Ukryte w Biblii #2: Szemini Aceret

 

For automatic english version click here

Niedziela 23.10.2016 – dzisiaj po zachodzie słońca kończy się Święto Namiotów i zaczyna dzień zwany Szemini Aceret, najbardziej prawdopodobny dzień narodzin Jezusa Chrystusa. Miesiąc 7-my, dzień 22-ugi, przełom świątecznego dnia 7-mego i 8-mego.

Kiedy narodził się Jezus Chrystus?

Numerologia Antychrysta na przykładzie narodzin Jezusa Chrystusa

Ciekawą przypadłością tego dnia jest to, że podczas Szemini Aceret Księżyc i Słońce, czyli ciała niebieskie służące ludzkości do obliczania naszego czasu na Ziemi, na diagramie astrologicznym zbliżają się do siebie na odległość dokładnie 77 stopni. Dzisiaj ten harmoniczny aspekt wystąpi około godziny 23-ej (w zależności od długości i szerokości geograficznej).

Wyznawcy judaizmu przywiązują wielką wagę do faktu, iż pierwszy werset Tory zawiera siedem słów. W skrócie, w tradycji żydowskiej numer siedem jest cyfrą świętą, oznaczającą bycie bez skazy. Wiara w uświęcone znaczenie siódemki prowadzi do nieuchronnej interpretacji siódemki jako cyfry szczęśliwej. Niektórzy wiążą siedem z nieskończonością. Jest to cyfra której nie da się zdefiniować, ponieważ kiedy Bóg kończy pracę nad siódemką czegoś, tworzy też siódemkę czegoś kolejnego. Tym samym, wyrażenie siedem razy siedem stanowi eufenizm dla wieczności, rzeczy nie posiadającej limitów… (reference.com)

Wszechświat jest skomplikowanym równaniem matematycznym, systemem który nie mógł powstać z przypadku i chaosu. Dalsze zgłębianie jego tajemnic nieuchronnie prowadzi do zmiany sposobu naszego myślenia, zmuszając nas do znalezienia równowagi między tym, co dzisiaj rozumiemy jako wiarę i rozum.

 

Radtrap

 


Wtedy przystąpił Piotr do niego i rzekł mu: Panie, ile razy mam odpuścić bratu memu, jeżeli przeciwko mnie zgrzeszy? Czy aż do siedmiu razy?  Mówi mu Jezus: Nie powiadam ci: do siedmiu razy, lecz do siedemdziesięciu siedmiu razy. (Mateusza 18)

 


 

Hidden in the Bible # 2: Shemini Atzeret

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s