Dlaczego tegoroczna Szmita nie kończy się we wrześniu 2015?

 

Nie będę się w tym krótkim wpisie rozwodzić nad znaczeniem roku szabatowego w żydowskim kalendarzu, ponieważ większość targetu tej strony już zapewne się z nim zapoznała. Tych którzy jeszcze nie wiedzą, lub dla tych którzy pojawią się później, odsyłam do źródła opisującego to zagadnienie od strony materialnej, światowej:

http://independenttrader.pl/386,czy_szmita_wyznacza_kolejny_krach_na_rynkach_finansowych.html

Jeszcze krótka definicja:

Szmita (hebr. שמיטה) – rok szabatowy w judaizmie przypadający co siedem lat. Rok następujący po każdym co siódmym roku szabatowym (czyli co pięćdziesiąt lat) jest Rokiem Jubileuszowym.

Z latami szabatowymi i jubileuszowymi związane są pewne ograniczenia i nakazy wynikające z Tory. Są to:

 • zakaz uprawiania ziemi i zbierania plonów
 • nakaz darowania długów
 • w roku jubileuszowym dodatkowo powrót ziemi do pierwotnych właścicieli i uwolnienie niewolników

Zalecenia te są wyrazem wiary, że ziemia i wszelki obrót towarami przynależą Bogu, a człowiek jest tylko przejściowym posiadaczem. Nakazy dotyczą tylko „narodu wybranego”. Mimo to bezwzględna konieczność ścisłego przestrzegania Prawa powodowała poważne komplikacje w życiu społecznym i gospodarczym żydów. W sukurs przyszli rabini tworzący talmudyczną halachę, czyli określający w praktyce sposób postępowania tak, aby Prawo zostało zachowane. Często interpretacje te są dość pokrętne i spotykały się z zarzutami kpin z Tory ze strony zwolenników najbardziej ortodoksyjnych odłamów judaizmu. Również dla przeciwników judaizmu były podstawą do zarzucania żydom dwulicowości. W rzeczywistości stanowią konieczność w sytuacji religii, której podstawową zasadą i wyróżnikiem jest stosowanie się do religijnych norm postępowania, a normy te w zderzeniu z rzeczywistością prowadzić mogą do marginalizacji ją wyznających. Karą za nieprzestrzeganie roku szabatowego jest wygnanie. (Wikipedia)

Wśród dyspensacjonalistów szerzy się pewna moda, zapoczątkowana przez kilku pseudo-kaznodziejów i Żydów mesjanistycznych w rodzaju rabbiego Jonathana Cahna, polegająca na nadawaniu jakiegoś mistycznego znaczenia końcowym dniom gregoriańskiego września 2015 (23 września, CERN, ostatni krwawy księżyc Tetrady, papież w USA, koniec roku szabatowego we wrześniu itd.), tak jakby wszystkie te znaki miały pochodzić od Boga. Dla chrześcijan nie ulega wątpliwości że skoro Bóg stworzył świat, to wszystkie koniunkcje księżyca czy niezwykłe powtarzające się wzorce w naszym wszechświecie są rzeczywiście „ode Boga”, lecz nie zawsze należy nadawać im takie znaczenie, jakie nadaje im większość (w tym wypadku Kościół dyspensocjanistyczny).

Pojawił się bowiem problem – niektórzy zaczynają szeptać „to może być początek Ucisku”, przede wszystkim ci którzy nie rozumieją proroctw i naznaczają na Antychrysta a to papieża, a to Obamę, a to islamskiego Mahdiego itd. Wszystkie te typy w ciemno są końcowym produktem myśli teologicznej wielkich i zwiedzionych kościołów (Adwentyści, Jehowi, pro-syjonistyczni protestanci). Koniec września 2015 nieodzownie łączy się z wielką migracją muzułmanów, radą ONZ, spotkaniem Obamy i papieża Franciszka.

