Bestia i III wojna światowa – tylko dla orłów (część 2)

 

Edit: Ze względu na to, że Nowy Testament okazał się być propagandowym dziełem gnostyków ze Szkół Tajemnic, autor poniższego artykułu wstrzymuje się z dalszą oceną prawdomówności autora Księgi Ezechiela, której zawarta tutaj krytyka wynikała głównie z faktu jej niekompatybilności z Nowym Testamentem, zwłaszcza z „proroctwami” Apokalipsy Jana.

 

For automatic english translation click here

Dnia wczorajszego, 24.11.2015,  doszło do zestrzelenia rosyjskiego samolotu wojskowego przez turecką armię (lub policję, zależy gdzie o tym piszą). Siergiej Ławrow stwierdził w oficjalnym przekazie, że z Turcją wojować nie zamierzają, ale sprawa nie wygląda na zbieg okoliczności, lecz na „celową prowokację”. Dlaczego Turcja miałaby prowokować rosyjskiego niedźwiedzia?

Istnieją dwa powody: jeden oficjalny, drugi ukryty i ezoteryczny. Oficjalny jest dla znawców sytuacji geopolitycznej oczywisty – Turcja czuje się zagrożona, ponieważ Rosja weszła w głęboką współpracę z wrogą tureckiemu rządowi Syrią, a dodatkowo inne kraje arabskie również wyrażają chęć wejścia do tego niezwykłego, prawosławno-muzułmańskiego sojuszu.

Nie jest wielką tajemnicą, że Turcji podoba się obecna sytuacja u syryjskiego sąsiada – finansowane przez sojuszników Izraela, Arabię Saudyjską i USA, Państwo Islamskie osłabia Syrię i zbrojne oddziały Kurdów które są Turcji wrogie. Osłabiona Syria, przynajmniej częściowo, mogłaby zostać w przyszłości terytorialną zdobyczą dla zachodniego sąsiada. Dodatkowo, fale emigrantów zalewających Europę, w tym Grecję która od wieków jest przez Turków postrzegana jako państwo podrzędne, również są Turcji na rękę. Słabnąca Europa to silniejsza Turcja, która nota bene nie ma zbyt wielu naturalnych sojuszników, dlatego tak dba o swoją liczną i silną armię. Nie tak dawno temu tureccy politycy śmiali się jednak, że do podboju Grecji nie potrzebują nawet jednej kuli, wystarczy pozwolić by zalały ją miliony islamskich uchodźców.

Teraz gdy Rosja zaczyna robić porządki z ISIS, Turcja może czuć się nieco zagrożona. Ale po co takie prowokacje? Czyżby tureckie służby wiedziały o jakimś zagrożeniu dla ich państwa?

WireAP_b49b10ffcbc24d348339684ae74f3e92_16x9_1600

Tutaj przejdziemy do drugiego powodu – Turcją, podobnie jak Rosją i większością krajów europejskich, rządzi ukryta Kabała. W świecie tureckim znana jest jako Donmeh i jest ona ekwiwalentem zachodnich iluminatów, masonerii lub islamskiego Bractwa Muzułmańskiego. Z tego powodu jakiekolwiek powody geopolityczne, roszczenia terytorialne i dobro obywateli nie mają tak naprawdę żadnego znaczenia. To jest tylko teatrzyk dla mas i pseudo-ekspertów wymądrzających się obecnie w programach publicystycznych na całym świecie. Prawdziwym powodem obecnej sytuacji na Bliskim Wschodzie jest ezoteryczny plan, który za pomocą wydarzeń typu III wojny światowej, ma doprowadzić do stworzenia Rządu Światowego z siedzibą główną w Izraelu.

Dlatego mamy tak silne ruchy w świecie chrześcijańskim, grożące odwetem (no tak, czy to dalej jest chrześcijaństwo?) dla każdego kto zaatakuje Izrael. Dlatego sekty w rodzaju Świadków Jehowy promują w swoich naukach wizję Rządu światowego, jako przepowiedzianego przez Biblię Królestwa Bożego. Dlatego przebąkuje się o tym (jeszcze nic oficjalnego) że papież ma w przyszłości usprawiedliwić potrzebę nowej Krucjaty, wymierzonej w islamski fundamentalizm.

To jednak nie ISIS  jest problemem świata zachodniego, a kabalistyczna konspiracja która współpracuje ze sobą we wszystkich krajach świata. Celem ma być wielki Izrael oraz zwiedzenie świata chrześcijańskiego, który przyszły atak militarny na ten kraj zinterpretuje jako wypełnienie proroctw biblijnych.

 

Proroctwa niebiblijne

 

Zacznijmy od najsłynniejszej, niebiblijnej przepowiedni dotyczącej Rosji i przyjścia żydowskiego mesjasza, który ma podawać się za Chrystusa. Jest to bardziej kabalistyczny, chasydzki plan niż proroctwo:

Izraelski rabin : Putin przybliża nadejście moshiacha. Duchowy przywódca „Eda haredit”, wiceprzewodniczący sądu rabinackiego i bezpośredni potomek wileńskiego gaona, rabin Moshe Sternbach, powiedział swoim uczniom, że rosyjska aneksja Krymu jest bezpośrednią zapowiedzią szybkiego końca świata i nadejścia moshiacha. Rabin Sternbach powiedział, że sam wileński gaon przed śmiercią ujawnił swoim uczniom niezawodne oznaki zbliżającego się końca świata: „Kiedy usłyszycie, że Rosjanie zdobyli miasto na Krymie to powinniście wiedzieć, że czasy moshiacha już się zaczęły a jego kroki są już słyszalne. A kiedy usłyszycie, że doszli do Konstantynopola (dzisiejszego Stambułu) to powinniście ubrać się w odzież sabatową i nie zdejmować jej ponieważ będzie to oznaczać, że moshiach może przyjść w każdej minucie”.

Przekazując te słowa, ultraortodoksyjny rabin, ze środowiska bresławskich chasydów, mówi: „My powinniśmy podziękować prezydentowi Putinowi za to, że przybliża on nadejście moshiacha”. Przepowiednia rabina Sternbacha opiera się na interpretacji słynnego fragmentu z Księgi Ezechiela o wojnie Goga i Magoga, dwóch narodów, których najazd wstrząśnie światem tuż przed jego końcem. (wolna polska)

Chasydzi przez te kilka lat zaostrzyli swój język względem proroctw o mesjaszu i władcy nowego świata. Co jakiś czas wyłania się na powierzchnię wypowiedź jakiegoś prominentnego rabina, twierdzącego że Mosziach już tu jest i czeka na swoją kolej. Ja również, na 90%, wiem kim on jest i zdaję sobie sprawę że będzie gotowy za, maksymalnie, dwa lata, a możliwe że i szybciej. Pozostałe 10% zostawiam sobie na jakąś naprawdę, ale to naprawdę kosmiczną maskaradę.

en-rome-constantinople2

symb-gerb

Sama Rosja odwołuje się do swojej roli obrońcy Prawosławia, tym samym wielu Rosjan wciąż tęsknie patrzy na Konstantynopol jak na prawosławny Rzym. Zapewne byliby bardzo szczęśliwi widząc tam rosyjską flagę i dwugłowego, imperialnego orła. W czasach imperium rzymskiego dwugłowy orzeł był symbolem imperium nad którym nie zachodzi słońce, władającym wschodem i zachodem. Schizma spowodowała podział imperium na dwie części, ze stolicami w Rzymie i Konstantynopolu, który podobnie jak Rzym zbudowano na siedmiu wzgórzach.

 

Inwazja Goga i Magoga

 

W Biblii mamy opisane dwie wojny z Gogiem i Magogiem, w Objawieniach św. Jana i Księdze Ezechiela. Ta podwójna wojna powoduje pewne spory w interpretacji Biblii. Jedni utrzymują, że są to dwie różne wojny, inni- że jest to opis tego samego wydarzenia. U Jana wojna Goga i Magoga miała nastąpić u schyłku tysiącletniego Królestwa Bożego. U Ezechiela nieudana inwazja Goga i Magoga (na Izrael) zapoczątkowuje okres potęgi Izraela, który zaczyna rządy nad całym światem i przywraca ofiarę świątynną.

Z oczywistych względów nie może to być jedno i to samo wydarzenie, ponieważ nie zgadza się w nim chronologia. Jaki to jednak problem dla fałszywych nauczycieli, którzy potrafią ludziom słabej wiary sprzedać nawet większe herezje?

Chyba najlepsze opracowanie inwazji opisanej u Ezechiela znajduje się w tym artykule. Dość przekonywująco wyjaśnia on tożsamość większości najeźdzców, wśród których prym wiedzie Rosz władca północy (Rosja) oraz państwa muzułmańskie. Wskazuje on nawet na tak niezwykle celne szczegóły jak to, że wśród oponentów inwazji znajduje się Arabia Saudyjska (która w istocie rządzona jest przez ludzi będących częścią tej konspiracji). Jeszcze rok temu taki sojusz wydawałby się nierealny – jako to, Rosja i kraje muzułmańskie? Jeszcze do tego szyicki Iran? Szyici ramię w ramię z sunnitami i prawosławnymi?

Czasy się jednak zmieniają. Wojna domowa w Syrii oraz ISIS sprowokowały wojska rosyjskie do interwencji. Rząd Syrii oraz sami Syryjczycy zapałali wielką miłością do Putina, co więcej inne kraje muzułmańskie rozpoczęły starania o „protektorat rosyjski”. Przykładem jest Irak, gdzie wzywa się lokalny rząd do zintensyfikowania rozmów o współpracy wojskowej z Rosją. O Iranie nawet nie ma co mówić, Rosja już od jakiegoś czasu przestrzega Izrael przed atakiem na Persów, podobnie jak kilka lat temu zrobił to sam Assad.

3330243

560f621fc46188d3398b45fb

150923224127_siria_putin_conflicto_624x351_getty_nocredit

Irak, Syria, Iran i Rosja będą współpracować w walce przeciwko Państwu Islamskiemu – poinformowało w weekend irackie dowództwo wojskowe. Jak podają amerykańskie media, te doniesienia zaskoczyły Waszyngton. Ale czy powinny? Według Tomasza Otłowskiego, eksperta ds. Bliskiego Wschodu i islamskich organizacji terrorystycznych, taka faktyczna koalicja istnieje już od dawna i działa równolegle do sojuszu przeciw ISIS pod wodzą USA. – To schizofreniczna sytuacja – przyznaje Otłowski. Z kolei analityk PISM Marcin Andrzej Piotrowski podkreśla, że nieprzypadkowy jest moment, w którym zdecydowano się upublicznić taką współpracę.(wp.pl)

Dodatkowo, praktycznie wszystkie te kraje mają jakieś zatargi z Turcją, co nie wróży następnego „wspaniałego stulecia” dla anatolijskiego kraju. Militarny sojusz przepowiedziany u Ezechiela, po raz pierwszy w historii, ma rację bytu. Gdyby jeszcze wydało się że za ISIS, lub zamachem bombowym na pokładzie rosyjskiego samolotu lecącego z Egiptu stoi, dajmy na to, Mossad…

Aktualizacja 25.08.2016: W sierpniu 2016 światowe media obiegła informacja – Turcja już Rosji nie podskakuje, Erdogan wchodzi w sojusz z Putinem i będzie walczył z ISIS. Niektórzy mogą sobie pomyśleć, że właśnie zawiązuje się pakt między Gogiem i Magogiem. Musimy jednak pamiętać o pewnych przykładach z historii, jak pakt Ribentropp-Mołotow, gdy naziści wchodzili w sojusz z sowietami, aby rozerwać Polskę. Gdy wspólny cel został wypełniony, nie było już potrzeby dla sojuszu, który słabł, słabł, aż w końcu został zerwany i nazistowskie Niemcy wypowiedziały sowieckiej Rosji wojnę.

Z drugiej strony, może chasydzkie „proroctwo” o rosyjskich flagach w Stambule nie musi koniecznie oznaczać militarnego przejęcia tego miasta. W taki czy inny sposób, rosyjskie wojska muszą tam w przyszłości stacjonować.

 

Dwóch Ezechielów

 

Na licznych portalach chrześcijańskich podchwycono temat zestrzelenia rosyjskiego samolotu i tarć na linii Moskwa-Ankara. Wszyscy wyciągają teraz z rękawa proroctwa Ezechiela, wzywając wiernych do modlitw za Izrael i obserwacji przyszłych wydarzeń. Tutaj jednak, będę musiał napisać coś niepopularnego, coś co przysporzy mi kolejnych nieprzychylnych komentarzy, ale po około 2 latach przyglądania się proroctwom w Ezechielu, dzisiaj jestem praktycznie pewien:

Księga Ezechiela nie jest natchniona.

Nie jest natchniona, nie powinna znaleźć się w Biblii, jest albo stratą miejsca i czasu, albo (co bardziej prawdopodobne) jest elementem wielowiekowego planu zwiedzenia wielu ludzi w czasach ostatecznych. Wierzę że jeszcze w początkach chrześcijaństwa mogła istnieć poprawna wersja tej księgi, jednak kościół katolicki i aleksandryjscy teologowie zastąpili ją wersją fałszywą. Wyjaśnię takie twierdzenie w kilku punktach:

1. Józef Flawiusz (I wiek n.e)  pisał w swoich „Dziejach Izraela” na temat kanonu świętych pism żydowskich. Na liście pism natchnionych znalazła się Ks. Ezechiela, jednak… dopisał tam lakonicznie, że w jego czasach (pamiętajmy, to są same początki chrześcijaństwa) istnieją dwie wersje tej księgi, krążące w obiegu obok siebie. Szkoda że nie rozwinął tego tematu! Dwie wersje Ezechiela, a my znamy tylko jedną, w dodatku sprawiającą tezie o boskie natchnienie wielu problemów.

2. Sami rabini byli skłóceni w kwestii Ezechiela, a w każdym razie tej wersji której używał świat judaistyczny (nie musiało tak być w przypadku chrześcijan). To że ostatecznie zatwierdzono ją w kanonie żydowskim, jest bardzo dziwną historią:

Wątpliwości rabinów
Hebrajską Biblię uważano za zbiór natchnionych ksiąg już w starożytności[1]. Skład tego zbioru nie zawsze był jednak jednoznacznie określony. W pierwszych wiekach kwestionowano przynależność niektórych ksiąg do starotestamentowego kanonu. Przyczynili się do tego żydowscy rabini. Niektórzy z nich mieli wątpliwości co do kilku ksiąg i debatowali nad ich natchnieniem. Oto one: Księga Estery, Księga Przysłów Salomona; Księga Koheleta; Pieśń nad Pieśniami oraz Księga Ezechiela.(..)

Natchnienie Księgi Ezechiela zakwestionował rabin Szammaj, żyjący w I wieku n.e. Jego zarzut dotyczył nauk rzekomo sprzecznych z Torą oraz tendencji gnostyckich, jakich się w niej dopatrywał. Nigdy jednak nie dostarczono przykładów, które by potwierdzały jego zarzuty. Wydaje się, że opierały się na uprzedzeniach i nadinterpretacji tekstu. Jej natchnienie nie ulegało wątpliwości dla apostołów, co potwierdzają cytaty z Księgi Ezechiela w Nowym Testamencie.(radiocel.pl)

Nieprawda. W Nowym Testamencie nie ma cytatów z Ks. Ezechiela, są jedynie fragmenty które niektórzy nazywają odniesieniami do treści Ezechiela, ponieważ zawierają w sobie podobną historię (np. wspomniana wojna Goga i Magoga). Tzw. odniesienia do Ks. Ezechiela w Nowym Testamencie znajdują się tylko w Objawieniach św. Jana, i nie są to odniesienia do Ezechiela (ST) a stanowisko i elementy wizji św. Jana (NT). Pozostałe „odniesienia” nie są wiernymi cytatami. Można to sprawdzić np. na Blue Letter Bible, gdzie możemy wyszukiwać cytaty i odniesienia z ksiąg Starego Testamentu w księgach Nowego Testamentu.

https://www.blueletterbible.org/kjv/eze/1/1/s_803022 (Tools -> Cross-refs)

 

Ezekiel ledwo wszedł do kanonu… Już w II wieku n.e.. w czasach Miszny, pojawiły się wątpliwości. Talmud (Sabbath 13b) relacjonuje historię Hananiasza ben Hezekiji (jeden z nauczycieli Miszny…) który zużył trzysta porcji oliwy (podczas pracy) w celu zharmonizowania praw opisanych w Ezechielu z tymi, które dano w Torze. Gdyby nie jego poświęcenie, jak niektórzy uważają, księga zostałaby usunięta z kanonu Biblii. Używano hasła: „Księga Ezechiela zostałaby ukryta” (nignaz Sefer Yehezkel)…

Rabini byli skonfundowani faktem że Ezechiel podawał prawa, głównie dotyczące procedur świątynnych, które stawały w jawnej opozycji do praw danych w Ks. Kapłańskiej. Mieli też inne obiekcje: początkowe rozdziały (1-3) prezentują szczegółowy opis Boga przychodzącego w rydwanie, otoczonego przez anioły itd. Ta wizja, nazywana ma’aseh merkavah, stała się podstawą specjalnych mistycznych badań. Choć rabini uznali je za ważne, uważali równocześnie że są zbyt niebezpieczne dla niewtajemniczonych,  dlatego nie zalecali studiowania tych rozdziałów, z wyjątkiem nielicznych uczonych (Mishnah Hagigah 2) (myjewishlearning.com)

3. Ezechiel miał być prorokiem piszącym  i nauczającym na terenie Babilonii, w czasach żydowskiego wygnania. Opisywane w jego księdze miasto „wiosennego wzgórza” (Tel Aviv) dało nazwę dla stolicy nowożytnego Izraela, miasta wcześniej znanego jako Jafa/Dżafa. Miasto to znajduje się na dawnym terytorium Danitów. Ciekawa sprawa, że współczesna stolica Izraela leży na ziemi Dana, a jej nazwę wzięto z Ks. Ezechiela, która jest w swoich proroctwach bardzo dla Danitów łaskawa:,

http://biblehub.com/ezekiel/48-1.htm

4. Ezechiel opisuje rytuały w Świątyni, w czasach po inwazji Goga i Magoga. Są to czasy szczęśliwości Izraela, można więc porównywać je z okresem tysiącletniego królestwa. Mimo to, opisane tam rytuały składania z ofiar zwierząt  stoją w sprzeczności z tym co czytamy u pozostałych proroków ST, którzy wraz z nowotestamentowym opisem Królestwa Bożego przypominają, że nie będzie już potrzeby zabijania i składania ofiar dla Boga.

5. Księga Ezechiela jest pełna niesprawdzonych proroctw, co już samo w sobie powinno ją dyskredytować jako księgę natchnioną. Najlepszym przykładem jest proroctwo o królu Nabuchodonozorze, który zniszczy Egipt i Tyr. Jak wiemy z historii, do niczego takiego nie doszło. Dzisiejsi bibliści próbują wytłumaczyć, że chodziło o jakiegoś symbolicznego króla babilońskiego „Nabuchodonozora” który zniszczy te obszary dopiero w czasach ostatecznych, ale  – z kontekstu narracji Ezechiela jasno wynika że mówi on o TYM Nabuchodonozorze, tym samym który podbił Jerozolimę, oraz TYM Egipcie faraonów i fenickim Tyrze. Uwaga -te fragmenty są jednym z ulubionych celów ataków ateistów próbujących zdyskredytować całą Biblię. Oto przykład i drugi przykład

6. Niektórzy współcześni rabini mają wiele za złe Ezechielowi i jego szowinistycznej narracji która odnosi się do kobiet w wyjątkowo agresywny sposób, co jest rzeczą niespotykaną u pozostałych proroków. Patrz artykuł rabina Mosze Reissa.

7. Ezechiel przewidywał, że po inwazji Goga i Magoga stanie w Izraelu Świątynia… i właściwie na tym koniec całej historii w tej księdze, zapewnia nas że włos Izraelowi z głowy nie spadnie, pomimo tak potężnej i przerażającej inwazji. Mamy opisy rytuałów, poza tym niewiele więcej. Tymczasem pozostali prorocy, oraz Apokalipsa, twierdzą że wielu Żydów zginie (Zachariasza), w świątyni zasiądzie Antychryst (Daniela, Apokalipsa), zaś Gog i Magog będą zagrożeniem, ale dopiero przy zakończeniu panowania Królestwa Niebieskiego (Apokalipsa). Coś tu jest nie tak?

bsgd0263

8. Stary Testament opisuję nam historie Szafana i jego potomków. To prawda, to jest długi cytat, ale warto sobie o jego rodzinie przypomnieć:

W roku 642 p.n.e., kiedy to król Jozjasz miał około 25 lat, Szafan sprawował funkcję królewskiego sekretarza i przepisywacza (Jeremiasza 36:10). Co wchodziło w zakres jego obowiązków? Wspomniana wyżej encyklopedia podaje, że królewski pisarz i sekretarz był bliskim doradcą władcy, zajmował się sprawami finansowymi, musiał być umiejętnym dyplomatą, mieć rozeznanie w stosunkach międzynarodowych oraz znać się na prawie i umowach handlowych. A zatem jako królewski sekretarz, Szafan należał do najbardziej wpływowych osób w państwie.

Dziesięć lat wcześniej młody Jozjasz „zaczął szukać Boga Dawida, swego praojca”. Szafan był najwidoczniej o wiele starszy od Jozjasza, mógł więc służyć mu dobrymi radami w sprawach duchowych oraz wspierać go w pierwszej kampanii na rzecz przywrócenia prawdziwego wielbienia Boga (2 Kronik 34:1-8).*

Podczas prac przy odbudowie świątyni odnaleziono „księgę prawa”, a Szafan „zaczął ją czytać przed obliczem króla”. Jej treść głęboko poruszyła Jozjasza, który posłał kilku zaufanych mężczyzn do prorokini Chuldy, aby zapytali Jehowę o tę księgę. To odpowiedzialne zadanie powierzył między innymi Szafanowi oraz jego synowi Achikamowi (2 Królów 22:8-14; 2 Kronik 34:14-22). (…)

Achikam i Gedaliasz

Wiemy już, że syn Szafana Achikam pojawia się po raz pierwszy w relacji o ludziach wysłanych przez króla do prorokini Chuldy. W pewnym słowniku możemy przeczytać: „Chociaż Pisma Hebrajskie nie podają oficjalnego tytułu Achikama, wydaje się oczywiste, iż pełnił on ważną funkcję” (The Anchor Bible Dictionary).

Jakieś 15 lat po tym zdarzeniu prorok Jeremiasz znalazł się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Kiedy ostrzegał ludzi, że Jehowa zamierza unicestwić Jerozolimę, „kapłani i prorocy oraz cały lud pochwycili go, mówiąc: ‚Niechybnie umrzesz’”. Jak potoczyły się wypadki? W sprawozdaniu czytamy dalej: „Ręka Achikama, syna Szafana, była z Jeremiaszem, żeby go nie wydano w rękę ludu i nie uśmiercono” (Jeremiasza 26:1-24). O czym to świadczy? We wspomnianym słowniku dodano: „Okoliczność ta nie tylko dowodzi, że Achikam był człowiekiem wpływowym, ale także pokazuje, iż podobnie jak inni członkowie rodziny Szafana był życzliwie usposobiony względem Jeremiasza”.

Mniej więcej 20 lat później, już po zburzeniu Jerozolimy przez Babilończyków w roku 607 oraz uprowadzeniu większości ocalałych mieszkańców do niewoli, namiestnikiem nad pozostałymi Żydami ustanowiono Gedaliasza — wnuka Szafana, a syna Achikama. Czy wzorem innych członków swego rodu troszczył się on o Jeremiasza? Sprawozdanie biblijne informuje: „Jeremiasz przyszedł więc do Gedaliasza, syna Achikama, do Micpy i zamieszkał u niego”. Po kilku miesiącach Gedaliasza zabito, a reszta ludności uciekła do Egiptu, zabierając ze sobą Jeremiasza (Jeremiasza 40:5-7; 41:1, 2; 43:4-7).

Gemariasz i Michajasz

Syn Szafana Gemariasz i wnuk Michajasz odegrali znaczącą rolę w wydarzeniach opisanych w 36 rozdziale Księgi Jeremiasza. W piątym roku panowania króla Jehojakima, czyli około roku 624, sekretarz Jeremiasza, Baruch, czytał na głos księgę ze słowami proroka w domu Jehowy, „w jadalni Gemariasza, syna przepisywacza Szafana”. „A Michajasz, syn Gemariasza, syna Szafana, usłyszał wszystkie słowa Jehowy z tej księgi” (Jeremiasza 36:9-11).

Michajasz powiadomił swego ojca i innych książąt o zwoju, każdy z nich chciał więc poznać jego treść. Jak na nią zareagowali? „A gdy tylko usłyszeli wszystkie te słowa, spojrzeli jeden na drugiego ze strachem; i odezwali się do Barucha: ‚Niewątpliwie oznajmimy królowi wszystkie te słowa’”. Zanim jednak udali się do króla, poradzili Baruchowi: „Idź, ukryj się, ty i Jeremiasz, tak by w ogóle nikt nie wiedział, gdzie jesteście” (Jeremiasza 36:12-19).

Zgodnie z przewidywaniami król odrzucił orędzie zawarte w zwoju i spalił go kawałek po kawałku. Niektórzy książęta, w tym syn Szafana Gemariasz, „nalegali na króla, by nie palił zwoju, lecz on ich nie posłuchał” (Jeremiasza 36:21-25). W pewnej książce wysnuto następujący wniosek: „Na dworze króla Jehojakima zdecydowanym rzecznikiem Jeremiasza był Gemariasz” (Jeremiah — An Archaeological Companion).

Elasa i Jaazaniasz

W roku 617 królestwo Judy zostało podbite przez Babilon. Tysiące Żydów, „wszystkich książąt oraz wszystkich dzielnych mocarzy (…) a także każdego rzemieślnika i budowniczego wałów obronnych” uprowadzono do niewoli. Trafił do niej również prorok Ezechiel. Nowym królem, zależnym od Babilonu, mianowano Mattaniasza, któremu Babilończycy zmienili imię na Sedekiasz (2 Królów 24:12-17). Gdy nieco później wysłał on do Babilonu posłów, znalazł się wśród nich Elasa, syn Szafana. Jeremiasz powierzył mu list z ważnym przesłaniem Jehowy do Żydów przebywających na wygnaniu (Jeremiasza 29:1-3). (http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2002925#h=18)

Tak więc cała Biblia prezentuję nam rodzinę Szafana jako prawdziwie Bożych mężów, ratujących kanon świętych pism przed zapomnieniem i zastąpieniem ich przez północno-izraelskie podróbki, jako ludzi pomagających Bożym prorokom w osobie Jeremiasza… cała Biblia? „Nie, jest jedna mała wioska na północy która oparła się najeźdzcom”… No tak, jest jedna Księga która dolewa goryczy w tą słodką, wielopokoleniową historię.

A zatem jak wynika z Biblii, Szafan, trzej jego synowie i dwaj wnukowie wykorzystywali swe wpływy, by popierać czyste wielbienie Boga i pomagać wiernemu prorokowi Jeremiaszowi. A co z jeszcze jednym synem Szafana, Jaazaniaszem? W przeciwieństwie do innych członków tej rodziny najwidoczniej wdał się w bałwochwalstwo. W szóstym roku pobytu na wygnaniu w Babilonie, około roku 612, Ezechiel zobaczył w wizji 70 mężczyzn ofiarujących kadzidło bożkom w jerozolimskiej świątyni. Jedynym wymienionym z imienia był Jaazaniasz, co może wskazywać na jego wysoką rangę (Ezechiela 8:1, 9-12). Przykład Jaazaniasza wskazuje, że nawet jeśli ktoś wychowywał się w bogobojnej rodzinie, nie oznacza to, iż automatycznie zostanie lojalnym chwalcą Jehowy. Każdy sam odpowiada za swoje czyny (2 Koryntian 5:10). (http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2002925#h=18)

Współcześni bibliści… po raz kolejny… zamiast przyznać że coś nie pasuje, idą w zaparte. Oczywiście, czarna owca w rodzinie może się zdarzyć, jest to logiczne i rzeczywiście często się tak dzieję, ale czy to nie dziwne… Jeśli ktoś pisze fałszywą wersję księgi biblijnej, będącą częścią fałszywego kanonu i ma za złe rodzinie pewnego Szafana, który walczył kiedyś z masą biblijnych podróbek i razem z królem Jozjaszem uratował natchniony kanon przed kanonem fałszywym… to czy nie korciłoby takiego fałszerza narobić nieco złej reputacji jego (Szafana) aktualnie żyjącemu potomkowi?

9. Papiasz, słuchacz apostoła Jana (I w.n.e) oraz Meliton z Sardes (II w. n.e) cytowali w swoich pracach Ezechiela… jednak ich cytaty nie znajdują się w dzisiejszej Ks.Ezechiela. Oprócz tych panów, przedstawicieli antiocheńskiej szkoły teologicznej (odczytującej Biblię dosłownie), cytaty-widma z Ezechiela znajdujemy również u przedstawicieli szkoły aleksandryjskiej (alegoryzującej Biblię), jak np. u Klemensa Aleksandryjskiego. Nie powinno się jednak brać ich przykładów Pseudo-Ezechiela zbyt poważnie (tak współczesna biblistyka nazywa zbiór tych cytatów u Ojców Kościoła, powołujących się na Ezechiela, lecz w Ezechielu się nie znajdujących) , ponieważ przypominają one greckie bajki, bardzo podobne w budowie do niekanonicznych historii dokoptowanych w katolickiej wersji Ks. Daniela ( w rodzaju np. opowieści o śpiewających młodzieńcach wrzuconych do pieca).

Meliton z Sardes to bardzo ciekawa postać, bardzo słabo znana chrześcijanom, pomimo tego, że jest on twórcą pierwszego w historii chrześcijańskiego kanonu Biblii, który konsultował na terenie Ziemi Świętej. Dodatkowo to Meliton stworzył terminy NOWY i STARY testament, tak więc zawdzięczamy mu więcej niż myślimy, a w zamian za to wszystko, kompletnie o nim zapomnieliśmy. Mimo jednak umieszczenia Ks. Ezechiela w swoim kanionie, Meliton używa nieznanych nam cytatów z proroka. Czyżby Flawiusz miał rację? Istniały minimum dwie wersje Ezechiela… i tylko jedna mogła być natchniona.

 

Prognozy Ezechielowe

 

Jeśli Księga Ezechiela jest fałszywa, są dwie możliwości związane z opisywaną tam inwazją Goga i Magoga. Pierwsza jest taka, że podobnie jak niesprawdzone przewidywania względem zniszczenia Tyru i Egiptu (oraz krainy Kusz i całej północnej Afryki – żaden obrońca Ezechiela nawet nie myśli o tym, aby podjąć się wyjaśnienia tego fragmentu Ks. Ezechiela), również ta predykcja weźmie w łeb i nie będzie żadnej koalicji Rosza zagrażającej Izraelowi.

Druga możliwość jest taka, że fałszywe proroctwo zostanie wykorzystane jako plan. Sfinguje się atak koalicji Goga i Magoga na obecny Izrael. Rosja najpierw zajmie Turcję, a chasydzi nałożą swoje szaty szabasowe…

Inwazja na Izrael z jakiegoś powodu się nie uda, Rosja zostanie pokonana. Uratowanie Izraela zostanie odebrane raz – jako wypełnienie proroctwa Ezechiela, dwa – jako wypełnienie proroctwa o nawróceniu Żydów podczas oblężenia Jerozolimy („Będą mnie wzywać, a ja powiem moim są ludem”). Zbiegające się z tym przybycie mosziacha może zostać zinterpretowane jako ponowne ujawnienie się Chrystusa… z tym, że ten człowiek Chrystusem nie będzie.

Ciekawe daty do obserwowania – 24-25.12.2015 (opisane tutaj) oraz 24-25.12.2016 (opisane tutaj). Zwłaszcza święto Chanuki zbiegające się z „Bożym Narodzeniem” w roku 2016 wygląda intrygująco. Kalendarze rabiniczny i gregoriański są kalendarzami sztucznymi, uważam że zostały stworzone właśnie pod kątem ujawnienia się Antychrysta i zainscenizowania fałszywych proroctw biblijnych. Kto je stworzył? „Ci którzy za Żydów się podają, a Żydami nie są.” Orły.

 

Radtrap

 


Bez tytułuiz

African_fish_eagle_just_caught_fish

ncXn5LLBi


Słynna notatka rabina Kaduriego, opisująca Jezusa jako oczekiwanego Mosziacha dla Żydów. Świat chrześcijański uznał to za wspaniałą wiadomość… Jaką jednak mamy pewność że chodziło mu o „naszego” Chrystusa?

 

Świat żydowski trzyma tę tajemnicę nie wiedząc co z nią uczynić, jak ją zinterpretować, jak ją przełknąć. Jest tak wybuchowa, a jednocześnie tak prawdziwie porażająca, że ortodoksyjni Żydzi nie chcą w nią uwierzyć.

