Jezuickie powiązania Domu Rothschildów

 

Źródło: troyspace2.wordpress.com, opracowanie: Girion

„To dość ciekawa kontynuacja próby ustanowienia katolickiego konkurenta dla Rothschildów, którzy w obecnym czasie (1905) są ostatnimi strażnikami papieskiego skarbca.” („The Jewish Encyclopedia”, część II, strona 497).

Wg książki „Synagoga Szatana” Hitchcocka, „23 lutego 1744 roku we Frankfurcie, Niemcy, rodzi się Mayer Amschel Bauer, aszkenazyjski Żyd, syn Mosesa Amschela Bauera, pożyczkodawcy i właściciela kantoru.”. Mayer Amschel Bauer dostał się do władzy, gdy Zakon Jezuitów został wygnany z ponad 80 krajów (bullą papieską papieża Klemensa XIV).

Suwerenny Rycerski Zakon Szpitalników Św. Jana, z Jerozolimy, z Rodos i z Malty, w skrócie Rycerze Maltańscy, powstał w 1113 roku.

512px-Cross_Hospitelier.svg

Oto jeden z symboli Rycerzy Maltańskich – krzyż maltański.

515b1b832a3ea_o

Oto Mayer Amschel Bauer:

Bauer został członkiem Rycerzy Maltańskich. Wg książki H. Russella pt. Robinson’s illustrated Armour of Imperial Rome, cesarscy żołnierze chronili się w walce tarczami malowanymi na czerwono. Ponieważ żołnierze są najcenniejszym zasobem państwa (Sobór Trydencki przyznał to preferując jezuitów, aniżeli inne zakony), łatwo zrozumieć, że czerwona tarcza była utożsamiana z życiem kościoła. Stąd stosowna nazwa – Rothschild – czerwona tarcza po niemiecku.

„To fascynujące, że synowie Meyera Rothschilda, gdy dorośli do rodzinnego biznesu, ich firma wzięła nazwę „Meyer Amschel Rothschild und Sohne”, co dalej skrót MARS. Czy to nie Mars był rzymskim bogiem wojny, którego przejawem niebiańskim jest czerwona planeta? Czynnikiem potężnym jest tu kabała, a nie ma nawet hektara niezamieszkałej ziemii, która by nie była dotknięta przez nią w jakiś sposób.” (Tupper Saussy, „Rulers of Evil”, s. 160-161).

Spójrz na te insygnia:

• Królewski Order Wiktorii

RVO-Star

• Order Imperium Brytyjskiego

Ster_Orde_van_het_Britse_Rijk

• Order Zasługi

Order_of_Merit_Dorothy_Hodgkin_(cropped)

• Medal Jerzego

Szacowny Order Szpitala Świętego Jana Jerozolimskiego to XIX-wieczny odstrzał protestancki od Rycerzy Maltańskich. Królowa Elżbieta II jest głową tego Zakonu.

Neck_Badge_-_Venerable_Order_of_St_John

Rycerze Maltańscy są nadrzędni w stosunku do wyżej wymienionych zakonów.

6a0120a7aae27b970b015432f34395970c-320wi

Kluczowy fakt: osoba mianowana na rycerza jest posłuszna osobie/osobom, które dają jej tytuł.

Carl Mayer von Rothschild (1788-1855), założyciel bankowej rodziny Rothschildów w Neapolu. Ojciec Adolfa i Wilhelma Carla Rothschilda. Członek Świętego Konstantyńskiego Orderu Wojskowego Świętego Jerzego.

Carl_Mayer_Rothschild

Evelyn Robert Adrian de Rothschild należy do Orderu Imperium Brytyjskiego.

Evelyn-Robert-de-Rothschild

Nathan Rothschild, pierwszy baron Rothschildów (1840-1915) należał do Królewskiego Orderu Wiktorii oraz Tajnej Rady Jej Królewskiej Wysokości.

pobrane

Walter Rothschild, drugi baron Rothschildów (1868-1937), brat Charlesa Rothschilda, należał do królewskiego towarzystwa w Londynie.

245px-Walter_Rothschild

Victor Rothschild, trzeci baron Rothschildów, syn Charlesa Rothschilda. Członek m.in. Szacownego Orderu Szpitala Świętego Jana Jerozolimskiego, Orderu Imperium Brytyjskiego, posiadacz medalu Jerzego.

vicroth

Jacob Rothschild, czwarty baron Rothschildów, aktualna głowa Domu Rothschildów. Syn Victora Rothschilda. Członek m.in. Orderu Imperium Brytyjskiego,  posiadacz orderu zasługi.

jacob-rothschild

Cofnijmy się jeszcze trochę w historii. Mayer Carl von Rothschild (1820-1886) był członkiem katolickich Rycerzy Maltańskich:

Mayer_Carl_Freiherr_von_Rothschild

Członkiem Rycerzy Maltańskich, a także Szacownego Orderu Szpitala Świętego Jana Jerozolimskiego był nazista – Herman Goering:

Bild 102-13805

Członkiem Rycerzy Maltański był też Benito Mussolini:

benito

Wice-kanclerz III Rzeszy, Baron Franz von Papen był członkiem Rycerzy Maltańskich.

papen

„Traktat Paryski z 1763 roku wyznaczył króla Jerzego III „arcy-skarbnikiem i księciem-elektorem Świętego Cesarstwa Rzymskiego”. I „wg Encyclopedia Judaica [sic] Rothschildowie noszą tytuł Strażnika Skarbu Watykanu”. Skarbiec Watykanu posiada bogactwo cesarskiego Rzymu. Ilość bogactwa rośnie w stosunku do zwycięstw w wojnach – jak jezucikie upoważnienie Regimini militantis ecclesiae oznacza: kościół w wojnie jest bardziej konieczny niż kościół w pokoju.” (Tupper Saussy, „Rulers of Evil”, s. 160-161).