Jonathan-Cahn-Mystery-of-the-Shemitah

 

Wilki uczą owce

Spójrzmy na pana Cahna, naczelnego promotora „wielkiego znaczenia” końca Szmity 2015. Człowiek o sympatiach syjonistycznych, zadający się z syjonistami, uważający obecny zwiedziony Izrael za Izrael Boży… ten Izrael nie przeszedł oczyszczenia o którym pisali starotestamentowi prorocy, nie przyjął Jeszui jako Zbawiciela, nie jest więc jeszcze Boży – ponieważ Boga odrzuca.

Głównym jednak problemem Szmity 2015 jest sam kalendarz żydowski. Mówią nam, że tegoroczna Szmita skończyła się 13-15 września (Rosz Haszana). Mamy obecnie miesiąc Tiszri, który w obecnym kalendarzu żydowskim jest pierwszym miesiącem roku (dzisiaj 4.1.5776 r.).

Nic dziwnego że pro-syjonistyczni i pro-rabiniczni mesjaniści używają kalendarza rabinicznego, który jest kalendarzem zafałszowanym. Starożytny Izrael uważał Tiszri za miesiąc siódmy, nie zmieniła tego Biblia, nie zmienił tego Bóg, zmienili to rabini zaraz po wyjściu z Babilonu. Można przeczytać o tym w artykule:

https://radtrap.wordpress.com/2014/12/11/jak-dzien-trab-przerobiono-na-rosz-ha-szana/

Wg prawidłowej izraelskiej rachuby, Szmita wciąż trwa i zakończy się dopiero w marcu 2016.

Data… ona też jest podejrzana – 5776. Wg książki o merowingowym zwiedzeniu autorstwa J.R.Churcha, nieżyjącego już założyciela kanału Prophecy News, rabini odjęli z  kalendarza aż 243 lata, po to by połączyć proroctwo Daniela z deklaracją rabbiego Akivy, iż Bar Kochba jest obiecaną gwiazdą od Jakuba.

indeks

http://www.amazon.com/Daniel-Reveals-Blood-Line-Antichrist/dp/094124122X

W takim wypadku powinniśmy mieć rok 6019. Jeden dzień u Boga jest jak tysiąc lat – pamiętacie. Więc już najwyższy czas na szabatowe tysiąclecie.

Cofając się w kalendarzu gregoriańskim o 243 lata, mamy rok 1772 – rok założenia USA oraz Bawarskich Illuminatów. (edit: błąd, powstali w 1776)

 

Uwaga na podróbki

Powodem mieszania w kalendarzach jest chęć wprowadzenia w błąd, przede wszystkim chrześcijan i judaistów, co do chronologii proroctw. Wielkie Zwiedzenie polega na tym, by Antychrysta (inaczej Fałszywego Proroka) uznać za Chrystusa, rząd światowy za Królestwo Boże, a Izrael sygnowany heksagramem za Izrael który nawróci się na Chrystusa (lecz będzie to Antychryst). Sami Żydzi będą nazywać Antychrysta Chrystusem.

Dlatego wystrzegajmy się fałszywego Ucisku który poprzedzi Ucisk prawdziwy. Podczas Ucisku to Bóg zsyłać będzie kataklizmy, nie illuminaci którzy uważają się za wykonawców woli kabalistycznego/gnostycznego „boga”. Jeśli końcówka roku 2015 zostanie uznana za początek Ucisku, to jest to Ucisk fałszywy, chociażby ze względu na to, że zaplanowany został w oparciu o kalendarz rabinów, a nie kalendarz dany Izraelowi przez Boga.

 

Radtrap

______________________________________________________

kalendarzcr1

 

 

Reklamy

7 comments on “Dlaczego tegoroczna Szmita nie kończy się we wrześniu 2015?

 1. Takim przykładem manipulatora jest Michael T. Snyder, pro-syjonistyczny bloger, który nawet nagrał taki film:

  http://www.prophecyclubresources.com/RE-GATHERING-OF-THE-TEN-LOST-TRIBES-OF-ISRAEL-MICHAEL-SNYDER/productinfo/MS-R1001/

  Który mówi, że dzisiejszy Izrael to wypełnienie proroctw biblijnych, tak jak pro-syjonistyczni protestanci z Teksasu, co dawali wsparcie finansowe Izraelowi, by PRZYSPIESZYĆ PRZEBIEG PROROCTW BIBLIJNYCH.