Sprawa dotyczy notatki sporządzonej przez zmarłego w styczniu 2006 roku w wieku 108 lat rabina Yitzak Kaduri, jednego z najbardziej poważanych rabinów w historii. Rabin Kaduri, specjalista Talmudu i kabały, na kilka miesięcy przed swoją śmiercią spisał na małej karteczce swoje ostatnie słowa. Zaklejona w kopercie notatka miała być według życzenia rabina otwarta dopiero teraz. Gdy ją w końcu odczytano, wybuchła burza.

Na kartce rabin Yitzhak Kaduri zapisał imię Mesjasza, na którego z utęsknieniem czekają Żydzi od tysięcy lat. Ku konsternacji ortodoksyjnych Żydów, jak również niedowierzaniu wszystkich Żydów na świecie, rabin Kaduri zapisał, że Mesjaszem, który przyjdzie jest Yehoshua, zwany także Yeshua, nam wszystkim znany jako Jezus. „Podniesie On ludzi i udowodni, że Jego słowa i prawo są ważne” – zapisał rabin Kaduri.
Zdanie powyższe zapisane po hebrajsku brzmi: Yarim Ha’Am Veyokhiakh Shedvaro Vetorato Omdim, z którego ortodoksyjni Żydzi interpretując je w świetle stosowanych przez siebie kabalistycznych schematów, wyczytują właśnie imię Yehoshua, syna Yohozadaka.

Świat żydowski zaniemówił

Na 108-letniego rabina Kaduri posypały się oskarżenia o niemoc fizyczną i psychiczną w czasie spisywania notatki. Ultra-ortodoksyjni Żydzi z Yeshivy Nahalat Yitzak z Jerozolimy, którzy jeszcze nie tak dawno fanatycznie na ulicach Jerozolimy, z 300-tysięcznym tłumem żegnali swego mistrza, twierdzą dziś, że ich mistrz nie zostawił wystarczającego klucza do interpretacji swoich słów wskazujących na tego Mesjasza.

  Rabin Yitzhak Kaduri
 

Na uwagę zasługuje jednak niemal zupełna cisza w mediach izraelskich: wiadomość o tym rewelacyjnym odkryciu umieścił tylko Israel Today i hebrajskojęzyczne strony internetowe News First Class (Nfc) i kaduri.net, wskazując na autentyczność notatki. Pismo hebrajskie Ma’ariv, choć umieściło informację na pierwszej stronie, uważa że chodzi o podrobiony dokument.
Podobnie twierdzi syn rabina Yitzhaka Kaduri, 80-letni rabin David Kaduri, który mówi, że we wrześniu 2005 roku podczas spisywania notatki, zdrowie fizyczne ojca nie pozwalało na sporządzenie jej własnoręcznie.

Oprócz tajemniczej notatki, ortodoksyjych Żydów “niepokoją” i inne epizody z ostatnich lat życia swego mistrza. Na kilka miesięcy przed swoją śmiercią rabin Kaduri zaskoczył swoich uczniów publicznym oświadczeniem w święto Yom Kippur, mówiąc iż „spotkał się z Mesjaszem”. Według rabina Kaduri, jak również według przewidywań innych znanych rabinów, jak Haim Cohen, Nir Ben Artzi czy jego żony Haim Kneiveskzy, Mesjasz ma przyjść do ludu Izraela „po śmierci Ariela Sharona” [B. premier znajduje się cały czas w stanie śpiączki.]. Wnuk rabina Kaduri, rabin Yosef Kaduri twierdzi, że jego dziadek wielokrotnie przed śmiercią mówił o przyjściu Mesjasza i Zbawieniu, które przyniesie.

Opis Mesjasza – podany na oficjalnej stronie internetowej kaduri.net – zbliżony jest do opisu przyjścia Pana Naszego Jezusa Chrystusa, danego w Nowym Testamencie. „Czy uwierzymy w Mesjasza od razu?” – pyta się rabin Yitzhak Kaduri. „Nie, na początku niektórzy z nas uwierzą w Niego, inni jednak nie. Łatwiej będzie uwierzyć w Niego i podążyć za Nim ludziom nie-religijnym niż ortodoksyjnym. […] Trudno będzie uwierzyć i zrozumieć Mesjasza nawet wielu dobrym ludziom. Przywództwo Mesjasza, który przychodzi w ciele i krwi, jest trudne do zaakceptowania dla wielu. Jako przywódca, Mesjasz nie będzie piastował żadnych stanowisk, ale będzie pomiędzy ludźmi, jak również będzie korzystał z mediów do komunikowania się. Jego panowanie będzie czyste i pozbawione osobistych i politycznych celów. Podczas swego Królestwa, panowały będą tylko Sprawiedliwość i Prawda.”

Rabin Kaduri stwierdza dalej, że “Objawienie Mesjasza przyjdzie w dwóch fazach: w pierwszej będzie potwierdzał swoją pozycję jako Mesjasz, jakkolwiek nie ujawni się. Potem ujawni się niektórym Żydom, niekoniecznie tym uczonym w Piśmie [Torze]. Ujawni się nawet ludziom prostym. Dopiero wtedy ujawni się On całemu narodowi, a ludzie będą dziwili się: ‘Czy to jest ten Mesjasz?’ Wielu będzie znało Jego Imię, lecz nie będzie wierzyło, że ten właśnie jest Mesjaszem”.

Rabin Yitzchak Kaduri powiedział swego czasu swoim studentom, iż “Gdy Mesjasz przyjdzie, wyzwoli On Jerozolimę spod panowania innych religii, które chcą rządzić tym miastem. Będą one walczyły pomiędzy sobą.”

(…)

Pismu Israel Today udostępniono wiele własnoręcznie sporządzonych przez rabina Yitzchak Kaduri manuskryptów. To co natychmiast rzuciło się w oczy specjalistom, była duża ilość symboli przypominających krzyż. Według żydowskiej tradycji, używanie krzyży i krzyżyków jest niedopuszczalne. Jak podkreślają specjaliści, nawet używanie zwykłego znaku plus („+”) jest zabronione, gdyż przypomina on krzyż. (…)

Kilka tygodni po ujawnieniu notatki, ortodoksyjni Żydzi z rabinackiej szkoły Nahalat Yitzak Yeshiva wyjawili reporterom pisma Israel Today, że tajemnicza notatka rabina Kaduri “nigdy nie powinna była ujrzeć światła dziennego”. (bibula.com)

 


 

Beast and World War III – Only for Eagles (part 2)

 

Reklamy

135 comments on “Bestia i III wojna światowa – tylko dla orłów (część 2)

 1. Cieszę się bardzo z faktu, że ktoś wreszcie poruszył kwestię księgi Ezechiela. Już przeszło rok temu zauważyłam, że coś się nie zgadza. Porównując ją z pozostałymi proroctwami i Księgą Objawienia stwierdziłam, że pewna część musiała zostać dopisana. Dlaczego ? , bo zaprzecza pozostałym proroctwom. Najważniejszą rzeczą jaka kole w oczy jest fakt końca czasów gdzie zostanie wybudowana świątynia, w której będą przeprowadzane świątynne rytuały. Najważniejsze -świątynia ma zupełnie inny wygląd niż opisywane Jeruzalem w Objawieniu, Święte Miasto, które jest dokładnie opisane, np. bramy z pereł, ciekawa rzecz w Ezechiela bramy będą z a m y k a n e !!! , a w Nowym Jeruzalem będzie wszystko otwarte !!!, dlaczego ma być zbudowana świątynia skoro w Objawieniu świątynią jest sam Bóg !!! w Ezechielu mówią o nowiu, jakim nowiu skoro na Nowej Ziemi nie będzie słońca i księżyca, następna rzecz broń będą palić przez 7 lat, z innych proroctw wiadomo, że broń zostanie przekuta na lemiesze. Ogólnie mówiąc w Ezechiela występuje FAŁSZYWA ŚWIĄTYNIA, O KTÓREJ NIE MA MOWY W POZOSTAŁYCH PROROCTWACH I OBJAWIENIU. Nowe Jeruzalem ma zstąpić z nieba, wygląd jest dokładnie opisany w Ks. Obj. i nie sposób go podrobić, a jego obszar jest bardzo duży, spróbujcie przeliczyć, zapewne będzie to dla Was zdumiewające.
  Drugą rażącą sprawą w tej księdze jest fakt iż ludzie uwaga ! – będą mieć nakreślony na czołach znak TAW. Nigdzie w Piśmie nie ma wzmianki o takim procederze, a wręcz przeciwnie Jezus ostrzega nas przed przyjęciem znaku Bestii. Tutaj człowiek pieczętuje znakiem TAW ludzi na czołach. / Nadmienię tylko, że znak Taw jest znakiem dobrze znanym wyznawcom Talmudu i Kabały, uważają go za pieczęć swojego boga / Trochę na ten temat w artykule :http://panjezusjedynadroga.pl/intronizacja-boga-jahwe/
  Tak dołączyli fałszywą księgę do Pisma i myśleli, że w ten sposób przygotują ludzi pod swoje rządy z fałszywą świątynią, fałszywym mesjaszem i znakiem bestii. Ale na szczęście są ludzie, którzy czytają Pismo i znają to co objawił Janowi anioł ku przestrodze naszej. Błogosławiony ten kto słucha słów tej Księgi.

  Pozdrawiam :)

  • Radku, miło mi był gościć na Twoim blogu, fajnie, że jest ktoś oprócz mnie, nas kto zauważył, że coś się nie zgadza z tą Księgą. Oczywiście wolna wola i każdy niech się trzyma tego co uważa. Szkoda, że jednak nie wszyscy skupili się na głównym temacie.
   Muszę Ci powiedzieć, że robisz dobrą pracę prowadząc ten blog. Znam go od dawna, czytywałam Twoje artykuły jeszcze zanim poznałam Rafała. Dzięki za świetne materiały.
   Pozdrawiam Cię serdecznie i oczywiście życzę Ci, aby Bóg dał Ci dużo ulgi w twej chorobie. :) Kończę rozmowę ponieważ piszę artykuł o naszym Zbawicielu i chcę go w niedługim czasie skończyć. Jeśli będziesz miał ochotę to zapraszam do przeczytania, tytuł artykułu: ” Jezus cudem w oczach naszych jest”

 2. Radtrap dzięki serdecznie za ten artykuł bo w piątkę – i z naszą Basią co wspaniale napisała w komentarzu – od dłuższego czasu właśnie analizowaliśmy Księgę Ezechiela bo zwróciła Basia na nią uwagę i faktycznie wszyscy jednogłośnie uznaliśmy, że jest ona sfałszowana. Braliśmy pod uwagę szczególnie, że DOPISANO te proroctwa nie tylko ze świątynią ale z wybawieniem ludu. Nie znaliśmy takich historycznych faktów jakie Ty tu przedstawiasz, które ukazują jak wiele kontrowersji o autentyczność ma ta księga.

  Pomimo to uznaliśmy, że jest ona fałszerstwem ponieważ przeczy świadectwu jakie daje nam Chrystus BÓG przez Świętego Jana w Księdze Objawienia.

  Wiem, że zaraz będzie więcej od „nas” komentarzy więc ja poruszę bardzo ważną rzecz, którą Ty Radtrap PIĘKNIE ukazałeś i dałeś do „świadomości” że dotyczy ten artykuł również „zbawiennych” – lub „nie tylko orłów” jak kto woli…

  Należy zwrócić uwagę, że Henryk – ten który dostał JAKO JEDYNY NA ŚWIECIE dar od samego boga (celowo z małej litery) na „odszyfrowaniu” wielkiej tajemnicy wybawienia ludu Bożego.
  Co ciekawe – opiera swoje wywody NIBY na Księdze Objawienia. Jest to tak ZŁUDNE jak długowieczność bańki mydlanej…
  Tak naprawdę Henryk – wielki zwodziciel Chrześcijan – MANIPULUJE I DOBIERA wersety z Księgi Objawienia do… PROROCTW EZECHIELA!
  Taka jest prawda i jak tylko zwróci się na to uwagę to wychodzi wszystko jasne, że Objawienie to tylko „taka narzuta” na wszystkie jego „poznaniowe wywody faryzejskie” oparte o Ezechiela.
  Na blogu od dawna poruszyliśmy, że to RZEKOME porwanie na pustynie jest jednym wielkim PRZEKRĘTEM. Co Henryk, Obserwator i Cyryl kompletnie przemilczają.
  Niekoniecznie to jest pustynia bo znaczenie wyrazu jest również PUSTKOWIE. Ale.. pustynia im pasuje do… Ezechiela właśnie…
  Zresztą Roman pewnie zaraz napisze więcej na ten temat – i to jakże interesujących! :)

  Henryk ewidentnie zwodzi i chce „przeforsować” DRUGI FAŁSZYWY izrael i jak sam mówi, szykuje się na wycieczkę statkiem do niego… już nawet o tym z żoną kiedys rozmawiał…

  Ale jak widać idą ostro w zaparte pomimo, że został tak bardzo obnażony ze swoimi „talmudycznymi” wywodami – poniżając Chrystusa Boga i Boga Ojca – nawet negując iż NIE TRZEBA oddawać Bogu czci..

  Wiedzą doskonale, że ostatnie miesiące były dla nich DRASTYCZNE w ukazaniu KIM SĄ i CO FAKTYCZNIE głoszą – szatańskie doktryny „ubrane” w Z POZORU mądre „”pseudochrześcijańskie” nauki.

  Dziękuje Ci jeszcze raz za ten świetny artykuł oraz o Inwazji Goga i Magoga.

  My w swoim czasie ukażemy również wspaniałe świadectwo w sprawie Księgi Objawienia ponieważ to co świat głosi i jak ją interpretuje to również JEDNO WIELKIE ZWIEDZENIE by ludzie nie zorientowali się faktycznie w którym miejscu jesteśmy i co się tak naprawdę dzieje…

  Pozdrawiam Ciebie i Fuji bo ostatnio milczał coś ;)
  mam nadzieję, że jest zdrowy i Ty też wracasz do zdrowia!

  • Dziękuję Rafale, mam nadzieję że wasze artykuły o Kubiku doprowadzą was również do tego, że dyskredytacja św. Szawła jest na rękę falszywym nauczycielom, i tylko jeden z nich mogł wpaść na coś takiego :) Traktuję Ciebie Rafale jako brata w Chrystusie, nie chcę żeby taka kwestia dzieliła nas zbyt długo. Pozdrawiam

   • Radtrap w piątkę obecnie jesteśmy w konferencji na Skype – jak codziennie :) – i co do „Pawła” zdania nie zmienimy. Zdajemy sobie sprawę z tego, że Henryk mocno używa tego faktu do dyskredytowania nauk. Lecz widać jak na dłoni, że KRĘCI I MANIPULUJE wersetami jak klaun w cyrku swoimi nóżkami. My karmimy się TYLKO Apostolskim świadectwem i NIE mamy zamiaru spierać się o tą „sytuację”. Wiemy, że jest to dla wielu niepojęte i nikogo za to nie dyskredytujemy i z pewnością nie będziemy. Nam chodzi o czystość nauk naszego Zbawiciela i w wielu kwestiach Paweł i „reszta” świadczy Prawdę. Ale najważniejsze dla nas jest to, że Fundament mamy taki sam czyli naszego wspaniałego Zbawiciela i BOGA, który za nas oddał własne ziemskie życie by nam podarować WIECZNE. To jest NAJPIĘKNIEJSZE PRZESŁANIE PRAWDY jakie kiedykolwiek ISTNIAŁO I BĘDZIE ISTNIEĆ!! Dla nas również jesteście Braćmi w Chrystusie Bogu i bynajmniej ten „element Pawłowy” nie wpływa na to bynajmniej. Spokojnej nocy życzę – DoBrAnOc :)

  • ”  II. 3. Naymilsi! wszelką pilność czyniąc, abym wam pisał o społeczném zbawieniu, musiałem wam pisać, napominaiąc, iżbyście boiowali o wiarę raz Swiętym podaną.” – List Powszechny Iudy Apostoła, Biblia Gdańska.

   Właśnie dla tego milczałem (poza, bez obrazy, oczywistym faktem że zaczęliście mnie cenzurować na waszym blogu). Ale nie martwcie się, już dłużej milczeć nie będę… nie kiedy słowo samego żywego Boga jest atakowane, nie kiedy zwodzi się polskie zbory fałszywymi naukami, nie kiedy coraz bardziej ludzie nie chcą słuchać prostej doktryny wiary.

   Obiecuję że ja w tej sprawie napiszę dużo. Ale teraz niestety czas mnie ponagla. Mimo wszystko, daję słowo że jak Bóg – zajmę się tą sprawą, tą i wieloma innymi… wkrótce.

   • Fujiwara jeśli NADAL będziesz szedł w zaparte aby bronić Pawła/kąkol to OCZYWIŚCIE, że NIE będą Twoje komentarze zamieszczane u nas na blogu.
    Zrozum w końcu – nie przekonasz nas i NIE chcemy się kłócić.
    Oczywiście masz prawo wyrazić swoją opinię u siebie na blogu bo my nie mamy zamiaru W KÓŁKO toczyć sporu. Jest to BEZSENSOWNE – bo ani my i ani Ty nie zmienisz przecież zdania.
    Popatrz – we czwórkę napisaliśmy komentarze i ANI słowa nawet nie pisnęliśmy o to, że Wy Pawła uznajecie i „bleee blee „tego typu.
    Wszedłem wczoraj na Radka blog i zobaczyłem właśnie ten artykuł. Od razu uznałem, że jest ŚWIETNY i momentalnie pokazałem link mojej rodzinie w Chrystusie. Wszyscy byliśmy nim zachwyceni i uznaliśmy, że właśnie w komentarzach również nasze „rozważania” przedstawimy.
    I stąd nasze komentarze , które są NA TEMAT i ściśle związane ze sprawą KŁAMSTW Henryka, które i Ty/Wy ujawniacie.
    Ale zauważ najważniejsze – w naszych komentarzach NIE MA ani cienia nawet wyrazu w którym byśmy chcieli wywołać niepotrzebne spięcia. Kompletnie nie ma takich!

    A Twoje komentarze u nas co pisałeś to niemal wszystkie są w kierunku, że my „się mylimy”.
    Fujiwara pomimo WIELU komentarzy, w których odpisywałem (później już wspólnie) i staraliśmy się jak najlepiej wytłumaczyć DLACZEGO tak uważamy – Ty i tak swoje… Ok masz prawo do tego ale PROSIŁEM CIĘ nie raz byś już nie pisał Z ZAMIAREM obrony kąkolu ponieważ NIC to nie zmieni naszego stosunku do tego.
    I pamiętaj, że kilka razy zdarzyło Ci się dość „niefortunnie” mnie oczernić za co Ty NIE miałeś zamiaru przeprosić – co napisałeś zresztą.

    Więc proszę Cię W NASZYM IMIENIU, że jak masz zamiar znowu walczyć z nami to NIE PISZ tego na naszym blogu bo będzie to strata Twojego czasu – nie zamieścimy takich komentarzy.
    Możesz przecież tu na blogu pisać cokolwiek chcesz – choć pamiętaj, że jeśli „przekroczysz pewne granice” nie pozostaniemy bierni – jak to pokazaliśmy Antychrystowi Henrykowi i jego giermkom.

    Ostatnio pisałem znowu u Piotra „Detektywa” i ANI razu (NIGDY!) nie pisałem komentarzy, które nawet W NAJMNIEJSZYM stopniu spowodowałyby konflikt na tle „Pawła”.

    Pozdrawiam i mam nadzieję, że zrozumiesz NASZE przesłanie.

    • „Możesz przecież tu na blogu pisać cokolwiek chcesz – choć pamiętaj, że jeśli „przekroczysz pewne granice” nie pozostaniemy bierni – jak to pokazaliśmy Antychrystowi Henrykowi i jego giermkom.”

     Jedno proste pytanie:

     Dlaczego wy oczekujecie że ja będę bierny kiedy wy sami bornicie waszego postrzegania prawdy?

     Jak już powiedziałem zamierzam bronić wiary RAZ przekazanej świętym, i nie będę miał nic wspólnego z fałszywymi doktrynami które uderzają w serce mojej wiary. Przepraszam.

     I tu nie chodzi o samoobronę, bo o to nie zważam zupełnie. Jak ktoś masakruje słowo Boże, to ja siedzieć cicho nie będę. Jakkolwiek traktuję cię jako mojego bliźniego, nie oczekuj że uciszę się na ten temat. Bo prawda jest jedna, i będę jej bronił do śmierci.

     „ 16. Takżem się stał nieprzyiacielem[4] waszym, prawdę wam mówiąc?” – Galatów 4 ; 16

     Nie jest to atak na ciebie, ale na fałszywe doktryny z którymi wspólnoty mieć nie będę. Co do artykułu tego, to mam podobne odczucia, ale wezmę się za to dopiero jak go zanalizuję.

     • Fujiwara, chcesz to odnieś się do 9 punktów w artykule, w obronie księgi, opublikuje się i czytelnicy sami zdecydują. Każdy może napisać coś w obronie Ezechiela, jeśli będzie trzymać poziom to opublikuję.

     • Fujiwara i tu jest bardzo poważny problem który już pokazałem wcześniej – chyba nie czytasz ze zrozumieniem. Nie pisałem, że nie możesz bronić jak Ty wierzysz i w co wierzysz.
      Napisałem już wielokrotnie, że rób to NA SWOIM PODWÓRKU. Próbowałem Tobie wielokrotnie wytłumaczyć czemu ja tak wyznaje – a później dołączyli Andrzej, Roman, Basia.. Nie dało to ŻADNEGO rozwiązania „naszego kąkolowego sporu”. Więc POPROSILIŚMY ładni aby już nie powodować KŁÓTNI bo ona nic nie daje.
      Ty piszesz o obronie. A czy wiesz na czym POLEGA obrona w ogóle???

      Obrona ma to do siebie, że jest FAKTEM gdy ktoś wchodzi na KOGOŚ podwórko i próbuje PODWAŻAĆ tego do kogo należy podwórko – i właśnie ten „właściciel” ma PRAWO DO OBRONY.
      A ten kto przyszedł na NIE SWOJE podwórko nie broni tylko ATAKUJE.
      Pomyliłeś się co nieco w tych swoich „racjach” bo Ty NIE BRONIŁEŚ ale ATAKOWAŁEŚ – nazwijmy rzeczy po imieniu.
      I pomimo naszych próśb nadal ATAKOWAŁEŚ NASZE „podwórko”.
      Owszem masz możliwość obrony i co napisałem wcześniej w komentarzu – ale rób to po prostu na swoim terytorium jeśli czujesz się „zaatakowany”. Masz do tego prawo i jasno to wyraziłem i nie mamy nic przeciwko temu.
      I to jest odpowiedź na to Twoje jedno proste pytanie.
      A streściłbym je jeszcze tak, że nie oczekujemy, że bierny będziesz bo tak naprawdę nie zajmujemy się Tobą i rób co chcesz na SWOIM podwórku.

      My mamy prawo zaświadczyć nasze stanowisko wiary i do tego stworzyliśmy NASZ WŁASNY BLOG.
      I nie wchodzimy – ATAKUJEMY – inne blogi o to że kąkol wyznają – aby powodować, że będą musieli się BRONIĆ.

      Także tak to wygląda i nie będę już odnosił się do ewentualnych wypowiedzi Twoich na ten temat bo nie ma on związku z TEMATEM ARTYKUŁU – który jest bardzo WAŻNY i nie mam zamiaru go umniejszać przepychankami, które i tak do niczego nie doprowadzą. Pozdrawiam

     • Giron również do Ciebie zaglądam więc znam i ten i inne „podobne” artykuły.
      Uwierz, że nie przekonują mnie i nas te sprawy bo my wiele na ten temat na naszym blogu napisali co nas „razi” w kąkolu – tj Pawle, Łukaszu i Marku. Szczegółowo to opisaliśmy i nic naszego stanowiska nie zmieni dlatego NIE MAMY zamiaru sprzeczać się z innymi blogerami, którzy wierzą w natchnienie „Pawła i reszty”.
      To nie jest temat tutaj adekwatny bo tylko niepotrzebnie robimy zamieszanie i odwracamy uwagę od TEMATU GŁÓWNEGO.
      Komentarz, który napisałem do Fujiwary może być po części dla Ciebie jako moje/nasze stanowisko.
      Pozdrawiam i mam nadzieję, że już nie będziemy tu się „spierać”. Jak chcesz zrób o nas artykuł, masz do tego prawo ale nie „zaśmiecajmy” już tego tematu.
      3maj się

      • ” nic naszego stanowiska nie zmieni dlatego NIE MAMY zamiaru sprzeczać się z innymi blogerami, którzy wierzą w natchnienie „Pawła i reszty”.”

       Jak chcesz pozostać ślepcem, to proszę bardzo. Zwłaszcza, że wierzysz, że do zbawienia potrzebna jest ofiara Jezusa, nie rozumiem, co masz do tego Pawła, nie jesteś jak Kubik, który Jezusa odrzuca (jego słowa, że „do zbawienia trzeba być po prostu dobrym człowiekiem”). Wszystko jest jasne. Chyba, że nadal interpretujesz, że „Paweł zniósł prawo i można grzeszyć a zbawienie jest przez publiczne wyznanie ustami, że ‚Jezus jest Panem'” poprzez twierdzenie, że „Jezus uwolnił nas z przekleństwa prawa”, to nic na to nie poradzę, ślepcem zostaniesz.

       Ważna jest też umiejętność przyznania się do błędu, a nie chodzenie w zaparte… Pozdro

 3. Witam. Świetny artykuł. Tak to prawda będzie ostrzał na ten artykuł Kubikowo-Chabadowy. Ten pan pisze o pustyni a dokładniej o przeniesieniu lub przejściu na nią, i o procesowaniu się na niej, no cóż są problemy z tą piękną teorią. pierwszy jest taki problem że tam NIE jest użyte słowo pustynia lecz pustkowie lub tereny dzikie, można to sprawdzić z przekładów Nowej Biblii Gdańskiej i Króla Jakuba Eng, (obj.12.6) oczywiście przekład angielski Króla Jakuba pana kubika razi i nawet twierdzi że jest traktowana ta biblia jak bałwan. Drugi problem to jest ostrzeżenie Chrystusa żeby nie iść na pustynię. Mateusza 24.26. Pozdrawiam.

  • Roman myślałem że podasz ten cytat bo jest on istotny – i to bardzo…
   Przecież są to SŁOWA SAMEGO ISUSA :) Bo „niektórzy” tak bardzo je poważają (ponoć…)
   Spójrzmy przed czym ostrzega nasz Zbawiciel i BÓG:

   „Wtedy jeśliby wam kto powiedział: „Oto tu jest Mesjasz” albo: „Tam”, nie wierzcie! Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych. Oto wam przepowiedziałem. Jeśli więc wam powiedzą: „Oto jest na pustyni”, nie chodźcie tam!; „Oto wewnątrz domu”, nie wierzcie! Albowiem jak błyskawica zabłyśnie na wschodzie, a świeci aż na zachodzie, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego. Gdzie jest padlina, tam się i sępy zgromadzą. ” Ew. Mateusza 24, 23-28

   Cóż można dodać?
   Chyba to, żeby nie cieszyć się jakimkolwiek rejsem na PUSTYNIĘ!
   Uwielbiam ten werset: ” Jeśli więc wam powiedzą: „Oto jest na pustyni”, nie chodźcie tam!”
   Henryk Antychryst jest „JEDYNYM NA ŚWIECIE” propagatorem ów zebrania na PUSTYNI gdzie… ma być Isus (rzekomo…)
   A sam Zbawiciel już przestrzega przed tym!!!!
   Drodzy zbawienni forumowicze – bo z pewnością to będziecie czytać – jeśli zarezerwowaliście sobie już u Henryka bilety na PUSTYNIĘ to radzę Wam abyście je ANULOWALI. Bo jak sami widzicie – sam Isus – Wam mówi, że AKURAT NA PUSTYNI NIE BĘDZIE!!!
   No chyba, że wasz GURU TALMUDYCZNY przekona was, że jest to skażenie masoretów albo źle rozumiane…
   No cóż – ja i „pewni ludzie” z pewnością na żadną pustynię się nie wybieramy – poczekamy na PRAWDZIWE przyjście naszego BOGA i Zbawiciela – Chrystusa – które będzie widoczne WSZĘDZIE i na żadną PUSTYNIĘ nie trzeba będzie się fatygować :)

   • I finalny post, który wszystkich tu obecnych proszę o przeczytanie, bo odnosi się do ważnej kwestii, którą za wszelką cenę jestem zobligowany poruszyć.

    Zbawienie z wiary =/= zbawienie z „wiary” de facto oznaczającą uczynki.

    Plan zbawienia jest prosty i zaadresowany do każdego z nas, i proszę, niech każdy z nas go zrozumie, bo:

    Ozeasza 4 ;  6. Lud móy wygładzony będzie dla nieumieiętności; a ponieważeś ty odrzucił umieiętność, i Ia téż ciebie odrzucę, abyś mi kapłańskiego urzędu nie odprawował; a iżeś zapomniał zakonu Boga twego, Ia téż zapomnę na syny twoie.

    W KJV „Nieumiejętność” jest lepiej przetłumaczona jako brak wiedzy. I to się właśnie tutaj dzieje. Pozwólcie mi że zaadresuję te słowo do każdego z was:

    NIE JESTEŚCIE ZBAWIENI W ŻADEN SPOSÓB WASZYM WKŁADEM!

    Dzieje 16 ; 30 A wywiódłszy je z więzienia, rzekł: Panowie! co mam czynić, abym był zbawiony?
    31 A oni rzekli: Wierz w Pana Jezusa Chrystusa, a będziesz zbawiony, ty i dom twój.

    Fałszywe doktryny szerzą się tutaj bo diabeł korumpuje prosty plan zbawienia, najcenniejsze dzieło Boże, zmieniając go w tym abyście myśleli że możecie się sami zbawić, a nie być zbawionymi przez Chrystusa!

    W powyższym przykładzie nie powiedziano stróżowi więzienia aby się ochrzcił. Nie powiedziano mu aby przestrzegał zakonu czy 2 przykazań miłości. Nie powiedziano mu aby eksponował NWO. Nie powiedziano mu aby zrobił COKOLWIEK poza uwierzeniem CHRYSTUSOWI PANU!

    Jakuba 2:  10. Albowiem ktobykolwiek zachował[4] wszystek zakon, a w iednymby upadł, stał się winien wszystkich przykazań.
     11. Bo który rzekł: Nie będziesz[5] cudzołożył, ten téż rzekł: Nie będziesz zabiiał; a ieźlibyś nie cudzołożył, alebyś zabił, stałeś się przestępcą zakonu.

    Całe zbawienie sprowadza się właśnie do uwierzenia w Chrystusa, i nie musisz czynić czegokolwiek aby zostać zbawionym. To jest DARMOWY DAR, którego celem jest wyrwanie każdego z nas z grzechów w którym tkwimy. Oczywiście że wiele z tych co twierdzi że uwierzyło w cale tak naprawdę nie uwierzyło, i od początku mówiło co innego niż robiło.

    Rzymian 3: 28 Przetoż mamy za to, że człowiek bywa usprawiedliwiony wiarą bez uczynków zakonu.
    29 Izali Bóg jest tylko Bogiem Żydów? izali też nie pogan? Zaiste i pogan.
    30 Ponieważ jeden jest Bóg, który usprawiedliwi obrzezkę z wiary i nieobrzezkę przez wiarę.
    31 To tedy zakon niszczymy przez wiarę? Nie daj tego Boże! i owszem zakon stanowimy.

    Po uwierzeniu Chrystusowi zostaje nam dany duch święty, który zaczyna powoli zmieniać naszą naturę. Nie jest to krótki proces, i wiele osób się na tym potknie. Nie jeden chrześcijanin całe życie walczył z problemami takimi jak homoseksualizm czy narkotyki. Ja sam do dzisiaj walczę z agresją, i to taką że mógłbym rozrywać ludzi na strzępy gołymi rękoma i do tego jeszcze się cieszyć. Nie jestem idealny. To że ktoś przyjmie Chrystusa nie oznacza że problemy miną, ale duch święty zawsze da nam możliwość wytrwania. Zbawiona osoba nawet jak zgrzeszy, zawsze powróci do Boga!

    Rzymian 6 ; 1 Cóż tedy rzeczemy? Zostaniemyż w grzechu, aby łaska obfitowała?
    2 Nie daj tego Boże! albowiem którzyśmy umarli grzechowi, jakoż jeszcze w nim żyć będziemy?

    Jakuba 2: 17. Także i wiara, nie mali uczynków, martwa iest sama w sobie.
     18. Ale rzecze kto: Ty masz wiarę, a ia mam uczynki; ukaż mi wiarę twoię bez uczynków twoich, a ia tobie ukażę wiarę moię z uczynków moich.
     19. Ty wierzysz, iż ieden iest Bóg, dobrze czynisz; i diablić temu[8] wierzą, wszakże drzą.
     20. Ale chceszli wiedzieć, o człowiecze marny! iż wiara bez uczynków martwa iest?
     III. 21. Abraham, oyciec nasz, izali nie z uczynków usprawiedliwiony iest, gdy ofiarował[9] Izaaka, syna swego, na ołtarzu?
     22. Widzisz, iż wiara spólnie robiła z uczynkami iego, a z uczynków wiara doskonałą się stała.
     23. A tak wypełniło się pismo, które[10] mówi: I uwierzył Abraham Bogu, i przyczytano mu to ku sprawiedliwości, i przyiacielem[11] Bożym nazwany iest.
     24. A widzicież, iż z uczynków usprawiedliwiony bywa człowiek, a nie z wiary tylko?
     IV. 25. Także téż i[12] Rachab, wszetecznica, izali nie z uczynków iest usprawiedliwiona, gdy przyięła one posły i inszą drogą wypuściła?
     26. Albowiem iako ciało bez duszy iest martwe, tak i wiara bez uczynków martwa iest.