„Jezuici zostali zmuszeni do współpracy z innymi dwoma międzynarodowymi bractwami: masonami i Żydami [Rotszyldowie-illuminaci] w destrukcji hiszpańskiego imperium.” (Salvador de Madariaga, „The Jesuits”, 1820).

Wracając do Mayera Amschela Rothschilda, założyciela bankowej dynastii Rothschildów – w 1800 roku został on przedstawicielem cesarskiej korony (Świętego Imperium Rzymskiego) do spraw finansów. Widać, że cała rodzina ma w jakiś sposób powiązania z Towarzystwem Jezusowym poprzez Rycerzy Maltańskich, Zakon Szpitala Świętego Jana Jerozolimskiego i Święty Konstantyński Zakon Wojskowy Świętego Jerzego i inne.

„[Adam Weishaupt] w 1775 r. został znanym profesorem Prawa Kanonicznego Watykanu. W 1776 r. Weishaupt założył Zakon Illuminatów. W 1777 r. dołączył do loży masońskiej Wielki Wschód. Zjednoczył on kabalistyczny Dom Rothschildów z Towarzystwem Jezusowym.” (Nesta H. Webster, „Secret Societies and Subversive Movements”).

Amerykański magnat finansowy – JP Morgan, który uniknął śmierci, gdyż miał zarezerwowaną podróż titanicem, ale nie wybrał się na nią. Zmarł on w Rzymie i był rycerzem dynastii sabaudzkiej, lojalnej papieżowi, Zakonu Świętych Maurycego i Łazarza. Oczywiście, pierwszym prezydentem CFR (Rady Stosunków Zagranicznych) w 1921 r. był Elihu Root, wywodzący się z JP Morgan.

„”The Jewish Encyclopedia” mówi, że Rotszyldowie zarządzali finansami Watykanu od 1823 r.” (Jerry Evans, „Fiat Money and the Conspiracy Behind It”, s.30).

 

Reklamy

9 comments on “Jezuickie powiązania Domu Rothschildów

 1. No proszę jak to jest wszystko powiazane ,… Czynnikiem potężnym jest tu kabała, a nie ma nawet hektara niezamieszkałej ziemii, która by nie była dotknięta przez nią w jakiś sposób.Dzięki za artykuł.Z Bogiem.

 2. „Kluczowy fakt: osoba mianowana na rycerza jest posłuszna osobie/osobom, które dają jej tytuł. ” Tak jest ale nie w przypadku kiedy kupuje się tytuł/order/stanowisko czyli korupcja i symonia wtedy to nie obowiązuje, a nawet więcej role się odwracają bo decyduje ten kto kupuje/płaci, tak jak w sądzie w sprawiedliwym sądzie sędzia ma rację, ale w przekupionym to dający kopertę kontroluje wyrok i sędziego oraz cały sąd.
  Sami władcy są od dawien dawna (od czasów starożytnych) uzależnieni od swoich pożyczkodawców, władcy wcale nie są tak bogaci jak by się wydawało, ci którzy zarządzają ich majątkiem są z reguły bogatsi od nich.
  MówącyJakJest

  • dla tej samej przyczyny królowie mianowani są przez papieży, ci zaś spowiadani są przez jezuitów – to wprost wskazuje na skalę i hierarchię podległości – razem z majątkami oczywiście albo przede wszystkiem …

 3. Anonim-z czym to się wiąże -z brakiem autorytetów.Mlode spoleczeństwo przestanie ufać ,juz przestaje ,czy ordery i zasługi cieszą takie osoby ,czy jest to kaprys……daleko im do ludzi szlachetnych.

 4. …….Nazwisko Rothschild jest nazwiskiem niemieckim, wywodzącym się od określenia domu z czerwonym szyldem (język średnio-wysoko-niemiecki: rōt „czerwony” + schild „tarcza”, „znak”, „szyld”), nazwą odnotowaną już w XIII wieku.

  Rodzina pochodzi z tak oznaczonego domu w dzielnicy żydowskiej we Frankfurcie nad Menem. Jej protoplastą był Isaac Rothschild, który osiedlił się w tym mieście w 1530 roku[1]. W latach sześćdziesiątych XVIII wieku młody Mayer Amschel Rothschild (1744–1812) założył kantor finansowy. Był też doradcą finansowym landgrafa Hesji w Hanau. W 1867 rodzina przeniosła się do domu Pod Zielonym Szyldem (Zum Grünen Schild)…..

  • Niezupełnie, w rzeczywistości nazywali się Bauer, a nazwisko zmienili na kabalistyczny czerwony heksagram który znajdował się na szyldzie ich kantoru. A przenieśli się do zielonego domu w 1785 a nie w 1867! Kolor zielony podobnie jak czerwony ma kabalistyczne -tureckie-islamskie znaczenie.
   W 2 połowie XIX wieku mieli już masę rezydencji na całym świecie.
   MówiącyJakJest

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s