Co tak naprawdę wiemy o Czarnej Madonnie?

Źródło: ivarfjeld.com, tłumaczenie i opracowanie: Girion

Czarna Madonna – kościół rzymskokatolicki twierdzi, że namalował ją ewangelista Łukasz. Uważa się, że oryginalny obraz został znaleziony przez mnichów w Nazarecie, a potem został przeniesiony do Konstantynopola.

Oto Pani Częstochowska z jej czarnoskórym Jezusem. Ma dwie rany na twarzy:

pboziaOto Pani fatimska z Portugalii:

ourladyoffatimapilgrimstatue

Żydowska matka Jezusa nie mogła być jak kameleon, który zmienia kolory na żądanie Watykanu. Albo była czarnoskóra, albo biała.

Przez wieki rzesze ludzi w Afryce oddawało cześć, wielbiło i adorowało czarownice Voodoo. Kiedy zachodni Afrykanie zostali przetransportowani przez Atlantyk jako niewolnicy, zabrali ich religię Voodoo ze sobą. W mateczniku Voodoo – na Haiti – katolicy mają inną wersję Pani Częstochowskiej. Obraz nie jest z Jerozolimy.

viewimage_story_element

Nie tylko na Haiti, ale w całym regionie katoliccy konwertyci z Voodoo czcili Czarną Madonnę jako tzw. Santa Barbara Africana. Jej pochodzenie jest zaznaczone przez dwa cięcia po lewej stronie twarzy.

st_barbara_afr_131

Oto kubański obraz afrykańskiej madonny. Widać dwie rany po lewej stronie twarzy:

ttr

Jakie jest wyjaśnienie stojące za tymi ranami na twarzy?

Tłem dla malarstwa w Voodoo jest matka [Erzulie Dantor] zaciekle broniąca córkę (nie syna), bardzo lubiąca noże. Rany na twarzy otrzymała w walce z jej siostrą – Erzulie Fredą. Rany są oznaką siły Dantor: jest ranna, ale wciąż walczy.

Erzulie Dantor, autor anonimowy:

anon_dantor

Pogańska bogini była czarownicą, która pochodziła z afrykańskiego Beninu. Nazwa dawnego narodu afrykańskiego to Dahomej.  To państwo zostało założone w XVII wieku, przetrwało do 1894 roku, a od 1894 do 1960 roku było częścią francuskiej Afryki Zachodniej.

Erzulie Dantor, czarna madonna i dziecko przedstawiona w ruchu New Age. Spójrz na okrąg na twarzy – cięcie Voodoo:

pagan

Erzulie Dantor jako haitańska lalka Voodoo, w jednej ręce trzyma dziecko, a w drugiej… nie Biblię. Ta pani kocha noże:

To dość logiczne, że katolicy z Francji przywieźli do domu z Afryki czarną madonnę. Nie zapominaj, że Haiti było kolonią francuską. Spójrz na czarną panią z francuskiego miasta Guingamp:

Kolejna pani przywieziona z Afryki – Chastreix, Francja:

I pani z Paryża – „Nasza Pani dobrej śmierci”. Pierwotnie znaleziona w Bahii, Brazylia:

Jest 29 (!!!) Czarnych Madonn w różnych kościołach katolickich, tylko we Francji (!).

Czarna Madonna z Haiti, a także z Dahomej, ma siostrzaną kopię w Barcelonie. Tutaj nazywa się „Pani z Monserrate”:

Co ciekawe, Watykan twierdzi, że posąg Czarnej Dziewicy z Montserrat został wyrzeźbiony przez ewangelistę Łukasza około 50 roku i przywieziony do Hiszpanii. Jak się dowiedzieliśmy, Łukasz był nie tylko dobrym malarzem, ale również rzeźbiarzem. Co więcej, figura zaginęła podczas muzułmańskiego panowania w Hiszpanii, a dopiero rzymscy katolicy odnaleźli ją w jaskini w 880 roku w Hiszpanii.

