star

Gwiazda Dawida czy Romfana ?

 

Źródło: napoczatkuslowo.wordpress.com

„Tak, nosiliście namiot Molocha i gwiazdę bożka Romfana, bałwany, które uczyniliście, aby im bić pokłony; Przeto przesiedlę was poza Babilon.” Dzieje Apostolskie 7:43

Już sama mnogość heksagramu we wszystkich religiach świata łączona z pogańskimi bóstwami  dowodzi, że ten symbol nie wskazuje na Boga, gdyż Stwórca nie potrzebuje żadnych symboli, ale jest jednak ktoś kto bez nich nie może się obejść, a znany jest jako pan tego upadłego świata.

„Teraz odbywa się sąd nad tym światem; teraz władca tego świata będzie wyrzucony.” Jana 12:31

salomonHeksagram zbudowany jest z dwóch trójkątów równobocznych skierowanych w dwóch przeciwnych kierunkach, góra i dół.

 

heksaJego ukryte znaczenie jest związane z przekazaniem wiedzy poznania dobra i zła, z góry czyli Nieba (trójkąt górny) na Ziemię(trójkąt dony) czyli dół. To wydarzenie, które reprezentuje heksagram było powodem upadku człowieka, który od tamtego momentu popadł w niewolę grzechu, co było chwilowym zwycięstwem szatana. Jego cechy geometryczne łączą się ściśle z liczbą 3 i 6. Co jest nawiązaniem do liczby Bestii 666.

 1. Sześć wierzchołków
 2. Sześć trójkątów
 3. Sześć wewnętrznych ścian heksagonu

heksagonTaki heksagram został zbudowany z 13 pentagramów i umieszczony na Wielkiej Pieczęci Stanów Zjednoczonych, która pojawia się również na banknocie jedno dolarowym – symbolu władzy i kontroli ludzkości.

onedollar1

 

25 comments on “Gwiazda Dawida czy Romfana ?

 1. W środku heksagramu jest Słońce, centrum religii Wielkiego Babilonu. Według nauki starożytnego Babilonu za symboliką solarną znajdują się moce

  http://christianitybeliefs.org/end-times-deceptions/the-star-of-david-deception/

  http://www.trinitytruth.org/paganoriginsofthetrinity.html

  Pochodzenie i znaczenie liczby Bestii 666 można znaleźć w starożytnym Babilonie, który zapoczątkował kult solarny i którego podstawą jest właśnie liczba 666. Wiele osób szuka tej liczby błędnie w chipach i znaku Bestii, ale jej prawdziwe znaczenie jest duchowe i ona wskazuje na tożsamość Bestii.

  http://www.666numberofthebeast.com/666numberofthebeast.html

  • A tu jeszcze taki smaczek z Harrego Pottera. Trójca słoneczna na tarczy zegarka reprezentująca trzy stany słoneczne wschód, południe i zachód z wszystko widzącym okiem solarnym w centrum.

    • Może nie korci, ale mam chyba radar w głowie do wychwytywania tego co oni tam ukrywają. Mimo wszystko to interpretowanie tego po jakimś czasie zaczyna mieć różnorakie negatywne strony i im na tym zależy aby się zanurzać w tym i doszukiwać się tajemnych znaczeń, ale w gruncie to cały czas to jedno i to samo przekazywane na różne sposoby. Dlatego ograniczyłem to do minimum, ale od czasu do czasu mimowolnie coś tam wpadnie, tak jak ta Triquetra na zegarku, ale nawet taki niepozorny szczególik może powiedzieć więcej niż 2 godziny filmu.

   • W teledysku Taylor Swift – Bad Blood w 1:14 pojawiają się trzy bliźniacze siostry przedstawione jako – The Trinity (trójca). W 3:45 na ich głowach pojawiają się numery 90, 89 i 88. Taki układ odnosi się do trzech krawędzi trójkątnej liczby 90, a na trójkątność kładziono w starożytności szczególny nacisk. Suma zawartych obiektów w środku trójkąta o podstawie 90 to 4095. Wartość taka w systemie heksadecymalnym jest równa trzem literą FFF a więc 666 ponieważ litera F w grece i w angielskim ma odpowiednik liczbowy 6.

    Może trochę to naciągane, ale w tle całego teledysku przewija się elektronika i zaawansowana informatyka, a do niskopoziomowego programowania czyli sterowania procesorami, adresowania zmiennych, adresów IP używa się właśnie zapisu heksadecymalnego.

 2. Jeśli zaglądasz na YouTube to polecam Ci kanały Russianvids i Polarisation Nation Media – tutaj zwłaszcza analizę filmu powrót do przyszłości -bardzo interesująca.