    Tu Jakub porusza ważną kwestię: każdy kto jest zbawiony będzie starał się służyć Chrystusowi, tak bardzo jak bardzo da radę. W związku z tym, „Po owocach ich poznacie” ponieważ każdy kto będzie prawdziwie ponownie narodzony, będzie po prostu chciał czynić dobrze; nie po to żeby się zbawić, ale dla tego że kocha Chrystusa i chce z własnej nie przymuszonej woli mu służyć. Chrystus mógł by już dawno zmusić nas „rózgą żelazną” do posłuszeństwa, ale nie chce, bo szanuje naszą wolną wolę.

    Jana 3:  II. 7. Dziateczki![4] niechay was nikt nie zwodzi; kto czyni[5] sprawiedliwość, sprawiedliwy iest, iako i on sprawiedliwy iest;
     8. Kto czyni grzech, z diabła[6] iest; gdyż od początku diabeł grzeszy. Na to się obiawił syn Boży, aby zepsował uczynki diabelskie.
     9. Wszelki, co się narodził z Boga, grzechu nie czyni, iż nasienie iego w nim zostawa, i nie może grzeszyć, iż z Boga narodzony iest.
     10. Po tém poznać dziatki Boże i dzieci diabelskie. Wszelki, który nie czyni sprawiedliwości, nie iest z Boga, i który nie miłuie brata swego.

    I tu się zaczyna sprawa o której chciałem powiedzieć. Boję się o tych co mówią że mamy wkładać jakieś uczynki do zbawienia, i adresuję to do was, moi drodzy. NIE CHCĘ abyście się pogubili! Proszę was, niech każdy z was upewni się co do swojej relacji z Bogiem!

    Bo jest odnośnie czego się upewniać!

 4. piękny spektakl ,,,lecz nie wiedzą kiedy Jezus przyjdzie ,więc trzymają w rękawie asa ,chcą dokonać wymiany……..lecz nie zdają sobie sprawy z potęgi naszego Stwórcy.Historia kołem się toczy.Z Bogiem.

 5. "Miasto leży w kwadracie, więc jego długość jest taka jak szerokość.  I zmierzył miasto prętem mierniczym na dwanaście tysięcy stadionów; jego długość, szerokość i wysokość jest równa"
  Objawienie 21,16
  Wynika z tego że wymiary miasta podane w stadiach, czy stadionach to 12 000 na 12 000. Jeden stadion to 192 metry, więc mamy długość i szerokość – 2304 km, co daje olbrzymią powierzchnię – 5 308 416 km kwadratowych, o prawie milion kilometrów kwadratowych większa niż powierzchnia krajów Unii Europejskiej.  Gdyby obecnie istniało takie państwo, to byłoby szóste pod względem powierzchni na świecie, tuż za Australią

 6. na forum u „naszych” orłów i „nie tylko” , pojawił się temat właśnie odnośnie tego artykułu. Szczerze powiedziawszy zaskoczyło mnie to że się znalazł… ale za ten fakt z tego co widać Henryk „USUNĄŁ” użytkownika Poznanie Prawdy.
  Do tego stopnia nie spodobało się ten temat, że Henryk nawet tak podsumował Poznanie „ty nie jesteś zbyt inteligentny i tego nie chcesz widzieć” .

  Tutaj link bezpośrednio do tego tematu bo już zaczynają się FARYZEJSKIE wywody…
  http://zbawienie.forumotion.com/t135-problemy-z-ezechielem

  Zwróćmy uwagę, że Henryk kompletnie nie odniósł się do omawianych spraw w artykule jak i istotnych w komentarzach – kompletna ignorancja.
  Ale co ma powiedzieć skoro już pewnie anulowane są rezerwacje na wycieczkę na pustynię…
  Henryk pokazał w swoim komentarzu swoją „najlepszą” cechę: ABSURDALNOŚĆ.
  Pisze już na wstępie O NAS:

  „Ludzie ci podważają wszystko.

  Stary Testament – Nowy Testament, Chrystusa w całości lub w części. ”

  I to pisze jeszcze o tutejszym blogu!! Cóż za hipokryzja! Rad, Fuji nie wiedziałem, że wy podważacie WSZYSTKO?? :) ;)
  Nawet o nas ten SYN DIABŁA nie powinien pisać że wszystko podważamy bo sam podważa oficjalnie nawet Jana, WSZYSTKIE LISTY i można powiedzieć, że Objawienie też bo zrobił z Niej CYRK – by dostosować do… Ezechiela…

  Oczywiście Henryk również używa swojej częstej taktyki – czyli MANIPULOWANIE KOMPLETNĄ NIEPRAWDĄ.
  Pisze jakby mi nie przeszkadzał Brainbraiker i nie zwalczał go a przecież NIEJEDNOKROTNIE pisałem, że jest Heretykiem i dałem do zrozumienia, że jest również jak Henryk SYNEM DIABŁA.
  Ale ten manipulant musi oczerniać WSZYSTKIMI możliwymi sposobami aby tylko dalej kłamstwa głosić.
  Chyba wiemy jaka nacja jest tak PARSZYWA WE WSZYSTKIM aby tylko SWOJĄ ideologie narzucać…?
  Henryku SYPIE SIĘ Wam ten plan „PUSTYNNEGO” Drugiego FAŁSZYWEGO Izraela co nie???? :)

 7.  21. Owszem każdy kocieł w Ieruzalemie i w Iudzie poświęcony będzie Panu zastępów; a przychodząc wszyscy, którzy ofiarować maią, brać ie i warzyć w nich będą, a nie będzie Chananeyczyka[12] więcéy w domu Pana zastępów dnia onego. – Zachariasza 14.

  Rozumiem że fakt że Zachariasz opisuje ofiary także czyni go fałszywym prorokiem?

  • Zbierz razem, na spokojnie, wszystkie przeciw i wtedy można się odnieść do wszystkiego jednocześnie.

   Co do ostatnich rozdzialów Zachariasza, biblistyka rozdziela je czasowo. Najpierw ktoś napisał rozdziały 1-8, 2 lata (szacunkowo) pozniej dodano kolejne, później jeszcze kolejne. Według badaczy ostatnie rozdziały, profetyczne, wykazują silne inspiracje od Ezechiela, Izajasza i Jeremiasza.

   https://en.wikipedia.org/wiki/Book_of_Zechariah

   Jak wyglądała edycja ksiąg ST, które w dużej mierze nie zostały napisane za jednym posiedzeniem, opisuje autor serii o różnicach tekstu masoreckiego i septuaginty.

   https://radtrap.wordpress.com/2015/01/30/tekst-masorecki-kontra-septuaginta-czesc-1-masoreci/

   Można też powiedzieć, biblystyka mnie nie interesuje, to jest tylko naukowe podważanie natchnienia Biblii.. jeśli tak, to pragnę zauważyć że na początku rozdziału 14 który przytoczyłeś, opisany jest najazd koalicji narodów na Jerozolimę, pojmanie połowy mieszkańców, zniszczenia, zhanbienie kobiet żydowskich itd. Dopiero po tym wydarzeniu Bóg, wg Zachariasza 14, ma walczyć z tymi narodami i je wygubić. Tymczasem u Ezechiela koalicja narodów przy koncu czasów nawet nie zdobyła miast judzkich, od razu zostaje zniszczona przez Boga.

   Nie wiem dlaczego na samym końcu roz 14 wspomina się ten jeden raz o ofiarach w garnkach, moze dlatego że się myle…. moze tak. Niezależnie od naszego widzi-misię, sporo elementów Zachariasza stoi w jawnej sprzeczności z Ezechielem, to jest fakt. Ustęp o garnkach ofiarnych występuje na samym, samiutkim końcu Ks.Zachariasza.

   • Rad i Fujiwara przedstawię Wam mój własny punkt widzenia – gdzie dla mnie ta sytuacja z Zachariaszem i Ezechielem jest BARDZO PROSTA. Oczywiście na korzyść PRZEJRZYSTOŚĆI i SPÓJNOŚCI Słowa Bożego. Do którego bynajmniej NIE MOŻE należeć bynajmniej końcówka opisów Ezechiela – bo obala wersję przede wszystkim Objawienia jak i całości Chrystusowej/Bożej Dobrej Nowiny – łącznie z proroctwami innych Proroków Starego Testamentu.

    Po pierwsze musimy wszystko zakładać o FAKTY jakie będziemy mieć w Wiecznym Królestwie naszego Boga.
    Nie ma być śmierci – warunek NAJWAŻNIEJSZY!!!
    Mamy powrócić do „warunków” z Edenu gdzie baranek z lewkiem będą razem leżeć – i będą jeść TRAWĘ. KAŻDE ZWIERZĘ – NAWET LEW.
    To powinno być dla nas punktem PIERWSZYM I NAJWAŻNIEJSZYM- śmierci nie ma i KONIEC KROPKA.

    Więc opis Ezechiela o ofiarach w formie CAŁOPALENIA jednorocznego baranka czy też cielęcia czyli powodującej ŚMIERĆ jest po prostu ABSURDEM w przekazie Dobrej Nowiny naszego Boga – czyli o zniszczeniu śmierci. To nie ulega wątpliwości dla mnie, że ten „proceder” co opisuje Ezechiel jest NIEDORZECZNY i PRZECZĄCY Dobrej Nowinie.
    Nie ma być śmierci – to dla mnie jasne – to jakim cudem w ofierze można UŚMIERCIĆ zwierzę jak to Ezechiel opisuje??
    Albo śmierć jest zniszczona albo dalej ją mamy…
    Dla mnie jest oczywiste KTÓRA wersja jest PRAWDĄ.

    Ok teraz pewnie spytacie – więc o jakich ofiarach mówi ten JEDYNY raz Zachariasz?

    Nie będę już się „czepiał, że Ezechiel sporą część poświęcił temu zagadnieniu i co ciekawe – jakże „spójnie” ze Starotestamentalnym Prawem, które kiedyś było przecież nawiązaniem do OFIARY baranka – poprzez KREW I ŚMIERĆ – do naszego Zbawiciela.
    A przecież RAZ NA ZAWSZE ofiara została wykonana…
    Dla Ezechiela widocznie nie…

    Przyjrzyjmy się teraz świadectwie Zachariasza.
    Mi się od razu rzuciło w oczy, że W ŻADNYM razie ofiara o której wspomina – którą Bogu będzie składana – NIE MA NIC wspólnego ze ŚMIERCIĄ i KRWIĄ.
    Poza tym z baranka w KOTŁACH będzie przygotowywana – GOTOWANA – zupa…???
    Ezechiel mówi o CAŁOPALENIU a czy dokonywano go w KOTŁACH..????
    Ewidentnie Zachariasz mówi o ofierze składanej w formie „gotowania” – tak to bym ujął. Bynajmniej nie ma ani krzty informacji o CAŁOPALENIU a tym samym ZABIJANIU/smierci – jeśli tak byłoby to można byłoby WYRZUCIĆ przekaz z Objawienia i OGÓLNIE Słowa Bożego – biorąc obietnice Boga o tym że zniszczy śmierć jako ABSURD I GROTESKĘ.

    Ale mamy w tym jednym nawet zdaniu Zachariasza wspaniałe świadectwo, które również OBNAŻA Ezechielowską wersję jako FAŁSZ.
    Popatrzmy: u Ezechiela mamy informację, że TYLKO władca może składać ofiarę Panu – NIKT INNY! Mowa tu o ofiarach nie tylko w ważne święta ale i w szabat. Tylko on upoważniony jest do tego.
    Jakaś analogia…?
    Oczywiście – NAJWYŻSZY KAPŁAN Starotestamentalny!
    Tutaj Ezechiel nazwał tego JEDYNEGO WYBRAŃCA – władcą. Czyżby to miałby być ANTYCHRYST/człowiek zatracenia w fałszywym drugim Izraelu..??

    A teraz popatrzmy co zaświadcza nam Zachariasz:

    „Każdy kocioł w Jerozolimie i w Judzie będzie poświęcony Panu Zastępów. I będą przychodzić wszyscy, którzy mają składać ofiarę, będą brać je i w nich gotować. Nie będzie już w owym dniu przekupnia w domu Pana Zastępów. ” Zachariasz 14,21

    Tutaj mamy wspaniałe świadectwo, że WSZYSCY będą składać ofiarę Panu w POŚWIĘCONYM KOCIOLE Bogu. Wszyscy którzy MAJĄ składać ofiarę – a nie JEDEN „rodzynek” zwany WŁADCĄ jak to przedstawia nam Ezechiel.

    Czy jest to spójne świadectwo?
    Jak przedstawiłem – BEZSPRZECZNIE NIE – dla mnie jest to jasne jak słońce i tylko zestawiłem te świadectwa ku sobie i było jasne, że są to dwa RÓŻNE i SPRZECZNE świadectwa.

    Jak ja widzę ów ofiary w KOTŁACH składane Panu?

    Ciężko mieć pewność ale uważam, że są to po prostu ofiary DZIEKCZYNNE , Z PODZIEKOWANIEM naszemu wspaniałemu Bogu za DAR Jego miłości i oddania nam i że wspaniale rządzi nami/ludźmi w WIECZNYM KRÓLESTWIE na nowej ziemi.
    I wszyscy SZCZĘŚLIWCY którzy zostali obdarzeni tym zaszczytem będą składać CHWAŁĘ I DZIĘKCZYNIENIE naszemu KRÓLOWI KRÓLÓW, BOGU JEDYNEMU – Synowi i Ojcu, którzy SĄ JEDNO!
    A co w tych -zapewne przepięknych – KOTŁACH poświęconych Panu Zastępów będzie ofiarowane w gotowaniu?
    No właśnie – ciężko powiedzieć a czy nie mogłyby byc pięknie wonne zioła, rośliny, czy inne cuda natury które stworzył na nowo nasz WSZECHMOCNY BÓG? :)

    Możemy się jedynie domyslać, że będzie WSZYSTKO WSPANIAŁE i z pewnością ta woń z ów kociołków, która w ofierze DZIĘKCZYNNEJ będzie roznosiła się po CAŁYM ŚWIĘTYM MIEŚCIE! :)

    Z mojej strony mam tyle do dodania i jak coś mi jeszcze „natchnie” się to z pewnością napisze choć uważam, że sedno rozpatrywania o czym piszecie Rad i Fuji postarałem się wyjaśnić.
    Pozdrawiam

  • w Jeruzalemie znajdą się tylko Ci ,którzy się uświęcili w Panu ,a Ci którzy tego nie zrobią -nie wejdą .nie będzie odstępców.Z Bogiem.

 8. Najlepiej sobie tzn według własnego uznania. A podobno Biblia niesie jasny przekaz i prości ludzie ją rozumieją i czują więc skąd mamy tyle podziałów? Ta księga może być, tamta nie, ten był natchniony tamten już nie. Biblii chyba nie należy studiować zbyt głęboko, bo prowadzi to do niezdrowych sytuacji lub sporów o rzeczy drugoplanowe.

  • Anonim nie będę z Tobą prowadził dyskusji bo wiem, że skończyła by się ona na polemizacji i niepotrzebnie straconego czasu. To widać po Twoich specyficznych komentarzach…
   Jedynie napiszę, że sam Chrystus mówi o tym, że „przyniósł” PODZIAŁY i to tak znamienne, że pomiędzy ojcem i synem, córką i matką chociażby. Właśnie to On, Słowo Boże – według samego Boga, który w JASNY I PRZEJRZYSTY sposób wytłumaczył ludziom będąc na ziemi na czym polega Królestwo Boże i co mamy robić by sięw nim znaleźć.
   A wspomniane podziały są i będą, które są POTWIERDZENIEM Jego słów.
   Możesz się z tym zgadzać lub nie i to Twoja sprawa lecz ja już z pewnością nie będę prowadził rozmowy z Tobą na tego „typu” komentarze.
   Zaufaj Bogu, jak Ewelina napisała – a jak to zrobisz to już Twoja sprawa.
   Pozdrawiam

 9. Sprawa Tyru.

  Zaczynając: Nabuchodonozor nie zniszczył Tyru, ale czy aby na pewno… a teraz pytanie, którego Tyru?

  W dzisiejszych czasach Tyr znajduje się w innym miejscu niż znajdował się w innym miejscu niż w czasach Biblijnych. Na załączonej mapie widać, że miasto było rozdzielone na dwie części – Tyr położony na wyspie, i Tyr położony na lądzie, znacznie większą część.

  Ironicznie, nawet sekularni historycy bronią Ezechiela lepiej niż nie jeden Biblista. Dobrym przykładem jest tutaj Maria Aubet, która dokładnie potwierdza że Tyr stojący dzisiaj na miejscu NIE JEST Tyrem z Biblii. Rzymscy historycy opisują wyraźnie, że na brzegu (a nie na wyspie) leżało miasto nazywane przez nich „Paleo Tyrem”, przez egipskie i Assyryjskie źródła „Uzu” lub „Uszu”. Papyrus Anastasi I mówi:

  „Jaki jest Uzu? Mówią że jest drugie miasto na morzu nazywane Tyrem – Portem. Wodę zawożą tam przez morze”.

  Co ciekawe, Maria Aubet (która jest profesorem historii na uniwersytecie w Barcelonie, stwierdza:

  „Miasto to było uznawane za drugi Tyr na lądzie, i przetrwało jako miasto satelickie aż do przyjścia Nabuchodonozora, który je podbił”.

  Bardzo podobne świadectwo daje Grecki historyk, Menander:

  „Sydon, Akko i Stary Tyr zbuntowały się przeciwko Tyrowi i poddały się królowi Asyrii” (chodzi o Salmanasara V).

  Stary Tyr odnosi się do drugiego Tyru położonego na lądzie… o który to chodzi. Nabuchodonozor zniszczył Tyr lądowy ale nie zdołał zdobyć Tyru Morskiego. Co ciekawe wspomina o tym… Ezekiel w rozdziale 29:

  „18 Synu człowieczy! Nabuchodonozor, król Babiloński, przyniewolił gwałtem wojsko swe do służby ciężkiej przeciwko Tyrowi; każda głowa obłysiała, i każde ramię obnażone, a przecie nie ma zapłaty on, ani wojsko jego z Tyru za onę służbę, którą podejmo wał, walcząc przeciwko jemu.
  19 Przetoż tak mówi panujący Pan: Oto Ja daję Nabuchodonozorowi, królowi Babilońskiemu, ziemię Egipską, aby zabrał dostatki jej, i rozszarpał łupy jej, i rozchwycił korzyści jej, aby miało zapłatę wojsko jego.
  20 Za pracę ich, którą dla mnie podjęli, dam im ziemię Egipską, przeto, że mnie pracowali, mówi panujący Pan.”

  Po tym jak Nabuchodonozor zniszczył Tyr lądowy, Tyr morski przetrwał nie długo, bo 250 lat później przybył Aleksander Wielki. Aleksander wielki, aby dostać się do wyspy, zbudował groblę z ruin Tyru lądowego. Ogołocił owe ruiny totalnie i Tyr zniknął raz na dobre, jak mówiło proroctwo.

  Kolejne świadectwo o tym że Ezekiel mówi prawdę podają historycy H. J. Katzenstein i E. Unger. Katzenstein twierdzi że archeologia rozbiła w puch wszelkie dowody rzekomo twierdzące że Ezekiel mówi nieprawdę. E. Unger opublikował tabliczkę (wtedy na czymś takim pisano) będącą opisem zaopatrzenia dla „króla i jego ludzi idących przeciwko Tyrowi”, jak i również tabliczki pokazujące że terenem po tym czasie zarządzali Babilońscy gubernatorzy niż lokalni władcy – szczególnie że według Katzensteina król Tyru otwiera listę królów których Nabuchodonozor zabrał do Babilonii. Podobnie mówi Antonio Ciasca, włoski Historyk:

  „Lądowa część Tyru (zwana Ushu w Egipskich i Asyryjskich źródłach, Palei – Tyros w źródłach z Epoki klasycznej) była umieszczona około 6 kilometrów dalej na południe. Grobla którą Aleksander Wielki zbudował aby dostać się do obleganego przez siebie Tyru morskiego spowodowała że teren rozrósł się w sposób sztuczny w półwysep.”

  Jeszcze jedna uwaga:

  Ezechiel 26 ; 3 Dlatego tak mówi panujący Pan: Otom Ja powstał przeciwko tobie, o Tyrze! a przywiodę na cię wiele narodów, jakobym przywiódł morze z nawałnościami jego;

  Wiele narodów oznacza nie koniecznie TYLKO Nabuchodonozora – który i tak uczynił nie małe spustoszenie.

  Idąc dalej:

  Ezechiel 26 ; 4 I zburzą mury Tyrskie, i rozwalą wieże jego; i wymiotę z niego proch jego, i uczynię go wierzchołkiem skały gładkiej,

  Ezechiel 26 ; 14 I uczynię cię wierzchołkiem gładkiej skały; staniesz się miejscem ku wysuszaniu sieci, nie będziesz więcj zbudowany; bom Ja Pan powiedział, mówi panujący Pan.

  Wierzchołkiem gładkiej skały…. miejscem ku wysuszaniu sieci… łatwo sobie wyobrazić rybaków z Libanu siadających na półwyspie który powstał z…. RUIN TYRU KTÓRE ALEKSANDER WIELKI UŻYŁ DO BUDOWY GROBLI. Ezekiel nie tylko przepowiedział z olbrzymią dokładnością CAŁY FAKT zdobycia Tyru przez Nabuchodonozora, ale także co zrobi z nim Aleksander Wielki… PRAWIE 200 LAT PRZED JEGO PRZYJŚCIEM!

  Tyr wyspiarski nie został jednak całkowicie zniszczony, i odbudował go Ptolemeusz. W 7 Wieku NE przyszli Arabowie i zajęli go. W 1124 zrobili to Krzyżowcy, a w 1291 zdobyli go Mamelucy… i zrównali go z ziemią. W 1517 roku zajęli go Turcy Ottomańscy… i padł on ofiarą ich niekompetentnych rządów.

  Edward Robinson tak opisał swoją wizytę w Tyrze w roku 1838:

  „Szedłem po wybrzeżu półwyspu, część którego jest dzisiaj niezamieszkała poza „miejscem na sieci” [Ez 26:5, 14] myśląc o dumie i upadku dawnego Tyru. Dawniej była tutaj mała wyspa, dawno temu pokryta pałacami i otoczona flotami, ale teraz? Twoje bogactwa i sława… gdzie one są? Tyr stał się jako czubek skałyEz 26:4, 14. ”

  Widząc połamane kolumny, dodał:

  „Ruiny które teraz znajdują się na części jego miejsca, wydają upiorny dekret; nigdy cię nie odbudują”.

  Jest to dla nas wskazówka; to że czegoś w Biblii nie rozumiemy, nie oznacza że to czyni jakąś część Biblii nieprawdziwą. Dlatego lepiej jest próbować ją odszyfrować, niż wyrzucać co nam się nie podoba, bo słowo żywego Boga to nie są igraszki i Bóg się obrażać nie pozwoli. Radku nie idź drogą tych co usuwają księgi z Bibilii, a których droga wiedzie na zatracenie. Z Bogiem!

  • Fujiwara to się dopiero okaże czy rzeczywiście idziemy na zatracenie…
   Wyjaśni nam to najlepiej sam Sprawiedliwy Sędzia na Sądzie i mam nadzieję, że zostaniemy postawieni koło siebie i okaże się JAKA JEST PRAWDA.
   Ja o Was nie mówię, że idziecie na zatracenie ponieważ uważacie Pawła za natchnionego – problemem jedynie dla mnie jest to, że dopuszczacie w swoich naukach zabicie/zamordowanie bliźniego we własnej obronie. To jest dla mnie problem, który stoi pomiędzy nami – nie nauczanie W SPOSÓB DOSKONAŁY II-go i OSTATNIEGO Przykazania naszego Boga i Zbawiciela – Chrystusa: „Miłuj bliźniego jak siebie samego”.

   Co do historycznych spraw które opisujesz to my nie widzimy jakiś większych problemów – tym bardziej, że wiemy, że historia świata jest BARDZO MOCNO zakłamana.

   Tak jak już w pierwszym komentarzu napisałem, Basia zwróciła uwagę na swoje spostrzeżenia co do KOŃCÓWKI Ezechiela co jest JAWNYM przeciwieństwem do innych świadectw Słowa Bożego o czasach końca i Wiecznym Królestwie (przede wszystkim Księgi Objawienia czy chociażby też poruszanej Księgi Zachariasza).

   Basi komentarz co napisała tutaj ukazuje owe PRZECIWIEŃSTWA DOBITNIE. I z tego tytułu nie można NIJAK dopasować świadectwa Ezechiela do WSZYSTKICH innych proroctw/świadectw zawartych w Słowie Bożym.
   Na podstawie Zachariasza – nawet tego jednego niemalże zdania również ukazałem, że Ezechiel jest SPRZECZNY.

   U Ezechiela nie trudno zobaczyć podobieństwa do zapisów ceremonialnych do Starotestamentalnego Prawa.
   A wiemy, że ów Prawo NIE OBOWIĄZUJE ponieważ Chrystus je WYPEŁNIŁ i przyniósł NOWE PRAWO o czym świadczy Słowo Boże.

   Wiemy kto nadal żyje Starotestamentalnym Prawem choć należy powiedzieć, że nie w sumie nim tylko Jego interpretacją – czyli TALMUDEM.

   Należy zauważyć, że ostatnio pojawił się ZWROT ku właśnie Torze. Do czego to doprowadza?
   Do KOMPLETNEJ IGNORANCJI Chrystusa!
   Oczywiście IGNORANCJI Jego Ofiary, którą DOKONAŁ RAZ NA ZAWSZE – a dla nich Ona nie ma NADAL „mocy prawnej”. Widać do doskonale na podstawie faryzejskich wywodów Henryka i jego giermków – Obserwatora i Cyryla (inni użytkownicy to jakby klony…)

   Możesz oczywiście bronić całości Ezechiela ale NIE MA szans byś wytłumaczył na podstawie INNYCH świadectw Słowa Bożego to co Basia napisała w intencji sprzeczności Ezechielowych świadectw.

   Objawienie, Zachariasz, Izajasz i inni Prorocy – WSZYSCY mają WSPÓLNE świadectwo czasów końca i Wiecznego Życia w Królestwie pod Wiecznym Panowaniem KRÓLA KRÓLÓW – PANA PANÓW – CHRYSTUSA.

   Jedynie Ezechiel KOMPLETNIE nie pasuje do tych opisów – a wręcz jest sprzeczny (!!!).

   A najciekawsze jest właśnie to, że internetowy GURU zbawienia – Henryk ANTYCHRYST Kubik – świadczący i PRZYSIEGAJĄCY na własne zbawienie – że nie myli się co do PROROCTW KOŃCA, ten który świadczy, że jest JEDYNYM NA ŚWIECIE, któremu bÓG dał zrozumienie tej „wspaniałej” tajemnicy – opiera się na… WŁAŚNIE na Ezechielowym świadectwie!!!!

   Pisze jakoby na Objawieniu się opierał ale jak się dobrze przyjrzy to jest to MANIPULACJA – bo Objawienie jest tylko dobraną wyrywkowo NARZUTKĄ na Ezechiela.

   I jakie mamy świadectwo wiary obecne tego ZWODZICIELA ??

   * TOTALNY POWRÓT do Tory ( tzn oficjalnie bo nie sposób nie zauważyć talmudycznych interpetacji…)

   * Odejście KOMPLETNE od Chrystusa!

   * ANULOWANIE Chrystusowej ofiary – bo skoro „nie jest prawomocna” to znaczy w talmudycznej interpretacji dla goi, że… NIE DOKONAŁA SIĘ! Jest to przeciwieństwem samych słów Chrystusa – WYKONAŁO SIĘ! (Jana 19, 30)

   * poniżenie KOMPLETNE Boga – Chrystus NIE jest Bogiem!

   * NIE oddawanie czci Bogu – Bóg Ojciec przekazał WSZYSTKO w ręce Syna – WSZYSTKO ŁĄCZNIE z Chwałą i Czcią i o tym wspaniale i dosadnie świadczy sam Chrystus w Ewangelii Jana:

   „Ojciec bowiem nie sądzi nikogo, lecz cały sąd przekazał Synowi, aby WSZYSCY oddawali CZEŚĆ Synowi, TAK JAK oddają CZEŚĆ Ojcu. Kto NIE oddaje CZCI Synowi, NIE oddaje CZCI OJCU, który Go posłał.” Ew. Jana 5, 22

   Tutaj nie ma polemiki z tym ponieważ całe świadectwo Słowa Bożego ukazuje oddawanie CZCI przez WSZYSTKICH – Synowi, Chrystusowi – BOGU.

   Można by pisać jeszcze ale wielkie ilości dowodów już napisaliśmy – co powoduje ZWROT w kierunku Starotestamentalnego Prawa…

   I należy się zastanowić – czemu ten człowiek trzyma się właśnie Ezechiela…?

   • problemem jedynie dla mnie jest to, że dopuszczacie w swoich naukach zabicie/zamordowanie bliźniego we własnej obronie.

    Ja nigdy tak nie napisałem, ani nawet nie sugerowałem.

    Natomiast na odrzucaniu Pawła to wy się kiedyś przejedziecie… a nie chciałbym tego, bo dobrze wam życzę.

    • Radtrap to przepraszam.
     Myślałem, że podobne macie postrzeganie w tym temacie ponieważ Fujiwara dość konkretnie udzielał się na naszym blogu i spierał się również właśnie w tej kwestii ze mną. Nie przekonywały go moje/nasze postrzeganie Słowa Bożego w tym bardzo ważnym Przykazaniu i między innymi dlatego blokowaliśmy komentarze bo było już to bezproduktywną przepychanką.
     My się trzymamy tylko Apostolskiego świadectwa i w żadnym wypadku nie przejedziemy się. Możesz nas obserwować i jak dalej będziemy szli tym samym torem (jeśli przestrzegasz jak zaświadczasz 2giego Przykazania) spotkamy się w obiecanym Królestwie Wiecznym :)

     • Błąd.

      Przestrzeganie jakichkolwiek przykazań nie ma nic do zbawienia, bo żadne uczynki wpływu na zbawienie człowieka nie mają. Dlaczego? Bo jedynym powodem dla którego Chrystus przyszedł na ziemię było to że żaden z nas przykazań Boga przestrzegać NIE MÓGŁ.

      Ja przestrzegam przykazania Jezusa, nie dla tego że grozi mi piekło, ale dla tego że go kocham i chcę podążać za jego przykładem, opisanym w 4 Ewangeliach, listach 12 Apostołów i Apostoła pogan Pawła, oraz w objawieniu. Spójność Biblii jako natchnionego słowa żywego Boga, zachowanego i spojonego przez Ducha Świętego. Były ataki na Biblię, ale czy ktokolwiek myśli że żywy Bóg nie zachowa swojego słowa?

      Biblia jest w celu takim, abyśmy odróżniali fałszywe doktryny od prawdziwych. Dlatego diabłu tak bardzo zależy na zniszczeniu jej. Dzięki temu wmawia nam tonę fałszywych doktryn, takich jak to że Chrystus nie jest Bogiem, Trójca jest fałszywą doktryną, zbawienie pochodzi z uczynków, lub połączenia łaski i uczynków, jakiekolwiek uczynki są potrzebne do zbawienia, zbawienie można utracić, Paweł to fałszywy apostoł etc.

      Jana 3:

      1 A był niektóry człowiek z Faryzeuszów, imieniem Nikodem, książę żydowski.
      2 Ten przyszedł do Jezusa w nocy i rzekł mu: Mistrzu! wiemy, żeś przyszedł od Boga nauczycielem; bo nikt tych cudów czynić nie może, które ty czynisz, jeźliby Bóg z nim nie był.
      3 Odpowiedział Jezus i rzekł mu: Zaprawdę, zaprawdę powiadam ci: Jeźli się kto nie narodzi znowu, nie może widzieć królestwa Bożego.
      4 Rzekł do niego Nikodem: Jakoż się może człowiek narodzić, będąc stary? izali powtóre może wnijść w żywot matki swojej i narodzić się?
      5 Odpowiedział Jezus: Zaprawdę, zaprawdę powiadam ci: Jeźliby się kto nie narodził z wody i z Ducha, nie może wnijść do królestwa Bożego.
      6 Co się narodziło z ciała, ciało jest, a co się narodziło z Ducha, duch jest.
      7 Nie dziwuj się, żem ci powiedział: Musicie się znowu narodzić.
      8 Wiatr, gdzie chce, wieje i głos jego słyszysz, ale nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd idzie; takżeć jest każdy, który się narodził z Ducha.
      9 Odpowiedział Nikodem i rzekł mu: Jakoż to być może?
      10 Odpowiedział Jezus i rzekł mu: Tyś jest nauczycielem w Izraelu, a tego nie wiesz?
      11 Zaprawdę, zaprawdę powiadam ci, iż co wiemy, mówimy, a cośmy widzieli, świadczymy: ale świadectwa naszego nie przyjmujecie.
      12 Jeźliż gdym wam ziemskie rzeczy powiadał, a nie wierzycie, jakoż, będęli wam powiadał niebieskie, uwierzycie?
      13 A nikt nie wstąpił do nieba, tylko ten, który zstąpił z nieba, Syn człowieczy, który jest w niebie.
      14 A jako Mojżesz węża na puszczy wywyższył, tak musi być wywyższony Syn człowieczy.
      15 Aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
      16 Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
      17 Boć nie posłał Bóg Syna swego na świat, aby sądził świat, ale aby świat był zbawiony przezeń.
      18 Kto wierzy weń, nie będzie osądzony; ale kto nie wierzy, już jest osądzony, iż nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego.