Jesteś gotowy, by wierzyć w ten cały nonsens?

 

 

Advertisements

36 comments on “Co tak naprawdę wiemy o Czarnej Madonnie?

 1. Obraz częstochowskiego bożka ma ranę od miecza, jak bestia w obj. Jana.

  13 I zwodzi mieszkańców ziemi przez cuda, jakie dano mu czynić na oczach zwierzęcia, namawiając mieszkańców ziemi, by postawili posąg zwierzęciu, które ma ranę od miecza, a jednak zostało przy życiu.

  posąg – eikón = obraz, podobieństwo, popiersie, reprezentacja.

 2. Semiramis z Tamuzem w Egipcie nazywana Izyda z Horusem w innych kulturach ma inne nazwy w katolicyżmie nazywana Maryją.To jedno i to samo pogańskie bóstwo.W Biblii jest wzmianka o Królowej Niebios i jej kulcie.Była czczona jako biała lub czarna.Obrazy i ikony są czarne a figury i rzeżby białe,tak jest najczęściej w Kościele Katolickim i Prawosławnym poza kilkoma wyjątkami.To dziewica z dzieckiem.
  Fenicja………….Astarte
  Babilon………….Isztar
  Grecja…………..Afrodyta,Europa
  Rzym…………….Kybele,Diana
  Indie……………..Kali,Isi,Dewaki
  Chiny…………….Heng-o
  Meksyk…………..Coatlinque
  Skandynawia……..Frigg,Freja
  Anglia…………….Barati,Britania
  Niemcy…………..Herta
  Poza tym nie Maryja tylko Maria tak nazywała się matka Jezusa.Dziewicą była do czasu jego narodzin i miała dzieci z Józefem Biblia podaje imiona braci Jakub,Józef,Szymon,Juda.Nie może być nazywana panienką bo była mężatką żoną Józefa.Niepokalanie poczęty był tylko Chrystus.Nie została wniebowzięta to wymysł Watykanu.Nie jest pośredniczką ani odkupicielką.

  • Technologia nie wyprzedza czasu bo cała wiedza pochodzi od Boga, a upadłe anioły to wykradły i dały ludziom bo sami ludzie nie widzieli nic. Tego żeby uprawiać ziemię nauczył ich Boży Anioł.

   Natomiast wiedzy zakazanej, która została wykradziona z Nieba nauczyły człowieka upadłe anioły.

   „Zobacz więc, co uczynił Azazel, jak nauczył wszelkiej niegodziwości na ziemi i odsłonił odwieczne tajemnice przechowywane w niebie. ” Księga Henocha

   „Kiedy giganci zostaną zabici, zniszczeni i umrą, kiedy duchy wyjdą z ich ciał, ich ciało zostanie zniszczone na mocy sądu. Tak zostaną zniszczeni, aż dzień wielkiego dokonania spełni się nad wielkim wiekiem, nad Czuwającymi i nieprawymi.
   A teraz Czuwającym (upadłym aniołom), którzy przysłali cię, abyś wstawił się za nimi, którzy pierwotnie byli w niebie powiesz tak: ‚Byliście w niebie, ale jego sekrety nie zostały wam jeszcze objawione. Poznaliście [jedynie] bezwartościowe tajemnice. W zatwardziałości waszych serc przekazaliście je kobietom. Z powodu tej tajemnicy kobiety i mężczyźni spowodowali, że zło spotęgowało się na ziemi’. Powiedz im: ‚Nie zaznacie pokoju!’. ” Księga Henocha

   Ta tajemna wiedza po potopie i wieży Babel była skrywana na obecne czasy końca co widać w nagłym postępie wiedzy. Ale ta wiedza u Boga jest bezwartościowa i szkodliwa dla cielesnego człowieka.
   Żadne też stworzenie nie jest wstanie nic nowego wymyślić jeżeli nie zobaczy tego u Boga. Szatan i demony starają się tylko jak najbardziej odwrócić, zdeprawować Boże dzieła i przypisać je jako swoje.

