Eurowizyjne posłowie

 

Intrygująca i misternie zaplanowana otoczka tegorocznej Eurowizji wydaje się mieć niewiele wspólnego z finałowymi wynikami, z dużej chmury spadł mały deszcz, zaś wygrana Ukrainy zamiast do hasła „Come Together” bardziej pasuje do „Break Apart”, biorąc pod uwagę że Rosja może teraz wstrzymać się z wysłaniem reprezentacji na teren rywala z którym toczy wojnę. Zwłaszcza jeśli dojdzie do eskalacji konfliktu na ziemiach tzw. „Noworosji”.

Nie oznacza to jednak że konkurs był uczciwy. Było już wspominane o wzorze numerologicznym, który widać w działaniu od roku 2012. W tym wpisie nie chodzi o jego wytłumaczenie (ponieważ nie jest mi znane), ani o dalsze rozpisywanie się nad symboliką widowiska w Sztokholmie, ale o pokazanie że istnieje jakiś nie-muzyczny klucz wg którego dobiera się zwycięzców Eurowizji od przynajmniej 5 lat.

Pierwszy interesujący przykład, choć jeszcze nie początek wzoru, pojawia się w roku 2011 gdy konkurs transmitowany z Niemiec wygrali reprezentanci bardzo europejskiego Azerbejdżanu – duet Eldar Qasimov i Nigar Camal. Być może wymyślili to Azerowie, ale bardziej prawdopodobne że byli to jednak Szwedzi (czy też obywatele szwedzkojęzyczni) odpowiedzialni za stworzenie piosenki i scenicznej choreografii dla „Running Scared”.

Poniżej będzie liczona również numerologia z dat narodzin w obowiązującym kalendarzu żydowskim. Dzień w tym kalendarzu kończy się po zachodzie słońca, więc w jednym dniu gregoriańskim mamy zawarte dwie daty żydowskie. Ponieważ w internecie nie ma informacji o tym w której części dnia rodzili się dani wokaliści, przyjmiemy że chodzi o narodziny przed zachodem słońca. W takim wypadku pojawi nam się przed oczyma interesująca zależność.

Tak więc pan Eldar urodził się w niedzielę, 04.06.1989 (numerologia 1) oraz 1 sivana (10, ponieważ był to rok przestępny, z dodatkowym miesiącem) 5749 (numerologia 9). Nigar urodziła się w niedzielę 07.09.1980 (numerologia 7) oraz 26.12.5740 (numerologia 9). Trzeba pamiętać że sprawami Eurowizji zarządzają teraz Skandynawowie, głównie Szwedzi, ale również Norwegowie. Tak więc to kabaliści mieszkający na tym półwyspie nie tylko oficjalnie zarządzają sprawami konkursu, nie tylko pomagają w organizacji eventów, zliczają głosy, ale również ustalają pewne rzeczy nieoficjalnie – przygotowują przyszłych zwycięzców.

W przypadku Eurowizji 2011 widać że komuś zależało aby dobrać ludzi o zbieżnych wartościach numerologicznych. Najważniejszy w tym momencie wydaje się być kalendarz żydowski, co będzie również widoczne w kolejnych przykładach. Musieli wtedy wpaść na kolejny pomysł który zaczął być realizowany od przyszłego roku, gdy w Baku wygrała Loreen.

2012: Loreen ur. w niedzielę 16.10.1983 oraz 09.02.5744

2 i 4

2013: Emmelie de Forest ur. w niedzielę 28.02.1993 oraz 07.06.5753

7 i 6

2014: Conchita ur. w niedzielę 06.11.1988 oraz 26.02.5749

7 i 8

2015: Måns Zelmerlöw ur. w piątek 13.06.1986 oraz 06.10.5746 (Szawout + rok przestępny)

7 i 10(1)

