Irackie służby ostrzegają: Terroryści z ISIS planują zamach w Sztokholmie

 

Źródło: Interia.pl

26.04.2016

Irackie służby bezpieczeństwa twierdzą, że siedmiu lub ośmiu bojowników Państwa Islamskiego przedostało się do Szwecji. Ich celem jest przeprowadzenie zamachu terrorystycznego w Sztokholmie – informuje szwedzka gazeta „Expressen”.

Życie Kurdów w obozie dla uchodźców, przy granicy turecko-syryjskiej pokazuje, że bez względu na efekty wojennych rozgrywek największym przegranym jest zawsze ludność cywilna.Jak podkreśla „Expressen”, terrorystom z ISIS udało się już przedostać na terytorium Szwecji.

Według informacji dziennika, zamachowcy planują uderzyć w cele cywilne w stolicy.W Sztokholmie wprowadzono podwyższone środki bezpieczeństwa.- Mogę potwierdzić, że pracujemy intensywnie nad informacjami, które do nas dotarły. Gromadzimy dane, współpracujemy z wewnętrznymi i międzynarodowymi partnerami – powiedział Simon Bynert z biura prasowego Säpo, czyli policji do spraw bezpieczeństwa.Jak czytamy w szwedzkiej prasie, jeszcze w poniedziałek do Iraku wyjechali przedstawiciele tamtejszej policji, by na miejscu szukać informacji na temat planowanego ataku.


 

Komentarz Radtrapa:

14 marca napisałem że wątpię w możliwość zamachu podczas Eurowizji 2016, teraz całkowicie zmieniam zdanie i stwierdzam że zamach 14 maja jest możliwy, nie tylko ze względu na powyższą informację o domniemanych zamachowcach. Dziennik Expressen opublikował te rewelacje 26.04.2016 (21/3) na 14 dni przed rozpoczęciem konkursu, oraz 18(9) dni przed finałem ESC.

Do wszystkich wymienionych liczb wrócę w przyszłych artykułach na temat Eurowizji.

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s