   Takim małym przykładem może być Izaak Newton, który prawdopodobnie nie jest autorem dzieł za które się go powszechnie uważa. Gdyż wpadł w posiadanie tajemniczych zwojów z czasów starożytnych, dzięki czemu mógł je sobie przypisać jako własne. Treść tych zwojów pochodzi zapewne z czasów budowy wieży Babel, która była czymś w rodzaju obecnego CERNu czyli portalem do innego wymiaru.

   http://davidicke.pl/forum/isaac-newton-zlodziej-rachunku-rozniczkowo-calkowego-t14985.html

   ” I zaczęli wyrabiać cegły i palić ogniska, by wybudować miasto i wieżę, jaką sobie wyobrażali.
   A budowa wieży była ich grzechem i zaczęli ją budować, a w trakcie budowy wbrew Panu Bogu w niebiosach wyobrażali sobie w sercach wojnę z nim i wejście do nieba.
   I wszyscy ci ludzie i całe rodziny podzielili się na trzy grupy. Pierwsza mówiła: „Wespniemy się do nieba i będziemy walczyć przeciw niemu”,
   druga mówiła: „Wespniemy się do nieba i umieścimy tam własnych bogów, by im służyć”, a trzecia grupa mówiła: „Wespniemy się do nieba i porazimy go łukami i włóczniami”. A Bóg znał ich czyny i wszystkie podłe myśli i widział miasto i wieżę, które budowali.
   I zbudowali sobie wspaniałe miasto i wysoką, mocną wieżę a z powodu jej wysokości wspinaczka z zaprawą i cegłami zajmowała dostarczającym je rok i dopiero wtedy docierali do budujących i dawali im zaprawę i cegły. Tak czyniono codziennie.
   I jedni wspinali się, a inni schodzili w dół przez cały dzień. A jeśli wypadła im z rąk cegła i rozbiła się, wszyscy płakali, lecz kiedy człowiek
   spadł i zginął, nikt na niego nie spojrzał.
   A Pan znał ich myśli i doszło do tego, że podczas budowy zaczęli strzelać z łuków w kierunku niebios. A strzały spadały na nich pobrudzone krwią, a kiedy to ujrzeli, mówili do siebie „Na pewno zabiliśmy wszystkich, którzy są w niebie.” ” Księga Jaszera

   „A co do wieży, którą zbudowali synowie człowieczy, ziemia otworzyła swe usta i połknęła jej trzecią część, a z niebios zszedł również ogień i spalił trzecią część, a ostatnia, górna część pozostała po dziś dzień, a jej obwód wynosi trzy dni marszu.

   Wieża miała około 3 dni marszu czyli najmniej 70-100 km obwodu więc to nie była zwykła wieża i ludzie w tamtych czasach z tamtą wiedzą demoniczną nie byli głupi jak to się obecnie uważa, i wcale nie uważali, że Tron Boga znajduje się zaraz ponad chmurami czy nawet w kosmosie lecz w innym niewidocznym wymiarze, do którego aby się siłą dostać wbrew Boże woli potrzeba specjalistycznej maszyny.

 3. Znalazłem jeszcze taką ciekawostkę w scenie z „Avengers”

  Potem padają słowa: „Słynna czarna wdowa”

  Czyli nawiązanie do żony Nimroda Semiramidy znanej jako Isztar lub Asztarte

  „Przez jakiś czas po śmierci Nimroda Semiramida urodziła syna. To i było potrzebno tej niskiej kobiecie dla zrealizowania swego chciwego planu. Ona ogłosiła, że jej syn nie ma ziemskiego ojca i że on przyszedł na świat od czarodziejskiego promiena od wielkiego boga-słońca. Jego zaczęli nazywać synem Nimroda, który przyszedł na zmianę swemu ojcu.

