Cytat Tygodnia #7

nitsche1

Grafika i Tlumaczenie: Andrzej Suda

Reklamy

10 comments on “Cytat Tygodnia #7

 1. co nas nie zabije ,to nas wzmocni .[doświadczenia czynią Nas silniejszymi}Upadki ,niechęć do nich zmaga w nas siłę ,i czyni Nas lepszymi.Z Bogiem.

 2. Może być też inaczej: Co nas nie zabije, to nas osłabi, okaleczy, wykrzywi, wypaczy, zmieni na gorsze. Upadki mogą powodować unikanie ich lub zapobieganie im, szukanie innych sposobów do tego samego celu albo zmianę postępowania niekoniecznie na dobrą. Z Bogiem.

 3. Co jeśli postępujemy dobrze, ale spotykają nas w związku z tym przykrości, coś co nas zabija? Wtedy możemy zmienić postępowanie, wyciągnąć wnioski. Sumienie też się kształtuje. Miękkość serca Nietzsche przypisuje słabym, stąd motto tego filozofa nie pasuje mi do światopoglądu premiowanego na tym blogu.
  Pozdrawiam.

 4. Każdy z nas identyfikuje się z treścią, nie z osobą, i to jest ważna rzecz o której należy pamiętać.

  Jeśli ktoś kogo nie lubię powiedział coś co jest absolutną prawdą, to przyznam mu rację, nie ważne na mój stosunek wobec niego.

  Dlaczego?

  Bo nie ma innej prawdy niż Chrystus. W związku z tym, jeśli coś zgadza się z jego słowami, to jest to dobre, nawet jeśli powiedział by to Adolf Hitler.

  Czy nie jestem fanem Hitlera? Oczywiście! Okultysta, członek stowarzyszenia Thule, odpowiedzialny za śmierć milionów.

  Czy nie jestem fanem Nietzchego? Wszak to on powiedział „Gott is tott”! To on był ziarnem które zakwitło w nazizm!

  Czy nie jestem fanem Świętego Augustyna? De facto ojca kościoła katolickiego który wydał rozkazy prześladowania Chrześcijan którzy nie przystają do jego poglądów? Oczywiście!

  Oczywiście w każdym wypadku.

  Ale jak jedna z tych osób powie coś, co jest prawdziwe według prawdy Chrystusowej – to przyznam jej rację nie ważne od mojego stosunku do niej. Co nie znaczy że dużo takich rzeczy się u wyżej wymienionych osób znajdzie, ponieważ zazwyczaj jest to jedna lub dwie.

  Z Bogiem!

 5. Sam cytat można odczytać pozytywnie lub negatywnie, zależy jak interpretować. Ja zinterpretowałem negatywnie, bo zawsze biorę każdą możliwość pod uwagę. Choć rozumiem też motyw pozytywny i jego się trzymajmy, znaczy się, porażki i cierpienia motywują do poprawy postępowania i wejścia na lepszą drogę. :-)

  Czasem i zbrodniarze robią dobre rzeczy…choćby mówią prawdę. :-)

 6. Anonim-zgodzę się z Tobą ,{Rozpacz}………………..lecz czy mamy prawo powiedzieć dość? …można prosić ,lecz nie należy obwiniać.Z Bogiem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s