Poszukiwania „złotego pociągu”

 

15.08.2016:

Kopią pod Wałbrzychem :) Jak myślicie, naprawdę coś tam jest? Dużo iłów i ziemi „jeziornej” nie pasującej do terenu. Tak jakby ktoś zasypywał niewygodne miejsce, albo zalewał je wodą – albo jedno i drugie. Naziści byli znani z tego, że większość fantów których nie mogli ze sobą zabrać w samej końcówce wojny, wrzucali do jezior. Dlatego za wczesnej komuny osuszano różne oczka wodna, w poszukiwaniu zatopionych skrzyń itp.

17.08.2016:

 

Reklamy

3 comments on “Poszukiwania „złotego pociągu”

 1. Witam. poniżej podam adres na którym można zobaczyć gdzie się znajduje owy „65 kilometr”oraz współrzędne.
  http://mapy.geoportal.gov.pl/imap/
  N 50*49′ /E 16*18′
  Po prawej stronie okna są trzy pojedyncze ikony „oko” pod sobą, włączając największe wyskoczy ikona po lewej stronie, wciskając „widok” później „dodaj mapę”, następnie zaznaczyć „WMTS” , z listy wybrać „ISOK Hipsometria i Cieniowanie ” wcisnąć „Połącz”, ustawić skalę na około „20” i „dodaj” i wyświetli się mapa terenu całej polski.

  Znajdźcie Zamek Książ i i sami zobaczycie że teren pod linię kolejową był przygotowany.

  Osobiście znam pana Kopra oraz jego żonę jednak od strony służbowej gdyż świadczymy im usługi i czasami normalnie się rozmawia.

  Osobiście uważam że pan Koper zrobił bardzo dużo dla Wałbrzycha od strony reklamy ponieważ do momentu owego pociągu Wałbrzych był postrzegany jako miasto „biedaszybów” i mówiono o nim ” Mordor” jak z powieści Tolkiena . Na dzień dzisiejszy mówi się tylko jako miasto „złotego pociągu” .

  pozdrawiam w Chrystusie.

  • Osobiście uważam że pan Koper zrobił bardzo dużo dla Wałbrzycha od strony reklamy ponieważ do momentu owego pociągu Wałbrzych był postrzegany jako miasto „biedaszybów” i mówiono o nim ” Mordor” jak z powieści Tolkiena .

   Ale za to macie ulicę Dmowskiego :)

 2. Życzę poszukiwaczom jak najlepiej. Problemy dopiero się zaczną, jeżeli rzeczywiście zostanie znaleziony domniemany „złoty pociąg” wraz z cenną zawartością. Znając życie oraz historię nie obędzie bez kłótni oraz przepychanek.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s