  I się pojawiają takie artykuły u niego: http://theeconomiccollapseblog.com/archives/i-have-no-fear-of-economic-collapse

  A kryzysu nie ma. Jak się teraz wytłumaczy czytelnikom? Eeee, nie ma po co się tłumaczyć, on tylko wypełnia swoje zadanie, taką ma pracę, dobrze płatną, jeśli wiesz o co chodzi.

 2. Dzięki bardzo za ten wpis. Trochę już poszukałem wcześniej na YT na temat września, filmiki typu „debunked”, szczególnie pomocny był nowy filmik Chris’a White’a, który ma masę takich prezentacji. Przez to całe zamieszanie z wrześniem zacząłem się trochę stresować. Nawet przełożyłem wakacje na październik, ponieważ bałem się, że przez ten krach samoloty mogą przestać na jakiś czas latać i nie wrócę do domu. Z resztą ten krach ekonomiczny to inny temat i faktycznie co 7 lat jest jakieś tąpnięcie, więc dobrze, że zostaję i może w ogóle nigdzie nie pojadę. W każdym razie te gadki, że CERN otworzy jakiś portal, a Franciszek z Obamą coś „urodzą” to niezłe żerowanie na ludzkim strachu. W Biblii nie ma żadnych dat. Ewentualnie znowu będzie jakieś wydarzenie typu 9/11 bo podobno w wielu filmach jest ta data 23/9 więc może coś szykują. W każdym razie nie ma to większego znaczenia, gdy jesteśmy w Chrystusie. Nawet, jakby był upadek dollara, braki żywności i musielibyśmy żreć trawę i pić wodę z ulicy, to trudno. To tylko ziemskie życie na upadłym świecie. Nie ma się co przywiązywać do czegokolwiek. Dzięki za ten wpis. To naprawdę świeży powiew po tym zatrzęsieniu różnych dezinformacji.

 3. Coś jest w tych wszystkich przemyśleniach. sami widzicie że już jest coś na rzeczy.

  Biblia Paulistów (2008)

  Mat 24:30-33 pau „(30) Wtedy na niebie pojawi się znak Syna Człowieczego. I będą lamentować wszystkie narody ziemi. Zobaczą Syna Człowieczego przychodzącego na obłokach nieba, z wielką mocą i chwałą”. (31) I pośle swoich aniołów z wielką trąbą i zgromadzą Jego wybranych z czterech stron świata, od jednego krańca nieba aż do drugiego. (32) Uczcie się na przykładzie drzewa figowego: gdy jego gałązka staje się miękka i wypuszcza liście, rozpoznajecie, że zbliża się lato. (33) Tak też i wy, gdy zobaczycie to wszystko, wiedzcie, że jest już blisko, we drzwiach.”
  Biblia Paulistów (2008)

  Iz 7:11-15 pau „(11) „Proś PANA, twego Boga, o znak dla siebie, czy to z głębin krainy umarłych, czy z wyżyn przestworzy”. (12) Achaz jednak odpowiedział: „Nie będę prosił, nie będę wystawiał PANA na próbę”. (13) Wtedy Izajasz rzekł: „Słuchajcie więc, domu Dawida! Nie wystarcza wam uważać ludzi za bezsilnych, że tak samo traktujecie mojego Boga? (14) Dlatego Pan sam da wam znak: Oto panna pocznie i porodzi syna, i nada mu imię Emmanuel! (15) Będzie on karmił się twarogiem i miodem, aż nauczy się odrzucać zło, a wybierać dobro.”