Poczynając od Loreen, w numerologii żydowskiej widać że z każdym kolejnym rokiem wartość wzrastała o 2. Mamy też jedną 11-tkę, oraz trzy 7-ki w numerologii gregoriańskiej. Dodatkowo nadprezentacja niedzieli – z tego pewnie w końcu zrezygnowano, bo zaczynało się robić zbyt oczywiste. Jeśli więc ktoś chciał kontynuować ten wzór, to pierwsze co przychodziło do głowy, to wśród potencjalnych zwycięzców szukać kolejnej 7-ki gregoriańskiej oraz osoby z 3-ką w kalendarzu żydowskim. Były dwie takie wokalistki – z Belgii oraz Hiszpanii. Po odrzuceniu raczej nie narzucającej się w promocji Belgijki, została 34-letnia reprezentantka Hiszpanii – „Barei”, wokalistka bez spektakularnych sukcesów czy kariery, choć pochodzi z bogatej i znanej w Hiszpanii familii Reyzabal.

29.03.1982 oraz 05.07.5742

7 i 30(3)

Co niby miała znaczyć ta 3-ka na jej koszulce?

bare03

Już wcześniej zaczęto wystawiać do konkursu „podpuchy”,  z których jedną okazała się Hiszpanka. Po bardzo złym wyniku w finale (równe 77 punktów, mocno zmanipulowany i obniżony wynik), wyglądała na autentycznie zszokowaną i przybitą. Myślała że idzie po zaskakujące wszystkich zwycięstwo, zaś szwedzcy organizatorzy tylko ją w tym utwierdzali przez kilka miesięcy. Nawet jej piosenka „Say Yay” traktowała o podnoszeniu się z ciągłych upadków, na przekór przeciwnościom losu. Było to odwołanie do jej horoskopu urodzinowego oraz tranzytów podczas których się urodziła.

W astrologii wierzy się że koniunkcja planet jest (zazwyczaj) najlepszym z możliwych tranzytów ciał niebieskich, ponieważ ogniskuje pozytywne właściwości z nich płynące. Przeciwieństwem koniunkcji jest opozycja, najgorszy z możliwych tranzytów. Niewiele lepsze są kwinkunksy. 29.03.1982 nastąpiły tylko dwa tranzyty – oba to kwinkunksy.

Kwinkunks Słońca do Jowisza

Często snujesz wielkie plany, śnisz o wielkich rzeczach, aby na końcu je porzucić gdy zdasz sobie sprawę że są nieosiągalne, albo że nie masz sił ani możliwości aby je zrealizować… (cafeastrology)

Kwinkunks Merkurego do Plutona

Kompulsywna część twojej natury może spowodować że stracisz nad sobą kontrolę. Twój osąd wydarzeń (samego siebie oraz innych) może być tak ostry, że nie jesteś w stanie poczynić sensownego i ciągłego progresu we własnym życiu.

Ci ludzie sami kreują rzeczywistość w którą wierzą, zachodzi więc pytanie ile naprawdę jest warta ich „wiedza tajemna”?

Było jeszcze kilka innych propozycji, za którymi może nie stał „wzór”, ale było tam sporo symboliki i zabawy z numerologią, jak choćby opisywana wcześniej Rosja. Ostatecznie wygrała Jamala z Ukrainy, która była wprawdzie wysoko w rankingach, ale absolutnie nie była największym z faworytów. Głównymi faworytami były Rosja, Australia, oraz przez większą część po zaprezentowaniu wszystkich piosenek – Francja. Nie można odmówić Tatarce umiejętności wokalnych… ale czy ukraiński tryumf – przy pomocy ewidentnie politycznej piosenki grającej na ludzkich sumieniach – został osiągnięty w pełni uczciwie?

Piosenka traktuje o deportacji Tatarów krymskich która miała miejsce zaraz po zakończeniu II wojny światowej, podczas której doszło do śmierci tysięcy ludzi. Nikt tu nie broni Stalina, ani nie umniejsza cierpienia tych rodzin, ale po pierwsze – czerwoni deportowali znacznie więcej narodów, samych Polaków którzy cierpieli z powodu zsyłek rosyjskich było w historii znacznie więcej niż Tatarów – i nikt nie pisze o tym piosenek na Eurowizję.

