Dlaczego historia o Arce Noego jest prawdziwa?

 

Źródło: thetruthwins.com, opracowanie: Girion

W dzisiejszych czasach traktuje się biblijną historię o globalnym potopie i Arce Noego jakby to były bajki dla małych dzieci. Czy jednak może być odwrotnie? Czy są na to solidne dowody? A jeśli by były, uwierzyłbyś? Poniżej w artykule znajdziesz wideo z fizycznych pozostałości Arki. Oto 14 suchych faktów o Arce Noego, których prawdopodobnie nie znasz:

#1 Arka miała około 500 stóp długości. To mniej więcej rozmiar lotniskowca II wojny światowej.

#2 Szacuje się, że Arka miała wewnętrzną objętość ponad 1,5 miliona stóp sześciennych (ok. 42475.27m³).

#3 Zgodnie z badaniami naukowców z University of Leicester, Arka Noego mogła posiadać na pokładzie co najmniej 70 tysięcy zwierząt bez utonięcia…

#4 Oczywiście Arka nie musiała trzymać na pokładzie 70 tysięcy zwierząt. Pewne ostrożne oszacowanie mówi, że liczba zwierząt na Arce mogłaby wynosić 16 tysięcy. To pozwalałoby na więcej niż wymagane miejsca na jedzenie, dostawy i pustą przestrzeń.

#5 Odkryliśmy przynajmniej 250 różnych starożytnych kultur, które mają historię masywnego, przyjmującego postać kataklizmu potopu. Większość tych historii jest uderzająco podobnych do zapisu w Księdze Rodzaju.

#6 Jeśli naprawdę istniał globalny potop, to spodziewamy się znaleźć miliardy martwych rzeczy w określonych warstwach skalnych na całej ziemi. I to jest właśnie to, co znajdujemy.

#7 Wiemy, gdzie znajduje się Arka Noego dzisiaj. Tak, przeczytałeś prawidłowo. Jak zobaczysz w poniższym filmie, pozostałości Arki znajdują się na górze Ararat we wschodniej Turcji. Ten materiał wideo jest absolutnie oszałamiający…

#8 Pozostałości Arki są tak długie i tak szerokie, jak opisuje Biblia.

#9 Drewno z Arki było badane, i okazało się, że zawiera węgiel organiczny. Oznacza to, że skamieniałe drewno było kiedyś żyjące.

#10 Wraz z drewnem, metal był również użyty w konstrukcji Arki. Znaleziono okłucia aluminiowe i żelazne.

#11 W pozostałościach Arki znaleziono też skamieniałe odchody zwierząt, skamieniałe poroża i kawałek sierści kota.

#12 Historia pokazuje, że ludzie wierzyli, iż to miejsce spoczywania Arki jest prawdziwe. M.in. Ashurnasurpal II z Asyrii (833-859 p.n.e.) umieścił położenie Arki na południu od rzeki Zab (poprawnie). Teofil z Antiochii (115-185) powiedział, że Arka może być widziana w jego czasach w arabskich górach. W XIII wieku podróżnik William powiedział po raz pierwszy, że góra Masis (obecnie góra Ararat) jest lokalizacją Arki.

#13 Wioska obok pozostałości Arki jest znana jako „Wioska Ośmiu”, a pobliska dolina znana jest jako „Dolina Ośmiu”. Było osiem osób, które przeżyły wielki potop i wyszły z Arki.

#14 Miejsce to jest znane teraz jako „Narodowy Park Arki Noego” poprzednio został uznany oficjalnie przez turecki rząd.

To nie jest bajka dla małych dzieci. Uwierzysz dowodom, czy po prostu je odrzucisz, bo kłócą się z twoim obecnym światopoglądem?

PROROCTWO BIBLIJNE: W czasach końca będzie się zaprzeczać, że Bóg kiedyś zesłał potop na ziemię. Dlaczego? Ponieważ potop był Bożą karą za nieprawość człowieka.

Tego bowiem umyślnie nie chcą wiedzieć, że niebiosa były od dawna i ziemia z wody, i w wodzie stanęła przez słowo Boże; Przez które ówczesny świat, zalany wodą, zginął. A obecne niebiosa i ziemia przez to samo słowo są utrzymane i zachowane dla ognia na dzień sądu i zatracenia bezbożnych ludzi. 2P 3:5-6

Materiał na temat znalezienia pozostałości Arki (tvn24.pl):

Poszukiwania Arki Noego dobiegły końca, ogłosił zespół naukowców z Chin i Turcji. Biblijną arkę ewangeliccy eksploratorzy znaleźli na górze Ararat we wschodniej Turcji.

