Zaskakujące genetyczne podobieństwa Żydów aszkenazyjskich oraz potomków Wikingów

 

Receptor C-C chemokin typu 5, CCR5białko kodowane u ludzi przez gen CCR5. CCR5 jest jednym z receptorów beta-chemokin, podobnym do receptorów sprzężonych z białkami G, i jak one będącym integralnym białkiem błonowym osadzonym w niej motywem siedmiu alfa helis.

U ludzi gen CCR5 jest położony na krótkim (p) ramieniu chromosomu 3 w pozycji 21. W niektórych populacjach występuje mutacja Delta 32, będąca delecją w obrębie genu CCR5 (CCR5-Δ32). Homozygotyczni nosiciele tej mutacji są odporni na zakażenia HIV-1. (http://pl.wikipedia.org/wiki/CCR5)

Allel – jedna z wersji genu w określonym miejscu (locus) na danym chromosomie homologicznym. Allele tego samego genu różnią się jednym lub kilkoma nukleotydami.


Źródło:  khazaria.com/genetics, tłum. Radtrap (fragmenty)

Marc M. Buhler, Anne Proos, Viive Howell, Bruce H. Bennetts, Leslie Burnett, iGraeme J. Stewart. Could Admixture of the CCR5-D32 Allele into Ashkenazi Jews and Vikings be Explained by an Origin in the Kingdom of the Khazars?” (Czy domieszka CCR5-allelu D32 u Żydów aszkenazyjskich i Wikingów… pochodzi z królestwa Chazarów?). Dokumenty XIX Międzynarodowego Kongresu Genetycznego (Melbourne, Australia, lipiec 2003);

(…)

Globalne badania CCR5 – allelu D32 potwierdziły istnienie pojedynczej mutacji w północno-wschodniej populacji europejskiej, będącej również źródłem tego allelu. Chociaż wstępne badania CCR5 – D32 wykazały najwyższą jego częstotliwość występowania u Żydów aszkenazyjskich, i pomimo tego że potwierdziły je kolejne badania, pozostałe badania próbek aszkenazyjskich nie wykazały już takiego wzrostu.

(…)

Ustalono w ten sposób … haplotyp w którym ta mutacja pojawiła się po raz pierwszy, co pomogło ustalić czas jej powstania na około 50 pokoleń wstecz, czyli ponad 1000 lat temu.

(…)

Ten gradient, w połączeniu z datowaniem mutacji… sugeruje że miejscem powstania CCR5—D32 było królestwo Chazarii, gdzie w tym samym czasie przeszło ono do populacji Żydów aszkenazyjskich oraz szwedzkich wikingów. ”

(…)

Deborah Smith. „From an ancient kingdom, the mutant that can fight off AIDS. (Z antycznego królestwa, mutant który może zwalczyć AIDS” The Sydney Morning Herald (lipiec 12, 2003). Fragmenty:

„Jest to historia o… mutacji genetycznej powstałej u jednej osoby, żyjącej prawdopodobnie na terenie zaginionego królestwa Chazarii w południowej Rosji, ponad 1200 lat temu. Dzisiaj ta mutacja rozsiana jest wśród rasy białej/kaukaskiej, pomagając chronić swoich nosicieli przed wirusem AIDS (patrz też: Wielkie oszustwo AIDS). Marc Buhler, genetyk z Sydney, połączył ze sobą fragmenty tej kolorowej układanki… wyjaśniając częste występowanie mutacji u populacji tak odległych od siebie, jak w przypadku australijskich Żydów czy mieszkańców Islandii. Mutacja, gen znany jako CCR5, została odkryta w roku 1996… Pan Buhler … przetestował DNA około 1400 obywateli Australii i odkrył że około 15% Żydów aszkenazyjskich (z korzeniami w Niemczech i Europie wschodniej) było nosicielami genu, natomiast wśród Żydów sefardyjskich (z korzeniami w Afryce i Europie południowej) było to tylko 6% … odkrył również że około 20% aszkenazyjczyków posiadało gen, w przypadku gdy ich dziadkowie pochodzili z Rosji, Polski, Węgier lub Czechosłowacji… Ale w jaki sposób wyjaśnić jego częste występowanie na Islandii oraz w innych krajach nordyckich?… Jeśli człowiek w Chazarii wykształcił mutację CCR5, mógł zanieść ją do Skandynawii razem z wikingami [sugestia Buhlera].”

