Większość amerykańskich dermatologów otrzymywało pieniądze od koncernów farmaceutycznych

 

Źródło: Fox News, tłum. asd

Prawie trzy czwarte amerykańskich dermatologów otrzymało od firm farmaceutycznych w 2014 roku kwotę wynoszącą 34 miliony dolarów, jak donosi nowa analiza publicznej bazy danych.

W większości przypadków kwoty te wynosiły mniej niż 50 dolarów, ale kilku lekarzy otrzymało przynajmniej 93,622 dolarów.

„Większość dermatologów w USA – około 73% według tej bazy danych – otrzymało pewną formę zapłaty od przemysłu,” powiedziała dr Marie Leger, dermatolog w „Weill Cornell Medicine/NewYork-Presbyterian” w New York City. „Jak powiedziano, większość dermatologów dostaje skromne kwoty od przemysłu”.

Ciężko się dowiedzieć, co te płatności mogą znaczyć, ale pokazanie, jak płyną pieniądze z przemysłu do profesji dermatologicznej, jest ważne do zrozumienia realcji pomiędzy tymi dwoma grupa, Leger powiedziała „Reuters Health”.

W 2014 roku 8333 dermatologów otrzymało 208 613 różnych płatności, które składają się na całą kwotę 34 milionów dolarów. Te płatności mogą przyjąć różne formy, jak na przykład prezenty, edukacja, konsulting oraz żywność i napoje.

Około 81% płatności dla dermatologów pochodzi z firm farmaceutycznych.

Dr Lenger zastanawia się, czy połączenia finansowe pomiędzy przemysłem i dermatologią mogą dotykać tego, jak ta specjalność podchodzi do pacjentów w kwestii kosztów leków.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s