  • To jest fałszywy trop. Po pierwsze, w ilu manuskryptach, niby najstarszych, ją znaleziono? Septuaginta i 3 kodeksy aleksandryjskie też niby najstarsze, a znajdowano zwoje w śmietnikach. PO drugie, w ST są nawiązania do 666, jak chociażby w historii króla Salomona oraz ilości złota które otrzymywał w trybucie. U starożytnych Ojców Kościoła też jest mowa o 666.

   • Ten manuskrypt to Papirus 115 – najbliższy oryginałowi tekst, a te biblijne nawiązania to:
    „And from the New Testament, there is this striking evidence: „the beast” (Revelation 13:2), „the harlot” (1 Corinthians 6:16), „evil” or „wickedness” (Matthew 12:45), and „deceived” (1 Timothy 2:14), all have numeric values of 616. „Mystery Babylon” has a numeric value of 616 x 3. „The great harlot sitting upon” has a numeric value of 616 x 2″
    Wiem, o tych talentach złota. Co do źródeł to ja nie popieram mainstremowej zasady (popularnej np. na wiki), że liczy się ilość źródeł twierdzących, że jest tak – gdyż jest to zakłamana demokratyczna zasada a nie obiektywna absolutna prawda, w bardzo wielu ważnych tematach (jak ekonomia, religia, polityka itp.) można się na niej przejechać gdyż ilością przykrywa autentyczne jakościowe perełki. Co do ojców kościoła to nie zgadzam się z nimi w różnych kwestiach, a sam nie święty kościół w różnych sprawach się często mylił i myli się nadal, świadomie (czasami nieumyślnie) powtarzając te błędy (np. językowe tłumaczenie) gdyż ich zdemaskowanie po tylu latach ich wciskania mogłoby przyczynić się do osłabienia reputacji kościoła, nie wspominając już o kompletnych kłamstwach jak data narodzin Jezusa.
    MówiącyJakJest

    Pozdrawiam, życzę pełnego zdrowia!
    P.S. Co oznacza Twoja nazwa: radtrap?

    • Gra słów o różnych znaczeniach.

     Mnogość źródeł rzeczywiście nie musi oznaczać prawdy, ale z drugiej strony… budować ją na jednym manuskrypcie? :)

     Salomonowi Bóg błgosławił, ale nie da się ukryć, że sam król odwrócił się od Niego, budując wszystkie te świątynie dla obcych bóstw. jako wielki odstępca stał się czołową postacią w tradycji masońskiej. 666 talentów w jego historii, czy np. przykłady podane przez Cupaka, pokazują że liczba ta była znana w PŚ przed powstaniem Ks. Apkalipsy. Zakończenie artykułu który podałeś jest cokolwiek zastanawiające: autor konkluduje, że liczba 666 jest tak naprawdę dobra i chrześcijanie powinni dobrze się o niej wypowiadać.

     Autor wnioskuje to po przykładach użycia 666 w BIblii (trybut w złocie, wymiary świątyni Salomona), stwierdzając że są to tak naprawdę pozytywne przykłady. Szkopul w tym, że wcale nie są pozytywne, ponieważ sam król Salomon taką postacią pozytywną nie jest. W najlepszym przypadku – jest „problematyczny”.

     Satanisci używają tej liczby i tego nie da się ukryć. Nie znane mi są przykłady używania 616.

     • To raczej nie przypadek że, król Salomon zaczął otrzymywać właśnie te 666 (1Krl 10:14) talentów złota tuż przed pokochaniem córki faraona i innych kobiet, które oddawały cześć pogańskim religiom i bożkom reprezentowanym przez obiekty na niebie.

      „Król Salomon pokochał wiele kobiet cudzoziemskich: córkę faraona, Moabitki, Ammonitki, Edomitki, Sydonitki, Chetytki.
      Z narodów, co do których Pan nakazał Izraelitom: Nie łączcie się z nimi i one niech się nie łączą z wami, nakłonią bowiem na pewno wasze serca do swoich bogów. Otóż do tych zapałał Salomon miłością”.
      Pierwsza Królewska 1:11 – 12

      • Można wywnioskować, że 666 jest symbolem zawarcia unii ekonomiczno-państwowo-religijnej z królami tego świata i ich fałszywymi religiami, tak jak robiła i robi Wielka Nierządnica (analogicznie Król Salomon również popadł w nierząd duchowy z królami ówczesnego świata a ich wspólną płaszczyzną stało się duchowe odstępstwo).

       „Toteż poszedł Salomon za Asztartą, boginią Sydończyków, i za Milkomem, ohydnym bałwanem Ammonitów.”

