Ukryte w Biblii #1: Orion Łowca

 

For automatic english version click here

„Kusz był ojcem Nimroda który wyrósł na wielkiego wojownika. Był potężnym łowczym stojącym przed Panem, dlatego napisano: A Kusz zrodził Nimroda, który był pierwszym mocarzem na ziemi. Był on dzielnym myśliwym przed Panem. Dlatego mówi się: Dzielny myśliwy przed Panem jak Nimrod. A zaczątkiem jego królestwa był Babilon, Erech, Akkad i Kalne w kraju Synear (Rodzaju 10: 8-10, Biblia Warszawska) Wielu uważa że jest to ustęp chwalący postać Nimroda. Jest jednak zupełnie na odwrót! Przyjrzyjmy się tej sprawie bliżej.” (patrz Kim był Nimrod?)

„Nimrod” (Buntownik) jest potężnym królem opisanym w Ks. Rodzaju, który niedługo po Potopie przejął władzę nad ludnością starożytnego Sumeru, i zgodnie z hebrajskimi legendami odrzucił zwierzchnictwo Boga, rozpoczynając budowę potężnej wieży Babel. Budowa nie została zakończona, ponieważ Bóg miał pomieszać języki pracującej społeczności, tym samym doprowadzając do wielkiej emigracji ludzi na wszystkie strony świata i porzucenie przez nich Wielkiego Dzieła.

Jedni odczytują powyższą historię dosłownie, inni wolą uznać ją za symboliczne przedstawienie pierwszego większego buntu po wielkiej katastrofie. Specyfika biblijnego języka pozwala jednak zaryzykować twierdzenie, że oba te podejścia mogą być słuszne, bowiem wiele starożytnych historii można przedstawić w taki sposób, gdzie podtrzymując pamieć o zamierzchłych czasach przy pomocy legendy, jednocześnie umieszcza się w niej warstwę symboliczną, przypominając kolejnym pokoleniom, że w legenda może być czymś więcej niż bajką nomadów.

Wg Biblii Nimrod był wielkim łowcą który rzucił wyzwanie Bogu. Głównym celem buntu było uznanie samego siebie za Boga, tym samym ten legendarny władca stał się archetypem, czy nawet pierwowzorem Antychrysta, człowieka który zawłaszcza sobie tożsamość Chrystusa-Boga. Wzór Nimroda powtarzany był w przyszłości w mitologiach innych starożytnych narodów, prawie zawsze występując razem ze swoją żoną (Semiramidą) oraz synem (Tammuzem/Dumuzim). Ta pogańska trójca uznawana jest czasami za pierwowzór historii o narodzinach Jezusa Chrystusa (Bóg, Miriam, Jehoszua), a nawet za pierwowzór samej koncepcji Trójcy Świętej.

Siła argumentów owej tezy (Chrystus jako Tammuz, Horus, Apollo itp.) słabnie jednak, gdy przyjrzymy się bliżej językowi symboli zawartych w tym krótkim opisie z Ks. Rodzaju. Przede wszystkim, Chrystus jest Pasterzem, który kieruje ludzi do Boga. Nimrod-buntownik jest ŁOWCĄ, a jednocześnie despotą który odwraca ludzi od Boga.

briton-riviere-nimrod-a-mighty-hunter-illustration-from-the-outline-of-history-by-h-g-wells-volume-i

„To Nimrod powiódł tych ludzi do obrazy i lekceważenia Boga. Był wnukiem Chama, syna Noego – śmiałego człowieka o wielkiej sile w rękach. Powiedział im by nie przypisywali swojej pomyślności Bogu, lecz swej własnej odwadze. Powoli przemieniał też rządy w tyranię – nie widział bowiem innego sposobu na usunięcie ludzkiej bojaźni Bożej, niż trwałe uzależnienie ich od swojej własnej potęgi. Powiedział też że zemści się na Bogu jeśli ten spróbuje po raz kolejny zatopić świat. W tym celu mieli zbudować wieżę której nie dosięgłyby żadne wody! W ten sposób miał zemścić się na Bogu za zabicie jego praojców.” (Józef Flawiusz, Ant. 1: iv: 2)