  Dla niektórzych te okropne kłamstwo wydało się niemożliwym. Niemniej królewnie udało się wziąć pod kontrolę swoje państwo. Duża liczba ludzi uważała Nimroda za syna Boga. Co więcej Semiramidzie zaczęli oddawać pokłony jak matce Boga. Ją nazywali „ królowej nieba” (J 7:18; 44:17-19,25). Ona stała się pierwszą w świecie religijną rządzącą. Stąd bierze początek kult Sybiły jak Matki bogini na średnim Wschodzie.”

  https://radtrap.wordpress.com/2011/08/23/nimrod-i-falszywa-religia/

 4. Cupak świetne streszczenie.Tesla również zaliczał się do tego grona, z małą różnicą ,stworzył coś co każdy mógł mieć za darmo-lecz nie przewidział konsekwencji.Pozdrawiam.

 5. „Kolor skóry” zmienił się Madonnie z bardzo prostego powodu. Zanim obraz został zabezpieczony pancernym szkłem, przez wiele lat wisiał bez żadnego zabezpieczenia nad całym łanem kopcących świec. W końcu każdy wierny chciał zapalić świeczkę matce boskiej. Z resztą na logikę: czarnoskóra kobieta z europejskimi rysami twarzy?

 6. Dzięki Radku..świetny artykuł,czytając go przypomniało mi się to co opowiadała mi moja nieżyjąca już Mama.Miała przystąpić do I Komuni św.i się rozchorowała dotkliwie ,w domu uklękła i zaczeła się modlić,twierdziła że zobaczyła Matke Bożą z Dzieciątkiem Jezus ,po latach jescze kilka razy o tym wspomniała ,opisała dokładnie .Po latach siostra wspomniała mi o tym wizerunku ,spotkała się z nim w jednym z kościołów w Polsce.Poszperałam w necie .i jest on identyczny z wizerunkiem Matki Bożej który jest czczony w kościele Koptyjskim .Pozdrowienia Radku.

 7. Obraz z Jasnej Góry pochodzi akurat z kresów!!!
  Jest to ikona uratowana z jakiegoś klasztoru podpalonego przez tatarów,
  Do kultów Vodoo ma on raczej tyle co piernik do wiatraka….., ale
  na szczęście Napoleon wysłał dwie polskie brygady na Haiti!
  Ci zamiast stłumić powstanie afro niewolników, przyłączyli się do nich, mieli dzieci i ….
  Oprócz genów zostawili równierz kult czarnej madonny!!!
  Jedyny mocny katolicki akcent, w mocno satanicznym kulcie Vodooo.
  Dla wielu amerykanów były to czasy biblijne, a może i przed potopowe???
  No, ale tak to bywa, jak tatarzy czegoś do końca nie spalą,
  teraz wasza kolej! Zapałki macie i wszystko wiecie!!!
  Możecie sami już próbować!!!
  Kościół luterański wyhodował już kadrę lesbijskie biskupki itp.
  one poprowadzą was w stronę prawdy powodzenia:-)

  słownik:
  czasy biblijne- czasy w których protestanci, za żydowskie pieniądze poraz piąty przekładali biblie tak żeby im pasowała,
  czasy Noego- czasy w których nie istniało zwodzenie do zła przez papieża i KRK,
  a na całej ziemi dla wszyskich goiów było przymierze Noego, kwitł świato poglądowy prulalizm, a zniszczył go KRK i jego genitalny ucisk!!!Chcę nadmienić, że w wilu regionach ziemi panował wówczas kanibalizm! Czy wy wiecie jak bardzo trzeba się natrudzić by do tego wrócić????

  • Czy do vodoo czy z kresów to jest jeden i ten sam pogański kult człowieka a dokładnie kobiety, wywodzący się od żony Nimroda, Semiradmidy w Europie zaadaptowany do fałszywego chrześcijaństwa jako wyobrażenie Marii matki Jezusa, aby przypodobać ludziom wiarę chrześcijańską. W innych częściach świata dostosowany do własnych wyobrażeń.