      Kto się nie narodzi ponownie, nie wejdzie do królestwa bożego. Taka jest prawda. Zbawienie NIE POLEGA na obietnicy poprawy. Zbawienie NIE POLEGA na przestrzeganiu przykazań, czy ich jest 2 czy 10. Zbawienie NIE POLEGA na organizacjach religijnych. Każdy kto zaprosi Jezusa do swojego serca i PRAWDZIWIE wyzna że jest on PRAWDZIWYM Panem i Zbawicielem, zostanie zbawiony. I i tak może być pewien ten, kto polega na przestrzeganiu przykazań, że ten rodzaj „zbawienia” jest mierną nadzieją! Oczywiste jest że każdy kto prawdziwie wierzy przykazań będzie przestrzegał, ale one go nie zbawią!

      Nawróć się o Polski zborze! Wróć do tego do którego należysz! Jak bardzo patrzę na ciebie, tym bardziej biedniejesz. Kiedy czytamy apokalipsę, widzimy że zbory mają swoje duchowe charakterystyki. I polski zbór także taką ma. Jaka ona jest? Polski zbór z powodu faktu, że po prostu prawdziwe Chrześcijaństwo dopiero nie dawno wyszło z cienia, z powodu faktu że nie mamy PRZYWÓDCÓW którzy paśli by owce Pana. I wystarczy, że ktoś rzuci na wiatr jeden artykuł, i niestety wielu młodych chrześcijan zwiedzie, byle by tylko brzmiał „bibliopodobnie”. Widziałem artykuły wspierające dziesięcinę (!).

      Nie jest to atak na was, bo mi zależy na wierze moich braci w Chrystusie, i na zbawieniu tych którzy prawdziwej wiary nie mają! Co jest waszym zadaniem?

      List Apostoła Judy:  II. 3. Naymilsi! wszelką pilność czyniąc, abym wam pisał o społeczném zbawieniu, musiałem wam pisać, napominaiąc, iżbyście boiowali o wiarę raz Swiętym podaną.

      Ot wasze zadanie! Wiary raz świętym podaną! Raz przekazaną i na zawsze dobrą!

      Radku, przepraszam że musi do tego dojść, ale ja nie będę miał wspólnoty z tym atakiem na Biblię, nawet jeśli darzę cię miłością jako brata w Chrystusie. Jeżeli ten blog ma służyć niszczeniu słowa żywego Boga, to proszę o usunięcie mnie z redakcji bloga.

      To twój blog i możesz na nim głosić co chcesz, ale ja jak żyję się z tym nie zgodzę. Nie oskarżam cię o dezinformację. Nie mam do ciebie osobistych zarzutów. Ale proszę; wróć na dobrą drogę!

      • Fujiwara, mamy też takie słowa Jezusa na temat kto może wejść do Królestwa Bożego :
       1 W tym czasie uczniowie przystąpili do Jezusa z zapytaniem: „Kto właściwie jest największy w królestwie niebieskim?” 2 On przywołał dziecko, postawił je przed nimi i rzekł: 3 „Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. 4 Kto się więc uniży jak to dziecko, ten jest największy w królestwie niebieskim. 5 I kto by przyjął jedno takie dziecko w imię moje, Mnie przyjmuje.
       6 Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza. 7 Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie. 8 Otóż jeśli twoja ręka lub noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie wejść do życia ułomnym lub chromym, niż z dwiema rękami lub dwiema nogami być wrzuconym w ogień wieczny. 9 I jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do życia, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła ognistego.
       Czy chcesz zaprzeczyć samemu Jezusowi, że mamy stać się jak dzieci niewinni, uniżeni i pokorni, miłosierni. Wiesz takich słów Jezusa jest dużo więcej i nie będę ich wszystkich tu przytaczać, jednak są to słowa samego Jezusa, a one są najprawdziwszą Prawdą.
       Pozdrawiam Cię

 10. A co do świątyni i ofiar… czemu nie?

  Świątynia którą opisuje Ezekiel ma miejsce w milenium (1000 letnich rządach Chrystusa na ziemi pomiędzy jego drugim przyjściem, a wojną i sądem z Apokalipsy 20) i nie odnosi się jakkolwiek do „Goga i Magoga”.

  A teraz wracamy do ofiar:

  Izajasza 56:

  4 Albowiem tak mówi Pan o trzebieńcach, którzyby przestrzegali sabatów moich, a obrali to, co mi się podoba, i trzymali przymierze moje:
  5 Żeć im dam w domu swym i między murami mojemi miejsce, i imię lepsze niżeli synów i córek; dam im imię wieczne, które nie będzie wygładzone.
  6 A cudzoziemców, którzyby przystali do Pana, aby mu służyli, a miłowali imię Pańskie, będąc u niego za sługi, wszystkich przestrzegających sabaty, aby go nie splugawili, i zachowujących przymierze moje;
  7 Tych przywiodę na górę świętobliwości mojej, a uweselę ich w domu modlitwy mojej; całopalenia ich i ofiary ich przyjemne będą na ołtarzu moim; bo dom mój domem modlitwy nazwany będzie u wszystkich narodów.

  Obcokrajowcy dołanczający do Boga… Potraficie pokazać moment w historii Izraela w którym tak się działo?

  Powtórzonego Prawa 33 ; 10 Będą uczyć sądów twoich Jakóba, a zakonu twego Izraela; kłaść będą kadzenie pod nozdrza twoje, a całopalenie na ołtarz twój.

  Jak znamy z historii Izraela, tylko Lewici mieli prawo do sprawowania ofiar w świątyni.

  2 Kronik 26:

  16 Ale gdy się zmocnił, podniosło się serce jego ku zginieniu jego, i wystąpił przeciw Panu, Bogu swemu, i wszedł do kościoła Pańskiego, aby kadził na ołtarzu kadzenia.
  17 I wszedł za nim Azaryjasz kapłan, a z nim kapłanów Pańskich ośmdziesiąt, mężów dużych.
  18 I stanęli przeciw Uzyjaszowi królowi, a mówili mu: Nie twoja to rzecz Uzyjaszu! kadzić Panu, ale kapłanów, synów Aaronowych, którzy są poświęceni, aby kadzili. Wynijdźże z świątnicy; albowiemeś wystąpił, a nie będzieć to ku sławie przed Panem Bogiem.
  19 Przetoż się rozgniewał Uzyjasz, mając w rękach swych kadzielnicę, aby kadził. A gdy się srożył przeciwko kapłanom, trąd wystąpił na czoło jego przed kapłanami w domu Pańskim u ołtarza kadzenia.
  20 A wejrzawszy nań Azaryjasz, kapłan najwyższy, i wszyscy kapłani, a oto był trędowatym na czole swojem; przetoż prędko wygnali go stamtąd; owszem i sam pospieszał wynijść, przeto, iż go zaraził Pan.
  21 A tak był król Uzyjasz trędowatym aż do dnia śmierci swej, i mieszkał w domu osobnym, będąc trędowatym; albowiem był wyłączon z domu Pańskiego; międzytem Joatam, syn jego, był nad domem królewskim, sądząc lud ziemi.

  Bóg poraził KRÓLA IZRAELSKIEGO za to że poszedł sam sprawować ofiary… a co dopiero mowa o OBCOKRAJOWCACH w tamtych czasach.

  W związku z tym Izajasz na pewno nie mówi o czasach w historii… zostaje więc tylko Milenium. Szczególnie że następny werset mówi:

  Izajasza 56 ; 8 Tak mówi panujący Pan, który zgromadza rozpędzonych z Izraela: Jeszcze zgromadzę do niego, i do zgromadzonych jego.

  Zachariasza 14:

   IV. 16. A ile ich pozostanie z onych wszystkich narodów, któreby przyciągnęły przeciwko Ieruzalemowi, będą przychodzić od roku do roku, pokłon oddawać Królowi, Panu zastępów, i obchodzić święto Kuczek;[10]
   17. A ktoby nie szedł z pokolenia ziemi do Ieruzalemu, pokłon oddawać Królowi, Panu zastępów, na te deszcz padać nie będzie.
   18. A ieźli pokolenie Egipskie nie wstąpi, i nie przyidzie, choć[11] na nie deszcz nie pada, przyidzie iednak ta plaga, którą uderzy Pan narody, które nie przyszły, obchodzić święta Kuczek.
   19. A tać będzie kaźń grzechu Egipskiego, i kaźń grzechu wszystkich narodów, któreby nie przechodziły ku obchodzeniu święta Kuczek.
   V. 20. Dnia onego będzie na rzędziech końskich napisano: Swiętobliwość Pańska; a kotłów będzie w domu Pańskim, iako miednic przed ołtarzem.
   21. Owszem każdy kocieł w Ieruzalemie i w Iudzie poświęcony będzie Panu zastępów; a przychodząc wszyscy, którzy ofiarować maią, brać ie i warzyć w nich będą, a nie będzie Chananeyczyka[12] więcéy w domu Pana zastępów dnia onego.

  Malachiasza 3 ; Oto, Ia posyłam Anioła[1] mego, który zgotuie drogę przed obliczem moiém; zarazem przyidzie do kościoła swego Panuiący, którego wy szukacie, i Anioł przymierza, którego wy żądacie; oto, przyidzie, mówi Pan zastępów.
   II. 2. Lecz któż będzie mógł znieść dzień przyiścia iego? I kto się ostoi, gdy się on okaże? Bo on iest iako ogień roztapiaiący, i iako mydło blecharzów.
   3. I będzie siedział roztapiaiąc i[2] wyczyściaiąc śrebro, i oczyści syny Lewiego, i przepławi ie iako złoto i iako śrebro, i będą ofiarować Panu dar w sprawiedliwości.
   4. Tedy Panu będzie wdzięczna ofiara od Iudy i od Ieruzalemu, iako za dni pierwszych i iako za lat starodawnych.

  Widać wyraźnie że Ezekiel po raz kolejny… ma rację.

  I teraz dwie ważne kwestie:

  1) Jaki cel ma ta ofiara?

  Ofiary nigdy nie były na odpuszczenie grzechów, ale jedynie na zakrycie ich. Taki był ich cel w starym testamencie, i żadną miarą nie mogą się równać z ofiarą Chrystusa, która była jedna i doskonała. Zwróciliście uwagę że Jezus nakazał uczniom obchodzić pamiątkę jego ostatniej, przedśmiertnej wieczerzy… a potem co?

  Celem ofiar w Milenium będzie pokazywanie wstecz, DO ofiary Chrystusa, tak jak przedniejsze ofiary pokazywały naprzód DO ofiary Chrystusa. Będzie to swego rodzaju pamiątka, jak ostatnia wieczerza, a nie powtarzanie Krzyża (jak to robią katolicy). Ale teraz przechodzimy do sedna.

  NIE KAŻDY W MILENIUM BĘDZIE ZBAWIONY.

  W milenium będą tak samo zbawieni i nie zbawieni. W ten sposób Chrystus będzie mógł na pewien okres czasu tolerować niezbawionych – tych, którzy nie chcą go przyjąć, a którymi tak czy siak będzie rządził.

  2) Czy ofiara oznacza przywrócenie prawa?

  NIE, NIE i absolutnie NIE.

  Zwróćmy uwagę że nawet Ezechiel opisuje coś innego niż prawo (!) nakazuje.

  A i tak poza tym: źródło do artykułu na którym bazowałem mój post o Tyrze:

  http://www.biblearchaeology.org/post/2009/12/07/Ezekiel-261-14-A-Proof-Text-For-Inerrancy-or-Fallibility-of-The-Old-Testament.aspx#Article

  • To z systemem ofiarnym w Millenium ma jakiś sens, na pewno wrócę kiedyś do tego, być może z 9 punktów zostanie tylko 8. Głównym problemem jest jednak sposób działania takiego systemu składania ofiar – ten opisany w Ezechielu różni się od pozostałych.

   Jednak z Tyrem to żaden argument. A więc archeolodzy wyróżniają Tyr ladowy i znajdujący się w sąsiedztwie Tyr morski. Jako fan wojskowosći powinienieś wiedzieć że Główny oznacza trudniejszy do zdobycia, lub znalezienia. Nawet jeśli Nabuchodonozor zniszczył Tyr lądowy, przednówek tego głównego, jeśli wziął jakichś ludzi do niewoli, to Tyru głównego nie zdobył. Mamy więc listę ludzi którzy zdobyli Tyr morski – ale na tej liście nie ma Nabuchodonozora. Po odejsćiu jego wojsk, Tyr wciąż istniał i funkcjonował. Przeczytajmy teraz Ezechiela – czy na pewno taki jest sens proroctwa u Ezechiela?

   Że o Egipcie nie wspomnę. Nawróceni archeolodzy też coś wymyślili na przykrycie tego tematu czapką?

   I jeszcze coś o czym pisałem w artykule i będę pewnie musiał cały czas to powtarzać, gdyż już zaczęto mnie przeinaczać (co jest oczywistym elementem procesu wyparcia): ja nie mówie że Ks. Ezechiela nie była natchniona, i została napisana jako fałśzywka. Napisałem że pierwsi chrześcijanie musieli mieć dostęp do natchnionej Ks. Ezechiela, ale do naszych czasów ta wersja nie przetrwała, została sfałszowana – w sensie – przerobiona.

   Ewentualnie, Flawiusz mówił prawdę (w sumie dlaczego miałby kłamać, skoro i tak nie rozwinął tego tematu?) i używano wtedy dwóch wersji księgi. Prawdopodobnie jedna była natchniona, druga nie. Z jakiegoś powodu ta nienatchniona wyparła pierwszą.

   • Tyr lądowy nie był „przednówkiem”.

    To były dwa oddzielne miasta – Stary Tyr i Nowy Tyr.

    Po drugie było wyraźnie napisane – przywiedzie wiele narodów. Po Nabuchodonozorze Tyr był niszczony raz za razem.

    • 26:5 – Out in the sea she will become a place to spread fishnets, for I have spoken, declares the Sovereign LORD. She will become plunder for the nations, 6 and her settlements on the mainland will be ravaged by the sword. Then they will know that I am the LORD.

     Ezechiel jeszcze raz później potwierdził że chodzi o Tyr namorski, że w miejscu w którym będą „ruiny” będzie można łapać ryby. Czy na ruinach naziemnego Tyru można było łapać ryby?

     19 “This is what the Sovereign LORD says: When I make you a desolate city, like cities no longer inhabited, and when I bring the ocean depths over you and its vast waters cover you,

     Autor twierdzi że ruiny Tyru zostaną zakryte wodami oceanu. W jaki więc sposób Aleksander zbudował groble ze szczątków Tyru naziemnego zniszczonego przez Nabuchodonozora?

     W Ezechiela 26:12 –

     They will plunder your wealth and loot your merchandise; they will break down your walls and demolish your fine houses and throw your stones, timber and rubble into the sea.

     Tutaj twierdzi że wojska Nabuchodonozora zgrabią Tyr, jego bogactwa. Tymczasem w kolejnych rozdziałach znajdujemy zaprzeczenie tego twierdzenia:

     Ezechiela 29: 18 –

     18 “Son of man, Nebuchadnezzar king of Babylon drove his army in a hard campaign against Tyre; every head was rubbed bare and every shoulder made raw. Yet he and his army got no reward from the campaign he led against Tyre.

     To w końcu król miał łupy z Tyru, czy nie miał? Bo brak łupów z Tyru jest podany jako powód pójścia na Egipt i zagrabienia jego bogactw. Ale historia zaprzecza by do czegoś takiego doszło.

     • 1) Oczywiście że się dało, bo w ruinach morskiego Tyru także się by tego robić nie dało. Ale da się w ruinach z których powstała Grobla.

      2) Wszystko się zgadza.

      3) Jest różnica pomiędzy on (Nabuchodonozor) a oni (ludy) Biblia zapowiada wiele najazdów.

      4) Patrz wyżej.

      • 1) Wg Ezechiela to po ataku Nabuchodonozora Tyr zniknie w toniach oceanu i już nikt go nie zamieszka. Aleksander Wielki najechał po nim Tyr, który był zamieszkany i nie znajdował się pod wodą, a drugi Tyr, najechany przez Nabuchodonozora, rówież nie był pod wodą (ponieważ można było użyć jego gruzu do budowy grobli).

       2) Patrz wyżej

       3) Ezechiel twierdzi w roz 26: 7-12 że to Nabuchodonozor, a nie jakieś „inne liczne ludy”, napadnie Tyr i splądruje jego bogactwa. Natomiast w roz 29 pisze z kolei,że Nabuchodonozor oraz jego żołnierze nie mieli żadnych łupów z Tyru, dlatego muszą ruszyć na Egipt i go splądrować. To pisze o jednym konkretnym królu, a nie o przyszłych ludach które później najeźdzały Tyr. Poza tym, skoro inne ludy w przyszości najeżdzały Tyr, to znaczy że był zamieszkany, a autor falszsywego Ezechiela twierdzi że po ataku Nabuchodonozora, Tyr już nigdy (!) nie będzie zamieszkany.

       4) Jak wyżej

       Czarno na białym.

       • 1) Który Tyr jak były dwa?

        3) Ezechiela 26:

        3 Dlatego tak mówi panujący Pan: Otom Ja powstał przeciwko tobie, o Tyrze! a przywiodę na cię wiele narodów, jakobym przywiódł morze z nawałnościami jego;
        4 I zburzą mury Tyrskie, i rozwalą wieże jego; i wymiotę z niego proch jego, i uczynię go wierzchołkiem skały gładkiej,

        Czarno na białym?

        • 1) a który z tych Tyrów pochłonęła woda?

         3) Ez 26(7) Bo tak mówi panujący Pan: Oto Ja przywiodę przeciwko Tyrowi Nabuchodonozora, króla Babilońskiego, od północy, króla nad królmi, z końmi i z wozami, i z jezdnymi i z zgrają, i z ludem wielkim. (8) Córki twoje na polu mieczem pomorduje, i przeciwko tobie porobi baszty, i usypie wał przeciwko tobie, i postawi przeciwko tobie tarcz; (9) I tarany zasadzi przeciwko murom twoim, a wieże twoje potłucze młotami swemi. (10) Od mnóstwa koni jego okryje cię proch ich; od grzmotu jezdnych i kar i wozów poruszą się mury twoje, gdy wchodzić będzie w bramy twoje, jako wchodzą do miasta zburzonego. (11) Kopytami koni swoich zdepcze wszystkie ulice twoje, lud twój mieczem pobije, a mocne słupy twoje upadną na ziemię; (12) I robiorą majętność twoję, a rozchwycą towary twoje, i rozwalą mury twoje, i domy twoje rozkoszne poburzą, a kamienie twoje, i drzewo twoje, i proch twój do wody wrzucą.

         Kto więc „rozbierze majętność” Tyru, Nabuchodonozor czy „wiele narodów”?

   • Radtrap moim zdaniem to co opisuje Ezechiel nawet nie ma sensu do Tysiącletniego Królestwa.
    Bo jaki byłby sens wracania do JAKŻE identycznych rytuałów ceremonialnych, które miałby być zapowiedzią, czegoś CO JUŻ BYŁO – WYKONAŁO SIĘ?
    Pan dał nam że na pamiątkę powinniśmy się spotykać, karmić Słowem Bożym spożywając, dzieląc się chlebem i winem. Po to by rozważać, wspierać i doskonalić wiarę w naszego Wspaniałego Boga. Oczywiście w dzisiejszych czasach jakże to trudne gdy ludzie w około umiłowali CIEMNOŚĆ a nie Słowo Życia.
    Więc jaki sens miałby z PONOWNYM zabijaniem zwierząt, które pamiętajmy, że w tym czasie CAŁOPALENIE miało na celu „zakrycie grzechów”. Przecież Chrystus składając Siebie w ofierze spełnił JEDYNĄ I DOSKONAŁĄ ofiarę. On teraz jest naszym przebłaganiem za grzechy i dzięki Niemu mamy Życie Wieczne.
    Więc po co przypominać coś co już jest kompletnie NIEISTOTNE – bezpodstawne. Pamiątką jest WIECZERZANIE z Jego Słowem i innymi wiernymi i jasno to nam Pan dał do zrozumienia.
    A w Tysiącletnim królestwie On sam będzie z ludźmi żył więc całopalenie i te „starotestamentalne” ofiary są w sumie dla mnie A B S U R D E M.

    Ale również spójrzmy na Ezechiela z Twojego punktu widzenia pod tym kątem:
    Władcą, KRÓLEM BEZSPRZECZNYM w Tysiącletnim Królestwie ma być sam Chrystus BÓG.
    Mówi nam o tym Słowo Boże no i przede wszystkim Objawienie.
    Więc czemu władca jest napisany z mAŁEJ LITERY?
    Ezechiel jest w tym całym opisie (46) nielogiczny i nie spójny chciażby z Objawieniem.
    Objawienie mówi nam, że będą KAPŁANI i to oni będą KRÓLOWALI z Chrystusem – JEDYNYM WŁADCĄ – KRÓLEM KRÓLÓW.
    U Ezechiela kapłani mają sprawować ofiary dziękczynne w postaci POKARMOWEJ które są zadośćuczynieniem i PRZEBŁAGALNE.
    Czyli widać jak na dłoni że ów władca TYLKO może złożyć ofiarę CAŁOPALENIA – identyczna alegoriia do ofiary Starotestamentalnej w Prawie Mojżesza bo nawet baranek musi być jednoroczny i BEZ SKAZY.
    Więc jak to wytłumaczyć – władca = Chrystus (???) będzie składał ofiarę CAŁOPALENIA baranka ku swojej pamięci..?
    A abstrakcją jest już to, że PRZYPOMINA o sobie w sposób NIEDOSKONAŁEJ ofiary całopalnej????
    TOTALNA PARANOJA jak dla mnie.
    Gdzie tu sens i logika do całości przekazu Słowa Bożego?
    nie wspominając o Mądrości Bożej??

    Poza tym moje zastrzeżenia i nie tylko moje – jak i wątpliwości co do Księgi Ezechiela – a dokładnie jej końcówki to fakt, że jak się czyta ją całą – znając w miarę dobrze WSZYSTKIE Księgi Starego Testamentu – i oczywiście mając w uwadze Słowo Boże NT – odnosi się wrażenie, że ta końcówka jest jakby nie z tej Księgi, tak jakby tu nie pasowała.
    Jeśli jak Radtrap piszesz miałby być to opis Millenium to jeszcze bardziej jest to PARADOKSALNIE DZIWNE. Bo kończy się co najmniej „dziwnie” w stosunku do innych Ksiąg ST.

    A i zakończenie Ezechiela jest dla mnie HEREZJĄ (!!!!):

    ” A nazwa miasta będzie odtąd brzmiała: „Pan jest tam” ”

    Skoro mamy świątynię u Ezechiela odbudowaną – znaczy się, że ma to miejsce w Jeruzalem (przynajmniej tak z tego wynika…) . Inaczej nie możemy tego interpretować jak Jeruzalem, tak?
    I teraz biorąc pod uwagę świadectwo Ezechiela to OD TEJ PORY co Ezechiel zaznacza – ów miasto w którym jest światynia czyli Jeruzalem (to wersja Ezechiela oczywiście…) ma brzmieć ” PAN JEST TAM.
    Znając znaczenie wyrazu „odtąd” MUSIMY zdać sobie sprawę, że nie ma być to już miasto nazywane Jeruzalem ale PAN JEST Z NAMI.

    Sprawdziłem w XIX wiecznej Biblii Króla Jakuba, którą posiadam i tam mamy RÓWNIEŻ dobitnie to przedstawione:

    „It was round about about eighteen thousand measures: and the name of the city from that day shall be, The LORD is there.”

    Także u Ezechiela nie jest to OD TAMTEGO momentu Jeruzalem tylko PAN JEST TAM.

    A co mamy w Objawieniu chociażby…?

    „I ujrzałem niebo nowe i ziemię nową,
    bo pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły,
    i morza już nie ma.
    I Miasto Święte – Jeruzalem Nowe
    ujrzałem zstępujące z nieba od Boga,
    przystrojone jak oblubienica zdobna w klejnoty dla swego męża.
    3 I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu:
    «Oto przybytek Boga z ludźmi:
    i zamieszka wraz z nimi,
    i będą oni Jego ludem,
    a On będzie „BOGIEM Z NIMI”. ” Objawienia 21 ,1-3

    […]

    „10 I uniósł mnie w zachwyceniu na górę wielką i wyniosłą,
    i ukazał mi Miasto Święte –
    Jeruzalem,
    zstępujące z nieba od Boga,
    11 mające chwałę Boga. ”

    Czyli nie ma czegoś takiego, że KIEDYKOLWIEK Jeruzalem już nie będzie nazywane Jeruzalem tylko „PAN JEST TAM”.

    I chociażby w tym świetle (i wielu innych co tu pokazujemy) mamy dwie opcje, które NIE MOGĄ istnieć współzależnie: ALBO EZECHIEL KŁAMIE ALBO OBJAWIENIE (łącznie z innymi Księgami Prorockimi).

    A na koniec mam moje spostrzeżenie które jakże pasuje do tego FAŁSZU „Ezechielowskiego” i właśnie dosadnie – do końcówki z miastem „PAN JEST TAM”

    „Wtedy jeśliby wam kto powiedział: „OTO TU JEST Mesjasz” albo: „TAM”, nie wierzcie! Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych. Oto wam przepowiedziałem. Jeśli więc wam powiedzą: „Oto jest na pustyni”, nie chodźcie tam!; „Oto wewnątrz domu”, nie wierzcie! Albowiem jak błyskawica zabłyśnie na wschodzie, a świeci aż na zachodzie, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego. Gdzie jest padlina, tam się i sępy zgromadzą. ” Ew. Mateusza 24, 23-28

    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WOW !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Czyż Chrystus nas przestrzega właśnie przed tym miastem FAŁSZYWYM Jeruzalem??????????????

    I co ciekawe – przestrzega nas w TEJ SAMEJ wypowiedzi przed PUSTYNIĄ na której buduje swoje ZWIEDZENIE Henryk – jakże oparty właśnie na… tym FAŁSZYWYM proroctwie Ezechiela (lub raczej talmudycznych rabinów!!)

    Zastanówcie się proszę nad tym co napisałem bo sam jestem w szoku jak teraz to nabiera sensu, który OBNAŻA między innymi ZWODZICIELSKIE intencje Henryka ANTYCHRYSTA – niewątpliwie z PLEMIENIA ŻMIJOWEGO!

    • A zdajesz sobie sprawę że nie każdy w milenium będzie zbawiony?

     Wielu będzie nie zbawionych, i celem ofiar będzie przykrycie ich grzechów aby Chrystus mógł ich tolerować.

     • Fujiwara zdaję sobie sprawę z wielu rzeczy.
      Ale powiem Ci, że to z czego zdawałem sobie sprawę już wcześniej, gdy „bombardowałeś” mnie swoim pojęciem wiary jest niestety smutną prawdą.
      Chodzi mianowicie o Twoje postrzeganie Ewangelii Chrystusowej – które jest niestety bardzo „zagmatwane i skażone”.
      A „najlepszym” dowodem jest to co teraz napisałeś.
      Po prostu przerażająco jest to co napisałeś…
      Czyli aby Chrystus – BÓG – mógł „tolerować” ludzi, którzy nie do końca są prawi i trzymają się PRAWDY – muszą być PONOWNIE składane Starotestamentalne ofiary w postaci CAŁOPALEŃ baranka????
      Sory ale jest to jawna HEREZJA do przekazu Słowa Bożego!
      Czyli wg Ciebie ludzie będą mieli DOSTĘP do Chrystusa/Boga DZIĘKI całopaleniom zwierząt…? Tak to nie byłoby możliwości na TOLERANCJĘ przez Chrystusa gdyby nie one???? WOW (!!!)
      Czy Ty rzeczywiście przeczytałeś ZE ZROZUMIENIEM co napisałem i ile kwestii spornych w tym komentarzu poruszyłem odnośnie tych CAŁOPALEŃ „ezechielowych”???
      Wydaje mi się, że ten Twój komentarz na moje świadectwo jest chyba ŻARTEM…
      Bo jeśli w taki sposób polega Twoja walka o wiarę to sory ale to zabawa na poziomie „przedszkolnej zabawy w rycerzyków”.
      A kto miałby być wykonawcą tych „tolerancyjnych” całopaleń. Jaki władca??? Chrystus sam sobie ma to całopalenie robić by „tolerować” ludzi???

      Fujiwara czy Ty naprawdę rozumiesz Ewangelię Chrystusową????
      Polecam Ci się skupić szczególnie na Ewangelii Jana i Mateusza a nie na Pawłowo-kąkolowych świadectwach to może nie będziesz pisał takich HEREZJI (!!!)

      A z PRAWDZIWEGO Słowa Bożego mamy wspaniałe świadectwa samego Boga, który NIE potrzebuje ŻADNYCH „ofiar by przykryć grzechy ludzi” by mógł ICH TOLEROWAĆ.
      Kurcza aż sam nie mogę uwierzyć, że Ty takie HEREZJE piszesz.

      Proszę to masz jedno z wspaniałych świadectw samego Chrystusa-Boga:

      ” Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie»” Ew. Mateusza 11, 28

      Czy Ty naprawdę rozumiesz co nam Bóg chce przekazać i jaka jest Jego wola odkupienia wobec nas???
      Czy tu Chrystus mówi – przyjdźcie do mnie dopiero jak „SCAŁOPALICIE” baranka abym mógł Was tolerować????
      A pamiętaj, że wtedy przecież były całopalenia a Chrystus NAWET nie wspomniał o tym „rzekomym sposobu tolerancji”…

      A takich słów Chrystusa pokazujących, że to ON JEST powodem zmycia naszych grzechów są – DZIESIĄTKI!!!!

      A ty piszesz o „całopalnej tolerancji”… L I T O Ś C I…

      Drogi Fujiwaro pokażę Ci jeszcze tylko jedno świadectwo ukazujące jak bardzo BŁĄDZISZ – bo na więcej nie mam czasu a jest nimi wypełnione po „brzegi” Słowo Boże.
      To sam Chrystus mówi:

      „A On rzekł do nich: «Wy jesteście z niskości, a Ja jestem z wysoka. Wy jesteście z tego świata, Ja nie jestem z tego świata. Powiedziałem wam, że pomrzecie w grzechach swoich. Tak, jeżeli nie uwierzycie, że JA JESTEM, pomrzecie w grzechach swoich» Ew. Jana 8, 23

      Czyż CAŁOPALENIA tu przykrywać mają grzechy „dla tolerancji Bożej” czy może WIARA W CHRYSTUSA??????
      Czy RYTUAŁ RELIGIJNY ma zakrywać nadal grzechy czy sam KRÓL KRÓLÓW , PAN PANÓW jest tego sprawcą?????

      Fujiwara naprawdę zastanów się PORZĄDNIE nad swoim świadectwem wiary bo im więcej piszesz tym więcej ukazujesz, że BRAK u Ciebie logiki i przede wszystkim mądrości w rozumieniu Słowa Bożego…

      • Rafale, ja tylko proszę, nie używaj tutaj słów kąkol w odniesieniu do listów Pawła. Zachowajcie to na swoim poletku, na które ja nie wchodziłem nigdy nieproszony.

       Listy Pawła nie przeczą same sobie, jego odrzucanie wynika z ludzkiej opinii, a nie z dowodów, jak w przypadku omawianej tutaj księgi Ezechiela. Ne było ani jednego pisarza wczesnochrześcijańśkiego, ani jednego Ojca Kościoła, nieważne z jakiej szkoły teologicznej, który by Pawła krytykował, a już co dopiero odrzucał. Więcej – gdyby Kubik kiedyś nie wyjechał z tym tematem, to wątpie żeby zaistniał tutaj taki podział. To jest ewenement na skalę światową.

