Cytat Tygodnia #22

501px-Hermann_Hesseaxa

Grafika i Tlumaczenie: Andrzej Suda

Advertisements

4 comments on “Cytat Tygodnia #22

  1. Niemcy nie są gorsi ani lepsi od Polaków. Ukraińcy się są gorsi ani lepsi od Polaków. Anglicy nie są gorsi ani lepsi od Polaków. Rosjanie nie są gorsi ani lepsi od Polaków. Tzw Żydzi nie są gorsi ani lepsi od Polaków. Amerykanie, Chińczycy i ludzie z innych narodów nie są gorsi ani lepsi od Polaków.

    Znamy tego diabelskiego ducha, który nie raz wmawiał że Polacy są od kogoś lepsi. Nie są lepsi, nie są gorsi. Kto spośród np Ukraińców, Niemców, Rosjan, czy Żydów itd jest uczniem Chrystusa – ten jest moim bratem czy siostrą, a więc jest mi bliższy niż ten spośród Polaków kto nie jest uczniem zmartwychwstałego Zbawcy. Ukrainiec czy Niemiec będący uczniem Chrystusa jest moim bratem, w przeciwieństwie do jakiegoś Polaka, który nie jest uczniem Pana.

      • Zgadzam się z Wami, ale gdyby było to tak proste jak to, że się zgadzamy, nie byłoby tylu różnic wśród protestantów, katolików, baptystów, adwentystów itd. Albo przynajmniej nie miałoby to kluczowego znaczenia…

  2. To Szatan czyni WSZELKIE PODZIAŁY . Gdyby go nie było to wszyscy byśmy żyli w JEDNEJ PRAWDZIE i nie byłoby wielu zdań na każdy temat. Byłaby JEDNA PRAWDA i ZGODNOŚĆ.

Możliwość komentowania jest wyłączona.