   Fenicja………….Astarte
   Babilon………….Isztar
   Grecja…………..Afrodyta,Europa
   Rzym…………….Kybele,Diana
   Indie……………..Kali,Isi,Dewaki

   itd.

   „Lecz ty nie wstawiaj się za tym ludem i nie zanoś za nim błagania ani modlitwy, i nie nalegaj na mnie, gdyż cię nie wysłucham!
   Czy sam nie widzisz, co oni robią w miastach judzkich i na ulicach Jeruzalemu?
   Dzieci zbierają drwa, a ojcowie rozniecają ogień; kobiety ugniatają ciasto, aby wypiekać placki dla królowej niebios, cudzym bogom wylewa się ofiary z płynów, aby mnie obrażać.
   Czy mnie tym obrażają – mówi Pan – czy nie raczej samych siebie ku zawstydzeniu własnemu?
   Dlatego tak mówi Wszechmocny Pan: Oto mój gniew zawzięty wyleje się na to miejsce, na ludzi i na bydło, na drzewa polne i na płody rolne – płonąć będzie i nie zgaśnie.” Jeremiasza 7:16:20

   Ludzie bałwochwalstwem do królowej niebios grzeszyli jeszcze przed narodzeniem się Chrystusa. Kim była wtedy królowa niebios oficjalnie – SEMIRAMIDĄ , teraz jest pod inną nazwą Maryją.

   Misiu nie myl też protestantów z nowo-narodzonymi chrześcijanami, bo większość protestantów żyje w przyjaźni z tym światem tak samo jak większość katolików.

   • „Misiu nie myl też protestantów z nowo-narodzonymi chrześcijanami”
    Nowo???? Mamy XXIwiek trochę późno na bycie nowonarodzonym chrześcijaninem
    i okrzyki: tyle lat w kłamstwie czas odkryć prawdę.
    Nowonarodzeni to byli ale w I i II, a nawet jeszcze w III i IV w.
    Pytanie tylko z czyjego łona narodzili się Ci drudzy???
    Co pierwsi wyznawcy Chrystusa powiedzieliby o kulcie „królowej niebios”???
    I czy wasza odraza czegoś by im nie przypominała???
    Po pierwsze Chrystus nie kazał apostołom głosić biblie tylko Ewangelię!!!
    Więc wiara pierwszych chrześcijan nie jest biblijna lecz Ewangeliczna,
    rozpatrywanie jej poprawności w kontekście biblijnym jest buntem przeciwko Bogu!
    I Jego Nowemu Przymierzu ze wszystkimi ludami ziemi,
    a więc zbawczemu planowi Boga wobec całego świata!!!
    Zachęcanie do nie czynienia obrazów lub rzeźb i ich krytyka
    to taki sam idiotyzm jak zachęcanie do obrzezania, czy nie jedzenia wieprzowiny!!!!
    Kościół nie gardzi żadnym obrazem z tej samej przyczyny dla której sam Bóg nie wzgardził Maryii Panny Łonem, ani ludzkim ciałem, w które się oblukł.
    Tą przyczyną jest miłość do świata, który przez Nowe przymierze ma być Zbawiony,
    a nie zniszczony!!!
    Coś czego faryzeusze zupełnie nie mogli przyjąć, ani pojąć, nie może bo chce być zatwardziale biblijny, co przez tą zatwardziałość rozumiem???
    Żydzi chcą by przymierze Starego Testamentu było wieczne, nawet wbrew samemu Bogu
    i by zwieńczeniem ST było władanie Żydów nad światem, z ewentualnym nowym przymierzem dla świata, ale świata pod ich władaniem!!!
    U Józefa Flawiusza jest coś takiego jak Testimonium Flawium,
    fragment traktujący o Jezusie jako Bogu, z tegoż powodu uważany za fałszywy!!!!
    Zupełnie nie słusznie, ponieważ, dla żydów ważniejsze było to, że nie spełnił On ich oczekiwań, nie zniszczył pogan i nie dał im władzy nad światem.
    Co więcej powiedział, że przyjdą ze wschodu i zachodu i posiądą królestwo niebieskie, a naród wybrany precz zostanie odrzucony!!!!!
    Ale za co?? Przecierz jeszcze nie było Talmudu, Marksa czy Hartmana???