       • Radtrap masz rację i PRZEPRASZAM za to nazewnictwo. Nie powinienem tutaj pisać tak a niestety poległem nie dopilnując swojego języka. Obiecuję, że już nie będę w takiej formie czy innej tego typu pisał.
        Co do dalszej części to nie mogę się z Tobą zgodzić do końca.
        Gdy na nowo narodziłem się miałem wielki problem z zaakceptowaniem pewnych spraw z Biblii- a było to sporo czasu przed Henryka artykułami o Pawle. Jednym z NAJWIĘKSZYCH było to, że Paweł nie widział żadnego problemu ze spożywaniem pokarmów poświęconych bałwanom /bożkom. A najdziwniejsze dla mnie w tym wszystkim było, że Paweł jedynie nie polecał spożywać ów pokarmów gdy… byłoby to zgorszeniem dla INNYCH. Jest to conajmniej dziwne świadectwo skoro dla innych nie można być zgorszeniem a dla Boga…? Przecież Chrystus w Objawieniu dosadnie potępia praktykę spożywania czegokolwiek POŚWIĘCONEGO BOŻKOM – i to bez żadnych warunków.
        Już wtedy, dopiero zgłębiać Słowo Boże postanowiłem że NIGDY nie wezmę do ust poświęconych pokarmów bożkom. BEZ ŻADNYCH wyjątków. Miałem w świadomości słowa samego Boga z Księgi Objawienia.
        To samo tyczy się moich zastrzeżeń i to bardzo poważnych do ewangelii Łukasza gdzie NIGDY nie mogłem zaakceptować „chwalebnej” wizyty anioła u Maryji i świadectwa że będą błogosławić jej wszystkie pokolenia. (!!!) Od tego czasu mojego karmienia się Słowem mego Zbawiciela – NIGDY – nie potrafiłem sobie i innym wytłumaczy tego wersetu w LOGICZNY i MĄDRY sposób do RESZTY Słowa Bożego. NIGDY nie mogłem pogodzić się z tym świadectwem, które nie dawało mi spokoju…
        A czym ono jest i jakie skutki ze sobą niesie to wystarczy popatrzeć na „MARYJNE” BAŁWANY, które otaczane są zewsząd czcią i FAKTYCZNIE błogosławią jej/IM niemalże WSZYSTKIE POKOLENIA…
        Było więcej co mnie raziło i nie dawało mi spokoju podczas początków mojego NOWEGO ŻYCIA W CHRYSTUSIE. Naprawdę.
        No i „wtedy” Henryk napisał artykuły – i proszę nie myśl, że od razu przytaknąłem mu jak piesek – tak jak to w zwyczaju ma Obserwator. Było to dla mnie szokiem również pomimo moich wątpliwości. Nawet napisałem do niego email – wcale mu niepochlebny i prosiłem aby się nad tym zastanowił..
        Ale im więcej zacząłem zestawiać Pisma aby naprawdę podejść rzetelnie to tym bardziej zauważałem JESZCZE więcej niespójości względem Apostolskiej Ewangelii – wtedy w głowie jak do niedawna wsumie miałem Marka jako APOSTOŁA…
        I tak się stało, że po wielu miesiącach a nawet mogę powiedzieć kilku latach dopiero oficjalnie przyznałem iż nie wierzę w natchnienie Pawła i Łukasza – oraz konrtowersyjnych, PRO Pawłowych – listów „Piotra”.
        Nie wiem czy wiesz Radtrap, że Marka świadectwo to JA odrzuciłem – bez jakichkolwiek konsultacji z kimkolwiek – czy to Basią, Henrykiem czy innymi. Byłem tylko ja i Słowo Boże i Marek. Napisałem o tym artykuł i dopiero podzieliłem się z informacją o moim odrzuceniu Marka, z powodu , że NIE MOŻE być to świadectwo pod natchnieniem Bożym – na forum u Henryka i oczywiście na blogu. Przy czym napisałem w nim, że NIC NIE ZMIENI MOJEGO STANOWISKA – żadna osoba na to nie wpłynie – czy też Henryk czy Basia.
        Nie szczycę się tym, że jako chyba JEDYNY na świecie zanegowałem świadectwo Marka lecz piszę o tym jako dowód, że JESTEM NIEZALEŻNY i nie może na mnie ktoś wpłynąć jeśli nie ma uzasadnienia w Apostolskim Słowie Bożym.
        A tą całą sytuację z Markiem „spowodował” nawet Fujiwara… za co mu podziękowałem, że natchnął mnie do głębszego poznawania ścieżek Pana :)

        Takie jest moje świadectwo, które Z PEWNOŚCIĄ NIE ZMIENIĘ – i biorę na siebie 100% odpowiedzialności za WSZYSTKICH, którzy poprzez moje świadectwo, które głoszę na blogu – odrzucili CAŁE natchnienie Biblii, również uznając tylko APOSTOLSKIE ŚWIADECTWOO SŁOWA BOŻEGO. To oznacza, że na sądzie stając przed Chrystusem stanę ŚWIADOMY MOJEGO POSTEPOWANIA I NAUCZANIA. I napiszę to dla Was (bo JA ZNAM PRAWDĘ JAK I SAMEGO CHRYSTUSA, KTÓRY DAŁ MI SIĘ POZNAĆ), że jeśli miałbym się mylić wiem że czekałaby mnie NAJSUROWASZA KARA ZA ZWODZENIE. Napisałem, że czekałaby mnie dlatego że WIEM, ŻE SIĘ NIE MYLĘ W TEJ KWESTII i w KWESTII PROSTEJ DROGI ZBAWIENIA NASZEGO ZBAWICIELA.
        Może się wydawać, że zbyt pewny jestem ale to Wasza opinia i nie boję się z nikim w lini stanąć na Sądzie aby ZOSTAŁA POTWIERDZONA PRAWDA -przez samego Chrystusa podczas Sądu.

        Tyle mam do zaświadczenia w tym temacie i ZDANIA NIE ZMIENIĘ.

        ps. I przykładem „niewpływowym” jest chociażby Basia, która nie znając historii i omawianych tu informacji o Księdze Ezechiela sama (tzn z pomoca Słowa Bożego) poznała, że KONKRETNIE SIĘ NIE ZGADZA ta sprawa. Ja się o tym dowiedziałem od niej i sami w wakacje u niej w domu postanowiliśmy, że musimy to zbadać jeszcze dogłębniej wspólnie i napisać o tym artykuł – a było to kilka miesięcy temu.
        I chciałbym powiedzieć, że Basia JEST WSPANIAŁĄ OSOBĄ ODDANĄ CHRYSTUSOWI i nie znam ŻADNEJ INNEJ kobiety z takim poznaniem Słowa Bożego! I chciałbym zaznaczyć, że jej znajomość Starego Testamentu jest NIESAMOWITA – ja takowej nie mam i cieszę się że sam Bóg nas w tym roku „spiknął” ze sobą. Nawet mogę powiedzieć, że jej znajomość Nowego Testamentu jest lepsza niż moja! :)
        To jak nas Chrystus w piątkę „zgromadził” abyśmy wspólnie prowadzili blog to nie jest z pewnością przypadek!
        Wszyscy tworzymy wspaniałą jedność w Chrystusie i chcemy o Nim zaświadczać i bronić JEGO PROSTEJ EWANGELII.

     • Jak to nie każdy będzie w tysiącletnim królestwie zbawiony ? Jakie przykrycie grzechów ofiarami ? Przecież ofiara Chrystusa wymazuje grzechy, a system ofiar miał wyłącznie wskazywać na ofiarę Chrystusa dlatego przykrywał grzechy. Każdy kto będzie królował z Chrystusem u Ojca w Niebie na Weselu Baranka musi być zbawiony i nad nim nie władzy już druga śmierć. To co napisałeś Fujiwara to jakieś dziwne wymysły. Każdy kto będzie miał udział w 1000 letnim królestwie automatycznie należy do pełni zbawionych, czyli 144 000 wszystkich pokoleń Ludu Bożego.

      1000 letnie panowanie nie będzie na Ziemi tylko w Niebie u Ojca, tam gdzie teraz przebywa Chrystus, On gdy Przyjdzie to nie zjedzie na Ziemie tylko my do Niego polecimy, gdy się skończy 1000 lat wszyscy zbawieni wrócą z Chrystusem i Nowym Jeruzalem z powrotem na Ziemie.

       • Co do milenium ma 7 lat czasów końca, jeżeli milenium zaczyna się po przyjściu Chrystusa czyli po tych 7 latach.

        • Nie rozumiem twoich pytań ani ich sensu, mówisz że ludzie niezbawieni będą żyć podczas milenium, potem pytasz mnie o 7 lat Wielkiego Ucisku , a potem znowu o milenium, napisz o co ci chodzi wprost, a nie zadajesz jakieś pytania, które mają pokazać że to ja się mylę. Napisz swoje zdanie na ten temat co się będzie działo w czasie milenium, bo ja już swoje dawno napisałem komentarz wyżej.

        • Od początku pytałem się ciebie o Milenium. To o czasach końca było jedynie początkiem pytania.

         Nie obraź się, próbuję zobaczyć twoją wizję milenium bo jej po prostu nie rozumiem. Dlatego moje pytanie, że jeśli to nie Chrystus przyjdzie na ziemię, ale my do niego do nieba, to co w tedy z ziemią? Zostanie pod rządami Antychrysta (tego nie powiedziałeś, ale można tak wnioskować, i dla tego zapytałem o 7 lat)? Będzie dalej zamieszkała?

         Nie dziw się. Ja tylko pytam.

        • Powtórne przyjścia Pana Jezusa zniszczy Antychrysta i cały ten złoty wiek szatana.

         „A wtedy objawi się ów niegodziwiec, którego Pan Jezus zabije tchnieniem ust swoich i zniweczy blaskiem przyjścia swego.” 2 List do Tesaloniczan 2:8

         Prawdopodobnie na ziemi nikogo nie będzie żywego. Jedyni, którzy przeżyją zostaną pochwyceni na spotkanie z Panem razem z tymi, którzy nie doczekali żywo przyjścia Chrystusa od czasów Adama i Ewy.

         „I widziałem trony, i usiedli na nich ci, którym dano prawo sądu; widziałem też dusze tych, którzy zostali ścięci za to, że składali świadectwo o Jezusie i głosili Słowo Boże, oraz tych, którzy nie oddali pokłonu zwierzęciu ani posągowi jego i nie przyjęli znamienia na czoło i na rękę swoją. Ci ożyli i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat.
         Inni umarli nie ożyli, aż się dopełniło tysiąc lat. To jest pierwsze zmartwychwstanie.” Apokalipsa 20:4-5

         Ci co nie wejdą do milenium umrą i nie będą mieli uczestnictwa w pierwszym zmartwychwstaniu, będą czekać tysiąc lat na zmartwychwstanie na sąd ostateczny bo nad nimi ma władzę śmierć druga czyli ostateczna, bo nie wyprali swoich szat w krwi baranka czyli nie uwierzyli w Syna Człowieczego.

         „I widziałem umarłych, wielkich i małych, stojących przed tronem; i księgi zostały otwarte; również inna księga, księga żywota została otwarta; i osądzeni zostali umarli na podstawie tego, co zgodnie z ich uczynkami było napisane w księgach.
         I wydało morze umarłych, którzy w nim się znajdowali, również śmierć i piekło wydały umarłych, którzy w nich się znajdowali, i byli osądzeni, każdy według uczynków swoich.” Apokalipsa 20:12-13

    • 1) Tyr lądowy pochłonęła woda.

     2) Nabuchodonozor jest częścią wielu narodów niszczących Tyr przez stulecia.

     • 1) Tyr lądowy nie został pochłonięty przez wodę, był cofnięty głęboko wgłąb lądu. To że część gruzu stamtąd użyto jako budulca grobli, nie oznacza że został pochłonięty przez „fale oceanu” jak pisze w Ezechielu. Grobla przekształciła bowiem wyspę na któej stał Tyr w półwysep – tak pisze w artykule na który się powołujesz. Pisze zresztą dalej o falach oceanu, a nie ludzi, a jesli zmierzasz do tego, że należy to interpretować jako zalanie przez „fale” najezdzców, to przypominam że jest to aleksandryjski, alegoryczny sposób interpretacji Pisma.

      Jaka jest zasada alegoryzacji – symbolicznego odczytywania Pisma? Stosujemy go dopiero wtedy, gdy nie da się czegoś wytłumaczyć literalnie. Ciężko jest wytłumaczyć literalnie zalanie miasta które znajduje się przy oceanie? Chyba nie.

      null

      Tyr nadmorski i Tyr cofnięty, dostarczający wode i żywność Tyrowi-matce

      2) W Ezechielu nie czytamy o tym że wiele narodów zgrabi Tyr, tylko że konkretnie Nabuchodonozor zgrabi Tyr. Konkretnie on. A Ty w zaparte , jak u Lenina, kłamstwo powtarzane bez konca w końcu ma być uznane za prawdę.

      Wykorzystujesz do obrony natchnienia CAŁEJ księgi Ezechiela ten artykuł:

      http://www.biblearchaeology.org/post/2009/12/07/Ezekiel-261-14-A-Proof-Text-For-Inerrancy-or-Fallibility-of-The-Old-Testament.aspx#Article

      przeczytałem, i widzę że autor staje na głowie, by poprzez ciągłą alegoryzację dopasować wszystkie problemy z Tyrem. Czy Ty w imię obrony własnego zdania, dopuszczasz nawet tak daleko posuniętą alegoryzację?

      Jeśli autor tego artykułu tak dobrze rozpracował proroctwo o Tyrze, to czy zajął się również dalszą częścią tego proroctwa? Nie widziałem tam nic o Egipcie, dlaczego?

      W rozdz 30 Ez czytamy że Nabuchodonozor, a nie jakieś liczne, przyszłe narody, wezmie w niewole, ograbi całe połacia nie tylko Egiptu, ale również Etiopii, Libii, Lydii, Chub…. co więcej, król Babilonii miał rozszerzyc swoją władzę na to co z Egiptu zostanie, a samych Egipcjan „rozpierzchnąć między narody świata”.

      Co na to alegoryzujący Fujiwara?

 11. W dzisiejszych czasach coraz więcej będzie odstępców odrzucających rzekomo fałszywe księgi ST i NT. Już co drugi guru internetowy odrzucił jakieś. Jeśli jest to Słowo Boże a JEST , to winni ci ludzie są akt niewiary i bluźnierstwa. Nawet Radtrap okazał się fałszywym prorokiem, podważającym nieomylność Słowa Bożego.

 12. Ja osobiście uważam, że została zburzona wiara w natchnienie całej Biblii (tj. 66 ksiąg Starego i Nowego Testamentu). FUNDAMENTEM wiary, a także czymś w rodzaju podstawy jest całe Pismo.

  „Gdy walą się fundamenty, cóż może zdziałać sprawiedliwy?” (Ps 11:3)

  Ok, możesz powiedzieć, że „tylko Księga Ezechiela jest nieprawdziwa, reszta na 100% jest natchniona”. Odpowiedź brzmi: TERAZ tak twierdzisz. Masz pewność, że kolejne odkrycie nie przyniesie kolejnej „czystki”?

  Kolejna sprawa – co pomyśli sobie nowo-nawrócony chrześcijanin, który zobaczy, że każdy sam dobiera sobie księgi, jak mu pasują? Ten odrzuca Pawła, ten Jana, ten znowu coś innego. Prędzej się zniechęci i pomyśli, że chrześcijaństwo to jakieś sekty wzajemnie się zwalczające.

  Następnie – skala zwiedzenia. Jeśli prawdą jest to, co tutaj jest napisane, to kto „odszyfruje plany szatana”? Tylko czytelnicy tego bloga? Ile to jest osób? Kto zna pisma Józefa Flawiusza? Zwiedzenie będzie przeogromne i również tych „wybranych”.

  Czy Bóg dałby na to przyzwolenie? Już samo przeczytanie Biblii ZE ZROZUMIENIEM jest trudne, a co dopiero tak zawiłe i skomplikowane „spiski” odnośnie tego, że szatan podmienił księgę Ezechiela.

  • Nikt nie powiedział że chrześcijaństwo jest dla głupców. Paweł pisał: wszystko badajcie, a co szlachetne zachowujcie.

   Czy Ks. Ezechiela jest szlachetna?

   Koronnym argumentem dla natchnienia Pisma jest to, że ono samo siebie tłumaczy. Gdy ktoś robi wykład na temat zagadnienia biblijnego, przeskakuje z jednej księgi do drugiej, i do następnej itd. Ponieważ poszczególne księgi zawierają w sobie odniesienia do innych, wyjaśniając się nawzajem.

   Ks. Ezechiela ma masę sprzeczności z innymi księgami, a nawet sama ze sobą sie nie zgadza (np. co z tymi łupami z Tyru). Czy należy ją zachować jako szlachetną tylko dlatego że stała się częścią tradycji kanonu? Czy chrześcijanin ma przestrzegać ludzkich tradycji czy prosić o prowadzenie przez Ducha Świętego? Ks. Henocha nie jest częścią kanonu, pomimo tego że jest cytowana słowo w słowo w NT (Ezechiel nie jest), i nie jest szczególnie sprzeczna ze Starym Testamentem (Ezechiel jest).

   My korzystamy z Textus receptus w NT, inni wolą trzymać się tekstów aleksandryjskch NT, pomimo setek róźnic w obu kanonach (to jest 20 coś ksiąg). Żadna ze stron nie podważa natchnienia Biblii, pomimo wiedzy że istnieją dwie wersje Biblii krążące dzisiaj, współcześnie, obok siebie.

   A tutaj mamy problem z JEDNĄ księgą, która przeczy nawet sama sobie. Aby ratować wiarę w natchnienie BIblii, chcesz bronić księgi ktora temu natchnieniu przeczy?

   • Rad już napisałem odnośnie komentarza i insynuacji Girona – że komentarz nie jest żadnym dowodem.
    A bynajmniej na to że wiara w Chrystusa jest dla głupców.
    ahh ten Paweł – wszędzie on jest… :)
    Rad przecież Paweł tego nie „napisał” tylko POWTÓRZYŁ to co NIEJEDNOKROTNIE jest w Słowie Bożym – i to często w ST – gdzie mamy rozważać i badać Słowo Boże – jak i wszystko – w zestawieniu właśnie o PRAWDĘ BOŻĄ.
    Paweł tylko to SKOPIOWAŁ z Ksiąg Starego Testamentu – więc Giron powinien równiez to wiedzieć a nie wysnuwać takie teorie…
    Ale to jest znamienne i muszę się „czepnąć” tego że… cytuje się WSZĘDZIE Pawła i pomijając już że on kopiuje Słowo Boże Starego Testamentu – a mamy o wiele PIĘKNIEJSZE I DOSADNIEJSZE świadectwo w Słowie Bożym i to WYBRANEGO APOSTOŁA, który znał i bezpośrednio się uczył od Zbawiciela (dla mnie tak na dobrą sprawę tylko ONI istnieli ale zaakcentowałem to dla „reszty” co mają więcej apostołów :) ) Mianowicie chodzi o świadectwo Słowa Bożego jakie daje nam umiłowany uczeń Jan w swoim 1-wszym Liście (5,20):

    „Wiemy także, że Syn Boży przyszedł i obdarzył nas zdolnością rozumu,
    abyśmy poznawali Prawdziwego.”

    Czyli uczeń Chrystusa dostał niesamowity dar – ROZUMU, który jest SZCZEGÓLNIE nastawiony na … POZNAWANIE BOGA.
    Czyli w jaki sposób możemy poznawać Boga – oczywiście przez Słowo Boże – Jego Słowo – które przekazał…. TYLKO Apostołom co we wcześniejszym komentarzu UDOWODNIŁEM.
    Także Chrześcijaństwo nie jest dla głupców lecz właśnie ODWROTNIE- i to jest wspaniałe że o to już TROSZCZY SIĘ SAM BÓG , dając każdemu kto Mu zaufał, wspaniały DAR!
    Oczywiście, że można to „wyczytać” w Księgach Starego Testamentu lecz czyż Jan tego wspaniale nie ukazał w bezpośrednim nawiązaniu do naszego Boga?

    Dlatego uwielbiam APOSTOLSKIE Słowo Boże, które jest BARDZO PROSTE do przeczytania i NIE ma żadnego problemu ZE ZROZUMIENIEM by najważniejsze Prawdy Ewangelii Chrystusowej wchłonąć do swojej duszy.

    Piszę to bo Giron pisze jakoby były trudności ZE ZROZUMIENIEM Biblii – no cóż – jesli ktoś czyta CAŁY „NATCHNIONY” kanon Biblii to jak najbardziej masz rację Gironie…
    Stąd tyle jest podziałów w kościołach protestanckich które karmią się CAŁYM „natchnionym” kanonem Biblii – zresztą jak WSZYSTKIE kościoły ŚWIATOWEGO Chrześcijaństwa bez względu na odłam…

    • Owszem. Moim darem jest że rozumiem słowo żywego Boga.

     I nic tu nie jest dla głupców – ale jest zwodzenie. Moim zdaniem poddałeś się złemu. Diabeł tylko szuka aby kogoś zwieść. Wiem bo nie raz miałem do czynienia z demonami, aczkolwiek pośrednio. Słyszałem głosy nie raz, nie raz byłem atakowany, chociaż nigdy się nie manifestowały (i Bóg pozwoli nie będą).

     To że ktoś ma ducha świętego nie oznacza że wie wszystko, ponieważ może być totalnie zwiedziony. Dlatego jest Biblia żeby nam pokazać co jest prawdą, a co nie.

  • Gironie mam okazję pierwszy raz bezpośrednio do Ciebie się zwrócić. Oczywiście wcześniej mógłbym ale nie chciałem powodować jakiś „napięć” między nami bo nie o to chodzi.
   Ale zabrałeś głos w tej jakże ważnej sprawie, która jest mi/nam bardzo bliska bo ją badaliśmy.
   Oczywiście nie zgadzam się z tym co piszesz i pokażę w czym jest problem w Twoich twierdzeniach.

   * Zacznę od tyłu, piszesz:

   „Następnie – skala zwiedzenia. Jeśli prawdą jest to, co tutaj jest napisane, to kto „odszyfruje plany szatana”? Tylko czytelnicy tego bloga? Ile to jest osób? Kto zna pisma Józefa Flawiusza? Zwiedzenie będzie przeogromne i również tych „wybranych”.”

   Jakbyś czytał UWAŻNIE – ZE ZROZUMIENIEM – to wiedziałbyś, że to co piszesz nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości.
   Basia napisała, że SAMA doszła do tego – tylko z pomocą Słowa Bożego! – i pamiętam jak w wakacje będąc w Polsce pojechałem do Basi by poznać się na żywo i wtedy mi pokazała, że Ezechiel jest niespójny – a rozważaliśmy w wiekszości o naszej przyszłości z Bogiem :) a ma to związek z Księgą Objawienia. Już wtedy Basia wiedziała o tym i ja się dowiedziałem – I NIE ZNALIŚMY TEGO ARTYKUŁU i jak przyznałem nie mieliśmy pojęcia o takich faktach historycznych (!!!) . Gdybys przeczytał ze zrozumieniem co piszemy to ta część komentarza NIE POWINNA wogóle się znaleźć w nim. Więc Twojego „uważania” nie można W OGÓLE traktować za jakikolwiek dowód na to, że Ezechiel jest niby natchniony – choć jak piszemy – dopuszczamy, że właśnie KOŃCÓWKA została dodana.
   Także to co napisałeś jest po prostu ZBYTECZNOŚCIĄ nie mającą kompletnie żadnej wartości do tego co tu zaświadczamy.

   * Następnie piszesz:

   „Ja osobiście uważam, że została zburzona wiara w natchnienie całej Biblii (tj. 66 ksiąg Starego i Nowego Testamentu). FUNDAMENTEM wiary, a także czymś w rodzaju podstawy jest całe Pismo.

   „Gdy walą się fundamenty, cóż może zdziałać sprawiedliwy?” (Ps 11:3)”

   Od kiedy to mamy wierzyć w NATCHNIENIE CAŁEJ BIBLII??
   Gdzie masz napisane w Słowie Bożym o czymś takim jak BIBLIA i Jej natchnienie??
   Mamy wierzyć Chrystusowi/Bogu a nie W NATCHNIENIE CAŁEJ Biblii – Kanonu.
   Radtrap super napisał – to co zresztą my też uważamy – że Henoch jest cytowany przez Aspotoła – i waszego Pawła a mimo to nie jest „natchniony”??? I jak pięknie Henoch współgra z innymi Księgami Słowa Bożego! Ale nie… nie jest natchniony wynika z tego bo nie jest w CAŁEJ Bibli..

   Podałeś piękny werset o fundamencie.
   A kto jest Fundamentem niż BÓG.
   A kto jest Fundamentem w Nowym Testamencie jak nie Chrystus.

   I WŁAŚNIE NA NIM mamy budować wiarę. Na NIM , na Jego nauce/przykazaniach.
   A przede wszystkim właśnie na JEGO NAUKACH, które przecież są wspaniałym wypełnieniem PROROCTW! (choć jakoś nie ezechiela…)

   A teraz coś jeszcze napiszę o tym „twoim fundamencie” – CAŁYM natchnionym…

   Najlepiej posłużę się PRAWDZIWYM FUNDAMENTEM- czyli Chrystusem.
   I to również piszę DO WSZYSTKICH.
   Chrystus piękne świadectwo daje CZYM JEST I BĘDZIE Słowo Boże, które DOPROWADZI do życia wiecznego:

   ” Ale teraz idę do Ciebie i tak mówię, będąc jeszcze na świecie, aby moją radość mieli w sobie w całej pełni. Ja IM przekazałem Twoje słowo, a świat ich znienawidził za to, że nie są ze świata, jak i Ja nie jestem ze świata. Nie proszę, abyś ich zabrał ze świata, ale byś ich ustrzegł od złego. Oni nie są ze świata, jak i Ja nie jestem ze świata. Uświęć ICH w prawdzie. Słowo TWOJE JEST prawdą. Jak Ty Mnie posłałeś na świat, tak i Ja ICH na świat posłałem. A za nich Ja poświęcam w ofierze samego siebie, aby i ONI byli uświęceni w prawdzie.” Ew. Jana 17, 13-19

   Zatrzymajmy się na tym świadectwie na chwilkę bo jest więcej do ukazania.
   Chrystus zaświadcza, że Słowo Boga przekazał właśnie APOSTOŁOM.
   Prosi Ojca aby ICH uświęcił W PRAWDZIE – czyli Jego Słowie. Piękna opieka Chrystusa aby Słowo było JAK NAJCZYSTSZĄ PRAWDĄ.
   Ponownie Chrystus zaświadcza, że Słowo BOGA JEST PRAWDĄ.
   PRAWDĄ, która została przekazana BEZPOŚREDNIO OD BOGA – TYLKO Apostołom!

   Przejdźmy do dalszej wypowiedzi naszego Zbawiciela i Boga bo jest jeszcze „lepsza”:

   „Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał.”

   Sam Chrystus daje świadectwo BEZSPRZECZNE, że prosi za WSZYSTKICH LUDZI, którzy uwierzyli dzięki ICH słowu by…WIERZYĆ W NIEGO!

   Tutaj mamy wspaniałe OŚWIADCZENIE samego Boga, Chrystusa iż prosi o opiekę Swojego Ojca za ludźmi, którzy uwierzą w Niego dzięki SŁOWU APOSTOŁÓW. (!!!)

   Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości, że mówi TYLKO o 12 stu APOSTOŁACH, tych którzy byli przy nim to przeczytajcie od początku ten rozdział.
   Judasz wiadomo, że ODPADŁ od tej Dwunastki i NIE mógł głosić Słowa Bożego, dzięki któremu Chrystus będzie z Ojcem opiekował się tymi co w Nie uwierzyli.

   Co ciekawe, APOSTOŁ Mateusz potwierdza DOBITNIE ten manifest Chrystusa na końcu Ewangelii.
   I aby było „śmiesznie” również to Chrystus MANIFESTUJE:

   „Jedenastu zaś uczniów udało się do Galilei na górę, tam gdzie Jezus im polecił. 17 A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. 18 Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: «Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata».” Ew. Mateusza 28, 16

   Juz mamy 11 stu co jest jasne bo Judasz odpadł z tych DZIĘKI KTÓRYM, ludzie bedą wierzyć w Chrystusa.
   Pięknie Chrystus daje POLECENIE NAUCZANIA TYLKO Jedenastce aby szli i nauczali WSZYSTKIE narody.
   Dobitnie zaświadcza, że MAJĄ nauczać WSZYSTKO co IM przekazał.
   To jest niejako OSTATNIE POLECENIE SAMEGO BOGA o nauczaniu przez APOSTOŁÓW.
   Napisałem ostatnie bo przecież mamy jeszcze Księgę Objawienia w której również SAM BÓG zaświadcza.
   No i komu znowu PRZEKAZAŁ Słowo Boże? – jednemu z WYBRANYCH, dokładnie temu któremu przekazał wcześniej Słowa PRAWDY.

   Cóż za WSPANIAŁA LOGIKA I MĄDROŚĆ!

   Możesz Gironie ( i INNI) pisac tysiące słów na swoje NATCHNIENIA Pawła i całości Biblii ale NIE MACIE ani JEDNEGO dowodu pochodzących od SAMEGO Boga na poparcie swoich TEZ. (!!!)

   Ale proszę pamiętajcie, że my Was nie potępiamy za to i nie mamy zamiaru się kłócić bo wiemy, że niewielu będzie w stanie to zaakceptować – tj iż CAŁA Biblia NIE jest natchniona.
   Natomiast wielu to zrozumie dopiero przede wszystkim gdy będzie dwóch świadków głosiło Ewangelię.

   * Piszesz też:

   „Kolejna sprawa – co pomyśli sobie nowo-nawrócony chrześcijanin, który zobaczy, że każdy sam dobiera sobie księgi, jak mu pasują? Ten odrzuca Pawła, ten Jana, ten znowu coś innego. Prędzej się zniechęci i pomyśli, że chrześcijaństwo to jakieś sekty wzajemnie się zwalczające.”

   Nowo narodzony Chrześcijanin powinien mieć głowę PRIORYTETOWO w Słowie Bożym a nie w monitorze czytać blogi i szukać nie wiadomo czego.
   I to JEST NASZ OBOWIĄZEK aby zwracać uwagę aby WZOROWAĆ SIĘ na Słowie Bożym – „Biblii”.
   Jeśli Bóg go wybierze to objawi mu PRAWDĘ, i to bez problemu czy będzie znał historię. flawiuszów i inne dzieje.

   Kto będzie pragnął Chrystusowej PRAWDY to ją odnajdzie – pomimo tego co na blogach jest napisane.

   I tym zakończę moje „3 grosze” do Ciebie Gironie jak i po części do WIELU osób.

   Pozdrawiam

   • Pisałem już na twoim blogu że Apostoł znaczy wysłannik i że każdy kogo Chrystus powołał jest Apostołem.

    Paweł NIGDY nie twierdził że jest z 12.

    • Fujiwara nie ważne czy to znaczy wysłannik czy giermek czy coś innego.
     Ważne DO KOGO i O KIM mówi Chrystus w podanym Słowie Bożym – NATCHNIONYM dla nas obojga.

     Czy w tych sytuacjach, które opisują DWAJ Apostołowie/WYSŁANNICY byli: Paweł, Łukasz i Marek??

     ps. mnie nie interesuje co Paweł sobie twierdził czy Papież Bonifacy. Mnie interesuje co TWIERDZI BÓG ( Chrystus z Ojcem)
     Odpowiedz mi na powyższe pytanie.

     • Marek nie był, ale był osobistym uczniem Apostoła Piotra z którego polecenia to spisał. Dlatego też odrzucając Pawła, odrzucasz to co głosił Piotr.

      Natomiast Łukasz spisał to co było powszechnie głoszone.

      Nie byli i nie mam co tu ukrywać, bo to jest fakt powszechnie znany. Co nie oznacza że to ich dyskwalifikowało z pisania.

      Łukasza 1:

      Ponieważ wiele się ich podjęło sporządzić historyję o tych sprawach, o których my pewną wiadomość mamy;
      2 Tak jako nam podali ci, którzy od początku sami widzieli, i sługami tego słowa byli;
      3 Zdało się też i mnie, którym tego wszystkiego z początku pilnie doszedł, tobie to porządnie wypisać, zacny Teofilu!
      4 Abyś poznał pewność tych rzeczy, których cię nauczono.

      • Drogi Fujiwaro no właśnie — nie byli tam a więc NIE DZIĘKI , nim ludzie uwierzą w Chrystusa – bynajmniej za których Chrystus prosi najbardziej.

       Już poruszona była sprawa Listów Piotra, które – co za ironio tak jak w sytuacji Ezechiela – budziły historycznie wiele kontrowersji co do autentyczności iż to napisał Piotr.

       Tak – dyskwalifikuje WSZYSTKICH innych, którzy NIE GŁOSZĄ Ewangelii Bożej/Chrystusowej, która została przekazana RAZ i TYLKO świętym/Apostołom (tak jak to powołujesz się i Ty na List Świętego Judy – którego też uwielbiam co jest dowodem że właśnie ten fragment o walce o wiarę umieściłem na blogu – w głównym, dolnym pasku na KAŻDEJ PODSTRONIE).
       I o tym też mówi i przestrzega święty Jan, że jeśli KTOŚ nie przynosi Ewangelii którą ONI OTRZYMALI OD BOGA – mają nawet nie pozdrawiać tych ludzi i trzymać się z daleka od nich.
       I dlatego trzymamy się APOSTOLSKIEMU świadectwu.

       A co do Łukasza – to ma być dowód ? ale na co?