       • Co do szatanistów to oni nie mówią jak jest np. twierdzą, że szatan nadal jest aniołem światłości, choć ten tytuł stracił, wierzą w jakąś bzdurną pseudo-biblię itp – zarówno swoich jak i ludzi z zewnątrz okłamują.
        W kabale liczba 666 oznacza stworzenia świata i doskonały świat.

        Salomon kiedy budował Świątynię Jerozolimską robił to dla Boga, a dopiero później miał popaść w bałwochwalstwo. Jest też tradycyjna teza, że został podmieniony przez demonicznego sobowtóra (taką matrioszkę), który to robił wszystkie te bezeceństwa (bałwanochwalstwo, ofiary z ludzi), a sam Salomon miał być wygnany acz później miał powrócić i odzyskać władzę. Co do jego związków z córkami innych władców to on wcale nie był pierwszym znanym z tego monoteistycznym hebrajczykiem (Abraham, Józef, Mojżesz), a one same miały oficjalnie przechodzić na monoteizm, acz w praktyce dalej wierzyły w swoje stare pogańskie zwyczaje-tradycje.
        MówiącyJakJest

  • Gdzie biblijna symbolika wskazuje na 616 ?
   Z tego co mi wiadomo PŚ potwierdza że to jest na 100% liczba 666.

   Król babiloński kazał zbudować posąg Bestii, którą widział we śnie jej rozmiary to 60 łokci x 6 łokci = 360 = 36 x 10 które od razu rzuca się w oczy jako trzy szóstki.

   Niebo przez babilońskich astrologów zostało podzielone na 36 konstelacji (Dekany) pośród, których poruszało się Słońce przez 10 dni co daje 36 x 10 = 360 = 1 cykl = 1 rok

   W Babilonie najwyższy bóg był reprezentowany przez Słońce, które górowało na bogami reprezentowanymi przez inne planety, gwiazdy czy konstelacje. Słońce było ojcem(królem niebios) tych bogów, a matką(królową niebios) Księżyc co widać w Babilonie i Wielkim Babilonie na każdym kroku. Do ochrony przed ich dziećmi złymi bogami używano takiego amuletu.


   Cała ta religia stworzona w Babilonie (głowa ze złota z Księgi Daniela) ciągnie się tak już od tysięcy lat przez wszystkie części posągu, który śnił się Nabuchodonozorowi. Rzymianie z obawy przed złymi bogami też nosili ten babiloński amulet ( odpowiednik dzisiejszych cudownych medalików, szkaplerzy, które to mają dawać noszącym ochronę i łaski noszonego przy sobie bóstwa) , który miał nadrzędną władzę i moc. Na tym amulecie znajduje się oczywiście heksagram i magiczny kwadrat słońca, którego suma jego trzydziestu sześciu pól (6×6) wynosi 666.

   1 + 2 + 3 + 4 + 5 + 6 + 7 + 8 + 9 + 10 + 11 + 12 + 13 + 14 + 15 + 16 + 17 + 18 + 19 + 20 + 21 + 22 + 23 + 24 + 25 + 26 + 27 + 28 + 29 + 30 + 31 + 32 + 33 + 34 + 35 + 36 = 666

   Tak w skrócie z tego artykułu co podałem wcześniej, warto przeczytać cały niestety jest po angielsku.

   • Tutaj są dekany (36). Pomiędzy, którymi krążyło w ciągu roku Słońce, Księżyc i planety.

    Znaki zodiaku i podział na dekany dotarł do Egiptu właśnie z terenów Mezopotamii czyli Babilonu.

    http://hufu5.republika.pl/strona5/zodiak4.htm

    PŚ ma jasny i prosty przekaz co to tego czym jest religia babilońska:

    „I nie popatrzy (człowiek) więcej na ołtarze [bożków] – dzieło rąk swoich, i nie spojrzy na to, co wytworzyły ludzkie palce – na aszery i słupy poświęcone słońcu.” Izajasza 17:8

 3. Co do kultu słońca i symboli gwiazdy to małe sprostowanie:
  Pentagram to gwiazda poranna, wschodząca czyli planeta Wenus – Isztar/Asztar/Esther.
  Heksagram, gwiazda sześcioramienna, Dawida, pieczęć Salomona, to Saturn.
  Swastyka to słońce, ale w wersji potrójnej to czarne słońce którym jest księżyc-„nocne słońce-gwiazda ezoteryków, magów itp, chodź jest też indentyfikowane z Saturnem, reprezentuje kabalistyczne Daath/Daat/Daas, Darth/Dark.
  MówiącyJakJest

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s