Archetyp Wielkiego Łowcy możemy zobaczyć nawet dzisiaj na nocnym niebie – Łowcą nazywano bowiem konstelację Oriona, znaną pod różnymi nazwami również innym kulturom starożytnym (np. jako Ozyrys w Egipcie/Khemet).

orion

Niedaleko Oriona odszukać możemy gwiazdozbiór Psa, oraz jego najważniejszą gwiazdę – Syriusza, w kulturze egipskiej utożsamianą z małżonką Ozyrysa, Izydą.

triangle2

Orion dzierży w podniesionej ręce broń, czasami przedstawia się ją jako maczugę, czasami jako łuk. Są to oręża łowcy który poluje na dzikie bestie. Jego dokonania na tym polu symbolizuje skóra lwa, którą Orion miał dzierżyć w drugiej ręce, lub tarcza obita lwią skórą.

aspin-1825-orion

orionstarman

Tak więc Łowczy/Orion/Nimrod, a zarazem buntownik występujący przeciw Stwórcy, jest zabójcą lwów przywłaszczającym sobie ich skórę. Ponieważ to Chrystusa nazywa się Lwem Judy, ponieważ określa się Go Panem pochodzącym z wywyższonego przez Boga rodu królewskiego, symbolizm Łowcy staje się nagle bardzo wyrazisty. Lew Judy nie jest Łowczym, jest Tym, któremu Łowczy (potomek konkurencyjnej dynastii) rzuca wyzwanie, próbując zawłaszczyć sobie Jego rolę.

Chrystus/Pasterz/Lew – Antychryst/Buntownik/Pogromca lwów

Skąd taka arogancja u Nimroda? Skąd ta szaleńcza odwaga? Skoro wierzy w istnienie Stwórcy, to dlaczego przeciw Niemu występuje? Odpowiedź znajduje się w innych częściach Biblii oraz literatury żydowskiej. Wielki buntownik na ziemi, jest potomkiem wielkich buntowników spoza ziemi. Cała linia archetypicznych Antychrystów wywodzi swoje pochodzenie z gwiazd, od istot potężniejszych od człowieka. Zwykły człowiek może odwrócić się od Boga, może nawet uznać siebie za część boskiego bytu, ale nie może posadzić samego siebie na boskim tronie, przed obliczem kłaniającej się mu ludzkości.

„Wg. nas sumeryjskie Kisz, pierwsze miasto wybudowane w Mezopotamii po Potopie, wzięło swoją nazwę od biblijnego Kusza, ojca Nimroda. Pierwszym królestwem popotopowym było Kisz – nazwa ta często występuje na glinianych tabliczkach z pismem klinowym. Pierwsza lista sumeryjskich królów, nie występująca w Biblii, mówi że „królewski majestat zstąpił z nieba do Kisz” po Potopie. Hebrajskie imię Kusz występuje we współczesnej Etiopii. „(Kim był Nimrod?)

Majestat zstępujący z nieba po Potopie – to inne określenie buntowników których opisuje Ks. Rodzaju (jako „synów bożych”) oraz Strażników/Obserwatorów z Ks. Henocha. Zbuntowane anioły miały zejść na ziemię, na jeden z wierzchołków Góry Hermon, a następnie spłodzić z ludzkimi kobietami rasę gigantów (Nefilim). Różnica między zapiskami hebrajskimi a sumeryjskimi polega na tym, że u Hebrajczyków zstąpili oni przed Potopem, zaś u Sumerów po Potopie.

mounthermon_

Skąd dokładnie zstąpili Strażnicy? Czy jest jakaś część nieba, którą można powiązać z ich „pochodzeniem”?

Najsłynniejsze trzy gwiazdy w konstelacji Oriona nazywane są pasem Oriona. W semickim języku aramejskim, Pas Oriona nazywa się natomiast: NEFILIM. Ten starożytny język zachował w sobie pamięć o tajemniczej historii przybyszy z gwiazd.

