Wspomnienie św. Marii Magdaleny podniesione do rangi święta

 

Źródło: deon.pl

10.06.2016

„Aby podkreślić znaczenie tej, która jest pierwszą apostołką Zmartwychwstania, bo przekazała radosną nowinę apostołom, wspomnienie św. Marii Magdaleny zostaje podniesione do rangi święta i obdarzone własną prefacją” – czytamy w opublikowanym dziś dekrecie.

W związku z wyrażonym przez Franciszka pragnieniem, Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentu opublikowała dekret, w którym celebrowanie dnia św. Marii Magdaleny – obecnie wspomnienie obowiązkowe, stanie się świętem.

Dokument podkreśla, że „decyzja ta wpisuje się w aktualny kontekst kościelny, który domaga się pogłębionej refleksji o godności kobiety, nowej ewangelizacji i wielkości tajemnicy Bożego Miłosierdzia. Już Jan Paweł II zwrócił uwagę nie tylko na rolę kobiet w misji Chrystusa i Kościoła, ale także na rolę Marii Magdaleny jako świadka – kobiety, która pierwsza ogłosiła apostołom zmartwychwstanie. Jest ona przykładem pierwszej autentycznej ewangelizatorki, jest apostołką apostołów”.

W dekrecie czytamy również, że „z pewnością Maria Magdalena należała do grupy uczniów Jezusa, szła za nim aż pod krzyż i do ogrodu, w którym znajdował się grób. Ewagelia Jana mówi, że płakała, bo nie znalazła ciałą Pana. Jezus okazał jej miłosierdzie pozwalając, by rozpoznała go jako mistrza i przekształcił jej łzy w radość paschalną Powiedział do niej: „nie zatrzymuj mnie”. Jest to zaproszenie skierowane do całego Kościoła – aby wejść w doświadczeie wiary, które przekracza ludzkie rozumienie Bożej tajemnicy. To dobra lekcja dla każdego ucznia Jezusa – aby iść do innych ludzi i ogłaszać i radość Zmartwychwstania”. 

„Dlatego celebracja liturgiczna wspomnienia tej kobiety powinna być obchodzona tak samo jak święta liturgiczne apostołów w kalendarzu rzymskim” – czytamy w dekrecie. 

Święto będzie obchodzone 22 lipca – w dniu, w którym dotychczas wspominano świętą Marię Magdalenę.

 


 

Komentarz Radtrapa:

 

Symboliczne wyniesienie dnia Marii Magdaleny do rangi ważnego katolickiego święta, jest działaniem doskonale wpasowującym się w ukryty plan wrzucenia wiernych katolickich w objęcia gnostycyzmu, a ujmując to jeszcze dokładniej: zwiedzenia około-katolików, którzy wyprą się własnej wiary na rzecz ufności w nieomylność papieską.

Sama nazwa dekretu „De apostolorum apostola” (O apostołce apostołów), jest rzuceniem metalowej rękawicy w twarz całej tradycji apostolskiej, wywyższa on bowiem tą kobietę ( o której Nowy Testament mówi w sumie niewiele i zdawkowo) do rangi nie tylko apostoła posłanego ludziom przez Chrystusa, ale wręcz przedstawia ją jako najważniejszego z apostołów.

W podobnym duchu odnosiły się do niej starożytne sekty gnostyckie, pochodzące od Danitów rody królewskie Europy czy Katarowie, którzy za swoją wiarę, w której ważnym elementem było głoszenie nauki o małżeństwie Marii Magdaleny z Chrystusem, zostali przez podobno ten sam, nieprzerwany w swojej tradycji Kościół katolicki… wyrżnięci w pień. To gnostycki apokryf „Ewangelia Marii Magdaleny” przedstawiał ją jako apostołkę apostołów, dysponującą wiedzą i zaufaniem Zbawiciela o której męscy apostołowie mogli tylko pomarzyć.

Papież Franciszek jest narzędziem używanym przez tajne stowarzyszenia do zniszczenia Kościoła Rzymu. Ma on za zadanie pozbyć się resztek zachowanej jeszcze w Watykanie tradycji apostolskiej, popychając katolików w kierunku ekumenicznej religii światowej, w której czcić się będzie jedynie Chrystusa w wersji gnostycznej. Katolicy mają w przyszłości zaakceptować ideę, że Chrystus mógł mieć ziemskie potomstwo – tym samym niektórzy ludzie żyjący pośród nas mogą być Jego potomkami, mogą też rościć sobie pewne wyjątkowe przywileje w nadchodzącym porządku świata.

Promowanie idei apostołki apostołów może być też zapowiedzią rychłego święcenia kobiet na duchownych katolickich, kolejnego elementu nowej religii i porządku świata, w którym podkopany będzie obowiązujący przez wieki model patriarchalny i męski monopol na polu ewangelizacji. Nadawanie Magdalenie roli której wg Biblii nie posiadała, widoczne jest również w popkulturze i mediach – w popularnym serialu telewizyjnym „Biblia”, Duch Święty zostaje zesłany nie tylko apostołom, ale również przebywającej wśród nich Marii – co jest oczywiście niezgodne z przekazem biblijnym.

Papież jezuita doprowadza do systematycznego i powolnego rozkładu Kościoła Rzymu, dokonując zemsty za zdradę średniowiecznego papiestwa wobec Templariuszy i Katarów. Jak przypomniał kolega Stanisław Bulza, dzień 22 lipca jest nie tylko świętem tej kolektywnej, stworzonej z kilku kobiet postaci znanej jako „Maria Magdalena”, ale także dniem męczeństwa jej wyznawców z sekty katarskiej, zmasakrowanych przez katolickie wojska po zdobyciu miasta Béziers  w dniu 22.07.1209 r.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s