       Wystarczy, że podmienimy imię z Łukasza na jakiegoś Tymoteusza, Zebedeusza :) i mamy ewangelię Tymoteusza, Zebedeusza itd.. :)

       Wystarczy, że ta osoba żyłaby w czasach apostolskich lub nawet późniejszych. Do tego dodajmy dobrą propagandę i nakład pracy na masowym kopiowaniu i pieniędzy oczywiście bo za darmo nikt nie będzie działał i mamy „dobry rezultat”… Niczym propaganda zamachów terrorystycznych WTC czy Paryskiej – im więcej telewizorów w domach, tym większy impet zwiedzenia jak to terroryści od kóz zza 3ciego świata zaplanowali to wszystko…

       Ale zaraz zaraz… gdzie w tym wszystkim POTWIERDZENIE BOGA….?

       ŻADNEGO. KONIEC I KROPKA.

   • ODPOWIADAM DO RAFAŁA

    „Podałeś piękny werset o fundamencie.
    A kto jest Fundamentem niż BÓG.
    A kto jest Fundamentem w Nowym Testamencie jak nie Chrystus.

    I WŁAŚNIE NA NIM mamy budować wiarę. Na NIM , na Jego nauce/przykazaniach.
    A przede wszystkim właśnie na JEGO NAUKACH, które przecież są wspaniałym wypełnieniem PROROCTW! ”

    Ale jaki Bóg? Ten z Tory, czy ten z Talmudu? Jaki Jezus? Ten „kubikowy”, który umarł na daremno, czy ten z księgi Urantii na przykład? Czy ten Jezus od „ewangelistów sukcesu”, co spełnia każdą twoją prośbę? Cały komplet ksiąg biblijny jest fundamentem, bo mówi on o Bogu i Chrystusie. Jakby nie miał znaczenia, to gdzie byś szukał prawdy?

    ” i pamiętam jak w wakacje będąc w Polsce pojechałem do Basi by poznać się na żywo i wtedy mi pokazała, że Ezechiel jest niespójny”
    A nie jest napisane, by kobiety nie nauczały, bo są bardziej podatne na zwiedzenie duchowe? Tak BTW., ateiści też widzą, że Biblia jest niespójna, np. Stary Testament przeczy Nowemu. „Bóg jest tyranem” itd. Nie chcę się tutaj odnosić KONKRETNIE do tej sytuacji, ale jak widzisz, każdy może wiedzieć niespójności wszędzie.

    „Nowo narodzony Chrześcijanin powinien mieć głowę PRIORYTETOWO w Słowie Bożym a nie w monitorze czytać blogi i szukać nie wiadomo czego.”
    No i będzie miał głowę w Słowie Bożym (ale co jest Słowem Bożym, od tego zacznijmy, jak każdy będzie sobie wybierał wg własnego uznania) i do jakich wniosków dojdzie? Do wniosków Kubika, Rafała, czy Krystiana (Brain Breakera)?

    „Henoch jest cytowany przez Aspotoła – i waszego Pawła a mimo to nie jest „natchniony”??? I jak pięknie Henoch współgra z innymi Księgami Słowa Bożego! Ale nie… nie jest natchniony wynika z tego bo nie jest w CAŁEJ Bibli..”
    Ty uważaj na tego Henocha. Brain Breaker go uznał za natchnionego i wyrzucił cały NT. Czy Henoch był w niebie i opisał wszystko, co się tam dzieje? Dokładna lektura listów Pawła mówi, że nie. Skąd więc „niebiańskie świadectwo” osoby, która w niebie nie była?

    Radek napisał: „Więcej – gdyby Kubik kiedyś nie wyjechał z tym tematem, to wątpie żeby zaistniał tutaj taki podział. To jest ewenement na skalę światową.”

    Dokładnie, 100% racji.

    „Możesz Gironie ( i INNI) pisac tysiące słów na swoje NATCHNIENIA Pawła i całości Biblii ale NIE MACIE ani JEDNEGO dowodu pochodzących od SAMEGO Boga na poparcie swoich TEZ. (!!!)”
    Pewnie ma Kubik, który napisał, że „wierzymy TYLKO słowom Boga i Jezusa”. Czyli np. temu wersetowi: „Trzeciego dnia odbywało się wesele w Kanie Galilejskiej i była tam Matka Jezusa.” (J 2:1) już nie wierzymy, bo nie są to słowa Jezusa ani Boga.

    Aż taka bieda intelektualna? Podobnie ze słowami Pawła „moja ewangelia” – tu Heniek się przyczepił, ale jak Paweł napisał „nasza ewangelia” to już ciiiiiiiii…

    • Gironie widzę, że jesteś podobnym „schematem” jak Fujiwara. ( i wielu innych z którym przyszło mi dyskutować). Dlatego nie będę zbytnio się rozpisywał bo kto będzie w miarę inteligentny to zobaczy jaką wartość merytoryczną ma Twoja odpowiedź do mojego komentarza skierowanego do Ciebie…

     * Jaki Bóg pytasz?
     Przecież jasno napisałem, że CHRYSTUS i dobrze o tym wiesz bo i nasz blog czytasz i znasz nasze wyznanie wiary w KTÓREGO BOGA wierzymy. Więc nie wiem czy ponownie „sarkazmujesz” ze mnie…

     * Widzisz, czepiasz się Basi ale chyba bezpodstawnie. Poza tym nie pisałem tego w kontekście jej wiedzy ale tego, że sama do tego doszła bez pomocy artykułu – ale chyba nie przeczytałeś ze zrozumieniem…
     Porównując ją do jakiegoś ateisty to żeś dowalił :)
     Powiem Ci, że życzyłbym każdemu takiej niesamowitej znajomości/POZNANIA Słowa Bożego jaki ona dostała od Boga!
     I to co piszesz w stosunku do niej po części to bynajmniej nie wiem czy traktować jako głupi żart czy celowe ośmieszenie bo pisząc takie rzeczy do których się we wcześniejszym komentarzu odniosłem to po prostu ukazuje, że gdyby była jakaś hierarchia niczym w szkole to Ty mój drogi siedziałbyś potulnie w ławeczce i musiałbyś słuchać JEJ WYKŁADÓW.
     Możesz się nie zgadzać z tym ale innym polecam poczytać artykuły Basi na blogu i niech sami ocenią czy kłamie…

     Dalej chyba pomyliłeś do kogo i o kim piszesz bo nie nazywam się Henryk Kubik i Twoje porównywanie tego ANTYCHRYSTA do mojej osoby jest chyba kolejnym twoim NIETRAFIONYM żartem – i tą puentą skończę moją odpowiedź do Ciebie bo widzę, że z Tobą chyba biłbym głową w mur niczym z Fujiwarą…
     A na to czasu nie mam zamiaru tracić.

     • Ad. 1. No ale Chrystus gdzie opisany, skoro nie ma czegoś takiego jak kanon pism, na podstawie których swoją wiarę budujemy? Dlatego napisałem, że kanon pism jest fundamentem wiary, bo właśnie Z NIEGO bierzemy informacje o Bogu i Chrystusie.

      Ad. 2. Nie mógłbym słuchać jej wykładów, tak samo jak każdy czytający Biblię, bo kobiety nie mogą nauczać w zborach, to niebiblijne.
      „Kobiety mają na tych zgromadzeniach milczeć; nie dozwala się im bowiem mówić, lecz mają być poddane, jak to Prawo nakazuje”. 1Kor 14:34
      Widać co się dzieje tam, gdzie kobiety objęły władzę nad zborami, np. w Szwecji. Udzielają „małżeństw” homoseksualistom, każą usuwać krzyże, by nie gorszyć muzułmanów, pojawił się pomysł też, że Duch Święty to kobieta (!!!).
      Nie porównuję jej do ateisty.

      Piszesz o niesamowitej ilości poznania jakiego dostała… Brain Breaker też pisze u siebie o tym, że „Kubik robi postępy w poznaniu”.

      Poza tym nie ma żadnej ‚hierarchii’, ani ja nie aspiruję do tego, by „dawać wykłady”.

      • Gironie dokładnie jak uważałem, jesteś typowym jak Fujiwara, rozmówcą z którym dyskutować można do pewnego czasu – ponieważ dalsza dyskusja jest po prostu zbyteczna – dla obu stron. Dlatego jest to moja ostatnia odpowiedź na tego typu Twoje odpowiedzi. Jak będą merytoryczne, z logiką i uzasadnione w Słowie Bożym, Apostolskim odpowiedzi to będę oczywiście odpisywał. Na resztę nie będę tracił czasu. A czemu? Pokaże Tobie i innym ostatni raz, ponownie na Twoim przykładzie o co mi chodzi:

       AD. 1 Tu mi po prostu ręce opadają to co mi odpisujesz na moje wyjaśnienia Tobie. Mianowicie:
       Twoje sugerowane że Chrystus jest opisywany i musi być TYLKO w kanonie na sprawę poruszaną w naszym temacie jest co najmniej nielogiczny. Zastanów się najpierw czym jest kanon. Z tego co wiem jest to „ogólnie przyjęta zasada, normy”. W kanonie Biblii mamy wiele Ksiąg i czy wszystkie mówią o Chrystusie? No nie. Kanonem jest wiele Ksiąg które NIE MÓWIĄ o Chrystusie. I teraz postaram się zobrazować „graficznie” Twój punkt widzenia.
       Wedel produkuje wiele słodyczy. Takimi charakterystycznymi są kasztanki. Są naprawdę smaczne że względu świetnego kasztankowego nadzienia . Ludzie lubią je i je mogą kupić swoje ulubione nadzienie jako JEDNO OPAKOWANIE. Całe napakowane kasztankowego nadzieniem.
       Ale – Wedel też ma swój KANON w sprzedaży gdzie swoje wyborowe smaki sprzedaje w JEDNYM opakowaniu tzw KANONIE. Oczywiście znajdują się tam te wspaniałe czekoladki o wybornym nadzieniu kasztankowym.
       I teraz należy zadać sobie pytanie – czy tylko te czekoladki w KANONIE są alternatywa aby skosztować tego pysznego kasztankowego nadzienia?
       Czy czasem FAKTYCZNIE, RZECZYWIŚCIE, LOGICZNIE I ZGODNIE Z PRAWDĄ nie mogę poznać tego kasztankowego smaku NIE WYBIERAJĄC go z KANONU ( nie kupując go) lecz wybrać go z zakupionego pudełeczka w którym TYLKO możesz delektować się smakiem kasztankowym?
       Czy sama Ewangelia Jana nie świadczy o Chrystusie? Czy jest jakaś różnica gdy będzie ona u kogoś na półce w wydaniu CAŁEGO KANONU zajmując więcej miejsca czy po prostu będąc na półce w wydaniu TYLKO Ewangelii Jana?

       A co ze wspaniałą Księga Henocha, której werset nawet jest cytowany przez Apostoła? Nie jest w KANONIE a świadczy wspaniale o Chrystusie i w dodatku spojnie z innymi Ksiegami Słowa Bożego? Czyżby nie została uznana natchnioną bo za dużo tłumaczy o powstaniu świata a i w szczególności o buncie upadłych aniołów….?

       Dlatego napisze ja jeszcze raz, że w świetle dowodów z samego Słowa Bożego KTO DOSTAŁ AUTORYZAJCE na głoszenie Słowa Bożego to co ty swiadczysz i w jaki sposób o „fundamencie KANONU” jest po prostu ABSURDALNE.
       Dla mnie jest Fundamentem CHRYSTUS(Skała) i na Nim buduje swój dom a nie na KANONIE.
       I to jest moja ostatnia odpowiedź /świadectwo na ten temat.

       Ad.2 No tutaj Bracie to widać że Twoim fundamentem jest właśnie KANON. Co pokazujesz niejednokrotnie.
       To nie biblijne aby kobiety nauczały? A masz jakiś dowód na to od samego Chrystusa? Kobiety czy mężczyźni KAŻDY z nas ma obowiązek przekazywać Dobra Nowinę ale… TYLKO TĄ ktora została przekazana BEZPOŚREDNIO przez Boga swoim uczniom/Apostołom. Ewidentny dowód na to przedstawiłem we wcześniejszych komentarzach i to powołując się na słowa samego Chrystusa -Dawcę Dobrej Nowiny. Ty widzę że nie rozumiesz tego ale mam nadzieję, z e znajdą się wśród Czytelników tacy co dostrzegą ten ZNAMIENNY przekaz samego Chrystusa.
       A ty co podajesz- oczywiście naukę Pawła gdzie kobieta jest traktowana w tej kwestii DOKŁADNIE JAK W ISLAMIE.
       Ale najważniejsze w tym świadectwie Pawła jest to co pisze dalej:

       „[…]lecz mają być poddane, jak to Prawo nakazuje”

       No to jest jeden z dziwnych świadectw Pawła bo skoro tak jak on swiadczy, Zakon/Prawo został przybity do krzyża to jakie Prawo on ma na myśli? ??
       Tu jest POWAŻNA niejasność.
       Co miał na myśli skoro Nowe Prawo które przyniósł i utwierdzil Chrystus kompletnie o tym nie mówi. A Paweł ewidentnie się powołuje na Prawo. A które? No właśnie –> proszę podać mi dowód.

       A dalsze Twoje uzasadnienie jest jakimkolwiek dowodem?? Co z tego, że w Szwecji kobiety są np biskupami i jest tak źle? Jaki z tego morał?
       Idąc Twoim tokiem rozumowania to mężczyźni PRZEDE WSZYSTKIM nie powinni nauczać bo czyż na czele kościoła katolickiego nie są mężczyźni?
       Czyż oni o wiele większego zła PRZEZ WIEKI nie czynili?
       Przecież nie ma porównania.
       Więc mężczyźni nie mogą z tego uzasadnienia nauczać…? ABSURD.

       I przyrównywanie jej do takiego BB jest takim samym ABSURDALNYM argumentem jak ten powyższy z kobietami kapłankami w Szwecji.

       Czyż nie powinieneś OCENIĆ jej poznanie WEDŁUG TEGO CO ONA ZAŚWIADCZA a nie według innych „autorytetów”…?

       • „W kanonie Biblii mamy wiele Ksiąg i czy wszystkie mówią o Chrystusie? No nie.”
        To jest tylko TWOJE zdanie.

        „No to jest jeden z dziwnych świadectw Pawła bo skoro tak jak on swiadczy, Zakon/Prawo został przybity do krzyża to jakie Prawo on ma na myśli? ??
        Tu jest POWAŻNA niejasność.”

        Kucu… nie wiem, jak mam się zwracać do takich osób. Gdzie Paweł napisał, że „zakon został przybity do krzyża”, że „Jezus zniósł prawo”? Napisał, że Jezus „stał się ZA NAS przekleństwem”, czyli wziął NA SIEBIE przekleństwo prawa, czyli KARĘ za złamanie prawa, czyli śmierć.

        Nie tylko kobiety nie powinny nauczać, ale też mężczyźni tacy jak m.in. ty. Niczym się nie różnisz od Kubika, Brain Breakera czy Mariusza.

        Doprawdy nie rozumiem jak można tak kłamać. Wiesz, że kłamstwo i składanie fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu (tu jest: apostołowi Pawłowi) jest grzechem i Jezus tego zabronił (a którego wyznajesz)? Rozumiesz, że masz wyznać ten grzech i zadośćuczynić, tj. sprostować to na swoim blogu?

        Czytałem tam na twoim blogu te śmieszne zarzuty odnośnie Łukasza i tego wersetu z „niewidzialnym” królestwem Bożym, bez sensu w ogóle. To, że czegoś Basia nie rozumie (albo ty też), to nie znaczy, że jest tam błąd, łapiesz?

        A co do KRK i mężczyzn, śmieszny jesteś. Mąż jest głową rodziny, nie kobieta. Czemu Jezus nie powołał 6 mężczyzn i 6 kobiet jako apostołów, by „było sprawiedliwie”?

        Kobieta przyjmuje wszystko bardziej emocjami i jest bardziej podatna na zwiedzenie duchowe, które w przyszłości będzie jeszcze większe.

        Nie gadam już z tobą, posuwasz się do kłamstwa i idziesz w zaparte. O przyznaniu się do błędu pewnie nie będzie mowy.

        Nie będę pisał, że czekam na kolejne nowe ‚objawienie’/’oświecenie’ i kolejne ekscesy z resztkami Biblii w twoim wykonaniu, bo chciałbym, by ten żałosny spektakl się już skończył. Jednak żyjemy bliżej czasów końca i takich ludzi jak ty będzie więcej, o wiele więcej aniżeli teraz.

        Niestety

        • Girion, co Ty piszesz bo aż wpadłam w zdumienie ???
         „Doprawdy nie rozumiem jak można tak kłamać. Wiesz, że kłamstwo i składanie fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu (tu jest: apostołowi Pawłowi) jest grzechem i Jezus tego zabronił (a którego wyznajesz)? Rozumiesz, że masz wyznać ten grzech i zadośćuczynić, tj. sprostować to na swoim blogu? „
         Rafał składa fałszywe świadectwo, bo nie zgadza się z Pawłem. I to jest dla Ciebie fałszywym świadectwem jakie głosi Rafał ??? Dla Ciebie świadczenie o Bogu nazywa się głoszeniem nauki Pawła ???
         A czy Ty nie wiesz, że uczniowie Chrystusa mają świadczyć o NIM CHRYSTUSIE I JEGO SŁOWA SIĘ TRZYMAĆ i to jest świadczenie PRAWDY !!!
         „Gdy jednak przyjdzie Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On będzie świadczył o Mnie. Ale wy też świadczycie, bo jesteście ze Mną od początku.”
         ” Każdego więc, kto tych słów MOICH słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale.”
         SKAŁĄ JEST BÓG I TYLKO JEGO SŁOWO, KTÓRE NAM PRZEKAZAŁ SIĘ LICZY – CZYSTA NAUKA JEZUSA KTÓRA DLA NAS WIERZĄCYCH JEST FUNDAMENTEM.

         Ps. doprawdy nie rozumie dlaczego dla Ciebie Słowo samego Boga nie jest najważniejsze lecz człowieka. I dlatego te rozmowy do niczego nie prowadzą.
         Druga rzecz Girionie, mianowicie dla Ciebie ŚMIESZNE JEST TO ŻE ŁUKASZ ZAPRZECZA SŁOWOM JEZUSA O TYM IŻ ON JEZUS PRZYJDZIE WŁAŚNIE WIDZIALNIE DO NAS I UJRZY GO KAŻDE OKO NA ZIEMI – to jest dla Ciebie śmieszne ??? Czyli rozumie, że cała Księga Objawienia jest dla Ciebie śmieszna, bo właśnie o tym daje świadectwo – O POWTÓRNYM WIDZIALNYM PRZYJŚCIU NASZEGO ZBAWICIELA !
         Pozdrawiam Cię :) Mów sobie co chcesz, nie chcę dalej prowadzić takiej rozmowy i smutne to jest dla mnie to co mówisz.

        • Basia

         „I to jest dla Ciebie fałszywym świadectwem jakie głosi Rafał ???”
         Tak

         „Dla Ciebie świadczenie o Bogu nazywa się głoszeniem nauki Pawła ???”
         Jakie nauki Pawła? Paweł nie głosił nic innego od Jana, więc jeśli odrzucę Pawła, to odrzucę też Jana.

         „to jest dla Ciebie śmieszne ??? Czyli rozumie, że cała Księga Objawienia jest dla Ciebie śmieszna, bo właśnie o tym daje świadectwo – O POWTÓRNYM WIDZIALNYM PRZYJŚCIU NASZEGO ZBAWICIELA !”
         Nie, koleżanko, znam kościół, który głosi Królestwo Boże na ziemi, widzialne królestwo, i jakoś nie wyrzucają Łukasza, Marka i Pawła. Mało tego, omawiając ten temat bardzo dużo ich cytują. Więc to może TY masz jakiś problem, nie Łukasz.

         https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/11/29/panjezusjedynadroga-pl-zwiedzenie/

         Tutaj omówiłem te wasze ‚odkrycia’ odnośnie Marka, jest tam twój komentarz :)
         Powiem tak – dokładniej czytaj, i ze zrozumieniem :)

         Do czego doprowadził ten heretyk Kubik, to on zapoczątkował podważanie Biblii, a teraz rozmnożyli się nauczyciele, którzy głoszą przewrotne teorie…

 13. Fujiwara, mam pytanie do Ciebie, jeśli możesz to odpowiedź.
  Skoro mają być składane Panu ofiary to równoznaczne z tym jest zbudowanie świątyni, gdzie lewici będą mogli wypełniać swoją służbę ? Tak w/g Ciebie mówią proroctwa, w tym Izajasza i oczywiście Ezechiela ? Czy tak uważasz ? Czyli prawdą nieodzowną jest potrzeba wybudowania świątyni tak ?

  • Jeżeli myślisz że zarzucisz mi świątynię Antychrysta – to się mylisz. Nie twierdzę że następna świątynia będzie od Boga, aczkolwiek jest potrzebna „Boża” świątynia, bo Antychryst nie miał by gdzie zasiąść.

   To co opisuje Ezekiel to IV świątynia. Nie ta co ma powstać teraz ;).

  • Ja kochani widzę to tak, pozwolicie, że podzielę się z Wami moimi spostrzeżeniami i zaznaczam, że nikomu nie każę myśleć i uważać tak jak ja tu piszę. Każdy niech ma swoje zrozumienie i nic na siłę.
   Skąd wzięli się fałszywi nauczyciele, którzy budują świątynie dla Boga i mówią, że On w nich mieszka ? Czym są te budynki z kamienia nazywane domem Bożym ? Kim są źli pasterze, którzy nadali sobie prawo nauczania ludzi i prowadzą ich do zguby ? Mówię tu o wszystkich świątyniach, które powstały po zmartwychwstaniu Jezusa i wstąpieniu do nieba i guru religijnych, którzy powołują się na Boga lub Chrystusa.
   Czy głosiciele fałszywych nauk – swoich nauk nie zapomnieli czasem o jakże ważnym wydarzeniu w dziejach świata, a mianowicie przyjściu na ziemię Zbawiciela świata Jezusa ! Jedynego Nauczyciela, każdego człowieka, który ma władzę nad wszystkim w niebie i na ziemi. Czyż to nie Jezus powiedział, że pośle do nas Ducha Bożego, aby ten nam przypomniał Jego Słowa i dał zrozumienie każdemu. Żadni kapłani światowi nie dostali takiej władzy od Boga, aby nas uczyć. Mamy opierać się tylko na nauce Jezusa, czyż tak nie powiedział ?
   To On Jezus 2000 lat temu przyszedł, aby zbudować swój Kościół. Członkami tegoż kościoła stali się wszyscy, którzy uwierzyli w Niego i Jego Słowa. Jego kościół nie jest z kamienia zbudowany na piasku. Jego kościół zbudowany jest na Skale jaką jest Bóg.

   „Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale.Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony.”

   O ile przed Chrystusem wolą Boga było zbudowanie Przybytku – Domu imienia Pańskiego, który był miejscem, modlitw ludu Izraelskiego, a chwała Boga okrywała ten Dom – Namiot wiele razy i Bogu się to podobało, tam też składali ofiary poświęcone Mu o tyle z chwilą przyjścia Króla świata na ziemię wszystko się zmieniło.

   „Kiedy Mojżesz zstąpił z góry, zgromadził cały lud i opowiedział, co Bóg do niego mówił. Wtedy lud z radością zebrał złoto i srebro, które posiadał, bogate makaty i kosztowne drzewo i z nich zbudowali piękny PRZYBYTEK Panu w kształcie namiotu. Ściany zbudowane były Z desek cedrowych. PRZYBYTEK składał się z dwu części: Z DZIEDZIŃCA I NAMIOTU.”
   „Dawid zaś, mój ojciec, powziął zamiar zbudowania DOMU dla imienia Pana Boga Izraela.Wówczas Pan rzekł memu ojcu Dawidowi: Dobrze postąpiłeś, że powziąłeś zamiar zbudowania DOMU dla mego Imienia, bo wypłynęło to z twego serca.Jednak nie ty będziesz budował ten dom, ale twój rodzony syn, on zbuduje ów DOM dla mego Imienia.”
   „Teraz też Panie, Boże Izraela, niech się sprawdzi Twoje słowo, które dałeś Twemu słudze Dawidowi.Czyż jednak naprawdę zamieszka Bóg z człowiekiem na ziemi? PRZECIEŻ NIEBO I NAJWYŻSZE NIEBIOSA NIE MOGĄ CIE OBJĄĆ, A TYM MNIEJ TA ŚWIĄTYNIA, KTÓRĄ ZBUDOWAŁEM. Zważ więc na modlitwę Twego sługi i na jego błaganie, o Panie, Boże mój, i wysłuchaj to wołanie i modlitwę, w której Twój sługa stara się ubłagać Cię o to,aby w dzień i w nocy oczy Twoje patrzyły na tę świątynię. Jest to miejsce, w którym zechciałeś umieścić swoje Imię, tak by wysłuchać modlitwę, jaką zanosi Twój sługa na tym miejscu.Dlatego wysłuchaj błaganie Twego sługi i Twego ludu, Izraela, ilekroć modlić się będzie na tym miejscu, Ty zaś wysłuchaj na miejscu Twego PRZEBYWANIA W NIEBIE.”

   Wiemy, że Izraelici bezcześcili Przybytek Boga, cudzołożyli z narodami pogańskimi, wielbili ich bogów i zamiast słuchać przykazań i praw Bożych wprowadzali swoje ludzkie nauki, tradycje, zwyczaje i sądy zupełnie nie oparte na sprawiedliwości Bożej Boga, który wiele razy do nich wołał – miłosierdzia chcę nie ofiary !!! Sam Jezus ukazał im to jak dbają o Przybytek Boga – Świątynię Jerozolimską, z której zrobili jaskinię zbójców, sam Jezus zarzucił im nieposłuszeństwo wobec Boga. Sam Jezus zapowiedział im, że z tej Świątyni nie pozostanie nic oprócz gruzów.
   Gdyby paru ludzi urodziło się gdzieś na odosobnionym terenie od fałszywych nauczycieli i budowli zwanych „ kościołami” i ci ludzie mieliby tylko dostęp do Pisma oraz świadectwa apostołów Jezusa czy wpadliby na taki pomysł jak wszyscy guru tegoż świata, żeby budować świątynie Bogu ? Nie ma takiej opcji, ponieważ świadectwo apostołów Jezusa temu zaprzecza. Zaprzecza temu także Księga Objawienia, która jest objawieniem anioła Bożego danemu Janowi.
   Powtórzę raz jeszcze Jezus przyszedł na świat, aby założyć swój kościół.

   „Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli kamień], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą.”

   Jezus przyszedł przeprowadzić sąd, wypełniło się zapowiadane proroctwo gdzie ci którzy nie widzieli, przejrzeli na oczy i uwierzyli w Niego, a ci którzy widzieli oślepli i zaprzeczali iż pochodzi On z nieba i jest Zbawicielem ludzi.Władca tego świata – szatan został osądzony, a Jezus cierpiał i umarł po to, aby zbawić każdego kto w Niego uwierzy. On zmartwychwstał i poszedł do nieba, przybytku Pańskiego, tam siedzi na tronie i ma władzę nad wszystkim. A wszyscy w domu Boga oddają Mu cześć i chwałę !!!
   Pokażcie mi gdzie Chrystus mówi o tym, aby budować tzw. „ kościoły” bo On tam zamieszka !!!
   Dokąd guru będą wciskać ciemnotę ludziom o tym, że w tych „ kościołach” mieszka Bóg !!!
   Gdzie Bóg nakazuje wybudować świątynie z ołtarzem, arką przymierza, aby tam odprawiać starotestmentalne rytuały i ofiary ? Przecież wiecie, że całkowita, doskonała, wystarczająca ofiara została już złożona za grzechy wszystkich ludzi, gdy sam Jezus oddał za nas życie, cierpiał i wziął na siebie wszystkie nasze występki, aby każdy kto w Niego uwierzy miał życie wieczne.
   Od 2000 lat Jedynym Nauczycielem, którego mamy słuchać jest Jezus ! W nauce Chrystusa nie ma podstaw do tego, aby istnieli guru religijni, którzy będą nam narzucać co mamy robić, aby dostąpić zbawienia. Nie ma też podstaw do tego, aby budować świątynie, ponieważ Bóg tego nie kazał czynić, a wręcz przeciwnie zapowiedział, że przy końcu czasów zniszczy te wszystkie świątynie, ołtarze, figurki, przedmioty kultu. Więc dlaczego guru religijni to robią od 2000 lat ? Ano po to, żeby mieć władzę na ludźmi i aby ich odciągnąć od prawdziwej czystej nauki Chrystusa.

   IZAJASZA 66,1
   „ Tak mówi Bóg: Niebiosa są moim tronem, a ziemia podnóżkiem nóg moich! Jakiż to dom możecie mi wystawić i jakież miejsce dać mi na mieszkanie?”

   Czy ludzie wiedzą gdzie mieszka Bóg i gdzie jest Jego dom – Przybytek ? Prawda jest taka, że mało ludzi czyta Pismo i dlatego nie wiedzą wielu rzeczy. Zaufali człowiekowi i nic z tego dobrego nie wychodzi. Nie ma podstaw biblijnych, aby była konieczność budowania także świątyni w Jerozolimie, z pewnością nie jest to życzeniem Boga. Dlatego uważam, że obrazek odbudowy świątyni w Ezechiela jest fałszem. Nie pasuje do pozostałego przesłania. Co znaczą słowa ? – a Jego zbawienie z pokolenia na pokolenie ! Otóż odkąd Chrystus zmartychwstał przez wszystkie pokolenia od tamtej pory zostali zbawieni ludzie, którzy byli wierni Jemu i Jego słowu. Swoją odkupieńczą krwią nabył sobie ludzi do królestwa Bożego. I tak będzie dalej nabywał sobie ludzi przez przyszłe pokolenia, aż do dnia kiedy przyjdzie do nas Wielki i Wspaniały.

   „Ty zaś, o Panie, na wieki zasiadasz na tronie,
   a imię Twoje [trwa] przez wszystkie pokolenia.
   Powstaniesz i okażesz litość Syjonowi,
   bo czas już, byś się nad nim zmiłował,
   Twoi bowiem słudzy miłują jego kamienie
   i użalają się nad jego gruzami.
   Narody będą się bały imienia Pańskiego,
   i wszyscy królowie ziemi – Twej chwały,
   bo Pan odbuduje Syjon
   i ukaże się w swej chwale,
   przychyli się ku modlitwie opuszczonych
   i nie odrzuci ich modłów.
   Należy to spisać dla pokolenia, co przyjdzie,
   a lud, który zostanie stworzony, niech wychwala Pana!
   Bo Pan wejrzał z WYSOKIEGO PRZYBYTKU SWOJEGO,
   POPATRZYŁ Z NIEBA NA ZIEMIĘ,
   aby usłyszeć jęki pojmanych,
   aby skazanych na śmierć uwolnić,
   by imię Pańskie głoszono na Syjonie
   i Jego chwałę w Jeruzalem,
   kiedy zgromadzą się razem narody
   i królestwa, by służyć Panu.”

   Jezus gdy szedł do Ojca powiedział bardzo ważną rzecz, mianowicie, że idzie przygotować nam mieszkanie, a gdy przygotuje wróci po nas. Jak widać dom, mieszkanie Jezusa jest w niebie. On powiedział, że chce, abyśmy byli gdzie On jest i dotrzymuje słowa.
   PRZYBYTEK BOŻY – DOM BOŻY JEST W NIEBIE WRAZ Z TRONEM, OŁTARZEM, ARKĄ PRZYMIERZA. TO JEST WŁAŚNIE NOWE JERUZALEM – KTÓRE ZSTĄPI Z NIEBA OD BOGA WRAZ Z JEGO LUDEM !!!
   Czy dalej ktoś chce wmawiać ludziom, że trzeba budować Bogu świątynie ?
   Spójrzcie na to : fragmenty Księgi objawienia :

   KSIĘGA OBJAWIENIA 14

   I widziałem, a oto biały obłok, a na obłoku siedział ktoś podobny do Syna Człowieczego, mający na głowie swojej złotą koronę, a w ręku swym ostry sierp.

   A inny anioł wyszedł ze ŚWIĄTYNI, wołając donośnym głosem na tego, który siedział na obłoku: Zapuść sierp swój i żnij, gdyż nastała pora żniwa i dojrzało żniwo ziemi.
   I zapuścił Ten, który siedział na obłoku, sierp swój na ziemi, i ziemia została zżęta.
   I wyszedł inny anioł ze ŚWIĄTYNI, która jest w niebie, mając również ostry sierp.
   I jeszcze inny anioł wyszedł z OŁTARZA, a ten miał władzę nad ogniem; i zawołał donośnie na tego, który miał ostry sierp, mówiąc: Zapuść swój ostry sierp i obetnij kiście winogron z winorośli ziemi, gdyż dojrzały jej grona.
   I zapuścił anioł sierp swój na ziemi, i poobcinał grona winne na ziemi, i wrzucił je do wielkiej tłoczni gniewu Bożego.
   KSIĘGA OBJAWIENIA 15
   A potem widziałem, i oto otwarła się w NIEBIE ŚWIĄTYNIA NAMIOTU ŚWIADECTWA,
   wyszło ze ŚWIĄTYNI siedmiu aniołów, mających siedem plag, odzianych w czyste, lśniące płótno i opasanych przez pierś złotymi pasami.

