Cytat Tygodnia #13

ready Jeremy-Rifkin

Grafika i Tlumaczenie: Andrzej Suda

Reklamy

17 comments on “Cytat Tygodnia #13

 1. kiedyś popyt kształtował podaż ,lecz to było mało ,więc wymyślono aby przy minimalnym wkładzie osiągać zysk ,lecz i to było mało ,chcą stać się bogami…lecz my mamy jednego Boga Ojca ,spójrzcie na ptaki nie orzą i nie sieją a jedzą .Z Bogiem.

 2. „produkcji i usług dla populacji świata”… czyli dla tzw elit chyba, nie dla ogółu.
  nazwisko tego „ekonomisty” brzmi jakoś „znajomo”.

 3. lena -skoro elity są właścicielami wszystkiego co dochodowe ,ograniczą do maksimum zatrudnienie?…..oni bedą miec środki , a my ,Ci nie potrzebni robotnicy/?……Z Bogiem lena.

  • adi- przez lata zmniejszali koszty produkcji ,wprowadzając maszyny ,a co za tym idzie pozbawiali ludzi pracy ,więc to nie jest nowe ,wycisnąć z produktu ile się da ,a odpadami obciążyc społeczeństwo.Mowa jest między innymi o zanieczyszczeniu ,przykład Krakowa – zamknąć kopalnie a następnie sprzedać je obcemu kapitałowi .Obcemu b edzie się opłacało i zapomną o zanieczyszczeniu.Co zrobiono z firmą ,,Pudliszki”,wprowadzono komisarza który doprowadził do upadłości firmy ,po czym ją sprzedano obcemu kapitałowi.Z Bogiem.

   • mam wrażenie że Polska to taka neokolonia dla zachodu i coś podobnego chcą zrobić z Ukrainy, i wcale to nie znaczy ze jestem fanem Putina…

 4. lena-można to tłumaczyć na rózne sposoby ,lecz zawsze wychodzi ten sam wynik.To jest ekonomia-ekonomia nie posiada serca ,liczy się zysk.Z Bogiem lena.

 5. Masz rację Anne. Tyle, że niestety dzisiaj nie tylko ekonomia nie ma serca. I to jest nasz dramat jako ludzi.
  Niewielu z nas udaje się być dzisiaj człowiekiem…

 6. adi-chca rozszerzyć swe wpływy ,jakiś czas temu oglądałam film gdzie przedstawiciele róznych koncernów ,kroili tort ,-z napisem Afryka ,po czym każdy z nich z uśmiechem zjadł po kawałku tego tortu.Być może Nas już też skonsumowali .Z Bogiem .

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s