    A właśnie za ich, „biblijność” przewrotną, zatwardziałą, wrogą Bogu i ludziom.
    Dla żydów biblijne nakazy przeciwko poganom pozostają w mocy, wolą zostać wygnani niż je porzucić, szczególnie nakaz lichwy wobec goiów, plaga zadłużenia, to nic innego jak żydowska ukryta władza nad światem, lichwa to gniew żydów wylany na głowy goiów

    A co do Nimroda, szkoda że nie mieszkał w Holandii, bo miałby pewnie chłopaka za żonę.
    Na marginesie czy jeśli NMP naprawde jest matką Jezusa, a on Bogiem,
    to czy tytuł Królowej Niebios, nie trafił aby w końcu, we właściwe ręce???

    Wszystkie nurtujące was tematy porusza prawdziwy Nowonarodzony Chrześcijanin
    Justyn Męczennik w „Dialogu z żydem Tryfonem” , Tryfon jest rabinem i polemika jest przednia, moglibyście coś przedrukować???
    Ciekawe po której stronie będziecie??

    • „Nowo???? Mamy XXIwiek trochę późno na bycie nowonarodzonym chrześcijaninem
     i okrzyki: tyle lat w kłamstwie czas odkryć prawdę.
     Nowonarodzeni to byli ale w I i II, a nawet jeszcze w III i IV w.” — cytat Misia

     Kto używa własnej mądrości zamiast Bożej ten staje się głupi, nie atakuje tutaj ciebie, tylko piszę to co mówi Słowo Boże. O tym co znaczy narodzić się na nowo trzeba się dowiedzieć doświadczając tego samemu, tak jak mówi Chrystus.

     „W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: „Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie, nie może ujrzeć królestwa Bożego”. Nikodem powiedział do Niego: „Jakżeż może się człowiek narodzić będąc starcem? Czyż może powtórnie wejść do łona swej matki i narodzić się?” Jezus odpowiedział: „Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego. To, co się z ciała narodziło, jest ciałem, a to, co się z Ducha narodziło, jest duchem.” Jana 3:3-6

     „Co pierwsi wyznawcy Chrystusa powiedzieliby o kulcie „królowej niebios”???
     I czy wasza odraza czegoś by im nie przypominała???
     Po pierwsze Chrystus nie kazał apostołom głosić biblie tylko Ewangelię!!!” — cytat Misia

     Oczywiście, że nasza odraza do kultu „królowej niebios” coś im by przypomniała, przypomniałaby im odrazę jaką ma Bóg do bałwochwalstwa i czczenia stworzenia a nie Stwórcy.

     „Więc wiara pierwszych chrześcijan nie jest biblijna lecz Ewangeliczna,
     rozpatrywanie jej poprawności w kontekście biblijnym jest buntem przeciwko Bogu!” — cytat Misia

     Odwracasz teraz wszystko do góry nogami, czyniąc z prawdy kłamstwo.
     Bo wiemy że Bóg i Jego Prawa się nie zmieniają, dlatego przyszedł Jezus, aby je wszystkie wypełnić bo nikt inny tego nie uczyniłby. Jezus nie przyszedł zmieniać Prawa i poprawiać proroków ze Starego Testamentu, gdyby było jak piszesz to znaczy, że Bóg jest omylny i się pomylił nadając Prawo czyli Stare Przymierze.

     „Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim. Bo powiadam wam: Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. ” Mateusza 5:17-20

     Prawo nas obowiązuje, gdyby było inaczej ofiara Jezusa byłaby zbędna. Wypełnienie Bożego Prawa mamy w Chrystusie i dzięki Jego łasce mamy odkupione grzechy popełnione przeciwko Prawu, ale kto się nie narodzi na nowo, ten nie otrzyma gładzącej grzechy łaski i będzie podlegał Prawu.