   I napełniła się ŚWIĄTYNIA dymem od chwały Bożej i mocy jego, i nikt nie mógł wejść do ŚWIĄTYNI, dopóki nie dopełni się siedem plag siedmiu aniołów.
   KSIĘGA OBJAWIENIA 21
   I widziałem MIASTO ŚWIĘTE, NOWE JERUZALEM, zstępujące z nieba od Boga, przygotowane jak przyozdobiona oblubienica dla męża swego.
   21:3I usłyszałem donośny głos z tronu mówiący: OTO PRZYBYTEK BOGA Z LUDŹMI! I ZAMIESZKA WRAZ Z NIMI I BĘDĄ ONI JEGO LUDEM, A ON BĘDZIE ” BOGIEM Z NIMI”
   21:4I otrze wszelką łzę z oczu ich, i śmierci już nie będzie; ani smutku, ani krzyku, ani mozołu już nie będzie; albowiem pierwsze rzeczy przeminęły.
   21:5I rzekł Ten, który siedział na tronie: Oto wszystko nowym czynię. I mówi: Napisz to, gdyż słowa te są pewne i prawdziwe.
   21:6I rzekł do mnie: Stało się. Jam jest alfa i omega, początek i koniec. Ja pragnącemu dam darmo ze źródła wody żywota.
   21:7 Zwycięzca odziedziczy to wszystko, i będę mu Bogiem, a on będzie mi synem.
   Lecz ŚWIĄTYNI w nim nie widziałem; ALBOWIEM PAN, BÓG, WSZECHMOGĄCY JEST JEGO ŚWIĄTYNIĄ ORAZ BARANEK.
   21:23 A miasto nie potrzebuje ani słońca ani księżyca, aby mu świeciły; oświetla je bowiem chwała Boża, a lampą jego jest Baranek.
   21:24 I chodzić będą narody w światłości jego, a królowie ziemi wnosić będą do niego chwałę swoją.
   21:25 A BRAMY JEGO NIE BĘDĄ ZAMKNIĘTE W DZIEŃ, BO NOCY TAM NIE BĘDZIE;
   21:26 I wniosą do niego sławę i dostojeństwo narodów.
   21:27 I nie wejdzie do niego nic nieczystego ani nikt, kto czyni obrzydliwość i kłamie, tylko ci, którzy są zapisani w księdze żywota Baranka.
   KSIĘGA OBJAWIENIA 11
   I otworzyła się ŚWIĄTYNIA BOŻA, która jest w niebie, i ukazała się SKRZYNIA PRZYMIERZA jego w świątyni jego; i zaczęło się błyskać i głośno grzmieć, i przyszło trzęsienie ziemi, i spadł wielki grad.

   Ps. Fujiwara zgodzę się z Tobą w kwestii świątyni w tym sensie, że jeśli będą tacy, którzy wybudują następną świątynię w Jerozolimie to zapewne nie uwierzyli Jezusowi w to co mówił i nie mają poznania Prawdziwego Boga lub druga opcja są zwodzicielami ludzi.

   Pozdrawiam wszystkich :)

   • Problem: Nowe Jeruzalem nie przyjdzie w momencie kiedy Chrytus powróci:

    https://pl.wikisource.org/wiki/Biblia_Gda%C5%84ska/Apokalipsa_%C5%9Bw._Jana_20

    Pomiędzy okresem przyjścia Chrystusa a Sądem Ostatecznym / Nowym Jeruzalem mamy 1000 lat, wypełnionych przez fizyczne rządy Chrystusa na ziemi z Jerozolimy po usunięciu Antychrysta.

    Teraz Chrystus, mający Boskie ciało i Boską naturę, nie mógł by przebywać w obecności niezbawionych grzeszników. W związku z tym, celem ofiar nie będzie usuwanie grzechów.

    W starym testamencie ofiary miały jedynie „przykrywać” grzechy i pokazywać NAPRZÓD DO nadchodzącej ofiary Chrystusa. Ostateczną ofiarą była śmierć Chrystusa. Na pamiątkę tej ofiary Chrystus nakazał nam ostatnią wieczerzę, aż powróci na ziemię. A co potem?

    Ofiary w milenium będą pokazywać WSTECZ DO ofiary Chrystusa, nie powtarzając jej jednak. Celem owych ofiar będzie „przykrycie” grzechów tych co Chrystusa nie przyjmą, by nie musiał ich od razu zniszczyć, bo Bóg nie toleruje grzechu.

 14. Ezechiel:
  nie podważam tej księgi – załóżmy, że były dwie wersje i przeżyła ta nienatchniona,
  a w tej nienatchnionej mówi on o odbudowie światyni, dlaczego ?
  Może widział, że pomimo zakazu Boga, że pomimo obietnicy Boga, króry będzie
  świątynią dla wiernych, to odstępcy i zdrajcy wybudują jednak po raz trzeci
  świątynię przeznaczoną niby dla Boga, a tak naprawdę dla szatana, który w niej
  zasiądzie i będzie nakaz składania ofiar – jemu, a nie Bogu… Głośno myślę…
  Tak, jak napisał Fujiwara – jeżeli czegoś nie rozumiemy, nie skreślajmy.

  Paweł:
  wybranym przez Jezusa apostołem był Judasz… nie wytrwał, zdradził, miał EGOI.
  Szaweł, czcząc judaizm mordował chrześciajan, bo myślał, że czci Boga.
  Jezus okazał szawłowi Łaskę – i ten szie nawrócił, zostając apostolem Ewangelii.
  Kto jest więc Apostołem ? – każdy, kto głosi Prawdę o Bogu Jezusie.
  Wypadałoby zatem SKREŚLIĆ wszystkich obdarzonych łaską… bo szie nawrócili ?

  Jezus:
  jesteśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Ojca – Jestem Który Jestem.
  Mamy – Wolę, Myśli, Metody i z tego Wyniki, Czyny, Owoce.
  Metodą porozumiewania jest między innymi SŁOWO.
  Słowo Jezus w Ludzkim Ciele – BÓG – był tą Metodą… żywą i doskonałą.
  Jezus JEST Bogiem, jak pisze o tym Jan apostoł.
  Zbawicielem może być tylko Stwórca.

  dopisek: – [jest też wersja z napisam PL]

  Księga Daniela Lektor PL

  • KTO OŚMIELIŁ SZIE usunąć Księgę Daniela ???!!!???
   o… przepraszam… to tylko film usunięto…
   no całe szczęście, …no całe szczęście.
   Można polemizować dalej…,
   żeby szie tylko KREW
   nie lała… seler
   :-)

 15. I przepraszam Radku jeśli robię ci problem ze względu na stan zdrowia, ale z mojego stwierdzenia się nie wycofam. Nie mogę – przez moją wiarę – mieć cokolwiek wspólnego z usuwaniem czegokolwiek z Biblii.

  • Stan mojego zdrowia jest coraz lepszy, niedługo powinienem być gotowy. Trudno, też Ci życzę wszystkiego najlepszego, i żeby prowadził Cię Duch Święty, a nie przywiązanie do grupy i zdania lokalnego zboru. Z Bogiem.

   • Ja też ci Radku życzę wszystkiego najlepszego. Szybkiego powrotu do zdrowia i z Bogiem.

    Dodam tylko że nie mam nawet ani grupy ani zboru tu gdzie się przeprowadziłem ;).

    • (7) For thus saith the Lord GOD; Behold, I will bring upon Tyrus Nebuchadrezzar king of Babylon, a king of kings, from the north, with horses, and with chariots, and with horsemen, and companies, and much people

     Ha, to i dobrze ;) Zaglądnij tu czasem z jakimś komentarzem, nawet negatywnym :)

  • Anonim no tak – SZTANDARDOWY Pawłowy tekst na „uwierzytelnienie” WSZYSTKICH wybranych do kanonu Ksiąg. No cóż ale to słabe jest bo ja przedstawiłem TWARDE dowody, które wypowiada SAM Chrystus -Bóg – i to poprzez świadectwo Apostołów – że Bóg PRZEKAZAŁ SWOJE SŁOWO tylko 12stu Apostołom, którzy TYLKO mieli przekazywać je nauczając WSZYSTKIE narody, przez których TYLKO inni ludzie mają uwierzyć w Boga- Chrystusa.
   Widać, że ciężko to idzie umysłom „CAŁONATCHNIENIOWYM”Biblii to w ogóle zrozumieć bo nie wspominam już o zaakceptowaniu…

   Dlatego życzę spokojnej nocy i nie będę już polemizował z Tobą bo szkoda mojego i Twojego czasu…

    • Hmm no tak Gironie – poruszyłem już temat listów „Piotra” przecież tutaj. A Ty podajesz jako dowód akurat NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY list na swoją autentyczność jakoby to miał napisać rzeczywiście Piotr.
     Poczytaj sobie lepiej na jego temat ile kontrowersji budził. Na samej wikipedii masz nawet o tym a jest o wiele więcej informacji ( https://pl.wikipedia.org/wiki/2._List_Piotra )
     Ciekawe że do IV wieku nie był bardzo znany – a od momentu powstawania Kościoła Rzymsko Katolickiego nabrał znaczenia. Czyżby dlatego, że tak jak podałeś zaświadcza, że proroctwo/Słowo Boże nie jest do PRYWATNEGO wyjaśnienia…?
     No cóż, jak nie prywatnego, to pewnie i nabrało impetu KOŚCIELNO-AMBONOWE wykłady uczonych „chrześcijańskich”. Dzięki temu świadectwu co „rzekomo” Piotr dawał swoją posługę mogli rzymscy biskupi dość mocno uzasadnić… Czyż nie…?
     Natomiast ja mam na uwadze JASNE I SPÓJNE Słowo Boże Apostolskie, które od początków było „fundamentem” NAJWSZCZEŚNIEJSZYCH I NAJPRAWDZIWSZYCH wyznawców Chrystusa.

      • Dodam jeszcze tylko jedną ważną rzecz.

       Rafał twierdził że widział świetlistą postać, i od razu poczuł „obezwładniającą miłość”. Tymczasem wszystkie świadectwa podają że każdy kto widział anioła lub Chrystusa czuł strach:

       Łukasza 1:

       1 Tedy mu się pokazał Anioł Pański, stojący po prawej stronie ołtarza, na którym kadzono.
       12 I zatrwożył się Zacharyjasz ujrzawszy go, a bojaźń przypadła nań.
       13 I rzekł do niego Anioł: Nie bój się, Zacharyjaszu! boć jest wysłuchana modlitwa twoja, a Elżbieta, żona twoja, urodzi ci syna, i nazwiesz imię jego Jan,

       Apokalipsa 1: 17 A gdym go ujrzał, upadłem do nóg jego jako martwy. I włożył prawą rękę swoję na mię, mówiąc mi: Nie bój się! Jam jest on pierwszy i ostatni,

       Dzieje 9: 1 A Saul jeszcze dychając groźbą i morderstwem przeciwko uczniom Pańskim, przyszedł do najwyższego kapłana.
       2 I prosił go o listy do Damaszku do bóżnic, iż jeźliby tam znalazł tej drogi (tą drogą idących) których mężów albo niewiasty, aby ich związane przywiódł do Jeruzalemu.
       3 A gdy jechał, stało się, gdy się przybliżał do Damaszku, że z prędka oświeciła go światłość z nieba.
       4 A padłszy na ziemię, usłyszał głos do siebie mówiący: Saulu! Saulu! przeczże mię prześladujesz?
       5 Tedy rzekł: Ktoś jest, Panie? A Pan rzekł: Jam jest Jezus, którego ty prześladujesz; trudno tobie przeciw ościeniowi wierzgać.
       6 A Saul drżąc i bojąc się, rzekł: Panie! co chcesz, abym ja uczynił? A Pan do niego: Wstań, a wnijdź do miasta, a tam ci powiedzą, co byś ty miał czynić.
       7 A mężowie, którzy z nim byli w drodze, stanęli, zdumiawszy się; głos tylko słysząc, ale nikogo nie widząc.

       W związku z tym: Nie twierdzę niczego, bo nie mam dowodów. Ale coś mi się w tej „świetlistej istocie” wydaje podejrzane…

       • Fujiwara jestem po prostu W SZOKU, że napisałeś tą właśnie „jedną ważną rzecz”.
        Muszę napisać, że TUPET to Ty masz. A nawet powiem wprost – jesteś BEZCZELNY (!!!).
        Zaraz wytłumaczę Wam drodzy Czytelnicy dlaczego tak zaświadczam lecz najpierw chcę zwrócić uwagę na ten fakt o którym napisałem w stosunku do ostatniej wypowiedzi Leny w moim kierunku. Gdy brakuje ARGUMENTÓW ze Słowa Bożego – czy to samych świadectw nauk Boga lub Jego BEZPOŚREDNICH Apostołów/uczniów – bierze się wtedy za DYSKREDYTOWANIE danej osoby i zajmowanie się jego „portretem psychologicznym” ZAMIAST tematem, który był omawiany w kontekście Słowa Bożego. Tutaj jak i u Leny mamy właśnie ten schemat.
        I nawet Henryk z jego elitą w pewnym momencie zajęli się właśnie moją osobą a NIE to na czym i w jaki sposób opieram swoją wiarę. To nie ma znaczenia – ważne by ZDYSKREDYTOWAĆ ZA WSZELKĄ CENĘ.

        Fujiwara przyszedłeś na nasz blog w celu ZDYSKREDYTOWANIA mnie – a nie po to by dyskutować o wierze i bynajmniej nie miałeś zamiaru brać pod uwagę moich jakichkolwiek argumentów. Doskonale to niejednokrotnie dałeś do zrozumienia i również w komentarzu do Radtrapa to podsumowałeś „że zdania nie zmienisz”.
        Twoja decyzja ale NIE MOŻESZ oczerniać i dyskredytować innych posługując się MANIPULOWANIEM I KŁAMSTWEM.
        Udowodniłem Ci to kilkakrotnie – i nie tylko ja – a i tak NIE PRZEPROSIŁEŚ ANI RAZU – pisząc nawet, że NIE MASZ ZA CO. (!!!)

        I właśnie na blogu była ta historia z Twoją kolejną próbą DYSKREDYTOWANIA MNIE na podstawie MANIPULATORSKIEGO i KŁAMLIWEGO świadectwa jakiego się dopuściłeś.
        W odpowiedzi ukazałem jak bardzo BEZPODSTAWNIE próbowałeś mnie oczernić i to w dodatku posługując się MANIPULANCKO i fałszywie wersetami Biblijnymi!

        Nie przeprosiłeś do tej pory a…
        Ty masz tupet PONOWNIE to samo pisać w stosunku mnie tutaj. (!!!)
        W jakim celu…?
        Czy temat dotyczy mojej osoby czy Ezechiela czy jak to Chrystus i Aniołowie się objawiali?????
        No dobrze, Fujiwaro – sam się OBNAŻASZ jak bardzo NIE ZNASZ SŁOWA BOŻEGO.
        Albo może znasz ale masz inne cele by go używać…?
        Choć nie moge pozostać BIERNY gdy tak NIEUCZCIWIE się zachowujesz – a w tym momencie gdy to robisz po RAZ DRUGI – to już zahacza o PARSZYWOŚĆ.
        Niestety ale nazwać trzeba to po „imieniu”.

        Drodzy Czytelnicy możecie zobaczyć ten BEZPODSTAWNY CZYN OCZERNIANIA mnie w komentarzu w artykule „Oświadczenie do Henryka Kubika” http://panjezusjedynadroga.pl/oswiadczenie-do-henryka-kubika/

        Jest to komentarz z 29 sierpnia. Odpowiedź moja jest tuż pod nim. Ale polecam Wam przeczytać dalsze komentarze jak Fujiwara się zachowuje.
        Ale zajmę się tym komentarzem – oskarżeniem można rzec – jest niemal identyczne co na blogu mi zarzucił.

        Nie będę się powtarzał się i zajmę się tylko tym jak Fujiwara ZNA rzeczywiście Słowo Boże i inne świadectwa zawarte w Biblii.
        Pisze dając świadectwo, że:

        „Tymczasem wszystkie świadectwa podają że każdy kto widział anioła lub Chrystusa czuł strach:”

        Nie wiem jak trzeba być „zapartym w swojej racji”, żeby po mojej odpowiedzi na blogu nadal pisać takie HEREZJE.
        A mianowicie chodzi o to, że w Biblii -wszystkie (uwaga: używa wyrazu WSZYSTKIE) świadectwa podają, że każdy kto widział anioła lub Chrystusa czuł strach”.

        Fujiwara B R A K MI S Ł Ó W na to co Ty robisz i jak robisz. (!!!)
        Dałem Ci dowody wtedy na blogu, że KOMPLETNIE SIĘ mylisz i że jest to NIE PRAWDĄ że tak piszesz – a pisałeś tak MANIPULUJĄC BEZPODSTAWNIE Biblią po raz kolejny by mnie ZDYSKREDYTOWAĆ.

        Teraz TO SAMO robisz dając ŚWIADOMIE JUZ (!!!) FAŁSZYWE ŚWIADECTWO Słowa Bożego!!!!

        Posłużę się częścią odpowiedzi, którą jeszcze w ten sam dzień napisałem Tobie (tj 29 sierpnia):

        „Ale… piszesz o strachu w stosunku do ducha od Boga czy Chrystusa – sprawdź sobie świadectwo spotkania Mojżesza i powinieneś dojść do wniosku, że nie pasuje do Twojego schematu…
        Poza tym i postawa Abrahama również niszczy Twój schemat – tylko proszę nie pisz, wtedy jak „padł na oblicze” bo są inne przykłady, które burzą Twą „pewną zasadę”…
        Fujiwara to były przykłady z Starego Przymierza a z Nowego chciałbym zapytać, czy Apostołowie się bali zmartwychwstałego Chrystusa jak przyszedł do nich…? Świadectwo Apostolskie nie mówi o tym jak bardzo się bali i upadli ze strachu – czyż nie…?”

        To tylko częśc a Ty – dziś ROBISZ TO SAMO. O co Ci chodzi człowieku jak dopuszczasz się takiego zachowania????

        Wiesz otwórz sobie jeszcze Ewangelię Jana i poczytaj jak Maria zachowała się jak zobaczyła pusty grób i zobaczyła dwóch ANIOŁÓW. A zaraz zobaczyła samego Chrystusa. Czy mamy świadectwo jej strachu w tych dwóch sytuacjach?????

        Poczytaj dalszą część jak Chrystus przyszedł do Apostołów, gdzie byli zamknięci z OBAWY przed żydami (czyli się BALI wtedy).
        No i Chrystus przyszedł do nich – tych którzy się BALI i jakie mamy świadectwo tego wspaniałego spotkania?
        Spójrzmy do Źródła:

        „przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!» A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana. A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam».

        Fujiwara i co w końcu mamy w Słowie Bożym? „Znowu” STRACH na spotkanie z Chrystusem…?
        NIE.
        Apostołowie URADOWALI SIĘ. (!!!!)
        Proszę Cię PONOWNIE, po raz któryś, abyś skończył z tymi ŻAŁOSNYMI atakami na mnie, które są KŁAMSTWAMI I MANIPULOWANIEM Słowem Bożym, które przez to POKAZUJESZ W KŁAMLIWYM ŚWIETLE.

        Poczytaj do końca świadectwo Słowa Bożego u Jana i naprawdę zastanów się czy „niewierny” Tomasz też czuł strach?

        W świadectwie Mateusza też Apostołowie „ze strachu” oddali pokłon Chrystusowi?????

        Fujiwara – PRAWDA Słowa Bożego pokazuje dokładnie „co jest podejrzane”…

        Naprawdę ręcę opadają mi gdy muszę tracić czas na takie sprawy ale nie mogę pozostać bierny gdy osoby mieniące się „poznaniem” Chrystusowej Ewangelii a dopuszczają SIĘ TAK PERFIDNYCH MATACTW za pomocą Słowa Bożego.

        Życzę wszystkim dobrej nocy i do „usłyszenia” w poniedziałek bo jutro jestem cały dzień w pracy.
        DoBrAnOc :)

        • Marka 16:

         5 I wszedłszy w grób, ujrzały młodzieńca, siedzącego na prawicy, odzianego szatą białą; i ulękły się,
         6 Ale im on rzekł: Nie lękajcie się; Jezusa szukacie onego Nazareńskiego, który był ukrzyżowany; wstał z martwych, nie masz go tu; oto miejsce, gdzie go było położono.

         Potwierdza? Potwierdza!

        • „Naucz się kochać, kiedy cię nienawidzą…
         modlić się za tych, którzy cię krzywdzą…
         żałować za swoje grzechy…
         i kochać bliźnich jak Chrystus pokochał ciebie…”

         A Ty dalej upieraj się, że chodzi o Twój „portret psychologiczny” a nie o życie w Chrystusie. I pisz kolejne referaty, w których szczegółowo omawiasz swoje racje i błędy wszystkich innych.
         A ci, którzy nie czytają ze zrozumieniem i nie wystarcza im inteligencji aby zrozumieć Twoje „twarde dowody” niech poprzestaną w swoim ograniczeniu na Ewangelii Chrystusa i nieustannej modlitwie.
         Amen.

   • Rafale, Twój ex-mentor H.Kubik może być z Ciebie dumny! Identyczny styl pisania wypowiedzi, nieudolne próby przekonywania wszystkich o swojej racji zakrawające często na zwykłe pieniactwo. I ta, nie dająca się w żaden sposób ukryć, pycha. Traktujesz wszystkich z góry „twardymi” dowodami, co świadczy przede wszystkim o jednym: że to Ty masz twarde serce i umysł.
    Jak sam się już chyba przekonałeś wszyscy „w miarę inteligentni” – co nieustannie powtarzasz – i „czytający ze zrozumieniem” zgromadzili się tylko na Twoim „podwórku”. I całe szczęście. Mam nadzieję, że Radek nie pozwoli na przeniesienie tego „podwórka” tutaj.
    A dla Ciebie Rafale mam pytanie retoryczne, tak dla chwili zastanowienia w jakim kierunku podążasz: czy Pan Jezus, którego podobno naśladujesz, czy chcesz naśladować, bronił Prawdy z taką manią i nie kończącym się słowotokiem? czy czepiał się każdego słowa faryzeuszy i na ich jedno słowo mówił sto? czy udowadniał na każdym kroku, że ma do czynienia z głupkami albo w najlepszym przypadku „czytającymi bez zrozumienia’? czy komukolwiek Jezus powiedział, że szkoda Mu Jego czasu dla niego?
    Może warto przypomnieć sobie i przemyśleć słowa samego Zbawiciela:

    ” Błogosławieni ubodzy w duchu; albowiem ich jest królestwo niebieskie.
    Błogosławieni, którzy się smęcą; albowiem pocieszeni będą.
    Błogosławieni cisi; albowiem oni odziedziczą ziemię.
    Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości; albowiem oni nasyceni będą.
    Błogosławieni miłosierni: albowiem oni miłosierdzia dostąpią.
    Błogosławieni czystego serca; albowiem oni Boga oglądają.
    Błogosławieni pokój czyniący; albowiem oni synami Bożymi nazwani będą.
    Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości; albowiem ich jest królestwo niebieskie.
    Błogosławieni jesteście, gdy wam złorzeczyć będą, i prześladować was, i mówić wszystko złe przeciwko wam, kłamając dla mnie. Radujcie się, i weselcie się; albowiem zapłata wasza obfita jest w niebiesiech; tak bowiem prześladowali proroki, którzy byli przed wami.” Mt.5, 3-12

    • Lena chyba pomyliłaś mnie z Obserwatorem skoro odbierasz, że Henryk kiedykolwiek był dla mnie mentorem. Chyba czytałaś inne forum i raczej nie rzetelnie czytałaś bloga – jeśli w ogóle poświęciłaś mu czas. Ale możesz sobie uważać, że niby był moim mentorem – ja zawsze posługuje się Słowem Bożym.
     No i „nieudolne próby” – no cóż mogę powiedzieć – pewnie byłyby one udolne gdybym tylko posługiwał się CAŁYM KANONEM — a w szczególności Pawłem.
     Lena akurat piszę o WSZYSTKICH internautach co zaglądają nie tylko na nasz blog a w tej kwestii napisałem przede wszystkim o tych co czytają Radka blog i daruj sobie takie manipulacje.
     Mój kierunek jest jasno określony od początku mojej działalności blogowej – nic a nic się nie zmienił – czyli… pełny pychy, zajadliwości, wywyższenia i poniżania do głupków…

     Widzę, że mamy dwa różne „wyobrażenia” Chrystusa w szczególności jak przemawiał/odpowiadał do faryzeuszy i ludzi, którzy zarzucali mu kłamstwo i nie mówienie Prawdy.
     I daruj sobie takie oszczerstwa jakbym udowadniał, że ktoś jest GŁUPI. To że ktoś nie rozumie akurat Słowa Bożego nie znaczy, że jest głupi i ja nie piszę o takich ludziach w ten sposób. Rozumienie Słowa Bożego pochodzi bezpośrednio od Boga za pomocą Ducha Świętego a to nie znaczy, że WSZYSCY inni są GŁUPI.
     A Ty dokładnie w taki sposób mnie chcesz ukazać. Choć rób sobie co chcesz.

     Piszesz:
     „czy komukolwiek Jezus powiedział, że szkoda Mu Jego czasu dla niego?”
     W Słowie Bożym masz zaświadczone, że jeśli ktoś nie przyjmie Ewangelii to… należy opuścić miasto i iść do następnego a nie że masz siedzieć w nim i „tłuc na siłę do głów” Chrystusową Ewangelię. I to poucza sam Chrystus swoich Apostołów.

     Tą naukę Chrystusa z Mateusza co podałaś doskonale znam i wcale nie muszę jej przemyśleć bo wiem co oznacza.
     Natomiast nie wiem w jakim celu akurat ten werset podałaś ponieważ…
     * Chrystus nie przemawia tutaj do faryzeuszy
     * Chrystus przemawia do ludzi którzy SAMI PRZYSZLI do Niego bo CHCIELI i byli OTWARCI aby usłyszeć Jego naukę
     * Ci ludzie przyszli by słuchać i karmić się Jego nauką a nie aby PODWAŻAĆ JĄ.

     A Ty poczytaj sobie lepiej jak Chrystus broni Prawdy NA KAŻDYM KROKU gdy zostaje mu zarzucane że kłamie albo i gorzej.

     Pozdrawiam

     • Tak Rafale, po raz kolejny „daruję sobie” wchodzenie w jakiekolwiek dyskusje z Tobą. Bo ja oczywiście również należę do nierzetelnych czytelników i tych , co nie czytają ze zrozumieniem.
      Czy Ty w ogóle czytasz kiedykolwiek to, co piszesz?
      O tym, że miota Tobą pycha świadczy nawet to, że przez myśl Ci nie przeszło, żeby przeanalizować siebie pod kątem słów Jezusa. To w tym celu przytoczyłam ten fragment.
      Jesteś cichy Rafale?
      Jesteś czystego serca?
      Jesteś miłosierny?
      Jesteś pokój czyniący?
      Radujesz się kiedy inni Ci złorzeczą? znosisz to cierpliwie?
      Odpowiedz sobie na te pytania, nie mnie.
      Bo póki co, ewangelia, którą głosisz na swoim blogu nie jest Ewangelią Chrystusa.

      I jeszcze jedno do przemyślenia – nie oczekuję odpowiedzi (odnoszę się do Twojego świadectwa)… na jakiej podstawie masz pewność, że Ciebie odwiedził sam Jezus a Apostoła Pawła już nie? Jezus powołał Pawła w drodze do Damaszku. I wg Ciebie Paweł jest kłamcą. Kim Ty jesteś w takim razie?
      Apostoł Paweł nie jest kontrowersyjny. A nazywanie go kłamcą z braku poznania i wiary jest zwykłym oszczerstwem i pluciem na samego Zbawiciela, który go wybrał. Zatem zanim nazwiesz następny raz kogoś oszczercą pomyśl jak należałoby nazwać Ciebie.

      • Lena również daruję sobie na przyszłość rozmowę z Tobą bo nadajemy NA RÓŻNYCH FALACH. A nie mam zamiaru Twoich na siłę zmieniać – odbieraj sobie z nich co chcesz.

       Na zakończenie powiem, że moje wypowiedzi nie są merytoryczne w kwestii – przyrównywania rozmówcy do tego czy tamtego , tworząc przy okazji jego „portret psychologiczny” by na jego podstawie prowadzić nadal dyskusję.
       Tak kończy się właśnie w większości dyskusje gdy dowodów które POCHODZĄ Z SAMYCH UST ZBAWICIELA/BOGA czy też za pośrednictwem BEZPOŚREDNICH Apostołów – po prostu BRAKUJE.
       To jest jakże widoczne, gdy zauważa się, że dowody, które rozmówca przedstawia, pochodzą od… Pawła i reszty osób które NIE BYŁY wybrani BEZPOŚREDNIO przez Pana a nawet Go nie znali za życia.

       I co to zmieni, gdy napiszę Tobie , czy czytam co pisze czy też nie?
       Czy przeanalizowałem słowa Pana te i inne?

       Przecież cokolwiek bym nie napisał to WSZYSTKO nie ma znaczenia bo odrzucam Pawła i resztę.

       Dla przypomnienia – to nie jest na blogu tylko moje świadectwo wiary lecz 5ciorga osób.

       I życzę Ci wszystkiego najlepszego bo nie będę dla Ciebie żadnym świadkiem Chrystusa – no chyba, że zaakceptuję Pawła i resztę.

       • albo naprawdę nie rozumiesz, albo tylko udajesz, że nie rozumiesz, że nie chodzi tylko o odrzucenie przez Ciebie Pawła, (a w kolejności Łukasza, Marka, kwestionowanie listów Piotra, co nieuchronnie doprowadzi do podważenia samego Jezusa. dokładnie jak Kubik. To tylko kwestia czasu. Nie tylko ja, zresztą, widzę wpływ Kubika. Szkoda, że Ty nie chcesz tego zobaczyć.)
        Chodzi o całą Twoją postawę, która chrześcijańska nie jest – a nie o jakieś dziwne „portrety psychologiczne”. Pycha to kwestia przede wszystkim duchowa a nie psychologiczna.
        Dla przypomnienia – odniosłam się do Twojego osobistego świadectwa „spotkania z Jezusem”(ważne dla Ciebie samego wydaje się być to, że autentyczność tego spotkania potwierdził mailowo sam Henry Kubik, co podkreślasz w świadectwie). Z Twojej relacji wynika, że ukazał się tylko Tobie a nie Wam pięciorgu. Więc nie zasłaniaj się przyjaciółmi a weź odpowiedzialność za to, co publikujesz.
        To tyle z mojej strony.
        Całe szczęście dla nas wszystkich, że nasz Stworzyciel jest filantropem i nie posługuje się ludzką logiką ale Bożą Mądrością, Miłosierdziem, Miłością i Szacunkiem dla swego stworzenia. I tylko w tym nasza nadzieja na zbawienie.

      • A Rafał Kudrański jaką głosi ewangelię?
       Pytam bo jak dobrze kojarzę to Rafał u siebie odrzucił moje wpisy które odnosiły się do EWANGELII, PRAWDZIWEJ EWANGELII. Zresztą w ogóle nie dopuścił mnie do głosu.

 16. „Dość przekonywująco wyjaśnia on tożsamość większości najeźdzców, wśród których prym wiedzie Rosz władca północy (Rosja) oraz państwa muzułmańskie. Wskazuje on nawet na tak niezwykle celne szczegóły, jak to że wśród oponentów inwazji znajduje się Arabia Saudyjska”

  Odnośnie Goga i Magoga, znalazłem takie coś:

  Historians and archaeologists record that the ancient Kingdom of Khazaria in the Caucasus was called Magog… Its people were said to be ruled by a king known as Gog.

  The pagan peoples of Khazaria (Magog) converted to Judaism in the seventh through the ninth centuries and became “Jews,” though they remained of Turkic and Mongol genetic stock. They are not Israelites, nor are they descendants of Abraham.

  In 1948, the leader (Gog) of the “Jews” (Turks and Mongols) of Khazaria (Magog) invaded and conquered the land of Palestine, adopting its ancient name “Israel.” They took as their new flag the six-pointed star, a pagan symbol first displayed in Khazaria over 1,200 years ago.

  The Bible prophesied that in the last days, the army of “Gog from Magog” would descend on Israel like a horde.

  Bible prophecy was thus fulfilled when the fake “Jews” (Gog, from Magog) invaded “Israel.”

  Bible prophecy reveals further that Gog, from Magog, will soon plunge the whole world into a catastrophic global war. The horrors of the Middle East are already in progress as the fake “Jews” take charge of America and Europe and the chaos of total war looms.

  Co o tym sądzisz?