Góra Ararat od dawna była wskazywana jako miejsce, dokąd trafiła Arka Noego, na której – według Starego Testamentu – ludzkość i zwierzęta przetrwały wielki potop.

– Nie ma 100-procentowej pewności, że to Arka Noego, ale uważamy, że na 99,9 procent to jest właśnie – powiedział Yeung Wing-Cheung, z zespołu „Noah’s Ark Ministries International”, który dokonał znaleziska.

„To ona”

Skąd ta pewność? Otóż naukowcy dokonali datowania drewnianych pozostałości izotopem węgla i ustalili, że mają one ok. 4800 lat.

Poszukiwacz arki z Danii, Gerrit Aalten, którego organizację poproszono o ocenę znaleziska uważa, że tym razem coś musi być na rzeczy. – Pierwszy raz w historii poszukiwania Arki znalezisko jest bardzo dobrze opisane i udokumentowane. Jest duża ilość twardych dowodów na to, że konstrukcja znaleziona na Górze Ararat we wschodniej Turcji jest legendarną Arką Noego – powiedział na konferencji prasowej.
Znalezisko na liście UNESCO?
Drewniana konstrukcja składa się z kilku przegród, w których miały być transportowane zwierzęta. – W październiku 2008 roku wspiąłem się na górę wraz z tureckim zespołem. Na wysokości ponad 4 tys. metrów zobaczyłem konstrukcję zbudowaną z desek. Wykluczono, że znalezisko było pozostałością osady ludzkiej. Na tej wysokości – ponad 3 tys. metrów – nigdy takowych bowiem nie znaleziono. I choć przed naukowcami jeszcze dużo pracy – trzeba przekonać świat o znalezisku – lokalne władze chcą już zwrócić się do tureckiego rządu o wpisanie Arki na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Dzięki temu będą mogły ruszyć szczegółowe prace archeologiczne.

 

Advertisements

3 comments on “Dlaczego historia o Arce Noego jest prawdziwa?

 1. Dzięki działalności św. Grzegorza Oświeciciela już w 301 (12 lat przed tym, gdy Konstantyn I Wielki zniósł prześladowania chrześcijan w Rzymie[4]) król Armenii Tiridates III ustanowił chrześcijaństwo religią państwową, co czyni Armenię najstarszym chrześcijańskim państwem świata[……………Ludność ta od dawna opowiadała ,iż Arka leży w górach Ararat.Z Bogiem.

 2. Niemalże KAŻDA kultura ma opowieść po potopie. Mają ją Chińczycy także. Aczkolwiek późniejsze podania były fałszowane i postać którą Chińczycy przedstawiają jako kobietę, w pierwszych podaniach owa postać była mężczyczną.

  Niemalże każdy pogański „bóg” pierwotnie był albo potomkiem Noego, którego Upadli „przerobili” na boga (Nimrod, Semiramida, Tamuz) albo rzeczywistym upadłym. Wszystkie religie czczące stworzenie zamiast stworzyciela są niczym więcej jak jednym stekiem bzdur które da się łatwo obalić.

  I tak w ogóle: Amerykański pastor wyzwał Kalifa Al – Baghdadiego, obecnego przywódcę państwa islamskiego, na wyzwanie w stylu Elijasza – pt. „Czyj Bóg ześle ogień”:

  http://www.wnd.com/2014/08/isis-chief-challenged-to-biblical-elijah-showdown/

 3. Ewangelia w Liczbach też potwierdza historię Arki Noego.

  Stosunek wysokości Arki Noego do szerokości jest 3/5

  „A zrobisz ją tak: Długość arki niech wynosi trzysta łokci, szerokość jej pięćdziesiąt łokci, a wysokość jej trzydzieści łokci.” Rodzaju 6:15

  Stosunek szerokości do długości przebłagalni z Arki Przymierz jest 3/5

  „I zrobisz wieko ze szczerego złota dwa i pół łokcia długie, a półtora łokcia szerokie.” Księga Wyjścia 25:17

  Stosunek wartości słów Jezus do Chrystus jest 3/5

  Wniosek Jezus Chrystus jest Arką Życia, jeżeli ktoś do niej nie wejdzie to zniszczy go potop czyli skutek grzechu.

  https://napoczatkuslowo.wordpress.com/2015/12/03/liczby-a-slowo-boze/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s