Co to jest nierząd wg Biblii

 

 

 

Reklamy

2 comments on “Co to jest nierząd wg Biblii

  1. Co do punktu 4 nierządu to odnosi się on do żony (małżonki) która miałaby fizyczne relacje z kimś innym niż jej mąż i do tego kogoś-cudzołożnika. Cytat z tego punktu biblijnego odnosi się do kary śmierci za cudzołożenie czyli zbliżenia się mężczyzny z żoną bliźniego. „If a man commits adultery with the wife of(a) his neighbor, both the adulterer and the adulteress shall surely be put to death. ” Levit 20:10 Dosłownie: Jeśli mężczyzna cudzołoży z żoną sąsiada/bliźniego, to zarówno on-cudzołożnik jak i ona-cudzołożnica zasługują na śmierć.
    Podobnie jak w punkcie 5 – gdzie rozchodzi się, że mężczyzna cudzołożący z (cudzą a nie SWOJĄ!) żoną ją i siebie zanieczyszcza. W punkcie 4 poprostu jest za to kara, w rzeczywistości chonologicznie powinien być punkt 5 na 4, a 4 na 5, gdyż w jednym jest kara fizyczna, w innym duchowa-zaniczyszczenie.
    MówiącyJakJest

  2. pociecha-słowo to przez wieki ,używane było względem ”nowo narodzonych dzieci ,rodzonych w bólach ,tak bardzo oczekiwanych ,dziecka ktore nie sprawiało problemów wychowawczych ,osób które podnosiły na duchu .To słowo nie ma żadnego związku z cielesnością .Pociecha -pocieszać -pocieszyciel ,a co biblia mówi na ten temat .Jezus posyła nam Ducha Pocieszyciela.Tak samo jak wyraz Słowo straciło na znaczeniu .Wyraz slowo pieczętował umowe ,,,daję ci słowo”że tak postąpię .Chwalebny czyn i dotrzymanie danego słowa [umowy] świadczyło iż jest to osoba honorowa .Z Bogiem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s