  • W jednym z komentarzy wyżej Rafał napisał cytuje: „Takie jest moje świadectwo, które Z PEWNOŚCIĄ NIE ZMIENIĘ – „i biorę na siebie 100% odpowiedzialności” za WSZYSTKICH, którzy poprzez moje świadectwo, które głoszę na blogu – odrzucili CAŁE natchnienie Biblii, również uznając tylko APOSTOLSKIE ŚWIADECTWO SŁOWA BOŻEGO.” Lena widać że nie czytasz komentarze a piszesz bezwiednie, próbując oczernić Rafała za wszelką cenę. Pomijając że na naszym blogu Rafał pisał wielokrotnie że bierze odpowiedzialność za słowa swoje i świadectwo.

   • Romanie z Twojego komentarza wynika, że albo nie czytałeś moich wypowiedzi, albo przejrzałeś je „po łebkach”.
    Nie próbuję oczerniać NIKOGO. A jeśli się odnoszę do czyjejś wypowiedzi to znaczy, że ją przeczytałam, czasami nawet kilkakrotnie starając się zrozumieć z różnych stron. Jeśli chcesz mnie oceniać to cofnij się, proszę, do postów, do których się odnosisz i przeczytaj jeszcze raz a może zrozumiesz, co napisałam.
    W skrócie cytuję:
    ja: ” (odnoszę się do Twojego świadectwa)… na jakiej podstawie masz pewność, że Ciebie odwiedził sam Jezus a Apostoła Pawła już nie(…)”
    Rafał: „Dla przypomnienia – to nie jest na blogu tylko moje świadectwo wiary lecz 5ciorga osób.”
    ja: „odniosłam się do Twojego osobistego świadectwa „spotkania z Jezusem” (…) Z Twojej relacji wynika, że ukazał się tylko Tobie a nie Wam pięciorgu. Więc nie zasłaniaj się przyjaciółmi a weź odpowiedzialność za to, co publikujesz.”
    Odpowiedzialność za relację „spotkania z Jezusem” a nie za artykuły pięciorga osób prowadzących blog.
    Czy teraz jest to jaśniejsze?
    Czy rozumiesz Romanie słowo „oczerniać”?
    Artykułów i wypowiedzi Rafała i jego przyjaciół na blogu przeczytałam wystarczająco dużo i dokładnie, żeby wyrobić sobie opinię. Tylko i wyłącznie na podstawie Waszych własnych wypowiedzi.

    • Łukasza 3:

     7 Mówił tedy ludowi, który wychodził, aby był ochrzczony od niego: Rodzaju jaszczurczy! któż wam pokazał, żebyście uciekali przed przyszłym gniewem?
     8 Przynoścież tedy owoce godne pokuty, a nie poczynajcie mówić sami w sobie: Ojca mamy Abrahama; albowiem powiadam wam, że Bóg może i z tych kamieni wzbudzić dzieci Abrahamowi.

     Nie ma to jak Jan Chrzciciel oczerniający Faryzeuszy!

     Oczywiście że ich nie oczernia, tylko mówi prawdę o nich. Ja poddaję w wątpliwość świadectwo Rafała, bo interesuje mnie czystość Biblijnej nauki. I nie atakuję go, tylko próbuję dowieść prawdy.

     Cały problem w pewnym momencie polegał na tym że byłem pod silnym atakiem demonów, i badałem sprawę Rafała. Moim celem nie było go nigdy oczernić ani zniszczyć, ale zbadać w co naprawdę wierzy i czy to jest zgodne z Biblią, słowem Żywego Boga, a jeśli nie jest zgodne, także czy on tylko błądzi, czy on to robi celowo.

    • Widzę tu jakieś gdybanie i miotanie faryzejsko-chabadowe z forum zbawionych. Ciekawe jakoś nie zauważyłem żeby osoba o twoim nicku już gdzieś pisała. I to ogólne czepianie się osoby Rafała o jego spotkanie z Chrystusem. Dlaczego nie zajmiesz się tematem, który porusza artykuł?

 17. Pozwolicie że rzucę w kwestii prawa i ofiar ostatnie słowo:

  Mateusza 5:

  7 Nie mniemajcie, abym przyszedł rozwiązywać zakon albo proroki; nie przyszedłem rozwiązywać, ale wypełnić.
  18 Zaprawdę bowiem powiadam wam: Aż przeminie niebo i ziemia, jedna jota albo jedna kreska nie przeminie z zakonu, ażby się wszystko stało.
  19 Kto by tedy rozwiązał jedno z tych przykazań najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, najmniejszym będzie nazwany w królestwie niebieskiem; a ktokolwiek by czynił i uczył, ten będzie wielkim nazwany w królestwie niebieskiem.
  20 Albowiem powiadam wam: Jeźli nie będzie obfitsza sprawiedliwość wasza, niż nauczonych w Piśmie i Faryzeuszów, żadnym sposobem nie wnijdziecie do królestwa niebieskiego.

  Teraz muszę poruszyć ważny temat:

  Galatów 3;

   19. Cóż tedy zakon? Dla przestępstwa przydany iest, ażby przyszło ono nasienie, któremu się stała obietnica, sporządzony[12] przez Anioły i przez rękę[13] pośrzednika.
   20. Lecz pośrzednik nie iest iednego, ale Bóg ieden iest.
   IV. 21. Zakon tedy iestże przeciwko obietnicom Bożym? Nie day tego Boże! albowiem gdyby był dany zakon, któryby mógł ożywiać, prawdziwiećby z zakonu była sprawiedliwość.
   22. Ale pismo zamknęło wszystko pod grzech, aby obietnica z wiary Iezusa Chrystusa była dana wierzącym.][14]

  Każdy kto nie narodził się ponownie jest sądzony przez Prawo Boże. Chrystus umarł za każdy człowiek, ale nie każdy chce go przyjąć.

  Rzymian 3:

  8 A nie raczej tak mówimy: (jako nas szkalują i jako niektórzy udawają, żebyśmy mówili:) Będziemy czynić złe rzeczy, aby przyszły dobre? Których potępienie jest sprawiedliwe.
  9 Cóż tedy? Mamyż nad nie? Żadnym sposobem; gdyżeśmy przedtem dowiedli, że Żydowie i Grekowie, wszyscy są pod grzechem,
  10 Jako napisano: Nie masz sprawiedliwego ani jednego;

  Każdy z nas jest grzesznikiem i nikt z nas nie był idealny, tak aby wypełniać całe prawo. Skoro nikt z nas prawa nie był w stanie wypełniać, Chrystus zstąpił z niebios, wcielił się w ciało wzięte z Marii (specjalnie używam tej formy) by samemu stać się za nas przekleństwem i poświęcić się w ofierze abyśmy to my mogli przyjść do Boga. Krzyż na nowo relację Bóg – Człowiek uczynił możliwą i zapłacił wszelką cenę za grzechy każdego z nas.

  Ale;

  Zakładając że w milenium mamy niezbawionych ludzi…

  Nie przyjęli oni darmowego daru jakim jest zbawienie, Mimo iż Chrystus nad nimi rządzi.

  ALE:

  Chrystus rządzi nad nimi, i co roku przebywa w ich obecności (Zachariasza 14).

  Każdy z nich jest wciąż grzeszny, ponieważ złamanie jednego przykazania zakonu to tak jakby się złamało wszystkie. W związku z tym, że Chrystusa nie przyjęli, zostają pod prawem.

  WIĘC:

  Potrzebne są ofiary aby przykryć ich grzechy, aż umrą lub przyjmą Chrystusa.

  Dla mnie logiczne.

  • Ofiary same z siebie bez wiary nic nie dają. Kto nie uwierzy w Chrystusa ten nie ma żadnej szansy na życie, tak już było od Abla. Czy my mamy sobie gdybać czy twardo opierać się na prawdzie. Po ofierze Chrystusa nie ma mowy o składaniu ofiar, bo ofiarą ze zwierząt moc gładzenia grzechów nadawała wyłącznie wiara w ofiarę Mesjasza. Tym bardziej składania ofiar po Chrystusie jest bezsensowne. W zwiedzenie bardzo łatwo jest wpaść kiedy do swoich przekonań zaczynamy ustawiać sobie Słowo Boga, to co piszesz o tym Milenium przypomina katolicki czyściec dla niezbawionych, nawet jeżeli to twz. „logiczne” gdybanie to nie miałoby ono żadnego poparcia w PŚ.

   „Przez wiarę złożył Abel Bogu wartościowszą ofiarę niż Kain, dzięki czemu otrzymał świadectwo, że jest sprawiedliwy, gdy Bóg przyznał się do jego darów, i przez nią jeszcze po śmierci przemawia.” List do Hebrajczyków 11:4

   „Przez wiarę zbudował Noe, ostrzeżony cudownie o tym, czego jeszcze nie można było widzieć, pełen bojaźni, arkę dla ocalenia rodziny swojej; przez nią wydał wyrok na świat i odziedziczył usprawiedliwienie, które jest z wiary.” List do Hebrajczyków 11:7

   „Przez wiarę Abraham przyniósł na ofiarę Izaaka, gdy był wystawiony na próbę, i ofiarował jednorodzonego, on, który otrzymał obietnicę. Do którego powiedziano: Od Izaaka nazwane będzie potomstwo twoje. Sądził, że Bóg ma moc wskrzeszać nawet umarłych; toteż jakby z umarłych, mówiąc obrazowo, otrzymał go z powrotem.” List do Hebrajczyków 11:17-19

   „Bez wiary zaś nie można podobać się Bogu; kto bowiem przystępuje do Boga, musi uwierzyć, że On istnieje i że nagradza tych, którzy go szukają.” List do Hebrajczyków 11:6

   • „Przez wiarę złożył Abel Bogu wartościowszą ofiarę niż Kain, dzięki czemu otrzymał świadectwo, że jest sprawiedliwy, gdy Bóg przyznał się do jego darów, i przez nią jeszcze po śmierci przemawia.” List do Hebrajczyków 11:4

    Abel nie mógł nie wierzyć w Boga bo w tamtym czasie to jest jasne że w każdy wierzył w Boga, Abel natomiast mocno wierzył w nadejście Odkupiciela, które obiecał Bóg i jako potwierdzenie swojej wiary w odkupienie przez przyszłą ofiarę Chrystusa złożył ofiarę z swojej trzody.

   • Ja nigdzie nie mówię o zbawieniu tutaj…

    Ofiary w starym testamencie też nie zbawiały ale jedynie przykrywały grzechy pokazując do nadejścia Chrystusa…

    • Fujiwara teraz znowu zaplątałeś, napisałeś wcześniej że niezbawieni będą mogli żyć podczas milenium bez wiary w Chrystusa dzięki składanym ofiarom, które to przykryją ich grzechy, czy coś takiego może mieć jakiś logiczny sens ?

     „Potrzebne są ofiary aby przykryć ich grzechy, aż umrą lub przyjmą Chrystusa.”

     Teraz znowu napisałeś że:

     „Ofiary w starym testamencie też nie zbawiały ale jedynie przykrywały grzechy pokazując do nadejścia Chrystusa…”

     Napisałeś wcześniej że jakby żyli niewierzący w Chrystusa ludzie w milenium to mogliby się zasłaniać ofiarami mimo swojej nie wiary, ale z PŚ wiemy że ofiary przykrywały grzechy tych co wierzyli Bogu o nadjeściu Chrystusa i tych tylko sobie upodobał Bóg. Więc to nie ofiara przykrywała grzech tylko wiara, które nadaje jej mocy.

     „A chcę, bracia, abyście dobrze wiedzieli, że ojcowie nasi wszyscy byli pod obłokiem i wszyscy przez morze przeszli.I wszyscy w Mojżesza ochrzczeni zostali w obłoku i w morzu,I wszyscy ten sam pokarm duchowy jedli,I wszyscy ten sam napój duchowy pili; pili bowiem z duchowej skały, która im towarzyszyła, a skałą tą był Chrystus.
     Lecz większości z nich nie upodobał sobie Bóg; ciała ich bowiem zasłały pustynię.” 1 Koryntian 10:1-5

     „Potrzebne są ofiary aby przykryć ich grzechy, aż umrą lub przyjmą Chrystusa.”

     Czy teraz są potrzebne ofiary za grzech ? NIE
     To jak mogą być potrzebne podczas 1000 letniego królestwa, czyli panowania Chrystusa, kiedy wszyscy co są zbawieni zostaną przemienieni na podobieństwo bezgrzesznego ciała, takie jakie miał Pan Jezus po zmartwychwstaniu ?

     • Mimo wszystko, trzeba odnotować że Obj. św. Jana dopuszcza możliwość zgrzeszenia podczas Millenium.

      Obj 20:

      (1) I widziałem anioła zstępującego z nieba, który miał klucz od otchłani i wielki łańcuch w swojej ręce. (2) I pochwycił smoka, węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat. (3) I wrzucił go do otchłani, i zamknął ją, i położył nad nim pieczęć, aby już nie zwodził narodów, aż się dopełni owych tysiąc lat. Potem musi być wypuszczony na krótki czas…

      A gdy się dopełni tysiąc lat, wypuszczony zostanie szatan z więzienia swego (8) i wyjdzie, by zwieść narody, które są na czterech krańcach ziemi, Goga i Magoga, i zgromadzić je do boju; a liczba ich jak piasek morski. (9) I ruszyli na ziemię jak długa i szeroka, i otoczyli obóz świętych i miasto umiłowane. I spadł z nieba ogień, i pochłonął ich. (10) A diabeł, który ich zwodził, został wrzucony do jeziora z ognia i siarki, gdzie znajduje się też zwierzę i fałszywy prorok, i będą dręczeni dniem i nocą na wieki wieków.

      Skoro diabeł może znowu zwieść narody na koniec trwania Millenium, znaczy to że istnieje wtedy możliwość zgrzeszenia/zbłądzenia.

      • Chodziło mi o to że podczas 1000 letniego Królestwa z Chrystusem zbawieni nie popełnią już grzechu, natomiast ci co idą na zatracenie, oni już w czasie milenium nie mają żadnej szansy bo umrą w chwili przyjścia Chrystusa bo czas na nawrócenie był już do powtórnego przyjścia Chrystusa, który zabrał zbawionych do Ojca na wesele Baranka. Nikt na ziemi nie będzie królował bo Chrystus zabierze swoje owce do Nieba, a potem z nimi wróci za 1000 lat z całym Nowym Jeruzalem.

       ” Weselmy się i radujmy się, i oddajmy mu chwałę, gdyż nastało wesele Baranka, i oblubienica jego przygotowała się”

       Według tradycji Izraela to Oblubieniec zabiera Oblubienice do Ojca na Wesele, a potem wracają aby zamieszkać razem w Nowym Domu.

       Pierwsze przyjście Chrystusa sprawi że ci co nie pójdą razem z nim do Nieba umrą i na ziemi nie będzie nikogo żywego.

       „I widziałem jednego anioła stojącego w słońcu; i zawołał głosem donośnym, mówiąc wszystkim ptakom latającym środkiem nieba: Nuże, zbierzcie się na wielką ucztę Bożą,
       By jeść ciała królów i ciała wodzów, i ciała mocarzy, i ciała koni oraz ich jeźdźców, i ciała wszystkich wolnych i niewolników, małych i wielkich.
       I widziałem zwierzę i królów ziemi, i wojska ich, zebrane, by stoczyć bój z tym, który siedział na koniu, oraz z jego wojskiem.
       I pojmane zostało zwierzę, a wraz z nim fałszywy prorok, który przed nim czynił cuda, jakimi zwiódł tych, którzy przyjęli znamię zwierzęcia i oddawali pokłon posągowi jego. Zostali oni obaj wrzuceni żywcem do jeziora ognistego, gorejącego siarką.
       A pozostali byli pobici mieczem wychodzącym z ust jeźdźca na koniu, i wszystkie ptaki nasyciły się ich ciałami.” Apokalipsa 19:17:21

       Potem dopiero pochwyci swoją Oblubienice i udadzą się na 1000 letnie Wesele do Ojca. Gdy to się skończy szatan zostanie uwolniony, a na ziemi zmartwychwstaną wszyscy ludzie, ale nie aby żyć ale na sąd ostateczny.

       Jest wyraźnie napisane że w czasie Milenium żyją tylko Ci co zostali pochwyceni przez Chrystusa na 1000 letnie panowanie w Niebie.

       „I widziałem trony, i usiedli na nich ci, którym dano prawo sądu; widziałem też dusze tych, którzy zostali ścięci za to, że składali świadectwo o Jezusie i głosili Słowo Boże, oraz tych, którzy nie oddali pokłonu zwierzęciu ani posągowi jego i nie przyjęli znamienia na czoło i na rękę swoją. Ci ożyli i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat.

       Inni umarli nie ożyli, aż się dopełniło tysiąc lat. To jest pierwsze zmartwychwstanie.

       Błogosławiony i święty ten, który ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu; nad nimi druga śmierć nie ma mocy, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i panować z nim będą przez tysiąc lat.” Apokalipsa 20:4-6

       Na resztą ma władze druga ostateczna śmierć bo nie przyjęli Chrystusa kiedy mogli to zrobić i oczywiście zmartwychwstaną, ale na sąd ostateczny, i zostaną oddani pod Prawo, ale czy jakikolwiek człowiek może mieć życie bez przyjęcia ofiary Chrystusa ?

       „I widziałem umarłych, wielkich i małych, stojących przed tronem; i księgi zostały otwarte; również inna księga, księga żywota została otwarta; i osądzeni zostali umarli na podstawie tego, co zgodnie z ich uczynkami było napisane w księgach.” 20:12

      • Po drugie nikt już nie może się urodzić po powtórnym przyjściu Chrystusa bo nie miałby sprawiedliwej szansy na królowanie z Bogiem. Widoczne przyjście Chrystusa jest końcem świata jaki był do tej pory. Ponieważ Ci co umarli wcześniej np. Abraham, Noe czy Dawid też zostają zabrani na Wesele Baranka.

       „A to wam mówimy na podstawie Słowa Pana, że my, którzy pozostaniemy przy życiu aż do przyjścia Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy zasnęli. Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie, potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem. ” 1 List do Tesaloniczan 4:15-17

     • Nie zaplatałem się bo ja nigdzie nie mówię że ofiary są teraz potrzebne, bo Chrystusa nie ma na ziemi ;).

      I nie, 1000 letnie królestwo to nie czas kiedy Chrystus panuje w niebie, ale na ziemi. Będą też niezbawione osoby które będą potomstwem Chrześcijan którzy pozostali przy życiu kiedy Chrystus wrócił. I tak poza tym:

      Objawienie 12:

      7 A gdy się skończy tysiąc lat, będzie rozwiązany szatan z ciemnicy swojej,
      8 I wynijdzie, aby zwodził narody, które są na czterech węgłach ziemi, Goga, i Magoga, aby je zgromadził do bitwy; których liczba jest jako piasek morski.
      9 I wstąpili na szerokość ziemi i otoczyli obóz świętych i miasto umiłowane. Ale zstąpił ogień od Boga z nieba i pożarł je.
      10 A dyjabeł, który je zwodził, wrzucony jest w jezioro ognia i siarki, gdzie jest ona bestyja i fałszywy prorok; i będą męczeni we dnie i w nocy, na wieki wieków.

      I z tego samego rozdziału:

      4 I widziałem stolice, a usiedli na nich i dany im jest sąd i dusze pościnanych dla świadectwa Jezusowego i dla słowa Bożego, i którzy się nie kłaniali bestyi ani obrazowi jej, i nie przyjęli piętna jej na czoło swoje i na rękę swoję; i ożyli, i królowali z Chrystusem tysiąc lat.
      5 A insi z umarłych nie ożyli, ażby się skończyło tysiąc lat. Toć jest pierwsze zmartwychwstanie.

      Twoja teoria nie ma sensu bo wersety 7-10 odnoszą się do ostatniego testu który spadnie na ludzkość 1000 lat po powtórnym przyjściu Chrystusa.

      Co do ofiar, to powtarzam: Teraz Chrystus nakazał nam spożywać ostatnią wieczerzę aż wróci.

      A potem?

      • Wydaje ci się że nie ma sensu ponieważ patrzysz na to poprzez swoją teorię, to samo mogę powiedzieć o Twojej, ale nie chodzi o to kto ma rację, tylko o to aby wziąć pod uwagę całość Pisma Świętego i każdy mógł osądzić , a nie tylko opierać się na pojedynczych wersetach i swoich racjach. Może napiszę artykuł jak mi się wydaje że to będzie bo tutaj nie można przedstawić w miarę dokładnie wszystkiego.

       • Problem polega na tym, że obydwoje widzimy to przez nasze POSTRZEGANIE. Prawda jest jedna.

        I moim zdaniem ty, jakkolwiek cię obrazić nie chcę, nie rozumiesz, dla tego staram ci się wyjaśnić żebyś zrozumiał.

 18. „Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?” Mt 7,1-3

  • Ewo, tu nie chodzi o to że ja sądzę Rafała, Cupaka, Radka czy Żirą’a. Nie jestem ich wrogiem i nigdy nie byłem.

   Jestem jednak sojusznikiem prawdy i jestem gotowy stać po jej stronie nie ważne co ktokolwiek uważa.

 19. miałe sen…
  uciekałe..

  noga mi [?] odrosła i szie chcziałe pochwalić,
  wszyscy uciekali przede mną
  noga mi odrosła
  mogłem biegać… a wszyscy uciekali
  przede mną…
  kurwa…

  Loyko at Menuhin festival

 20. Piszę w tym temacie ostatni już raz bo czytając te wszystkie nowe komentarze, które ze względu pracy nie mogłem wczoraj się z nimi zaznajomić.
  Widać, że meritum /te najważniejsze/ zagadnienia nie są poruszane a mamy w większości tematy „pobieżne” i oczywiście zajmowanie się moją osobą.
  Czy ktoś w ogóle podjął się NAJWAŻNIEJSZEGO tematu – świątyni, o której dobitnie Basia napisała. A chodzi o jej ponowne istnienie, które to ukazuje Ezechiel??
  Czy ktoś pokazał JAKIKOLWIEK dowód ze Słowa bożego na twierdzenie, że KIEDYKOLWIEK będzie jeszcze wybudowana Świątynia Boża ludzkimi rękami?
  Basia ukazała kilkakrotnie wspaniałe świadectwa ze Słowa Bożego – na to, że NIE BĘDZIE żadnego budowania Świątyni Bożej przez ludzi – i wspaniale świadectwa, że Boża Świątynia została odbudowana W 3 DNI. Chyba nie trzeba podawać dowodów ze Słowa Bożego, przez Kogo…?
  Gdzie są DOWODY Słowa Bożego wszystkich, którzy tak bardzo bronią wersji Ezechiela?

  * Fujiwara,- którego „merytoryczność i logiczność” w dyskusji niestety dano mi było poznać – na odpowiedź Basi po prostu, jak zwykle… nie odpowiedział na pytanie a w dodatku jeszcze ukazuje po raz kolejny jego „wspaniałą” znajomość Słowa Bożego.
  Należy oczywiście podkreślić, że PONOWNIE nie podaje żadnych wersetów ze Słowa Bożego na poparcie a tylko jego własne „interpretacje”. Chodzi o to:

  „Jeżeli myślisz że zarzucisz mi świątynię Antychrysta – to się mylisz. Nie twierdzę że następna świątynia będzie od Boga, aczkolwiek jest potrzebna „Boża” świątynia, bo Antychryst nie miał by gdzie zasiąść.
  To co opisuje Ezekiel to IV świątynia. Nie ta co ma powstać teraz ;).”
  Czy otrzymaliśmy jakiekolwiek dowody ze Słowa Bożego na jego twierdzenia?
  Żadnych.
  I to ma być odpowiedź na Basi stanowisko wiary, które poparła nie jednym ale WIELOMA wersetami ze Słowa Bożego – wychodzące wprost od samego Zbawiciela lub bezpośrednich Apostołów?
  I to ma być odpowiedź, która ma jakiekolwiek podstawy do „wiarygodności”…?
  A czyż końcówka jego poznania Pism daje podstawy by mu wierzyć?

  Pisze on, że ten opis Ezechiela dotyczy świątyni 4-tej. Czy ktokolwiek słyszał o tym, że będzie 4-ta świątynia…?
  To tak dokładnie „Bóg” dał opis odnośnie 4tej światyni i rytuałów a… zapomniał o 3-ciej swojej wspomnieć?
  No chyba, że Fujiwara i Wy, którzy tak bronicie Ezechiela macie jakieś dowody ze Słowa Bożego na poparcie tej 3ciej… nie wspominając o poparciu na… czwartą…
  A na koniec daje świadectwo swojego poznania, że „teraz” powstanie ta 3cia a dopiero po niej ta 4ta co opisuje Ezechiel.
  Czy ktoś w ogóle to wyczytał ze Słowa Bożego…?
  A Fujiwara w swoim „poznaniu” jest pewny, że Basia się myli – a żadnego dowodu Słowa Bożego nawet nie przedstawił…
  No cóż Fujiwara, powinieneś w końcu zacząć odpowiadać na pytania jak się – merytorycznie, logicznie i przede wszystkim z dowodami Słowa Bożego – a nie zajmować się tak bardzo moim podważaniem i oczernianiem w stylu jakim nawet Henryk by się nie powstydził…

  Fujiwara podałem wiele wersetów ze Słowa Bożego, świadczące że nie WSZYSCY bali się podczas spotkania z Aniołami Bożymi i Chrystusem. Dałem naprawdę dużo dowodów, że nie jest to żadną regułą. że WSZYSCY czuli strach czy niepokój.
  Bo właśnie Ty tak mnie podważałeś, najpierw na blogu a tu teraz pisząc, że w Słowie Bożym WSZYSCY tak mieli.
  I najbardziej jest absurdalne ponownie Twoje zachowanie gdy w odpowiedzi na moje przedstawione dowody, jak Maria wcale się nie bała dwóch aniołów w pustym grobie jak zaraz samego Chrystusa czy też Apostołów spotykających się niejednokrotnie już ze zmartwychwstałym Chrystusem – Ty podajesz werset z Marka o strachu.
  Pomijam już, że to świadectwo Marka ale przecież i ono nie dowodzi, że WSZYSCY czuli strach. No chyba, że świadectwo Jana i Mateusza nie jest dla Ciebie wiarygodne.

  No i puentujesz ów odpowiedź z wersetem Marka tak:

  „Potwierdza? Potwierdza!”

  Aż nie wiem co napisać na tą Twoją „logikę”.
  Potwierdza on chyba Twoją niedorzeczność ponieważ z pewnością nie potwierdza on tego co Ty przeciwko mnie starasz się ukazać, że WSZYSCY w Słowie Bożym czuli strach na ów spotkania. Brak mi słów na takie „dowody”.

  Nie wiem po co znowu powtarzasz to co już u nas pisałeś o tym kto ustalał kanon? Przecież dostałeś odpowiedź ale widać, że Ty musisz nadal swoje niczym „jeździec bez głowy”…

  * lena czy Ty w ogóle kiedykolwiek udzieliłaś komentarza, który odnosiłby się konkretnie do omawianego tematu?
  Tak na dobrą sprawę należy zadać pytanie- ile Ty w ogóle komentarzy napisałaś udzielając się aby dzielić się swoim świadectwem wiary i pomocą w jej zrozumieniu…?
  Wiesz – czytam wiele blogów – i jakoś nie sposób zobaczyć abyś się dzieliła z innymi swoją wiedzą na temat Słowa Bożego. Jedynie skąd Cię znam to gdy w artykule Basi o Łukaszu i jego przekazu napisałaś o Basi:

  „A kim Ty jesteś, żeby oceniać po 2000 lat, który z Ewangelistów kłamie?
  Cóż to za szatański tupet?”

  A kim Ty jesteś leno aby oceniać kogoś wielki wkład pracy w artykuł, że jest to „szatański tupet” nawet nie ukazując ANI JEDNEGO dowodu Słowa Bożego na pokazanie że Basia za swoim „szatańskim tupetem” po prostu się myli???
  Leno w dalszych komentarzach nadal oczywiście nie odnosisz się do artykułu lecz zabrałaś się za analizowanie naszego tupetu no i też analizowanie mojej osoby w stosunku Henryka.

  Droga leno- czyż aby cele Twoich komentarzy tutaj nie są podobne?
  Poza tym skąd Ty nagle postanowiłaś pokomentować na blogu Radka bo z ciekawości posprawdzałem wiele artykułów jakie tu zostały napisane i jakoś nie „natknąłem się” na żaden. Zaprawdę jest to interesujące że taka aktywna się zrobiłaś jak z Basią i chłopakami postanowiliśmy poświadczyć o Słowie Bożym tu u Radka…
  Tylko szkoda, że znowu wzięłaś się za analizę naszego zachowania a nie DOWODÓW jakie tu przedstawiamy.

  Już nie chcę się odnosić do Twoich filozoficznych wywodów odnośnie odpowiedzialności a tylko powiem, że skoro czytałaś blog dość konkretnie to NIEJEDNOKROTNIE piszę, że biorę odpowiedzialność za swoje słowa i świadectwo co przede wszystkim tyczy się mojego spotkania z Chrystusem.
  Kończę już rozmowę z Tobą bo Twoja wiarygodność i autentyczność na blogach „poznaniowych” jest co najmniej podejrzana. Nie wspominając już o intencjach.
  Pozdrawiam i żegnam kimkolwiek jesteś.

  * Girionie dziękuje Ci za artykuł na nasz temat – jak to zwodzimy :) Tak nam się to spodobało, że nawet Twój komentarz na naszym blogu o tym artykule zamieściliśmy. Czytelnicy będą mogli ocenić kto naprawdę świadczy o Chrystusowej Ewangelii – to już zostawiamy ich ocenie.
  Natomiast mogę powiedzieć, że dzięki tutejszej dyskusji dałeś dość mocne świadectwo, że jesteś wyznawcą Tory :)
  Wiemy, że świnki nie jadasz. Sabat też obchodzisz..?
  Ciekawe jest Twoje świadectwo na blogu… szczególnie jak się dokładnie przyjrzy.
  Juz ostatnio tacy „zakonspirowani” wyznawcy Tory obnażyli się i nie pomogło im nawet powoływanie się na Chrystusa – a nawet robili to o wiele „dosadniej” niż Ty…
  Do zobaczenia.

  * Veteran’ie, który również „przyszedłeś tu” aby chyba podważać mnie – tyle masz do zaświadczenia? A może byś napisał, że odpisaliśmy Tobie emailem wyjaśniając DOKŁADNIE dlaczego Twój komentarz nie dopuściliśmy. Czemu w takim świetle o nas piszesz? A odpisaliśmy veteranowi w emailu dokładnie tak Drodzy Czytelnicy (oryginalna treść):

  ” Cześć,
  dlatego nie dopuściliśmy Twojego komentarza bo po pierwsze nie jest na dany temat – czy w oświadczeniu do Henryka piszemy coś o krzyżu?
  Po drugie, nie chcemy promować forum czy blogi, które zbudowane są na kąkolowych naukach – tym bardziej, gdzie udzielają się osoby które zostały zablokowane NA WŁASNE ŻYCZENIE tj kesja.

  To są główne powody – i na blogu zamieszczamy NASZE pojęcie wiary w Zbawiciela i ograniczamy się do minimum polecania czegokolwiek lub kogokolwiek. Jesli ktoś uzna, że piszemy prawdę to zostanie a jeśli będzie miał wątpliwości nie musi nas czytać.
  Po za tym nie piszemy żadnych komentarzy u innych blogerów, które nawet w najmniejszym stopniu podważałyby ich świadectwa. Szanujemy ich i nie wchodzimy do ich domu „z butami” – nie potrzebujemy bezsensownych wojen i skupiamy się na naszym świadectwie, które opieramy jedynie o APOSTOLSKĄ naukę o Zbawicielu.
  Mam nadzieję, że zrozumiałeś i życzymy miłego dnia.

  Ekipa bloga”

  Na koniec chciałbym KAŻDEMU zwrócić uwagę by rozważyć naprawdę o Słowo Boże to co Basia/my zaakcentowaliśmy – i uważamy, że to jest największy konflikt Ezechielowego świadectwa – tj świątynia „boża”, której Radtrap nawet nie zaakcentował w artykule.
  Ofiary oczywiście swoją drogą ale do nich potrzeba… świątyni.

  I to był mój OSTATNI komentarz w tym artykule i z pewnością nie będę odpisywał na COKOLWIEK. Co nie znaczy, że nie będę czytał :)
  A tymczasem znikam nadal pracować na naszym blogu bo wiele artykułów jest do napisania a czasu jak zawsze mało :)
  Pozdrawiam i dziękuje wszystkim a szczególnie Radkowi za możliwość zabrania głosu w tym jakże ważnym temacie.

  • Lena jest stałą komentatorką, tylko ma dłuższe przerwy.

   Jutro zamykam komentowanie, inaczej waszych kłótni nie da się wygasić. Poza kilkoma cytatami na temat ofiar w Millenium, nikt merytorycznie nie oddalił zarzutów zawartych w artykule. typowa narodowa przywara – wypowiadać się w tematach sobie nieznanych. Zapraszam do merytorycznego odniesienia się do powyższego wpisu, drogą mailową, pracę opublikuję i zostawię czytelnikom do rozwagi.

   Osobiście nie spodziewam się takiego śmiałka. Tej księgi nie da się obronić inaczej jak tylko zaprzeczając zdrowemu rozsądkowi i grając na ludzkich emocjach.

Możliwość komentowania jest wyłączona.