dominację facebookową. Oczywiście ludzie są sami sobie winni przez swoje lenistwo, gdyby nie przenosili się na niego, by mieć „wszystko w zasięgu jednego loginu i hasła”, to inne portale i strony nie upadłyby a facebook nie miałby monopolu i nie mógłby tak ewidentnie gardzić wolnością słowa. Dziś wie, że nawet wkurzeni na niego ludzie nie odejdą BO NIE MAJĄ ALTERNATYWY, KTÓREJ SAMI SIEBIE DOBROWOLNIE POZBAWILI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s