vikingroutes

(…)

„Geneticist finds Ashkenazi immunity (Genetycy odkryli odporność u Aszkenazyjczyków)” Australian Jewish News (sierpień 22, 2003). Fragmenty:

„… CCRS-delta 32 została również znaleziona u prawie 30% badanych pochodzących z Islandii… Buhler wierzy że pierwszy nosiciel zmutowanego genu urodził się w Chazarii… między 800 a 1000 rokiem naszej ery… Buhler twierdzi również że CCRS-delta 32 mógł uchronić Żydów przed [czarną] ospą… „

(…)

Megan Goldin. „Geneticists Study Jewish Genes for Disease Clues.” Reuters (grudzień 16, 2001) :

„Populacja Żydów aszkenazyjskich jest stosunkowo homogeniczna, a to ułatwiło odkrycie genu” – powiedział Ariel Darvasi, prezydent IDgene oraz genetyk z Jerusalem Hebrew University…. Przodkowie aszkenazyjczyków osiedlili się w Europie jeszcze w czasach Imperium Rzymskiego… Udali się do Hiszpanii, Francji, Włoch oraz innych krajów śródziemnomorskich, lecz z upływem stuleci zaczęli przenosić się bardziej na wschód, ku dorzeczu Renu (Rhineland) w Niemczech, Polsce i Rosji. Ciągłe prześladowania powodowały że ich populacja była niewielka i zamknięta. Współcześni Żydzi aszkenazyjscy pochodzą od, tak mówi się zwyczajowo, około 1500 żydowskich rodzin z czasów XIV wieku. Darvasi utrzymuje jednak że była to nawet mniejsza grupa ludzi – „Może tylko 500 rodzin dało początek obecnej populacji Aszkenazyjczyków… „- która odżywiała się lepiej niż pobratymcy, miała też mniejszą śmiertelność wśród noworodków w porównaniu do innych Żydów… Z powodów religijnych i historycznych, większość Żydów aszkenazyjskich żeniła się z ludzmi wywodzącymi się z ich środowiska, co jest fenomenem którego potwierdzenie Darvisi widzi w wynikach badań genetycznych Żydów aszkenazyjskich, gdzie ich geny wykazują bardzo wysokie podobieństwo.”

Rodzinna gorączka śródziemnomorska („Ormiańska gorączka”)

Nicholas Wade. „Gene From Mideast Ancestor May Link 4 Disparate Peoples” The New York Times sierpień 22, 1997): A19.

„… żyła wtedy osoba który wykształciła szczególny gen, obecny w jej współczesnych, licznych potomkach… Wsród nich znajdujemy Żydów, Arabów, Turków anatolijskich i Ormian. Gen ten, wariant genu kontrolującego gorączkę, wyszedł na światło dzienne po tym gdy odkryto że odpowiada za niezwykłą chorobę zwaną gorączką śródziemnomorską, a występującą u ludzi którzy odziedziczyli  kopię genu od obojga rodziców… dla przykładu, wariant genu znaleziony u Żydów północnoafrykańskich, Żydów irackich oraz Ormian jest identyczny, zawiera tą samą mutację oraz wzorzec 11 innych zmian genetycznych, całkowicie niegroźnych… Druga wariacja genu, wg grupy amerykańskich naukowców, dzielona jest przez Żydów irackich, aszkenazyjskich, Ormian oraz muzułmańskich Druzów. Oba warianty są do siebie podobne i pochodzą prawdopodobnie od tego samego przodka… Odnotowano również że ów wariant genu odpowiedzialnego za tą gorączkę, wskazuje na wspólnego genetycznego przodka Żydów aszkenazyjskich oraz irackich. „