     „Zachęcanie do nie czynienia obrazów lub rzeźb i ich krytyka
     to taki sam idiotyzm jak zachęcanie do obrzezania, czy nie jedzenia wieprzowiny!!!!” — cytat Misia

     Kolejna mądrość tego grzesznego świata przeciwko Bogu i Jego wiecznemu Prawu.

     „Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.” Wyjścia 20:4-6

     „Żydzi chcą by przymierze Starego Testamentu było wieczne, nawet wbrew samemu Bogu” —cytat Misia

     Ci co nie uznają Chrystusa, już się sami osądzili, ale Prawo Boże bez względu na wszystko się nigdy nie zmieni. Tak się składa, że Przymierze Boga jest wieczne. Jeżeli mówiąc Stare Przymierze mamy na myśli Prawo to ono będzie obowiązywać zawsze. Natomiast przez Chrystusa zostajemy włączeni do Ludu Bożego i podlegamy przymierzu danemu Abrahamowi.

     „A jeśli jesteście Chrystusowi, tedy jesteście potomkami Abrahama, dziedzicami według obietnicy. ” List do Galatów 3:29

     Chrystus wypełnił w pełni to Prawo i teraz może nas obdarzyć łaską jeżeli przez nasze słabości je złamiemy czyniąc grzech. Nie znaczy to, że możemy teraz umyślnie łamać Boże Prawo myśląc, że nas nie obowiązuje. Robiąc tak żyjemy według własnej woli i upodobania czyli tak jak chciał diabeł, a nie Bóg.

     „Na marginesie czy jeśli NMP naprawde jest matką Jezusa, a on Bogiem,
     to czy tytuł Królowej Niebios, nie trafił aby w końcu, we właściwe ręce???” — cytat Misia

     Tutaj jest błąd logiczny, Maryja była tylko matką ciała Chrystusa – Syna Człowieczego, jak można mówić że jest matką Boga czy Maryja była przed Bogiem i jest Bogiem, aby stawiać ją na równi z Bogiem ?

     Powołujesz się na Nowy Testament kompletnie go nie znając. Mylisz prawdziwy Naród Wybrany z ludźmi, którzy tylko uważają się za Żydów, tak samo zresztą jak katolicy uważają się za prawdziwych chrześcijan. Co więcej porównujesz tych co opierają się na Słowie Bożym z faryzeuszami, którym przyjście Chrystusa nie pasowało bo umiłowali sobie to życie na tym świecie mając diabła za ojca, przez co szukali sobie wymówek, aby usprawiedliwić swoje dalsze grzeszne życie.

     Więcej nie ma sensu pisać bo kto nie chce to nie zobaczy prawdy, nawet jak mu się ją podsunie pod nos.

  • „przekładali biblie tak żeby im pasowała,”- ogólny zarzut jakich pełno wobec biblijnie wierzących; nie znam się na starych przekładach, ale obecne są zdecydowanie lepsze niż większość katolickich. Można to zbadać, np tysiąclatka ma masę mylących przypisów mających na celu nastawić czytelnika „prokatolicko” w sprawach doktryny, narzucić pryzmat katolicki czytania Słowa Bożego.

   np co do genmesis 3:15 – „Wlg utrwaliła to maryjne tłumaczenie wprowadzając zmianę rodzaju: ipsa conteret – „Ona zmiażdży” – sami przyznali że zmieniono w wulgacie :)

   • Święty Hieronim specjalnie pojechal do Palestyny by nauczyć się lepiej języków semickich i mieć dostęp do najlepszych dostępnych źródeł.
    Jeżeli więc coś „zmienił” to musiał mieć ku temu solidne powody.
    Na przykład: większość używanych w kościołach tekstów zawierało takie swormułowanie lub też najstarsze teksty tak wyglądały.
    Niemniej myśl, że teraz można poprawiać lub podważać wulgate to dopiero szczyt przewrotności szczególnie po tylu wiekach!!!
    Pojedź do buszu i mów dzikim, że kościół został zwiedziony, Biblia sfałszowana,
    a kapneliśmy się dziesięć albo i piętnaście wieków później!!!!!
    Na szczęście wątłe światełko prawdy tliło się u naszych „starszych braci w wierze”
    zapewne tuż obok talmudu, tudzież w jego cieniu -ciekawe dlaczego?