  http://www.solarsystemscope.com/pl
  W tym programie proszę ustawić 15 grudzień 2016 oznaczyć planetę Jowisz, włączyć lunetę podkreślić konstelacje, przeciągnąć czas do 12 października 2017 gdy Jowisz będzie opuszczał konstelację Panny, w tym samym czasie bardzo blisko Jowisza będzie widoczna kometa „67P”, zaznaczcie kometę a zobaczycie jaki tor obrała kometa, tak jakby na coś czekała.
  Jowisz przemierzał konstelację panny ok. 10 miesięcy (Mdr 7:1-4) na „poród Panny” czekał smok ((4) Jego ogon ciągnie trzecią część gwiazd nieba i zrzucił je na ziemię. Smok stanął przed kobietą, która miała rodzić, aby gdy tylko urodzi, pożreć jej dziecko.) kometa ciągnie za sobą „warkocz ”
  Jeszcze jedno na komecie 67P wylondowała sonda która nazywa się „Rosetta” – Rozeta, różyca (fr.) – ornament architektoniczny w kształcie rozwiniętej róży.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Rosetta_%28sonda_kosmiczna%29
  poniżej wersety:

  Biblia Paulistów (2008)

  Ap 12:1-4 pau „(1) Na niebie ukazał się wielki znak: Kobieta obleczona w słońce. Pod jej stopami – księżyc, a na jej głowie – wieniec z dwunastu gwiazd. (2) Jest brzemienna i krzyczy ogarnięta bólami i cierpieniem rodzenia. (3) Ukazał się też inny znak na niebie: Oto wielki smok ognisty ma siedem głów i dziesięć rogów, a na głowach siedem diademów. (4) Jego ogon ciągnie trzecią część gwiazd nieba i zrzucił je na ziemię. Smok stanął przed kobietą, która miała rodzić, aby gdy tylko urodzi, pożreć jej dziecko.”

  Biblia Paulistów (2008)

  Mdr 7:1-4 pau „(1) Jestem zwykłym śmiertelnikiem, jak wszyscy ludzie, potomkiem pierwszego człowieka ulepionego z prochu ziemi, uformowanym z materii w łonie mojej matki. (2) Zanurzony we krwi przez dziesięć miesięcy nabierałem kształtów, poczęty z nasienia mężczyzny i rozkoszy łoża. (3) W chwili porodu zachłysnąłem się powietrzem, jak wszyscy, i na tę samą ziemię upadłem, a moim pierwszym głosem był płacz, jak u wszystkich. (4) Owinięto mnie w pieluszki i pielęgnowano troskliwie.”

 4. Konsultowałem tą sprawę z Bilem Schoeblenem (kto zna ten zna) – z którym mam kontakt przez znajomego.

  Jeśli cokolwiek się wydarzy, to będzie to zwiedzenie.

  Proroctwa pana Cahna odnośnie krachu na giełdzie USA 13 Września już się nie sprawdziły ;).

 5. Rad bardzo trzeźwe spostrzeżenia, większość ludzi daje się wciągać w te wyreżyserowane szatańskie gierki i tematykę porwania przed uciskiem i to nawet tym fałszywym wykreowanym przez iluminatów dla swojego mesjasza – antychrysta, ale to nie nastąpi dopóki Jezus nie wróci ponownie w chwale z aniołami.

  Oni sami pokazują w swoich filmach jak to bedzie mniej więcej wyglądać to zwiedzenie i wyreżyserowany koniec i początek nowego świata.

  Jeżeli chodzi o 23 września to według tych ich przekazów z filmów planują coś z wykorzystaniem głowicy jądrowej w Nowym Jorku i otwarcie portalu w CERN.

  https://napoczatkuslowo.wordpress.com/2015/09/18/czasy-konca-w-avengers-czas-ultrona-ukryty-przekaz/

 6. Widzę, że niektórzy nie przyjmują do wiadomości, że Żydzi zaczynają przyjmować Chrystusa jako swojego Zbawiciela. Są oni podobni do pierwszych nawróconych Żydów, którzy nie uznawali nawrócenia pogan dopóki nie poddaliby oni się obrzezaniu. Słusznie o takich mówi św. Paweł: Ga 5,12 Bodajby się do końca okaleczyli ci (sarkastyczna aluzja do kastracji galloi – kapłanów Kybele i Attisa – niewątpliwie znanych Galatom), którzy was podburzają.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s