Pepsi i Coca-Cola finansowały ponad 100 organizacji pro-zdrowotnych

 

Źródło: InfoWars.com, opr. asd

Jest wiadome, że napoje gazowane są problemem jeśli chodzi o epidemię otyłości niszczącą rozwinięty świat.

Jednakże według doniesień, ponad sto medycznych organizacji, grup rządowych i fundacji pro-zdrowotnych otrzymało ogromne sumy pieniędzy od Pepsi i Coca-Coli.

Nowe badanie „Boston University” opublikowane w „American Journal of Preventative Medicine”, które odbyło się w latach 2011-2015 podało, że ponad 96 organizacji zdrowotnych otrzymało pieniądze albo od Pepsi, albo od Coca-Coli, lub w pewnych przypadkach od obu.

Wśród tych organizacji znalazły się między innymi „American Diabetes Association” [„Amerykańskie Stowarzyszenie Diabetyków”] i „American Red Cross” [„Amerykański Czerwony Krzyż”].

Ostatnie badanie wywnioskowało:

„Te korporacje lobbowały przeciwko interwencjom zdrowia publicznego w 97% przypadków, podważając szczere zaangażowanie na rzecz poprawy zdrowia obywateli. Poprzez zaakceptowanie finansowania od tych korporacji, organizacje pro-zdrowotne nieodwracalnie uczestniczą w ich planach marketingowych”.

Niektórzy porównują branie pieniędzy od korporacji produkujących napoje gazowane do lobbowania, które nie tak dawno dotyczyło korporacji tytoniowych.

Dr Michael Siegel, współautor badania, mówi, że zdecydował się zbadać problem po tym, jak Coca-Cola wspierała „Global Energy Balance Network” [„Sieć Globalnej Równowagi Energii”]. Powiedział, że poczuł się zasmucony po tym, jak wiadomość sieci była taka, by zwalczać otyłość tylko poprzez same ćwiczenia, nie zwracając uwagi na dietę.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s