W X wieku n.e. wschodni Słowianie zostali zjednoczeni pod władzą Wikingów, i tak powstała Ruś Kijowska. Zarówno Ruś jak i Madziarzy byli pod silnym wpływem Chazarów, i tak na przykład zaadoptowali oni na pewien czas system podwójnego królestwa (kaganatu), a książęta ruscy nawet pożyczyli tytuł kagana. Ruś Kijowska przyjęła też chazarski system sądowy. Także niektóre słowa chazarskie stały się częścią języka protosłowiańskiego: na przykład „bogatyr” („odważny rycerz” – polski „bohater”) wywodzi się z chazarskiego słowa „baghatur”. Pierwszą klęskę ponieśli Chazarzy w roku 965, kiedy to kijowski książę Światosław (Svyatoslav) zdobył Sarkel – największą fortecę Chazarów, a 2 lata później stolicę Chazarii – Itil. Państwo Chazarów wegetowało aż do XIII wieku, a śmiertelny cios zadał mu dopiero Dżyngis Chan (1162-1227), który w roku 1223 spustoszył Chazarię aż po Krym i wygnał tamtejszych Chazarów i Żydów do Europy Środkowej i Zachodniej. (http://chazaria.blox.pl/html/1310721,262146,14,15.html?5,2005)


Zobacz także:

Oszustwo AIDS

 

Reklamy

One comment on “Zaskakujące genetyczne podobieństwa Żydów aszkenazyjskich oraz potomków Wikingów

  1. Akurat Madziarzy podobnie jak inne plemiona (Bługarzy, Awarzy/B’awaria itp) to są Chazarzy, zresztą cała Europa-Środkowo-Wschodnia jest historycznie/kulturowo pod wpływem Chazarii i nie tylko Europa (region Euro-Azji). Po drugie, Izraelici-Chazarowie przybyli nie tylko z Zachodniej Europy do Wschodniej, ale też (i to w dużej ilości) z regionów Bliskiego-Środkowego-Dalekiego Wschodu. Po 3 Izraelici/Hebrajczycy przybyli wcześniej (pod koniec Imperium Rzymskiego-jako kupcy/wędrowcy) do Skandynawii i tam się rozmnożyli (rozpowszechnili gen rudych włosów). Po 4 za czasów Imperium Mongołów była na Krymie żydowska-chazarska kolonia, sfinansowana przez pierwszy prywatny bank na świecie (należący do oligarchicznych rodzin): https://en.wikipedia.org/wiki/Gazaria_(Genoese_colonies)
    Po 5, cała ta Ruś wywodzi się bezpośrednio od mieszanki izraelicko/żydowsko-chazarsko-germańsko-słowiańskiej, cała ta walka księcia Światosława była walką wewnętrzną (przy użyciu najemników wikingów) jaka toczy się od tysięcy lat wśród Hebrajczyków (dla władzy/bogactwa) od dawien dawna. Starożytny Izrael się podzielił na dwa państwa : jedno rządzone przez żydowską dynastię oraz drugie przez izraelickich przodków władców Chazarii, podobnie Chazaria na Chazarię i chazarską-żydowską (przechrzczoną) Ruś Kijowską. Z czasem na więcej państw (w tym Czechy/Morawy, Węgry, Turcję, itd.), przy okazji to rodzina Rurykowiczów nie była ani germańska (nordycy-wikingowie) czy słowiańska, oba plemiona uważały ją za obcych, Słowianie za najeźdźców, a Germanie
    za obcych władców (importowani władcy), jedna linia dynastii wywodziła się wprost z władców Chazarii (potomkowie wezyra Józefa) adoptowanych przez władców z plemienia Judy, a inna z dynastii Judzkiej (Salomonowej), potomkowie tych dwóch linii męskich się pożenili między sobą i potworzyli masę królestw gdzie stali się założycielami nowych dynastii. Dlatego cała ta propaganda według której jakaś „święta słowiańska” Ruś walczyła z żydowską chazarią to brednie pokroju tych według których święty ZSRR walczył z imperialistycznym U(I)S-Ra-El(em). Poprostu bardziej żydowscy Chazarowie walczyli z tymi mniej Izraelickimi, rękoma przechrzczonych-zjudaizowanych Germanów i Słowian.
    MówącyJakJest

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s