Al-Qad Press: W siedzibie ISIS znaleziono broń i produkty spożywcze z Izraela

 

Źródło: whatsupic.com, tłum. asd

Jeżeli wciąż pojawiały się jakieś pytania o to, czy Izrael po cichu wspierał ISIS czy nie, irackie siły bezpieczeństwa, które najechały siedzibę Państwa Islamskiego w Tikrit, rodzinnym mieście Saddama Husseina, dostarczyły dalszych dowodów.

W wysiłkach, by odbić Tikrit, Irakijczycy znaleźli w zapasach ISIS na tym terenie kilka ton artykułów spożywczych i suszone owoce z Izraela razem z bronią, jak podaje arabsko-języczna agencja Al-Qad Press.

Odkrycie nastąpiło w momencie, gdy około 30 tys. irackich żołnierzy zaczęło kontrnatarcie z pomocą sił powietrznych, by odbić Tikrit z rąk bojowników ISIS.

1472209781o-505x284

Siły irackie atakują z trzech stron, a teraz kontrolują północne tereny wioski Albu Obaid i zachód miasta Tikrit, co może okazać się przewagą, by przejąć północną część Mosulu.

Operacja jest głównym testem irackich sił. Zeszłego czerwca około 13 tys. irackich żołnierzy zostawiło swe bronie, gdy tylko 2 tys. wojowników ISIS przejęło Mosul, miasto 1,5 miliona ludzi.

Zaczynając atak, irackie siły bezpieczeństwa natknęli się na tony „humanitarnych” środków spożywczych z izraelskimi etykietami. Podczas gdy ISIS nie dostaje dostaw broni bezpośrednio od wspierających państw – takich jak Izrael, Katar czy Turcja – pochodzą one od osób indywidualnych.

„To często osoby, które pracują w prywatnym sektorze firm zbrojeniowych, które robią te interesy, więc są w tym logistycznym biznesie i przenoszą te rzeczy do okoła”, powiedział Carafano.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s