Leczą, a wyleczyć nie mogą. Globalny rynek leków na raka osiągnął 107 miliardów dolarów zysku w 2015 r.

 

NBC News / End of the American Dream, opr. G

Jeśli żyjesz w USA, to masz 1/3 szans na to, że będziesz miał nowotwór za swojego życia. Jeśli jesteś mężczyzną, szanse zwiększają się do 1/2. Natomiast prawie każdy w Stanach zna kogoś, kto cierpi na raka, lub kogoś, kto na niego zmarł. Jednakże nie zawsze tak było. W latach 1940 tylko jeden na szesnastu amerykanów mógł mieć raka. Coś się stało, co spowodowało, że liczba zachorowań na raka po prostu eksplodowała, a nowotwór wkrótce przegoni choroby serca i stanie się główną przyczyną śmierci w Ameryce.

WHO oznajmiła, że około 14 milionów nowych przypadków raka co roku jest zdiagnozowanych dookoła świata. Przewiduje się, że liczba nowych przypadków wzrośnie o 70% w ciągu następnych dwóch dekad. Jak to jest możliwe, że miliardy dolarów wydane na badania i postęp technologiczny jak dotąd nie doprowadziły do wynalezienia lekarstwa?

W Ameryce na badania nad rakiem wydano więcej pieniędzy, aniżeli na każdą inną chorobę.

Jak wspomniałem, procent ludzi, którzy mają raka, ciągle rośnie. Można powiedzieć, że przegraliśmy wojnę z rakiem. Na początku zeszłego wieku, tylko 1/20 osób mogła zachorować na nowotwór. W latach 1940 – 1/16. W latach 1970 – 1/10. Dzisiaj – 1/3.

Jeśli zdiagnozowano u ciebie raka, lekarzom nie pozwolono oferować pacjentom „alternatywnych metod” leczenia. Mają pozwolone tylko oferować te metody, które nakazuje im system. Jedną z nich jest chemioterapia. To koszmar, który wcześniej zabija pacjenta, zanim zabije raka.

Oto, co napisał dr Ralph Moss w książce pt. „The Cancer Industry”:

W końcu, nie ma żadnych dowodów na to, że chemioterapia w rzeczywistości przedłuża żywotność w zdecydowanej ilości przypadków, a to jest wielkie kłamstwo odnośnie chemioterapii, że istnieje jakieś powiązanie (zależność) między kurczeniem się guza i przedłużaniem życia pacjenta.

Dlaczego onkolodzy tak bardzo naciskają na chemioterapię? Cóż, dlatego, że zarabiają na tym ogromne pieniądze.

140601-chemotherapy-jsw-1034a_d68711d64905994b1c5d795a6fa91f76.nbcnews-ux-2880-1000

Urządzenie do chemioterapii

 

Wg badań Stevena Levitt’a i Stephena Dubner’a, onkolodzy są jedną z najlepiej płatnych grup lekarzy, ich średni dochód rośnie najszybciej ze wszystkich specjalizacji w branży. Więcej niż połowa ich dochodów pochodzi ze sprzedaży i zarządzania chemioterapią. Onkolodzy czerpią ogromne profity, niekiedy 2/3 ich zarobków pochodzi z leków stosowanych w chemioterapii.

Ten model biznesowy jest zupełnie inny, w porównaniu do innych lekarzy. Leków stosowanych w chemioterapii nie możesz kupić w zwykłej aptece. Onkolodzy kupują je po cenach hurtowych, wyznaczają swoje ceny i wystawiają rachunek firmom ubezpieczeniowym. Ten legalny sposób zarabiania na lekach na raka jest unikalny. Zarabiają pieniądze na lekach, potem przekonują cię, byś je brał, by uratować twoje życie. To OGROMNY konflikt interesów. Sprzedają leki i pobierają opłaty za wprowadzenie ich do twojego organizmu.

System ten jest głęboko skorumpowany. Ale nic się nie zmieni w najbliższym czasie w tej kwestii, bo są zarabiane setki miliardów dolarów.

NBC News podaje, że w 2015 r. na całym świecie na leki na raka wydano ponad 107 miliarda dolarów. Wg wyliczeń IMS Health, leczenie pacjenta z rakiem, który miał prywatne ubezpieczenie, kosztuje średnio 58 tys. dolarów.

Co ciekawe, wg raportu amerykański rynek raka stanowi 45% globalnego rynku, pomimo faktu, że mieszkańcy USA stanowią tylko ok. 4,5% ludności całego świata.