Czy możesz związać pęk Plejad albo rozluźnić pasek Oriona? Czy możesz wyprowadzić gwiazdy Zodiaku w czasie właściwym i wyprowadzić Niedźwiedzicę z jej młodymi?  Czy znasz porządek nieba albo czy możesz ustanowić jego władztwo na ziemi? (Hioba 38: 31-33)

pyramids-stars

W książce „Tajemnica Oriona” R. Bauval dokonuje niezwykłego odkrycia. Mierzy on odległość między trzema wielkimi piramidami w Gizie, zaś wyniki tego pomiaru wprawiają w osłupienie – otóż proporcje odległości miedzy piramidami (wierzchołkami) są identyczne z proporcjami odległości między trzema gwiazdami w Pasie Oriona. Czy podobne proporcje można znaleźć również w odległościach miedzy wierzchołkami Hermon?

Dodatkowo, odległość między piramidami a rzeką Nil, jest wprost proporcjonalna do odległości między Pasem Oriona a Drogą Mleczną.

cygnus-orion-andrew-collins-error-giza

Jeśli można tak napisać, „w środku” trójkąta Oriona, małej części prawidłowego Oriona, która miała wielkie znaczenie w kosmologii Majów, znaleźć można Mgławicę Oriona (M42). Obiekt ten określany jest mianem mgławicy gwiazdotwórczej, czyli miejsca które wg naukowców rodzi gwiazdy (i zapewne inne obiekty). Co jakiś czas można natknąć się na śmiałą teorię, wg której Mgławica Oriona jest miejscem przebywania samego Stwórcy. Patrząc jednak na jej umiejscowienie na mapie nieba (między nogami Oriona – źródło pochodzenia kultu fallicznego?), oraz na żywe zainteresowanie jakie wyrażają nią okultyści, lokalizacji biblijnego Białego Tronu powinno szukać się w innym miejscu.

Z drugiej strony, wyrażenie „był potężnym łowcą stojącym przed Panem” jest cokolwiek intrygujące, gdy spojrzymy na odległość od Ziemi gwiazd Oriona i M42 – mgławica M42 znajduje się od Ziemi dalej, niż gwiazdy z konstelacji Oriona, co oznacza, że gwiazdozbiór Oriona położony jest pomiędzy Ziemią a Mgławicą M42.

maxresdefaultlk

724px-m42-20050206-lrgb-900

Mgławica Oriona była też bardzo ważna dla fabuły filmu „Źródło” autorstwa znanego kabalisty Darrena Aronofskiego.

 

 

Radtrap


 

Hidden in the Bible # 1: Orion the Hunter

 

Reklamy

8 comments on “Ukryte w Biblii #1: Orion Łowca

  1. Konstelacja Łabędzia w porze Paschy kwiecień-marzec ustawia się ok godziny 15 pionem do horyzontu na północnej półkuli i przypomina kształtem ukrzyżowaną postać z rozłożonymi ramionami.


    Najjaśniejszą gwiazdą tej konstelacji jest Deneb, ogromna biała gwiazda i jedna z najdalszych gwiazd widoczna gołym okiem z ziemi. Gdyby znajdował się w miejscu Syriusza świeciłby z siłą Księżyca w pełni.

  2. Plejady znane jako starożytne 7 sióstr gwiazd czy noga byka, czy legendarne miejsce bezpieczeństwa, reprezentują niebo = 7 zborów w prawicy Chrystus Pana. Plejady są idealnie ułożone za gwiazdozbiorem Taurusa = byka, który reprezentuje szatana – oskarżyciela strzegącego (stojącego na drodze) drogi do niebios i zbawienia, baal także przedstawiany jest jako byk. Przypomina to Arke Przymierza gdzie dwa skrzydła przypominają rogi,a nad nimi Chwała Boża w miejscu Przebłagalni (będącej nad Prawem) = Chrystus, plejady na grzbiecie byka. https://www.youtube.com/watch?v=0JQ0DrrzDHg

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s