Po drugie – nikt nie mówi o tym dlaczego do tych zsyłek na Krymie doszło. Wielu Tatarów walczyło po stronie Nazistów z Rosjanami. Wśród tych Tatarów było wielu zbrodniarzy, którzy dopuszczali się najohydniejszych tortur. Gdy Niemcy zaczęli się wycofywać, krymscy kolaboranci ukryli się wśród swoich, a muzułmańscy swoi jak to swoi – własnych ludzi przecież nie wydadzą, choćby nie wiadomo co. Dlatego zastosowano odpowiedzialność zbiorową. Zesłano prawie wszystkich, nieważne winnych czy niewinnych. Nawet Sowieci którzy słynęli przecież z okrucieństwa, byli zszokowani gdy dowiedzieli się od słowiańskich mieszkańców o tym co wyprawiali podczas okupacji ci pochowani teraz za kiecami własnych kobiet Tatarzy.

Takie jest podwójne dno historii „1944”.

dmuch

Jeszcze raz – Eurowizja na Ukrainie nie pasuje do przesłania „Come Together” ponieważ jest potwarzą dla Rosji i krajów które stoją za nią murem – z powodów politycznych – jak np. Grecji.

Dopiero po konkursie…. pojawiło się sprostowanie.

loreenjamala3

2016: Jamala ur. w sobotę, 27.08.1983 oraz 18.12.5743

2 i 4

Jamala posiada te same wartości numerologiczne co Loreen. 2 z daty gregoriańskiej, 4 z daty żydowskiej.

Tak więc doszło do zamknięcia tego cyklu… albo jego zrestartowania.

Gdybym ja stał za tworzeniem i preparowaniem takich wydarzeń, to na pewno szukałbym w internecie albo miał od tego grupę ludzi, którzy za mnie szukaliby w sieci tych którzy próbują rozgryźć i ujawnić ich pomysły. A jakbym już znalazł – to próbowałbym zmylić tropy i jeśli to możliwe , to również dać tym bezczelnym ciekawskim prztyczka w nos.

 

 

Radtrap

 

Reklamy

15 comments on “Eurowizyjne posłowie

 1. Piosenkę Hiszpanka uważam, że miała całkiem fajną. Może nie jakąś ambitną, ale rytmiczną i wpadającą w ucho. No, ale tak zagrali Rosji na nosie i wygrała Ukraina a cykl rozpoczęli od nowa.

 2. Tak….. jakoś nie przewidział pan zwycięzcy eurowizji, co pan zapowiadal wczesniej- pamietam jak pan napisal, że napisze pan przed eurowizją, kto wygra. I jakoś nikt z wymienionych przez Pana ”kandydatów” nie odniósł zbyt wielkiego sukcesu…. Wszystko co było napisane na tym blogu o eurowizji i o innych rzeczach pewnie tak samo- to czyste przypuszczenia, ktore sie nie sprawdzają, wiec prosze przestac mieszac ludziom w glowach- skoro zwyciezcy są wybierani jakims ”magicznym” trybem, to czemu nikt z panskich przewidywan z rozniymi ”symbolikami” nie wygral- a byl pan taki pewien swoich racji- to jedna wielka sciema i jedynym zrodlem ktore klamie jest ta bezsensowna strona. Nie czytajcie tych klamstw

  • Sprawiedliwy chyba tylko w Twojej głowie zrobiło się zamieszanie.
   Radtrap podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat symboliki Eurowizji, mniej lub bardziej trafnymi. Nie przypominam sobie, żeby gdzieś napisał, że będzie dokładnie tak jak przewidział.
   Bezsensowna to nie jest ta strona ale Twoje bezkrytyczne i zbyt emocjonalne podejście do tego, co czytasz w internecie. Nabierz dystansu, filtruj informacje a unikniesz w przyszłości takich przykrych zawodów :)
   pozdrawiam

  • Jak ta strona jest dla Ciebie bezsensowna to idź poczytaj bravo albo fakt. Jesteś zwykłym ignorantem żyjący w matrixie.

  • Sprawiedliwy,

   sprawiedliwość Sprawiedliwością,
   Wygrany przegranym,
   przypuszczenia Przypuszczywością,
   Rad Radtapem, a seler w gardle
   ością…
   muszę popić… zakrztusiłem szie.