W 2015 r. wydano 107 miliardów dolarów na leki na raka. W 2014 r. było to 100 miliardów dolarów, a to o 10% więcej niż w 2013, również więcej o 75 miliardów niż pięć lat temu. IMS szacuje, że do 2020 r. rynek ten osiągnie 150 miliardów dolarów.

 

Advertisements

5 comments on “Leczą, a wyleczyć nie mogą. Globalny rynek leków na raka osiągnął 107 miliardów dolarów zysku w 2015 r.

 1. Więc twierdzicie, że lek na raka istnieje i lekarze pozwalają swoim dzieciom/rodzinom umierać byle tylko pieniądz dalej krążył?

   • Tak, jest jednym z takich sposobów , dlatego wczoraj skorumpowane towarzystwo oznajmiło to:

    ==Lekarze: Nie potwierdzono, że marihuana leczy nowotwory
    Dodano dzisiaj 10:51

    Lekarze, konsultanci krajowi oraz onkologiczne towarzystwa naukowe w rozesłanym do mediów oświadczeniu napisali, że działania pochodnych marihuany w leczeniu nowotworów nie zostały potwierdzone w warunkach klinicznych.
    Lekarze zabrali głos w tej sprawie w związku z dyskusją, jaka toczy się wokół możliwości zastosowania pochodnych marihuany w chorobach nowotworowych. W oświadczeniu napisali, że badania, które sugerowały przeciwnowotworowe działanie tych preparatów, miały wyłącznie charakter eksperymentalny, a ich wyniki nie zostały potwierdzone w warunkach klinicznych.
    „Preparaty te nie są zarejestrowane w tym wskazaniu w jakimkolwiek kraju na świecie. Dotychczasowe doświadczenia w ich stosowaniu dotyczą wyłącznie niepożądanych objawów towarzyszących chorobie nowotworowej i jej leczeniu, takich jak nudności i wymioty związane z chemioterapią lub radioterapią, bóle, duszność i brak apetytu” – czytamy w piśmie.
    Pod oświadczeniem zatytułowanym „Stanowisko onkologicznych towarzystw naukowych i konsultantów krajowych w dziedzinie onkologii dotyczące stosowania pochodnych marihuany w leczeniu nowotworów” podpisali się:
    Prof. dr hab. Jacek Fijuth, przewodniczący Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Onkologicznego
    Prof. dr hab. Piotr Rutkowski, prezes Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej
    Prof. dr hab. Krzysztof Składowski, prezes Polskiego Towarzystwa Radioterapii Onkologicznej
    Prof. dr hab. Piotr Wysocki, prezes Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej
    Prof. dr hab. Rafał Dziadziuszko, konsultant krajowy w dziedzinie radioterapii onkologicznej
    Prof. dr hab. Arkadiusz Jeziorski, konsultant krajowy w dziedzinie chirurgii onkologicznej
    Prof. dr hab. Maciej Krzakowski, konsultant krajowy w dziedzinie onkologii klinicznej
    Projekt Kukiz’15
    W lutym tego roku poseł Kukiz’15 Piotr Liroy-Marzec złożył na ręce marszałka Sejmu projekt ustawy dopuszczający leczniczą marihuanę.
    – To projekt, na który ludzie czekali od bardzo wielu lat. Ludzie chorzy, umierający, cierpiący na poważne choroby. Tak samo ludzie na wózkach inwalidzkich. Projekt, który powstawał bardzo długi okres czasu. Szczególnie w ostatnich miesiącach był konsultowany z wieloma grupami ekspertów. Wydaje nam się, ze przygotowaliśmy najlepszy, jaki można było przygotować. Liczymy, że nie będzie zawierał żadnych błędów, które mogą go zatrzymać – powiedział wówczas poseł Piotr Liroy-Marzec.
    „Ustawa Kality”
    Przedstawiciele SLD przedłożyli w Sejmie petycję do Sejmu w sprawie tzw. ustawy Kality mającej na celu legalizację marihuany do celów medycznych.
    Petycja zawierającą apel o zmianę przepisów, które umożliwiłyby leczenie za pomocą medycznej marihuany oraz substancji zawierających olej konopny, została złożona w obecności sekretarza generalnego SLD Marcina Kulaska, wiceprzewodniczącego Andrzeja Szejna oraz dyrektora SLD d/s prawnych Katarzyny Bernadetta Olszewskiej.
    / Źródło: Wprost.pl
    =================

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s