    • „dopiero szczyt przewrotności ” – to żaden argument. Przewrotnością nazwałbym raczej zaklinanie faktów takimi ogólnikami. Powiedziałem o konkretnym błędzie, nie podważam całej wulgaty. No i jak każdy może zobaczyć, przyznano to w przypisie katolickim do tego wersetu w tysiąclatce. Sami to przyznali, czarno na białym. To konkret.
     Świetna pozycja naukowa (dużo przypisów i żródeł, nie jakieś roszczenia i pretensje emolcjonalne) „ewangelia wg Rzymu” str 253 : „w oryginalnym tekście hebrajskim ST podmiot zdania jest rodzaju męskiego, a nie żeńskiego. „Ono” zdepcze głowę, a nie „ona” Rdz3,15. Werset ten zawiera proroctwo dotyczące zwycięstwa nad szatanem odniesionego przez Chrystusa, nie Marię. Choć nowsze przekłady katolickie zawierają poprawne tłumaczenie, teologia KK ciągle pozostaje w błędzie.”
     PS na katolickich obrazach przedstawia się „Maryję” depczącą głowę węża – co także odbiega tym od genesis, że nie mówi się i nie pokazuje ukąszenia w „piętę”.
     Dlatego odrzucam obrazy, nie są mi do wiary Bogu ani trochę potrzebne, tylko mieszają w głowie, jak propaganda obrazkowa w zsrr…

     • Zarówno Radek i ja wyrażaliśmy naszą opinię nie jeden raz:

      -> Tekst Masorecki jako ST.

      -> Textus Receptus jako NT.

      Można je łatwo znaleźć.

      • Chodzi ci o „dobre” źródła ?

       Szło mi o to że wulgata to po prostu jeden z przekładów, i nie powinien być traktowany jak jakieś natchnione boskie źródło (bo nawet źródłem nie jest), każdy przekład może mieć błędy w tłumaczeniu.

 8. misiu-podobno mięso ludzkie ma słodki smak ,więc odpada ,nie lubię słodkich potraw,no chyba jeżeli chodzi o deser.Jeśli chodzi o mnie ,nie polecam ,same mięśnie bez tłuszczu istna pręga ,no może po dodaniu kminku trochę skruszeje.A tak na poważnie dziękuję Ci za wpis ,takie perełki są bardzo cenne.Pozdrawiam Cię.

 9. misiu-być może wracają potomkowie naszych przodków.Aby nie dochodziło do bestialstwa ,należało by zmienić prawo i je respektować względem przybywających ,przykłdem jest to co zdarzyło się w Szwecji i Niemczech.Co to za tłumaczenie ,,mamy spuchnięte jądra”czy kobieta ,dziewczyna są produktem ubocznym.Będę wulgarna ,,,podobno najlepsza baba to własna graba”,.Bestialstwo były również gwałty na polskich kobietach podczas II WOJNY -kobieta będąca w połogu,została zgwałcona przez żołnierza rosyjskiego ,po czym zmarła ,zostawiając niemowle.Zdarzyło się i tak że oficer dowiedziawszy się o gwałcie nakazał ściągnąć żołnierza ,rozzczelał go a następnie jego ciało kazał rzucić na gnój{odchody zwierzęce}i miały tam tak długo leżeć dopóki wojsko stacjonowało w tej miejscowości.,miało to być przestrogą dla innych żołnierzy.Pozdrawiam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s