   Tak prywatnie szie zapytam, a od kiedy
   jesteś nieszamowicie Sprawiedliwy ?
   od wczoraj ? – czy od środy po 15. 00
   no, chyba że od rana…

   refleksja warzywna:
   wjeżdżają na blog jacyś usprawiedliwieni,
   mało tego, kurcze „sprawiedliwi” i osądzają, że…
   …że im szie litery nie zgadzają… ba….
   przepowiednie tudzież
   a nawet nawet
   i co począć ?

   g….o
   zabrakło litery M, jak zwykle na euro Wizi,
   a reszta mnie wisi… gMo ?
   hej ;-)

   [Radek, jak przegiąłem z kropkami – wyczyść ! ]
   jaką by tu zapodać piosenkę, no jaką piosenkę
   by tu zapodać ?
   jaką ?

   The Great Earth – Magic Horse Matouqin Ensemble
   .https://www.youtube.com/watch?v=jRqtX3pn5Ps

 3. cóż waga, szalka lub gitara,
  gdy …dusza nie działa,
  a las wyrąbany,

  eurowizja /?
  dno…
  ale majtki latają naokoło,
  nawet całkiem świeże,
  jednak trzeba szie
  schylać…

  a, wiadomo czyje to pampersy ?
  no… nie wiadomo…

  Ten temat jest o eurowizji ?
  Szie tak domyśliłem…

  • Cześc Seler, chłopie, jak ja Cię dawno nie widziałem..
   Choć w zasadzie..W zasadzie to nigdy Cię nie widziałem :D
   Dobrze wiedzieć, że wszystko jest dobrze.
   Dobrze…;p
   To czas kącik muzyczny z piosenką, którą sam mi kiedyś podesłałeś.
   Hej :D

 4. Vaiperkarolszulawiak Witaj,
  witaj
  po koleinach losu,
  albo życia… cóż
  jedziemy
  po bezdrożach wszędobylskiej
  manipulacji… jedziemy
  jak po gównach..
  ale ?

  nawóz też jest potrzebny,
  by LUDZIE wzrośli
  i dali, i dali,
  OWOC

  seler

  • Vaiperkarolszulawiak,
   słyszę, że nie piszesz,
   wiem… milczenie jest
   złotem, no ale bez przesady ?
   to, ile byś tego złota chciał
   mieć ? – i co, zupę porobisz ?

   zapewne Cię lekko zaczepiam
   jednak zapodam, z kropkami
   czy bez… Alleluja ! … i JEST

   euro czy wizja ?

   [1] ( Old video) – Grupul „Speranta” – Tabara nationala de la Armenis 2006
   .https://www.youtube.com/watch?v=Aj-OH6h04UE

   [2] Binecuvantata fi inchisoare 2 din 2
   .https://www.youtube.com/watch?v=jypVGFRuoCE

   [3] Speranta Colind Aleluia
   .https://www.youtube.com/watch?v=qnTaMj371N4

   [4] Speranta – In lumea noastra a venit (Colinde)
   .https://www.youtube.com/watch?v=tzgnOskqwiw

   Chwała Jezusowi, a nie festiwalowi,
   który z Boga kpi… albowiem
   „ten świat” śpi, ale kiedyś
   szie przebudzi boleśnie
   czyżby za wcześnie ?

   witaj, cześć
   Vaiperkarolszulawiak
   dziękuję, że
   jesteś

  • dopisek festiwa_lowy

   każdemu Stworzeniu dajmy szansę przeżyć,
   przeżyć czy umrzeć, a może żyć ?
   ziarno wdeptane w ziemię
   tę urodzajną da owoc ?
   nie zawsze, nie…
   Albowiem owoce tylko Duszy rodzą,
   choć niektórzy mylą wyraz
   Twarzy, lub innej części
   ciała, czyż nie widzą,
   że ?
   Szansę dajmy Stwórcy, by pomógł Być,
   on malutki a/i -> Wielcy My ?
   zadziornie ?
   no…
   nie wiem.
   Festiwalem życie jest, talentów [?]
   oby tylko przeżył…
   ten i ów
   i podziękował Ojcu
   bez zbędnych
   słów…

   Cand vrei sa vii – Misiunea Speranta
   .https://www.youtube.com/watch?v=IhWranF8OzA

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s